چین برای اعمال تحریم بر لاکهید مارتین بیش از تایوان معامله

پتانسیل نظامی آمریکا فروش را ارتقا تایوان پاتریوت موشک قابلیت. — AFP/فایل

پکن: چین روز سه شنبه گفت: این امر اعمال تحریم بر ما دفاع گروه لاکهید مارتین روز پس از ایالات متحده مورد تایید بالقوه $620 میلیون ارتقاء بسته برای موشک به تایوان — دامن زدن تنش بین کشورها است.

ممکن است نظامی خارجی فروش شامل پاتریوت پیشرفته قابلیت-3 موشک خواهد بود و این جزیره آخرین خرید از ما برای افزایش آن دفاع قابلیت های چین رشد می کند در قدرت است.

چین “به شدت مخالف آمریکا در فروش سلاح به تایوان”, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت: به طور منظم جلسه توجیهی روز سه شنبه در نشستی در واشنگتن به رعایت این مفهوم است که تایوان بخشی از “یک چین”.

ژائو اضافه شده است که ما باید “توقف فروش سلاح به تایوان و قطع روابط نظامی با آن, بنابراین به عنوان نه به انجام آسیب بیشتر به چین-روابط آمریکا و صلح و ثبات در سراسر تنگه تایوان”.

تنش بین آمریکا و چین شده اند به طور فزاینده ای تیره و تار را به عنوان دو طرف کشمکش در جبهههای مختلف — اعم از ریشه های بیماری همه گیر کوروناویروس و چین سیاست در هنگ کنگ تبت و سین کیانگ.

تایوان رد شده به طور جداگانه از سرزمین اصلی از سال 1949 اگر چه پکن انداز این جزیره به عنوان بخشی از قلمرو آن و قول داده است برای تصاحب آن با توسل به زور در صورت لزوم.

در حالی که واشنگتن قطع روابط دیپلماتیک با تایپه در سال 1979 آن باقی مانده تایوان سلاح های اصلی تامین کننده. ژائو گفت: چین حرکت به آمار لاکهید مارتین با تحریم ها بود “برای حفاظت از منافع ملی”.

چین در سال گذشته تهدید به تحریم های آمریکا شرکت های مرتبط با فروش جنگنده به تایوان نیز خواستار حرکت جدی دخالت در امور داخلی خود.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>