تاخیر نیروی ایران به پا زدن کردن راه آهن چابهار پروژه بدون هند

تهران تصمیم گرفته است به پا زدن کردن خط راه آهن پروژه از بندر چابهار به زاهدان خود را در آن چهار سال بعد از امضای قرارداد با دهلی نو برای شروع این پروژه در امتداد مرز خود را با افغانستان است.

دولت ایران به استناد یک تاخیر در کمک های مالی از طرف هند به آغاز 628km-پروژه طولانی به دلیل آن را حذف هند از چند میلیون دلار پروژه.

با توجه به انتشار هندودر این کشور در حال حاضر خواهد شد با استفاده از حدود 400 میلیون دلار از ایران صندوق توسعه ملی به جای تکیه بر کمک های مالی از هند است.

راه آهن پروژه که تکمیل خواهد شد در ماه مارس سال 2022 شاهد افتتاح آن مسیر تخمگذار فرایند توسط ایران و وزیر حمل و نقل محمد اسلامی هفته گذشته است.

ضربه به هند می آید در این زمینه از چین تهیه یک $400 میلیارد همکاری استراتژیک مقابله با ایران است.

بندر

در سال 2017, ایران, باز در $1 میلیارد گسترش آن از جنوب شرقی بندر چابهار رقابت با پاکستان در نزدیکی بندر (گوادر) به اعتصاب استراتژیک مقابله با هند است. راه آهن پروژه نیز بخشی از بندر معامله است.

نارندرا نخست وزیر هند امیدوار بود این پروژه کمک خواهد کرد در رسیدن محصور در خشکی افغانستان و آسیای مرکزی از طریق جنوب ایران و بندر چابهار.

هند متعهد شده بود 500 میلیون دلار به بندر چابهار در خلیج عمان است که در ایران نزدیک به اقیانوس هند و اجازه می دهد آن را به دور زدن رقیب پاکستان است.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>