دیوان عالی کشور حکم به نفع مغلوب ساختن پیشی جستن دولت روز پنج شنبه در یک نقطه عطفی مورد مهاجرت مربوط به روند پناهندگی.

در مورد گروه. of Homeland Security v. Thuraissigiamدادگاه حکم داد 7-2 که اگر یک متقاضی پناهندگی رد پناهندگی در ابتدای مصرف روند متقاضی ممکن است درخواست تجدید نظر این تصمیم در دادگاه فدرال. حاکم نیز تعریف می کند که چگونه حق به جسم اعمال می شود به پناهجویان.

مورد آورده شد توسط Vijayakumar Thuraissigiam یک سری لنکایی ملی و قومی تامیل که از کشور گریخت و پس از او blindfolded, ضرب و شتم قرار گرفت و ربوده شده توسط مهاجمان ناشناس. Thuraissigiam به دنبال پناهندگی در آمریکا ادعای او رد شد چرا که او نمی دانست هویت مهاجمان خود را و بنابراین نمی تواند ایجاد یک تهدید معتبر از آزار و اذیت.

Thuraissigiam پس از ثبت دادخواست برای حکم جسم و گفت که تجربه خود را شبیه به موارد اذیت و آزار تاميل در سريلانكا.

عدالت ساموئل Alito نوشت: در نظر است که Thuraissigiam درخواست برای “تسکین می افتد خارج از محدوده عرفی حکم تجدید نظر حکم.”

علاوه بر این دادگاه حکم داد که پناهجویان بازداشت شده در داخل ایالات متحده از جمله Thuraissigiam که بازداشت شد 25 متری در داخل مرز باید درمان شود همان است که افراد بازداشت شده در مرز خود است. این بدان معنی است که دولت حق دارد به رد درخواست پناهندگی در مصرف سطح بدون درخواست تجدید نظر برای خارجی ها که در حال بازداشت در هر نقطه در داخل مرزهای ایالات متحده.

لیبرال قضات Stephen Breyer و اموزش Bader Ginsburg پیوست اکثریت حاکم اما نوشت که آنها معتقد بودند این حکم تنها در اعمال Thuraissigiam است.

قضات Sonia Sotomayor و النا کاگان عقیده داشت با ستمیر نوشتن “امروز تصمیم دستبند قضایی توانایی انجام آن در قانون اساسی وظیفه حفاظت از آزادی فردی و گسیختن یک جزء حیاتی از جدایی از قدرت است.”

بیشتر از ملی نقد و بررسی

  • پنتاگون نیروهای فرستد به مرز جنوبی به عنوان SCOTUS آماده برای تصمیم گیری در ‘باقی می ماند در مکزیک’ سیاست
  • دادگاه تجدید نظر فدرال بلوک مغلوب ساختن پیشی جستن ‘باقی می ماند در مکزیک’ سیاست
  • دادگاه عالی اجازه می دهد تا ‘باقی می ماند در مکزیک’ حکومت را در محل باقی می ماند

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de