ایران تاسیسات هسته ای ظاهرا دستکاری و مرموز گروه مخالف به نام میهن یوزپلنگ مسئولیت

نمایی از یک آسیب ساختمان پس از آتش سوزی در تاسیسات هسته ای نطنز اصفهان در جولای 2.

ایسنا

  • مهم ایران و تاسیسات هسته ای آسیب دیده بود در آتش سوزی روز پنج شنبه که به نظر می رسد شده اند به این نتیجه خرابکاری.
  • قبلا گروه ناشناخته که خود را میهن, یوزپلنگ ظاهرا مخالف گروهی مسئولیت این حادثه.
  • این حادثه که اتفاق افتاده در ایران, بزرگترین اورانیوم-غنی سازی تاسیسات رخ داده است تاریخی میان تنش بین واشنگتن و تهران بر سر برنامه هستهای ایران.
  • بازدید BusinessInsider.com برای مطالب بیشتر.

ایران تاسیسات هسته ای به نظر می رسد شده اند به هدف خرابکاری و ناشناخته خود اعلام کرد گروه مخالف موسوم به میهن یوزپلنگ مسئولیت نیویورک تایمز و بی بی سی نیوز گزارش روز پنج شنبه.

آتش سوزی روز پنج شنبه برخورد آسیب گسترده به یک ساختمان در مجتمع هسته ای نطنز ایران بزرگترین اورانیوم-غنی سازی تسهیلات.

ناشناس خاورمیانه مقام اطلاعاتی گفت: زمان انفجار ناشی از مواد منفجره قرار داده شده در یک بخشی از امکانات که در آن سانتریفیوژ در حال متعادل قبل از رفتن به عملیات. سانتریفیوژ ها لوله ای شکل با ماشین آلات است که برای کمک به غنی سازی اورانیوم.

هر چند خرابکاری مشکوک است, آن را نیز ممکن است انفجار روز پنج شنبه یک تصادف بود. با توجه به این که این مجموعه شناخته شده نیست برای نگهداری مواد قابل احتراق است که می تواند منجر به آن نوع از انفجار کارشناسان هشدار در برابر پذیرش یا نتیجه بیش از حد به زودی.

دیوید آلبرایت رئیس موسسه علم و امنیت بین المللی گفت: بار است که مجمع تسهیلات “نمی تواند در معرض ابتلا به این نوع از حوادث است.”

“آنها مولفههای قرار داده و آنها را با هم. شما نمی خواهد که مقدار زیادی از مایعات قابل اشتعال. مجمع عملیات خطرناک نیست فی نفسه” آلبرایت گفت. “به نظر می رسد مانند آن می تواند خرابکاری. آن را یک ارزش بالا سایت برای ایرانیان. آن را به یک ساختمان بسیار مهم است.”

اتمی آژانس انرژی ایران (بیماری های عفونی) با اذعان کرد یک حادثه وجود دارد در تاسیسات اما نه خیال آن خرابکاری. بهروز Kamalvandi یک سخنگوی آژانس گفت: یک حادثه وجود دارد در “یکی از سایبان در دست ساخت است.” هیچ مرگ و میر گزارش شده است و هیچ نگرانی مطرح شد در مورد آلودگی رادیو اکتیو.

یک گروه که خود را میهن یوزپلنگ با ارسال بیانیه ای به بی بی سی فارسی روزنامه نگاران قبل از انرژی اتمی ایران اعلام کرد این حادثه. قبلا گروه ناشناخته توصیف خود را به عنوان یک “زیرزمینی مخالفت با ایران و دستگاه امنیتی” و گفت: آن را به ساختمان حمله کردند. بسیار کمی شناخته شده در مورد این گروه از جمله این که آیا آن واقعا وجود دارد.

این ساختمان که آسیب دیده بود در حال کار بر روی سانتریفیوژ پیشرفته است که اجازه می دهد تا برای سریع تر غنی سازی اورانیوم.

حادثه ماه بعد از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دستور حمله هواپیماهای بدون سرنشین که به کشته شدن ایران را بالا ژنرال قاسم سلیمانی جرقه ترس از یک جنگ جدید در خاورمیانه است.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت شده است چکش ایران با تحریم ها به عنوان بخشی از یک “حداکثر فشار” کمپین طراحی شده برای فشار آوردن به تهران پایتخت این کشور به مذاکره دقیق تر نسخه از توافق هسته ای رئیس جمهور کشیده ما را از در مارس سال 2018 است. به عنوان بخشی از معامله با ایران توافق کردند که برای کاهش تعداد سانتریفیوژ توسط دو سوم. بر اساس این توافق به کاهش ذخیره اورانیوم غنی شده با 98 درصد و محدود کردن غنی سازی اورانیوم تا 3.67%.

ایران اصرار دارد که هسته ای خود را توسعه صرفا برای اهداف غیر نظامی اما آمریکا و اسرائیل و دولت بارها و بارها ابراز شک و تردید است که بخشی از آنچه که الهام گرفته از مغلوب ساختن پیشی جستن به برداشت ما از ایران. با که گفت, پایان مذاکرات هسته ای ناظر به طور مداوم در بر داشت ایران باید در انطباق با 2015 توافق هسته ای که طراحی شده است برای جلوگیری تهران از دستیابی به سلاح هسته ای از جمله و پس از مغلوب ساختن پیشی جستن عقب نشینی آمریکا از معامله.

مغلوب ساختن پیشی جستن تصمیم به جلو و به دور از معامله بود که هماهنگ با دولت اوباما بحث برانگیز شد و با انتقاد از متحدین آمریکا. تصمیم افزایش تنش بین واشنگتن و تهران به توافق ارتفاعات و رهبری ایران برای شروع پله به دور از مقررات این نقطه عطفی شد ،

پس از مغلوب ساختن پیشی جستن تصمیم به کشتن سلیمانی در ژانویه ایران اعلام کرد که دیگر نمی خواهد مطابق با هر یک از معامله محدودیت ها در برنامه هسته ای خود از جمله محدودیت در غنی سازی اورانیوم خود را میزان ذخیره اورانیوم و تحقیق و توسعه است.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo اخیرا در سه شنبه هشدار داد آمریکا از شورای امنیت درباره ایران سانتریفیوژ کار می کنند.

به عنوان او تحت فشار قرار دادند برای گسترش یک تحریم تسلیحاتی ایران تنظیم به پایان می رسد در ماه اکتبر Pompeo که ایران “جمع خطرناک دانش”

“در اواخر سال گذشته ایران اعلام کرد که دانشمندان آن مشغول به کار بودند در یک سانتریفیوژ — IR-9 — که اجازه می دهد تهران به غنی سازی اورانیوم تا 50 برابر سریع تر از IR-1 سانتریفیوژ مجاز تحت عنوان” 2015 هسته ای ایران Pompeo گفت: قبل از تماس در این شورا برای برگزاری ایران “پاسخگو باشد.”

دوشنبه حادثه آمد کمتر از یک هفته پس از انفجار نزدیک به Parchin نظامی پیچیده است. مقامات ایرانی را رد کرد و این حادثه را به عنوان یک انفجار گاز در پایه. اما عکس های ماهواره ای نشان داد که انفجار رخ داده است در یک موشک مرکز تولید نزدیکی Parchin, نیویورک تایمز گزارش داد.

خواندن مقاله اصلی در کسب و کار خودی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de