نیروهای عراقی برای بازدید از عربستان سعودی و ایران در هفته آینده به صورت دیپلماتیک تعادل روابط

عراق PM مصطفی Kadhemi در یک فایل عکس. بغداد اغلب در بر داشت خود را در یدک کش-از-جنگ بین ریاض و تهران است.

بغداد: در اولین سفر خارجی به عنوان نخست وزیر عراق, Mustafa al-Kadhemi سفر به عربستان سعودی و ایران, بازگشت به عقب در هفته آینده برای دقت متعادل روابط منطقه ای رقبا در انتخابات گفت: در روز شنبه.

بغداد اغلب در بر داشت خود را در یدک کش-از-جنگ بین ریاض و تهران حتی واشنگتن که برتر نیز به مجموعه بازدید در عرض چند هفته آینده.

روز یکشنبه Kadhemi میزبان وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف در بغداد قبل از سفر با عراق وزرای نفت, برق, برنامه ریزی و امور مالی به عربستان سعودی روز بعد مقامات عراقی گفت.

آنها را به ماندن در NEOM منطقه در ممالك غربی است که در حال حاضر در حال توسعه و در حال برنامه ریزی برای دیدار با شاهزاده محمد بن سلمان با آنها Kadhemi شناخته شده است به گرم و روابط شخصی.

بغداد پیشنهاد یک بسته از انرژی متمرکز بر توسعه فرصت ها در عراق به عربستان سعودی در اوایل این ماه و این مذاکرات به احتمال زیاد تمرکز بر تامین منابع مالی برای آن طرح و دیگر پروژه های زیربنایی و بازگشایی عرعر در مرز بین دو کشور, مقامات گفت.

آنها گفتند: این هیئت خواهد شد و سپس سفر به طور مستقیم به تهران در اواخر روز سه شنبه که در آن Kadhemi است که انتظار می رود برای دیدار با رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه ای ،

Kadhemi رز به نخست وزیری در ماه مه پس از خدمت به عنوان رئیس Iraqs سرویس اطلاعات ملی برای نزدیک به چهار سال است که به او کمک کرد تا به شکل یک رابطه نزدیک با شاهزاده محمد. او همچنین شناخته شده به احترام ایران سرویس های اطلاعاتی و محافل دولتی که گمانه زنی ها او می تواند میانجیگری بین دو منطقه ای دشمنان.

و Kadhemi است دوست خوب در واشنگتن جایی که او انتظار می رود که در اواخر این ماه یا در اوایل ماه اوت به دنبال یک گفتگوی راهبردی میان عراق و ایالات متحده است.

این امر می تواند اولین دیدار یک نخست وزیر عراق به کاخ سفید در سه سال است. مقامات ایالات متحده هرگز دعوت قبلی نخست وزیر Adel Abdel مهدی آنها را دیدم به عنوان بیش از حد نزدیک به ایران است.

تنش ها سر به فلک کشید پس ما حمله هواپیماهای بدون سرنشین در بغداد در ماه ژانویه که به کشته شدن ایران ژنرال قاسم سلیمانی در عراق, فرمانده ابو مهدی Muhandis.

به نظر می رسد واشنگتن در حال حاضر تشویق بهبود روابط میان بغداد و کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی است.

در اوایل این هفته مقامات عراق و آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس مورد بحث و بررسی بیش تلفنی ترتیب برای عراق واردات برق از کویت یک معامله بود که توافق سال گذشته اما هنوز به اثر می آیند.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de