قطب جنوب گرم سه بار سریع تر از بقیه از زمین: مطالعه

برای سال آن فکر شده بود که قطب جنوب باقی مانده بود سرد و حتی به عنوان قاره گرم کردن (AFP Photo/FERNANDA REBULL)

پاریس (AFP) – قطب جنوب گرم است سه بار سریع تر از بقیه سیاره در 30 سال گذشته با توجه به گرمتر گرمسیری اقیانوس دماهای تحقیقات جدید نشان داد دوشنبه ،

قطب جنوب درجه حرارت متفاوت است به طور گسترده ای با توجه به فصل و منطقه و برای آن فکر شده بود که قطب جنوب باقی مانده بود سرد و حتی به عنوان قاره گرم می شود.

محققان در نیوزیلند و بریتانیا و ایالات متحده آمریکا مورد تجزیه و تحلیل 60 سال از ایستگاه آب و هوا داده و با استفاده از مدل کامپیوتری برای نشان دادن آنچه که باعث شد این شتاب زمین است.

آنها دریافتند که اقیانوس گرم درجه حرارت در غرب اقیانوس آرام تا به حال بیش از چند دهه کاهش فشار اتمسفر بیش از Weddell دریا در اقیانوس اطلس جنوبی.

این به نوبه خود افزایش یافته بود جریان هوای گرم به طور مستقیم بر روی قطب جنوب — گرم شدن آن توسط بیش از 1.83 C (حدود 3.3 F) از سال 1989 است.

نویسندگان این تحقیق گفت: طبیعی گرم شدن روند به احتمال زیاد افزایش توسط ساخته دست انسان گازهای گلخانه ای است و می تواند پوشش اثر حرارت از آلودگی کربن در قطب جنوب.

“در حالی که درجه حرارت بودند شناخته می شود گرمایش در سراسر غرب قطب جنوب و قطب جنوب شبه جزیره در طول قرن 20 قطب جنوب بود خنک کننده گفت:” کایل Clem یک محقق در دانشگاه ویکتوریا ولینگتون و سرب نویسنده مطالعه.

“آن را مشکوک است که این بخش از قطب جنوب… ممکن است سیستم ایمنی بدن به/جدا از گرم شدن. ما در بر داشت این است که چنین نیست هر بیشتر” او به خبرگزاری فرانسه گفت.

داده ها نشان داد که قطب جنوب — دور افتاده ترین نقطه بر روی کره زمین شد و در حال حاضر گرم شدن به میزان حدود 0.6 C (1.1 F) از یک دهه در مقایسه با حدود 0.2 C (1.4 F) برای بقیه از این سیاره است.

نویسندگان این مطالعه منتشر شده در طبیعت تغییر آب و هوا مجله نسبت به تغییر به یک پدیده شناخته شده به عنوان Interdecadal اقیانوس آرام نوسان (IPO).

IPO چرخه طول می کشد حدود 15-30 سال و تناوب بین “مثبت” دولت — که در آن گرمسیری اقیانوس آرام داغتر و شمال اقیانوس آرام است سردتر از دمای — و “منفی” دولت که در آن درجه حرارت ناهنجاری معکوس شده است.

IPO بدبختانه به یک چرخه منفی در شروع قرن رانندگی بیشتر همرفت و فشار بیشتر افراط در عرض های جغرافیایی بالا منجر به یک جریان قوی از هوا گرمتر درست در قطب جنوب.

Clem گفت که 1.83 C (3.3 F) سطح از گرم شدن بیش از 99.99 درصد از تمام مدل 30 سال گرم شدن روند.

“در حالی که گرم شدن کره زمین فقط در تنوع طبیعی از مدل های آب و هوایی آن را بسیار به احتمال زیاد فعالیت های انسانی کمک کرده است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de