استرالیا ارائه پناهگاه امن به هنگ Kongers جرقه چین خشم

1 / 6

یک شبه نظامی چینی افسر پلیس حرکات در حالی که ایستاده در دروازه ورودی از سفارت استرالیا در پکن

یک شبه نظامی چینی افسر پلیس حرکات در حالی که ایستاده در دروازه ورودی از سفارت استرالیا در پکن (AFP Photo/NICOLAS ASFOURI)

استرالیا ارائه راهی برای گرفتن اقامت دائم برای هزاران نفر از مردم هنگ کنگ در روز پنج شنبه در پاسخ به چین را سرکوب مخالفان نقاشی خشمگین پاسخ از پکن است.

نخست وزیر اسکات موریسون گفت: دولت با تعلیق آن استرداد توافق با شهرستان و علاوه بر تمدید ویزا از 10,000 دلار هنگ Kongers در حال حاضر در کشور انداخت باز کردن درب را به بیش از هزاران مایل به شروع یک زندگی جدید در پایین دست.

موریسون گفت: تصمیم گرفته شد در پاسخ به چین تحمیل هفته گذشته از سختی امنیتی جدید در هنگ کنگ که او گفت: “به منزله یک تغییر اساسی از شرایط” برای نیمه خودمختار سرزمین است.

“استرالیا تنظیم قوانین آن ما حاکمیت قوانین ما مستقل مهاجرت برنامه چیزهایی که ما مسئولیت و صلاحیت برای منعکس کردن تغییرات است که ما شاهد آن هستیم را در محل وجود دارد,” او گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی.

پکن شات پشت محکوم استرالیا اطلاعیه ها به عنوان نقض “اصول اساسی روابط بین الملل”.

“چین… حق را بیشتر واکنش های تمام عواقب خواهد شد به عهده استرالیا” هشدار داد, چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian.

“هر گونه تلاش برای سرکوب چین هرگز موفق نخواهند شد.”

استرالیا وزیر خارجه Marise Payne گفت: چین حرکت در هنگ کنگ قبلا مورد بحث قرار گرفت پنج شنبه با استرالیا موسوم به “پنج چشم” امنیت شرکای — نیوزیلند و ایالات متحده آمریکا و بریتانیا و کانادا است.

قانون جدید که به دنبال آن گاهی خشونت آمیز دموکراسی تظاهرات رادیکال ترین تغییر در هنگ کنگ پس از آزادی بریتانیا دست به شهرستان بازگشت به چین در سال 1997 تحت یک توافق طراحی شده برای حفظ آن راه و روش زندگی برای 50 سال.

چین bristled در گسترده جهانی انتقاد از قانون است.

پکن در ماه های اخیر به اعمال تعرفه ها در برخی از استرالیا واردات و مانع تجارت در دیگر کلید کالاها در پاسخ به استرالیا مراحل را برای مقابله با چین دخالت در کشور است.

چین و استرالیا بزرگترین شریک تجاری و یک رقیب برای نفوذ در اقیانوس آرام بود به ویژه هنگامی که خشم کانبرا به رهبری خواستار حمله به ریشه های این بیماری همه گیر کوروناویروس.

نیوزیلند نیز بررسی ارتباط آن با هنگ کنگ به دلیل قانون جدید وزیر خارجه وینستون پطرس گفت: “از جمله استرداد ترتیبات کنترل بر صادرات کالاهای استراتژیک و مشاوره سفر”.

کانادا نیز به حالت تعلیق در آن معاهده استرداد با هنگ کنگ در حالی که دولت بریتانیا ارائه کرده است بیش از سه میلیون دلار هنگ Kongers گسترده تر مسیر به شهروندی.

– اقامت دائم مسیر –

موریسون کنار خار سوال در مورد اینکه آیا این چالش بیش از هنگ کنگ به احتمال زیاد منجر به بیشتر چینی تلافی.

“ما تصمیم گیری در مورد آنچه به نفع ما است و ما را به تصمیم گیری درباره ما و قوانین ما مشاوره و ما انجام خواهد داد که عقلانی و soberly و به طور مداوم,” او گفت:.

او همچنین به نظر می رسد بی توسط چین عصبانی واکنش به صدور یک بیانیه مشترک با همتای شینزو آبه پس از نشست فیلم ساعت بعد به چالش کشیدن پکن حرکت ادعا کنترل استراتژیک دریای چین جنوبی است.

در یک آشکاری مرجع به چین رهبران دو کشور را محکوم کرد “آخرین تحولات منفی” در منطقه از جمله militarisation از جزایر مورد مناقشه و “خطرناک و سرکوبگر استفاده از” نیروی دریایی کشتی ها و “دریایی ارتش” در برابر دیگر ملت ها در عروق است.

تحت اقدامات پنج شنبه اعلام کرد, 10,000 دلار هنگ کنگ شهروندان و ساکنان در استرالیا دانشجو و یا موقت ویزای کار اجازه خواهد داشت برای باقی می ماند در کشور اضافی برای پنج سال با یک مسیر به اقامت دائم.

این برنامه نیز ارائه شده به هنگ کنگ کارآفرینان و یا کارگران ماهر که مایل به نقل مکان به استرالیا در آینده است.

“اگر وجود دارد کسب و کار که مایل به نقل مکان به استرالیا, ایجاد شغل, آوردن سرمایه گذاری و ایجاد فرصت برای استرالیا پس از آن ما خواهد بود بسیار فعال در به دنبال تشویق که” او گفت:.

حرکت تکرار استرالیا در پاسخ به 1989 در میدان تیان آن من سرکوب هنگامی که کانبرا ارائه شده پناه به هزاران نفر از دانش آموزان و خانواده های آنان است.

اما آن را در تضاد با دولت محافظه کار فعلی را سیاست محدود کردن مهاجرت است.

موریسون گفت که او انتظار ندارد عجله جدید برنامه های کاربردی ویزا از هنگ Kongers در بخش با توجه به کروناویروس محدودیت های مسافرتی.

و او اضافه کرد که این امر می تواند “بسیار ناامیدکننده” اگر چین در تلاش برای جلوگیری از هنگ کنگ شهروندان از استفاده از ارائه.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de