روسیه با ارائه پول به شبه نظامیان افغان برای کشتن نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا: گزارش

ادعا نعمت داد و مشوق به چریک به هدف قرار دادن نیروهای ایالات متحده. عکس: AFP

روسیه با ارائه پول به شبه نظامیان افغان به کشتن برای کشتن سربازان آمریکایی و دیگر نیروهای ائتلاف در سال گذشته نیویورک تایمز روز جمعه گزارش داد.

ادعا نعمت داد و مشوق به چریک به هدف قرار دادن نیروهای امنیتی افغان و فقط به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تلاش می کند به عقب نشینی نیروهای نظامی و پایان دادن به آمریکا, طولانی ترین جنگ.

این روزنامه به نقل از مقامات ناشناس گفت که تهمت بود در جریان یافته در ماه مارس است اما تصمیم گرفت که چگونه به پاسخ.

آن گفت که شبه نظامیان معتقد بودند به جمع آوری فضل, اما آن است که مشخص نیست که آیا خاص به کشتار نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا تحت سوء ظن است.

این روزنامه به نقل از یک سخنگوی کرملین گفت که روسیه شد غافل از این اتهامات است.

به نیویورک تایمز گفت: وجود نظریه های مختلف در, چرا روسیه به حمایت از طالبان حملات از جمله تمایل به نگه داشتن ایالات متحده گرفتار در جنگ.

آن گفت که روسیه واحد نیز ممکن است به دنبال انتقام بیش از آمریکا در کشتار روس و مزدوران در سوریه که در آن روسیه پشت بشار اسد.

با توجه به روزنامه, طالبان, عملیات منجر شد توسط یک واحد شناخته شده به عنوان G. R. U. که متهم شده است در متعدد بین المللی حوادث از جمله 2018 حمله سلاح های شیمیایی در بریتانیا که نزدیک به کشته شدن روسیه به دنیا آمد دو عامل سرگئی Skripal.

سازمانهای اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیدند که روسیه به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری 2016 در تلاش برای کمک به مغلوب ساختن پیشی جستن از جمله از طریق دستکاری در رسانه های اجتماعی.

مغلوب ساختن پیشی جستن است در تمسخر یافته و به دنبال گرمتر ارتباط با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور حتی به عنوان دولت او را نگه می دارد اعمال تحریم بر روسیه بر اقدامات خود در اوکراین است.