ایران را تهدید به اقدامات تلافی جویانه پس از آنچه در آن ممکن است حمله سایبری به سایت های هسته ای

نمایی از یک آسیب ساختمان پس از آتش سوزی در ایران در تاسیسات هسته ای نطنز در اصفهان

دبی (ایسنا) – ایران تلافی خواهد کرد در برابر هر کشوری که انجام حملات سایبری بر سایت های هسته ای رئیس غیر نظامی دفاع گفت: پس از یک آتش سوزی در کارخانه نطنز که برخی از مقامات ایرانی گفت: ممکن است ناشی از خرابکاری سایبر.

در نطنز اورانیوم-غنی سازی سایت بسیاری از است که در زیر زمین یکی از چندین تاسیسات ایران با نظارت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA), the U. S. nuclear watchdog.

ایران, امنیت بالا, بدن گفت: علت این “حادثه” در سایت های هسته ای تا به حال مشخص شده است اما “با توجه به ملاحظات امنیتی” آن را اعلام خواهد کرد در زمان مناسب.

ایران سازمان انرژی اتمی در ابتدا گزارش یک “حادثه” تا به حال رخ داده است در اوایل روز پنج شنبه در نطنز واقع در کویر مرکزی در استان اصفهان.

آن را بعد از انتشار یک عکس از یک طبقه ساختمان آجر با آن سقف و دیوار تا حدودی سوخته است. درب حلق آویز کردن لولا پیشنهاد کرد که وجود داشت یک انفجار در داخل ساختمان.

“در پاسخ به حملات سایبری است که بخشی از این کشور دفاع ممکن است. اگر آن را ثابت شده است که کشور ما شده است هدف یک حمله سایبری ما پاسخ خواهد داد,” دفاع مدنی رئیس غلامرضا جلالی گفته تلویزیون دولتی اواخر روز پنج شنبه.

مقاله صادر شده در روز پنج شنبه توسط شهرداری تهران برگزار خطاب آنچه در آن گفته می شود احتمال خرابکاری توسط دشمنان از جمله اسرائیل و ایالات متحده اگر چه آن را متوقف کوتاه از متهم یا به طور مستقیم.

“تا کنون ایران در تلاش است برای جلوگیری از تشدید بحران و شکل گیری غیر قابل پیش بینی در شرایط و موقعیت های” ایرنا گفت:. “اما عبور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران توسط کشورهای متخاصم به خصوص رژیم صهیونیستی و آمریکا به این معنی است که استراتژی…باید تجدید نظر شود.”

سوء ظن

سه تن از مقامات ایرانی صحبت کرد که آمریکا در خواست نامش فاش نشود گفت: آنها معتقد بودند این آتش سوزی که در نتیجه یک حمله سایبری را به استناد هیچ گونه شواهد است.

یکی از مقامات گفت که این حمله را هدف قرار داده بود یک سانتریفیوژ مونتاژ ساختمان با اشاره به ظریف استوانه ای ماشین آلات است که غنی سازی اورانیوم و گفت: دشمنان تا به حال انجام اقدامات مشابه در گذشته است.

دو نفر از مقامات گفت: اسرائیل می توانست در پشت نطنز حادثه ارائه شده اما هیچ مدرکی وجود ندارد.

خواست روز پنج شنبه در مورد حوادث اخیر در گزارش های استراتژیک ایران, سایت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به خبرنگاران گفت: “واضح است که ما نمی توانیم به آن است.”

ارتش اسرائیل و نتانیاهو دفتر, که نظارت بر اسرائیل سرویس اطلاعات خارجی موساد بلافاصله پاسخ به ایسنا نمایش داده شد در روز جمعه.

در سال 2010 استاکس نت ویروس های کامپیوتری است که به طور گسترده ای اعتقاد بر این بوده است طراحی و توسعه توسط ایالات متحده و اسرائیل کشف شد پس از آن استفاده می شود برای حمله به تاسیسات نطنز.

آژانس بینالمللی انرژی اتمی روز جمعه گفت: محل آتش نمی حاوی مواد هسته ای و این که هیچ یک از آن بازرسان در حال حاضر در زمان.

“آژانس شده است در تماس مربوطه را با مقامات ایرانی به تایید وجود خواهد داشت هیچ تاثیری بر آن تدابیر راستی آزمایی فعالیت های که انتظار می رود به مانند قبل ادامه” یک آژانس بینالمللی انرژی اتمی در بیانیه ای گفت:, و اضافه کرد که ایران گفته بود و آن را علت آتش سوزی هنوز شناخته شده نیست.

نطنز است centrepiece ایران در مورد برنامه غنی سازی است که تهران می گوید تنها برای مقاصد صلح آمیز. سازمان های اطلاعاتی غربی و آژانس بین المللی انرژی بر این باورند آن را به حال هماهنگ مخفیانه سلاح هسته ای برنامه ای است که آن را در سال 2003 متوقف.

تهران را انکار می کند و همیشه به دنبال سلاح های هسته ای گفت برنامه اتمی آن فقط برای مقاصد صلح آمیز.

ایران پیشتر هسته ای خود را در ازای حذف از جهانی ترین تحریم ها تحت یک توافقنامه با شش قدرت جهانی در سال 2015 اما کاهش داده است مطابق با این قرارداد محدودیت پس از ایالات متحده خارج در سال 2018 است.

(گزارش اضافی توسط فرانسوا مورفی در وین; نوشتن توسط مایکل Georgy و پریسا حافظی; ویرایش توسط علامت گذاری به عنوان هاینریش)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de