دانشگاه کیسه استاد که مورد انتقاد رئیس جمهور یازدهم و دوستان می گویند

پکن (ایسنا) – پکن استاد حقوق است که یک منتقد صریح از رئیس جمهور چین چین و حزب حاکم کمونیست اخراج شد توسط خود دانشگاه پس از آزادی از نزدیک به یک هفته از بازداشت دوستان خود گفت.

زو Zhangrun یک قانون اساسی استاد معتبر دانشگاه Tsinghua خانه بازگشت و در صبح روز یکشنبه شش روز پس از او گرفته شده توسط پلیس.

در متن پیام نشان داد به رادیو فردا با یکی از دوستان خود زو گفت: دوست که با او شده بود “رها از آموزش و مواضع” توسط دانشگاه Tsinghua.

تکرار تماس های تلفنی به زو رفت و پاسخ داده نشده در روز سه شنبه.

Tsinghua دانشگاه بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر. این دانشگاه تا به حال تعلیق در زو از وظایف آموزشی پس از 2019 خود را دوستان گفته اند.

زو, 57 به شهرت آمد در جولای 2018 برای افشاگری در مورد حذف دو دوره محدود برای چین رهبر.

در اوایل این ماه خو گرفته بود از خانه اش در حومه پکن توسط پلیس که خود را جستجو و ضبط کامپیوتر خود را با توجه به متن پیام منتشر شده در میان زو دوستان و دیده می شود خبر داد.

پلیس به همسرش گفت که او بازداشت شده بود به اتهام درخواست فحشا در طول سفر به چنگدو گفت: دوستان خود را که رد کرد که اتهام به ترور شخصیت.

در اوج چین شیوع کروناویروس در مه خو یک مقاله نوشت و خواستار آزادی بیان. در ماه مه نوشت: یک مقاله متهم یازدهم تلاش برای آوردن انقلاب فرهنگی به چین است.

تحت Xi چین را پایین نگه داشته و بر مخالفت و محکم سانسور.

(گزارش شده توسط سرخدار لوان Tian; ویرایش توسط تونی Munroe, ویلیام مک لین)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de