کشته شدن 26 نفر در مبارزه با مواد مخدر مرکز نوتوانی در مکزیک تصور می شود بخشی از یک جنگ باند

مردم کمک به یک زن در نزدیکی مرکز توانبخشی که در آن 26 نفر کشته شدند در رینکن ده تمیو, مکزیک, در تاریخ 1 ژوئیه سال 2020 است. (ماریو Armas/ خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

مرکز ترک اعتياد شده اند مکرر اهداف حمله در مکزیک خونین جنگ باند.

اما قتل عام چهارشنبه در یک مرکز در شهرستان رینکن ده تمیو هنوز موفق به شوک یک ملت را فلج کرده است افزایش خشونت است.

پلیس گفت: حداقل چهار فرد مسلح با سلاح های قوی وارد شده در یک وسیله نقلیه در مدت کوتاهی پس از 5 بعد از ظهر barged داخل دستور داد هر کس بر روی زمین و سپس mowed آنها را اعدام کنند. حداقل 26 نفر کشته و پنج نفر زخمی شدند.

مقامات مظنون این حمله بخشی از یک وحشی چمن نبرد بین دو سازمان های جنایی — محلی سانتا رزا ده لیما باند و قدرتمند Jalisco نسل جدید کارتل — که تبدیل شده به یک بار صلح آمیز Guanajuato به یکی از مکزیک مرگبارترین متحده است.

رئیس جمهوری مکزیک آندرس مانوئل لوپز Obrador شنبه قول داد به “رها” گوآناخوآتو و پیشنهاد کرد که مقامات دولتی بررسی پیوندهای بین مقامات محلی و سازمان یافته جرم و جنایت است.

“وجود دارد یک بخش آن خط کشیده می شود بین جرم و جنایت و قدرت,” او گفت:.

گروه های جنایی به مدت طولانی تضعیف سیستم عدالت در مکزیک با پرداخت کردن پلیس قضات و سیاستمداران است.

این حمله در “Recuperating زندگی من” مرکز نوتوانی در میان خونین ترین حوادث پس از لوپز Obrador آن 19 ماه پیش. آن را به عنوان رییس جمهور شد, جشن دومین سالگرد لغزش انتخابات آورده است که او به قدرت است. در ملی, آدرس او پیروزمندانه ذکر آمار گفت: “نشان داد جرم کند.

اما منتقدان سوال آنچه که آنها به نام رئیس جمهور انتخابی با استفاده از اعداد است که به عنوان هنوز هم رو به افزایش موارد قتل و جنایات دیگر.

قتل در سراسر کشور صعود 54 درصد به رکورد 34,668 در سال 2019 از 22,545 در سال 2016.

در گوآناخوآتو دولت یک مرکز برای تولید خودرو و سایر سنگین تولید — افزایش به مراتب بیشتری در طول همان دوره است. قتل بیش از سه برابر از 1,110 به 3,540.

که به Guanajuato است که به 5.8 میلیون نفر بیشترین قتل از هر دولت در سال گذشته است. تنها دو کشور 32 متحده — باخا کالیفرنیا و کلیما که بسیار کوچکتر — تا به حال بالاتر از قتل نرخ.

اخیرا در یک مصاحبه رادیویی مکزیک Atty. ژنرال Alejandro Gertz Manero گفت که مقامات فدرال را بررسی چرا Guanajuato حال تبدیل شدن به یک “دوزخ از خشونت است.”

دولت فرماندار دیگو Sinhue رودریگز Vallejo گفت: حمله به مرکز توانبخشی نشان داد که “امروز بیش از هر زمان مداخله فدرال و مقامات دولتی مورد نیاز است به عنوان تنها وسیله ای برای مقابله با این وضعیت با موفقیت است.”

لوپز Obrador گفت: “این مسئولیت ما را برای حمایت از مردم, Guanajuato است.”

اما او نمی اعزام نیروهای اضافی و یا پلیس فدرال اشاره کرد که گارد ملی و نیروهای حاضر در صحنه. رئیس جمهور گفت که او قصد ندارد به “دخالت” در اجرای قانون محلی تصمیم گیری در گوآناخوآتو یک دولت تحت کنترل مخالفان اقدام ملی ،

چهار حادثه در آمد کمتر از یک ماه پس از حمله به یکی دیگر از مواد مخدر مرکز نوتوانی در رینکن ده تمیو شهر 570,000 مردم 170 مایلی شمال غربی مکزیکو سیتی ، افراد مسلح 10 در 7 ژوئن حمله.

هر دو مراکز میان نمرات ثبت نشده امکانات درمان در دولت, مقامات گفت. این Guanajuato دولت امنیتی رئیس Alvar Cabeza de Vaca گفت: در این هفته که برخی از مخفی مراکز مرتبط به جرم و جنایت سازمان یافته.

دارو و امکانات توانبخشی آمده اند مورد حمله چند بار در 13 سال پس از مکزیک اعلام جنگ فراملی مواد مخدر باندهای تنظیم کردن خونین و جنگ داخلی است که در مسیر به ادعای یک شماره ثبت از زندگی این سال است.

در سال 2010 در حمله به یک تیجوانا مرکز نوتوانی چپ 13 مرده است. 2008 و حمله به یک مرکز نوتوانی در سیوداد خوارز کشته نه.

هدف از این مراکز است که به طور معمول مربوط به درگیری های مربوط به خرید و فروش مواد مخدر. امکانات توانبخشی اغلب پر از معالجه معتادان که یک بار به فروش مواد مخدر برای کمک به صندوق عادات. خود را در گذشته یا در حال حاضر لینک به جرم و جنایت سازمان یافته ممکن است آنها را به اهداف.

به طور فزاینده, مکزیک خشونت سوخت کمتر با جنگ مرتبط سودآور مسیرهای قاچاق به ایالات متحده و بیشتر به رقابت در حال رشد داخلی تجارت مواد مخدر و قاچاق صنایع از جمله سوخت سرقت و اخاذی راکت.

در بخش هایی از مکزیک مقامات تخمین می زنند که تا 90 درصد از قتل ها مربوط به مواد مخدر محلی فروش.

در گوآناخوآتو دولت, Jalisco نسل جدید کارتل و سانتا رزا ده لیما باند و شاخه های مختلف شده اند مبارزه برای کنترل از فروش ماری جوانا و متامفتامین نیز برای تسلط دیگر راکت. این رسانه ها همچنین گزارش داد که سانتا رزا سازمان که تخصص در سرقت سوخت است برخورد با نسل جدید گروه بیش از قاچاق مواد مخدر از طریق مسیرهای Guanajuato دولت از سواحل اقیانوس آرام به مرز ایالات متحده و مکزیک.

خبرنگار ویژه سیسیلیا سانچز کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de