فواید و خطرات شماره مجازی چیست؟ امنیت شماره مجازی چقدر است؟

شماره تلفن مجازی چیست؟

Anzel Web پیش از این 7 روش برای ردیابی و درک خواندن ایمیل های ارسالی ، و همچنین بررسی اینکه شماره تلفن شما در تلگرام ، WhatsApp ، Line و غیره در تلفن آنها وجود دارد ، ارائه کرده است. این بار قصد داریم شما را با استفاده از شماره مجازی و نحوه استفاده از آن آشنا کنیم.

شماره تلفن یا شماره سیم کارت مجازی چیست؟
این شماره تلفن در واقع به یک دستگاه یا خط تلفن خاص وصل نمی شود. در گذشته داشتن شماره تلفن به معنای اختصاص دادن خط تلفن به شما بود که از طریق سیم کشی به صورت جسمی به ایستگاه ارائه دهنده خدمات تلفن وصل می شد. هرگونه تماس با این شماره ابتدا به ایستگاه هدایت شده و سپس به مقصد اصلی آنها ارسال می شود.

اما با حذف این ابزار فیزیکی که طبیعتاً محدودیت های خاص خود را دارد ، شماره مجازی به شما امکان می دهد کنترل بیشتری داشته باشید و در نتیجه انعطاف پذیری بیشتری در دریافت انواع تماس های تلفنی داشته باشید. شماره تلفن مجازی که به سیستم های تلفن Cloud نیز معروف است ، به معنای سیستم های تلفن ابری است. این شماره ها باید مستقیماً از تولید کنندگان آنها خریداری شده و از طریق درگاه موجود در وب قابل مدیریت باشند. به عنوان کاربران این شماره ، می توانید مقصد اصلی آن را مشخص کرده و در صورت نیاز فوراً و در زمان واقعی آن را تغییر دهید.

مزایای اعداد مجازی
از جمله مزایای استفاده از این شماره تلفن می توان موارد زیر را نام برد:

بدون نیاز به سخت افزار: سیستم های Cloud همیشه روشی مؤثر و ارزان برای استفاده در انواع مختلف برنامه ها هستند و یک شماره مجازی که نوعی سرویس ابری است نیز از این قاعده مستثنی نیست. این هزینه کم بیشتر به این دلیل است که این سرویس ها برای اجرای آنها به سخت افزار احتیاج ندارند.

تنظیم آسان: در اینجا نحوه تنظیم این سرویس آورده شده است که انجام آن آسان خواهد بود.

مزایا: بسیاری از ویژگی ها از جمله IVR ، ضبط تماس ، انتقال تماس و VoIP از جمله امکاناتی است که از طریق این اعداد در دسترس خواهد بود.

شماره تلفن یا شماره سیم کارت مجازی چیست؟

قابلیت دسترسی: ایده اصلی استفاده از شماره های مجازی این است که بتوانید ارتباط بی سیم با مردم در سراسر جهان برقرار کنید.

با استفاده از یک شماره مجازی
از اعداد مجازی می توان برای اهداف مختلف استفاده کرد. این برنامه ها عبارتند از:

تجارت: این شماره تلفن بیشتر در مشاغل تجاری استفاده می شود. برای این کار از شماره مجازی برای ایجاد مرکز تماس استفاده کنید. این مرکز تماس در واقع ایستگاه های کاری مختلفی را در سراسر جهان در یک مکان قرار می دهد. همچنین اگر مشتریان یک مشاغل در شهرهای مختلف پراکنده هستند ، می توانید از این شماره ها برای ارتباط راحت تر با آنها استفاده کنید.

استفاده شخصی: افرادی که مسافرت زیادی دارند می توانند از این شماره ها برای برقراری تماس ، برقراری ارتباط با دیگران در تلگرام ، واتس اپ ، توتیر و غیره در مناطق مختلف دنیا استفاده کنند.

بازاریابی: برخی از شرکتها به دلایلی از اعداد مجازی به عنوان کانال توزیع متفاوت استفاده می کنند و از این طریق محصولات و خدمات خود را ارائه و تبلیغ می کنند.

ارائه خدمات مجازی: کاربرد دیگر این شماره ها می تواند برای شرکتهای کاملاً مجازی در نظر گرفته شود. این شرکت ها می توانند با دریافت شماره مجازی و بدون سیم کارت با مشتریان و کارمندان خود در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند.

نحوه دریافت شماره مجازی
در صورت دسترسی به یک ارائه دهنده معتبر اعداد مجازی ، این کار بسیار آسان و بدون دردسر خواهد بود. برای داشتن یک شماره مجازی ، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

1- به محل ساخت شماره مجازی شرکت مورد نظر خود بروید. از جمله ارائه دهندگان خدمات که شماره های مجازی را ارائه می دهند می توان به Google Voice یا MightyCall اشاره کرد ، اما ممکن است استفاده از خدمات این سایت ها در کشور ما محدود باشد.

2- سپس یک حساب کاربری در سایت مورد نظر ایجاد کرده و کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

3- بسته به کشوری که قبلاً انتخاب کرده اید ، به شما یک شماره مجازی رایگان یا پولی داده می شود.

4- اکنون می توانید از این شماره در رایانه شخصی ، لپ تاپ یا تلفن همراه خود استفاده کنید.

برای به دست آوردن شماره مجازی برای کاربران ایرانی ، قبلاً در مورد 6 روش ایجاد شماره مجازی رایگان برای Telegram ، Instagram و WhatsApp در شماره مجازی بحث کرده ایم.