روایت عاشقانه در پس کشتی یونانی کیش

روایت عاشقانه در پس کشتی یونانی کیش

جزیره کیش به دلیل جاذبه های تاریخی و گردشگری متعددی که در خود دارد به یکی از مکان های محبوب گردشگری تبدیل شده است. سفر به این جزیره آنقدر هیجان انگیز است که خاطره آن مدت ها در ذهن مسافران می ماند. در این جزیره زیبا و رمزآلود مکان های مختلفی برای بازدید وجود دارد که هر کدام از آن ها تاریخچه ای پر رمز و راز دارند اما ماجرای کشتی یونانی چیز دیگری است. این کشتی به گل نشسته سال هاست که مهمان مردمان خونگرم این خطه است و در دل خود روایت ها و افسانه های مختلفی برای گفتن دارد.

 

معرفی کشتی یونانی کیش

زمانی که با تور کیش به این ناحیه گرم اما دل انگیز سفر می کنید با جاذبه های تاریخی متعددی رو به رو می شوید که بازدید از آن ها می تواند برایتان عبرت انگیز باشد. در این میان ماجرای کشتی یونانی که سال هاست در دل جزیره کیش به گل نشسته و ماندگار شده بسیار شنیدنی است. در جنوب غربی جزیره کیش و در خیابان غروب، یک کشتی نفتکش یونانی خودنمایی می کند که برای به گل نشستنش آن تا کنون دلایل مختلفی ارائه شده است. بر اساس نوشته های موجود، در چهارم مرداد سال 1345 یک کشتی نفتکش یونانی وارد آب های نیلگون خلیج فارس می شود و به علتی که هنوز مشخص نیست از ادامه راه باز می ماند. خدمه، کشتی را ترک می کنند و بار آن نیز خالی می شود اما تلاش سایر کشتی ها و یدک کش ها برای کمک به این نفتکش بی نتیجه می ماند و کشتی یونانی قصه ما برای همیشه در دل جزایر کیش به گل می نشیند.

 

 

داستان عاشقانه به گل نشستن کشتی یونانی در کیش

علت به گل نشستن این کشتی یونانی در هاله ای از ابهام قرار دارد. اگر کتب تاریخی را بررسی کنید متوجه می شود که دلایل زیادی برای این موضوع نوشته شده است. برخی از افراد معتقدند کاپیتان این کشتی هوشیاری کافی را برای هدایت درست کشتی نداشته است. برخی ها می گویند هوای مه آلود باعث به وجود آمدن چنین شرایطی شده است و کاپیتان در آن هوای مه آلود نتوانسته فانوس دریایی را ببیند و به مشکل برخورده است. اما در این میان روایت عاشقانه ای هم هست که در میان اهالی این منطقه دهان به دهان نقل می شود. ماجرای این روایت عاشقانه بر  این قرار است. ناخدای کشتی یونانی در ایام جوانی به جزیره کیش سفر می کند و در این سفر دختری را می بیند و یک دل نه صد دل عاشقش می شود.

تلاش ناخدا برای ازدواج با این دختر به دلیل مخالفت های سرسختانه خانواده دخترک بی ثمر می ماند. ناخدا پس از اینکه مخالفت خانواده دختر را می بیند با او قرار می گذارد تا در نیمه شبی تابستانی کشتی را به جزایر کیش بیاورد و او را با خود به یونان ببرد. در آن شب شوم راهی جزیره کیش می شود اما به دلیل اتفاقاتی که رخ می دهد باز هم نمی تواند به معشوقش برسد. شاید این عاشقانه ترین روایتی باشد که در پس کشتی یونانی به گل نشسته در جزایر کیش وجود دارد. اینکه این ماجرا تا چه اندازه واقعیت دارد معلوم نیست. حرف ها و حدیث های زیادی درباره علت به گل نشستن این کشتی یونانی وجود دارد و هر کدام ماجرا را از جنبه خاصی روایت می کنند.

 

 

ماجرای عجیب دریافت خسارت کشتی یونانی از ایران

علاوه بر روایت عاشقانه ای که به آن اشاره کردیم برخی ها خسارت گرفتن از بیمه را هم برای این ماجرا نقل می کنند. این افراد معتقدند ایران به دلیل نصب نکردن فانوس دریایی در این ماجرا مقصر شناخته شد و مجبور شد غرامت سنگینی به یونانی ها بپردازد. یونانی ها متعهد شدند در قبال دریافت هزینه، کشتی را به ایران بدهند تا از  فناوری های آن بهره ببرد اما بعد از دریافت غرامت مخفیانه آن را به آتش کشیدند. ماجرای به گل نشستن این کشتی هر چه که باشد زیاد مهم نیست. چیزی که اهمیت دارد وجود این کشتی یونانی است که در حال حاضر به عنوان یکی از مکان های گردشگری محسوب می شود و سالانه گردشگران زیادی را برای تماشا به سمت خود می کشد. تماشای غروب آفتاب در سواحل جزیره کیش و در کنار این کشتی یونانی می تواند بهترین خاطره عمرتان باشد.

 

چگونه به بازدید از کشتی یونانی کیش برویم؟

شاید در نگاه اول چیزی که با آن رو به رو می شوید یک لاشه بی جان باشد که در میان آب های مواج خلیج فارس رها شده است. اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود. در میان همه رمز و رازهایی که این کشتی قدیمی برایتان بازگو می کند فعالیت های دیگری هم هست که می توان از انجام دادن آن ها لذت برد.

 تماشای غروب آفتاب در کنار کشتی یونانی

منظره ای که در کنار کشتی یونانی به هنگام غروب آفتاب پدیدار می شود می تواند بهترین و خاطره انگیزترین لحظه زندگی تان باشد. بعد از اینکه نواحی مختلف کیش را بازدید کردید و خسته شدید، غروب را به کنار کشتی پناه ببرید و از دیدن زیبایی های طبیعت شگفت زده شوید.

 

 

 عکاسی در کنار کشتی

خاطره گشت و گذار در جزیره کیش باید برای همیشه ماندگار شود. عکاسی در کنار این کشتی قدیمی بهترین روش برای ماندگار کردن لحظات نابی است که تجربه اش کرده اید. زمانی که در کنار این کشتی غروب زیبای آفتاب را به تماشا می نشینید یک دوربین به دست بگیرید و همه چیز را ثبت کنید.

شترسواری

حال که به دیدن کشتی یونانی آمده اید، خودتان را برای شتر سواری هم آماده کنید. در نزدیکی این کشتی، شترهایی هستند که اجاره داده می شوند. اگر دوست داشتید می توانید از این تفریح هم لذت ببرید. برای رسیدن به کشتی یونانی راه سختی در پیش نخواهید داشت. کافی است یک تاکسی بگیرید و خودتان را به میدان غروب کیش برسانید. در میدان غروب از اهالی، آدرس پارک ساحل غروب یا همان پارک ساحلی کشتی یونانی را جویا شوید. برای بازدید از این کشتی نیازی به پرداخت هزینه نخواهید داشت و در هر ساعت از شبانه روز که خواستید می توانید به آن سر بزنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>