استرالیا اروپا و آمریکا بازداشت خودسرانه’ خطر در چین

کانبرا استرالیا (AP) — استرالیا روز سه شنبه هشدار داد شهروندان خود را که آنها ممکن است در خطر ابتلا به “بازداشت خودسرانه” اگر آنها مراجعه چین در یک حرکت است که بیشتر تست تیره و تار روابط دو جانبه.

وزارت امور خارجه و تجارت گفت: در یک روز, سفر, مشاوره برای چین است که “مقامات بازداشت خارجی چون آنها ‘به خطر انداختن امنیت ملی,'” اضافه کرد که “استرالیایی نیز ممکن است در خطر بازداشت خودسرانه.”

آن است که روشن نیست چه چیزی باعث این هشدار است که می آید به روابط دو جانبه بین رایگان شرکای تجاری باید کاهش بیش استرالیا خواستار تحقیقات مستقل به این بیماری همه گیر کوروناویروس. همه گیر اعتقاد بر این است که در چین آغاز شده و در اواخر سال گذشته.

این هشدار پس از رسانه های استرالیا گزارش داد که پکن قانون پروفسور زو Zhangrun چینی حزب کمونیست منتقد که به اتمام درجه دکتری خود را در استرالیا دانشگاه ملبورن بازداشت شد در چین در روز دوشنبه ،

زو بازداشت شد در “الکی اتهام” دانشگاه تکنولوژی سیدنی علمی فنگ Chongyi نوشت: در استرالیا پخش Corp. سایت “گفتگو” در روز سه شنبه. فنگ بازداشت شد و در چین برای دو هفته در سال 2017 در حالی که تحقیق در مورد وکلای حقوق بشر.

استرالیا انتقاد کرده است چین برای شارژ چینی-استرالیایی جاسوسی رمان نویس یانگ Hengjun یک دوست فنگ با عمان در ماه مارس است.

نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون در هفته گذشته نشان داد که دولت او بود با توجه به ارائه پناهگاه امن به هنگ کنگ از ساکنان تهدید پکن حرکت به تحمیل سختی امنیت ملی قانون در نیمه مستقل خاک چینی.

چینی, سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian گفت که او آگاه از سفر هشدار, اما چین تضمین امنیت و حقوق قانونی اتباع خارجی در کشور است.

“تا زمانی که خارجی ها در چین رعایت قوانین و مقررات وجود دارد بدون نیاز به نگرانی در همه,” او گفت: در یک جلسه توجیهی روزانه در پکن.

جدید مشاوره بعید است که تحت تاثیر برنامه های سفر پس از استرالیا در حال حاضر ممنوع شهروندان خود را از خروج از کشور به دلیل بیماری همه گیر. استرالیا در چین که مایل به خانه آمده بودند توصیه به انجام این کار در اسرع وقت.

عفو بین المللی در گزارش سال گذشته گفت: چین تا به حال “قانونی خودسرانه و مخفی بازداشت.” این گزارش همچنین گفت: هیچ افزایش خطر شکنجه و دیگر بدرفتاری و مجبور به “اعترافات” در چین است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de