عکس: John Lewis – کنگره و فعال حقوق مدنی – زندگی فوق العاده ای خدمات

John Lewis, یک فعال حقوق مدنی که خونین ضرب و شتم توسط ایالت آلاباما سربازان در سال 1965 کمک galvanize مخالفت با تبعیض نژادی و که در رفت و جشن حرفه ای در کنگره شده است. او 80.

مجلس نانسی پلوسی تایید لوئیس عبور از اواخر جمعه شب در تماس تلفنی با “یکی از بزرگترین قهرمانان تاریخ آمریکا است.”

“همه ما با فروتنی به تماس با کنگره لوئیس یک همکار و دل شکسته با عبور از” پلوسی گفت. “ممکن است حافظه خود را الهام بخش است که حرکت می کند همه ما در مواجهه با بی عدالتی را ‘خوب مشکل لازم است مشکل.”

تسلیت برای لوئیس دو حزبی بودند. رهبر اکثریت سنا میچ مک کانل گفت: Lewis بود “پیشگام رهبر جنبش حقوق مدنی که قرار دادن زندگی خود را در خط مبارزه با نژادپرستی و ترویج حقوق برابر و آوردن ملت ما به بیشتر تراز با تاسیس آن اصول است. “

Rep., John Lewis, D-Ga., در زیر نقل قول در حقوق مدنی در نشویل کتابخانه های عمومی. (علامت هامفری/AP)

لوئیس اعلام در اواخر ماه دسامبر 2019 که او مبتلا به بیماری پیشرفته سرطان لوزالمعده — “من هرگز با آن مواجه مبارزه کاملا مانند یک من در حال حاضر,” او گفت: — با الهام از مراسم تجلیل از دو طرف راهرو و یک توافق نشده که به احتمال زیاد در حال عبور از این آتلانتا دموکرات خواهد نشان دهنده پایان یک دوران است.

اعلام مرگ او آمد و تنها چند ساعت پس از عبور از Rev. C. T. ویویان دیگر رهبر جنبش حقوق مدنی که فوت اوایل جمعه در 95.

لوئیس جوانترین و آخرین بازمانده از شش مدنی فعالان حقوق یک گروه به رهبری کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور که تا به حال بیشترین تاثیر را در حرکت. او بهترین و شناخته شده برای رهبری برخی از 600 معترضان در یکشنبه خونین مارس در سراسر ادموند Pettus پل در سلما.

بیشتر بخوانید از این داستان توسط آسوشیتد پرس >>>

فعال

آزادی سواران. ردیف جلو از چپ: آلن Cason جونیور فردریک لئونارد اتا سیمپسون, William B. Mitchell, Ruby D. Smith, John Lewis, چارلز باتلر ردیف دوم از چپ: یوسف کارتر Lucretia Collins, پاتریشیا Jenkins, کارل بوش کاترین Burks, Paul E. بروکس. تابنده از سمت چپ: کلارنس رایت, Bernard La Fayette جونیور, رودلف گراهام ویلیام هاربر. در زیرزمین کشیش رالف Abernathy کلیسای. Montgomery, Alabama, مارس 1961. (عکس: پل Schultzer/زمان زندگی تصاویر/گتی ایماژ)

دو خون-هایش آزادی سواران, John Lewis (سمت چپ) و جیمز Zwerg (راست) با هم ایستاده پس از مورد حمله و ضرب و شتم توسط pro-segregationists در مونتگمری علا., در مه 6, 1961. (عکس: Bettmann بایگانی/گتی ایماژ)

آزادی سوار John Lewis با یک پانسمان سر استراحت و تجدید قوا با همکار آزادی سواران در یک خانه امن در منطقه Ala., در طول آزادی سوار بحران در ماه مه 1961. (عکس: پل Schutzer/زمان زندگی تصاویر/گتی ایماژ)

حقوق مدنی از برگزاری یک کنفرانس خبری در مونتگمری علا., و اعلام کرد که این جنبش ادامه خواهد داد, مارس 23, 1961. در پیش زمینه است که John Lewis, یکی از سواران که مورد ضرب و شتم شد. دیگران از چپ به راست: جیمز کشاورز کشیش رالف Abernathy و کشیش مارتین لوتر کینگ. لوئیس می پوشد بانداژ بر روی سر. (عکس: AP)

John Lewis, مرکز, ملی, رئیس, دانشجو, بدون خشونت هماهنگی کمیته توضیح می دهد که اقدامات حفاظتی به دو رنگ سفید آموزان شرکت کننده در جنبش حقوق مدنی در کمبریج., جولای 18, 1963. لوئیس از آتلانتا, Ga., دفتر گروه دانشجویی وجود دارد برای کمک به در integrationist مبارزه است. در سمت چپ گرچن شوارتس فیلادلفیا در حالی که کارول روگوف از بروکلین, n. y., نیز شرکت می کند. (عکس: William A. Smith/AP)

John Lewis, رئیس, دانشجو, بدون خشونت کمیته هماهنگی در سخنرانی خود در مراسم یادبود لینکلن به شرکت کنندگان در راهپیمایی در واشنگتن در تاریخ 28 اوت 1963. (عکس: Bettmann بایگانی/گتی ایماژ)

فعال حقوق مدنی (و در آینده سیاستمدار), John Lewis, رئیس, دانشجو, بدون خشونت کمیته هماهنگی (SNCC) در دفتر نیویورک, 1964. او بار خوانده شده یک سند با عنوان “We Shall Overcome; مجاز رکورد از ماه مارس در واشنگتن تولید شده توسط شورای حقوق مدنی ایالات رهبری است.” (عکس: رابرت Elfstrom/Villon فیلم/گتی ایماژ)

رهبران حقوق مدني از جمله آینده Congressman John Lewis (سوم از چپ) و گلوریا ریچاردسون (سوم سمت راست) صندلی از کمبریج غیر خشونت آمیز اقدام کمیته لینک های در دست دیگران به عنوان آنها در ماه مارس در اعتراض به سخنرانی برنامه ریزی شده توسط نرم افزار-segregationist آلاباما رژیم صهیونیستی است. جورج والاس در کمبریج., مارس 1964. (عکس: فرانسیس میلر/زندگی مجموعه عکس از طریق گتی ایماژ)

مارتین لوتر کینگ جونیور (با کلاه) همراه با همسر Coretta (راست) و جان لوییس (سمت راست) آگهی یک راهپیمایی از سلما به مونتگمری آلاباما, 7 مارس 1965. (عکس: AP)

سربازان دولت نوسان بیلی باشگاه به شکستن حقوق مدنی رای گیری مارس در سلما علا., 7 مارس 1965. John Lewis, رئیس, دانشجو, بدون خشونت کمیته هماهنگی (در پیش زمینه) است که مورد ضرب و شتم توسط یک دولت سپاهی. لوئیس آینده کنگره ایالات متحده پایدار جمجمه شکسته. (عکس: AP)

دکتر مارتین لوتر کینگ (مرکز) منجر هزاران نفر از حقوق مدنی راهپیمایان روز پای خود را از سلما به مونتگمری مارس در 25 مارس سال 1965. دیگران قابل شناسایی در ردیف شامل: John Lewis (2 از سمت چپ) از SNCC; پادشاه دستیار کشیش رالف Abernathy (3 از سمت چپ); دکتر رالف Bunche (5 از سمت چپ به دنبال سمت); خانم شاه (در کنار پادشاه); و برگرد. هوشع نبی ویلیامز (حمل دختر کوچولو سمت راست). (عکس: Bettman بایگانی/گتی ایماژ)

حقوق مدنی فعالان John Lewis and James کشاورز نشستن با رئیس جمهور Lyndon Baines Johnson در کاخ سفید است. (عکس: Okamoto/موقت Archives/گتی ایماژ)

سیاستمدار

آتلانتا و عضو شورای شهر John Lewis دارای مارس 1965 شماره از مجله زندگی و در دفتر خود در آتلانتا Ga., Aug. 7, 1986. عکس روی جلد نشان می دهد Lewis پیشرو اولین سلما علا., حقوق مدنی مارس با هوشع نبی ویلیامز. لوئیس آلاباما sharecropper را دچار وحشیانه, ضرب و شتم و تحقیر آمیز جملات در پنج سال قبل قانون حق رای. (عکس: Ric Feld/AP)

دولت ایالت جولیان باند استقبال آتلانتا و عضو شورای شهر John Lewis, راست, در یک تجمع انتخاباتی در مرکز شهر آتلانتا دوشنبه 11 اوت سال 1986 به عنوان دولت سابق تشکر. بابی هیل, مرکز, به نظر می رسد. اوراق قرضه و لوئیس در حال اجرا برای 5 ایالات متحده آمریکا منطقه صندلی خالی توسط Wyche فاولر و تپه در حال اجرا است برای ستوان فرماندار. (عکس: Ric Feld/AP)

عضو شورای شهر John Lewis احاطه شده است خوشحال کمپین حامیان در حالی که او در کنفرانس مطبوعاتی پس از پیروزی غیر منتظره بیش از دولت ایالت جولیان باند در دموکراتیک رواناب برای 5th کنگره منطقه صندلی اواخر سپتامبر. 2, 1986. Underdog لوییس سوار در سراسر گاهی تلخ اولیه در برابر پیوند دیرین خود را دوست و حقوق مدنی متحد. (عکس: Bettmann بایگانی/گتی ایماژ)

حقوق مدنی و ارقام منجر راهپیمایان در سراسر ادموند Pettus پل در طول re-creation از سال 1965 سلما به مونتگمری مارس در مارس 4, 1990. از چپ به هوشع نبی ویلیامز از آتلانتا, گرجستان, Congressman John Lewis, کشیش جسی جکسون, ساناز Lowery, SCLC جمهور Joseph Lowery و Coretta اسکات کینگ. (عکس: جیمی Sturtevant/AP)

Rep., John Lewis, D-Ga., در ماه اوت سال 1991. (عکس: لورا پترسون/CQ رول تماس از طریق گتی ایماژ)

Rep., John Lewis, D-Ga., نشان دهنده دموکراتیک نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیل کلینتون در طول یک جلسه کنگره سیاه حزبی در کاپیتول هیل در جولای 1, 1992. (داگ میلز/AP)

رئیس جمهور جرالد فورد چپ و Congressman John Lewis, راست, در آغوش پس از دریافت پروفیل در شجاعت جوایز در JFK کتابخانه در 21 مه سال 2001. Congressman John Lewis ذکر شده بود برای یک عمر دستاورد. (عکس: Joanne Rathe/بوستون گلوب از طریق گتی ایماژ)

کنگره, سیاه, انجمن, اعضای, جمله تشکر. John Lewis, D-Ga., حق دستگیر شده بودند پس از یک کنفرانس خبری در مورد دارفور در 16 ماه مه 2006 در سفارت سودان در واشنگتن است. آنها دستگیر شدند توسط سرویس مخفی یکنواخت تقسیم افسران برای مسدود کردن ورودی سفارت. (عکس: لورن ویکتوریا برک/AP)

کشیش جسی جکسون, بالا, center, Rep., John Lewis, D-Ga., با تکیه بر بیل تبدیل به احساسی که Amb. اندرو جوان بالا سمت راست صحبت می کند در مورد اهمیت این اواخر دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور در طول شکستن زمین برای یادبود مارتین لوتر کینگ در نشنال مال در واشنگتن دوشنبه Nov. 13, 2006. تسلی تشکر. لوئیس در حال سابق کار, منشی, الکسیس هرمان, مرکز مد و طراح Tommy Hilfiger دوم از سمت چپ. در پایین سمت راست, مارتین لوتر کینگ جونیور, خواهر کریستین پادشاه Farris. (عکس: لورن ویکتوریا برک/AP)

دموکرات نامزد ریاست جمهوری باراک اوباما دور چپ و بهداشت ، Hillary Rodham Clinton, در بخشی از سنتی راه رفتن در سراسر ادموند Pettus پل به مناسبت 42nd سالگرد 1965 سلما به مونتگمری مارس در 4 مارس 2007. Rep., John Lewis, D-Ga., دوم از سمت راست. (عکس: Rob Carr/AP)

Rep. جان لوئیس و دالایی لاما در یک سخنرانی عمومی در گرامیداشت صدمین سالگرد تأسیس پارک المپیک در آتلانتا در Oct.22, 2007. (عکس: جان Amis/AP)

Rep., John Lewis, D-Ga., چپ دستگیر شده است در جریان اعتراض در سفارت سودان در برابر اقدامات دولت سودان در دارفور در شنبه مارس 27, 2009 در واشنگتن است. لوئیس به عنوان به خوبی به عنوان دیگر بشردوستانه رهبران و قانونگذاران شد در دستبند دوشنبه پس از عبور از پلیس خط. (عکس: Evan Vucci/AP)

Rep., John Lewis, D-Ga., توصیف حوادث یکشنبه خونین در سفر خود به ادموند Pettus پل در سلما علا., پنج شنبه, مه 7, 2010. (عکس: دیو مارتین/AP)

سخنران نانسی پلوسی D-کالیفرنیا پیاده روی از سمت چپ. مظنونان حمله به دانشگاه Steny Hoyer, D-Md, John Lewis, D-Ga., آندره کارسون D-Ind., 2nd راست و جان Larson, D-Conn., قبل از کنگره را به رای خواهد گذاشت بهداشت و درمان اصلاحات قانون در مارس 21, 2010 در کاپیتول هیل در واشنگتن است. (عکس: لورن ویکتوریا برک/AP)

باراک اوباما رئیس جمهور ارائه 2010 مدال ریاست جمهوری آزادی به Rep., John Lewis, D-Ga., در فوریه. 15, 2011 در طی یک مراسم در تالار شرقی کاخ سفید. (AP)

رئیس جمهور باراک اوباما و بانوی اول میشل اوباما تحسین به عنوان Rep., John Lewis, D-Ga., صحبت می کند و در پیشگامانه برای اسمیتسونین موزه ملی تاریخ و فرهنگ در واشنگتن در فوریه. 22, 2012. (عکس: چارلز Dharapak/AP)

قانونگذاران از جمله خانه جمهوریخواه شلاق Kevin McCarthy, سمت چپ, کالیفرنیا, خانه, Democratic Whip Steny D. Hoyer, D-Md (2 از سمت چپ) و در کنگره ایالات متحده, John Lewis, D-Ga., مرکز جای تاج گل در حقوق مدنی یادبود در مونتگمری علا., سهشنبه, مارس 3, 2012. (عکس: دیو مارتین/AP)

Rep., John Lewis, D-Ga., مرکز مذاکرات با کسانی که جمع شده بودند در تاریخی ادموند Pettus پل در طول 19 سالانه اجرا یا نمایش مجدد از یکشنبه خونین حقوق مدنی مارس در سراسر پل در سلما علا. روز یکشنبه 4 مارس 2012, 47 سال پس از راهپیمایی تاریخی که منجر به قانون حق رای. (عکس: Kevin Glackmeyer/AP)

Rep., John Lewis, D-Ga., امتیاز به جایی که او و دیگران بودند مورد ضرب و شتم 48 سال پیش زمانی که آنها سعی در عبور از ادموند Pettus پل در طول یک حقوق مدنی مارس در سلما علا., چهار شنبه, 3 مارس 2013. در عقب است معاون رئیس جمهور جو بایدن. در سمت چپ U/S. Rep. تری Sewell, D-Ala., جسی جکسون دوم از سمت چپ. (عکس: دیو مارتین/AP)

Rep., John Lewis, D-Ga., چپ با خانه نانسی پلوسی رهبر اقلیت از کالیفرنیا اذعان تشویق حاضرین در مراسم در کاپیتول هیل در واشنگتن در ژوئیه 31, 2013 در رعایت 50 سالگرد راهپیمایی در واشنگتن برای شغل و آزادی است. (عکس: مانوئل Balce Ceneta/AP)

Rev. Al Sharpton (2 R) لینک سلاح با تشکر. John Lewis (D-GA) در کنار مارتین لوتر کینگ سوم (R) به عنوان آنها شروع به راهپیمایی در سالگرد 50 از سال 1963 مارس در واشنگتن برای شغل و آزادی در یادبود لینکلن در واشنگتن اوت 24, 2013. (عکس: Kevin لمرقو/فردا نیوز)

Rep., John Lewis, D-Ga., می رسد به صحبت می کنند در یک تجمع به مناسبت سالگرد 50 از سال 1963 مارس در واشنگتن در مراحل یادبود لینکلن در اوت. 24, 2013 در واشنگتن است. (عکس: کارولین Kaster/AP)

Representaive John Lewis (D-GA) دستگیر شده است در کاپیتول هیل در عمل نافرمانی مدنی را تشویق به حمایت از اصلاح قانون مهاجرت اکتبر 8, 2013 در نشنال مال در واشنگتن دی سی هزار نفری بسیج در حمایت از اصلاح قانون مهاجرت در نشنال مال در واشنگتن, DC. تظاهر کنندگان به نام در کنگره را به اتخاذ یک قانون مهاجرت که اجازه می دهد این کشور 12 میلیون مستند نشده مهاجران توانایی به درخواست برای شهروندی ایالات متحده. (عکس: کریس Kleponis/خبرگزاری گتی ایماژ)

Rep., John Lewis, D-Ga., دارای قسط جدیدی از برنده جایزه رمان گرافیکی در حقوق مدنی و بدون خشونت اعتراض در کاپیتول هیل در واشنگتن در ژانویه. 15, 2015. یک کتاب کمیک در مورد مارتین لوتر کینگ جونیور را کمک کرد John Lewis به جنبش حقوق مدنی. قدیمی دموکرات کنگره از گرجستان در حال حاضر امیدوار است که رمان های گرافیکی در مورد زندگی خود و آنچه معاصران خود تحمل برای غلبه بر نژادپرستی را هدایت امروز معترضان در جستجوی عدالت است. (عکس: J. Scott Applewhite/AP)

باراک اوباما رئیس جمهور پذیرای Rep., John Lewis, D-Ga., پس از لوئیس معرفی رئیس جمهور با یک سخنرانی احساسی و عاطفی توسط ادموند Pettus پل در سلما علا., در 50 سالگرد “یکشنبه خونین” یک رویداد مهم جنبش حقوق مدنی, روز شنبه, مارس 7, 2015. (Phhoto: Jacquelyn مارتین/AP)

رئیس جمهور, باراک اوباما, مرکز, دارای, دست نوشته., John Lewis, D-Ga., چپ و آملیا بوینتون رابینسون درست است که هر دو مورد ضرب و شتم در طول “یکشنبه خونین” را به عنوان آنها راه رفتن در سراسر ادموند Pettus پل در سلما علا., برای 50 سالگرد “یکشنبه خونین” در مارس 7, 2015. (عکس: Jacquelyn مارتین/AP)

Rep. جان لوییس صحبت می کند در طول یک get-out-the-انجمن رویداد برای دموکرات نامزد ریاست جمهوری هیلاری کلینتون در کوه سایه های مرکز جامعه در فوریه 14, 2016 در لاس وگاس, نوادا. (عکس: Ethan میلر/گتی ایماژ)

Rep., John Lewis, D-Ga., دارای یک کپی از قانون اساسی به عنوان او در مورد انتصاب دیگر قاضی به دیوان عالی کشور طی ماه مارس 3, 2016, اخبار کنفرانس در کاپیتول هیل در واشنگتن است. (عکس: سوزان والش/AP)

عکس توییتی از کف خانه در ایالات متحده توسط کنگره دانا ادواردز (R) را نشان می دهد دموکراتیک اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده از جمله خودش و تشکر. John Lewis (L) در مرحله یک نشستن در خانه طبقه “به تقاضا و اقدام در حس مشترک تفنگ قانون” در کاپیتول هیل در واشنگتن در ژوئن 22, 2016. (عکس: Rep. دانا ادواردز/جزوه طریق رادیو فردا)

Rep., John Lewis, D-Ga., مرکز پیوست از سمت چپ خانه دستیار رهبر اقلیت جیمز Clyburn از S. C., Rep. یوسف کراولی D-n. y., خانه نانسی پلوسی رهبر اقلیت از کالیفرنیا و تشکر. Charles Rangel, D-n. y. صحبت می کند در کاپیتول هیل در واشنگتن در ژوئن 23, 2016 پس از خانه Democra/AP)

حقوق مدنی رهبر Rep., John Lewis, D-Ga., مرکز دستمال مرطوب چشم خود را به عنوان اعضای کنگره سیاه حزبی را عاطفی بیانیه محکومیت slayings از افسران پلیس در دالاس شب گذشته و کشنده تیراندازی پلیس در لوئیزیانا و مینه سوتا در اوایل این هفته در یک کنفرانس خبری در کاپیتول هیل در واشنگتن در جولای 8, 2016. از سمت چپ عبارتند از: Rep. باربارا لی D-کالیفرنیا تشکر. مارسیا L. Fudge, D-اوهایو, Rep., John Lewis, D-Ga., تشکر. Frederica ویلسون D-Fla., و تشکر. Sheila Jackson Lee, D-Texas. (عکس: J. Scott Applewhite/AP)

Rep., John Lewis, راست, D-Ga., واکنش نشان می دهد پس از ارائه با مدال آزادی برای فداکاری خود را به حقوق مدنی از مرکز ملی قانون اساسی مدیر عامل جفری روزن طی مراسمی در سپتامبر. 19, 2016 در فیلادلفیا. افتخار داده شده است سالانه به یک فرد است که نمایش شجاعت و اعتقاد راسخ در حالی که در تلاش برای تضمین آزادی برای مردم در سراسر جهان است. (عکس: مت Slocum/AP)

Rep. John Lewis می رسد به لرزش دست به خوبی wishers به عنوان او می رسد در زنان مارس در شنبه, ژان. 21, 2017, در آتلانتا. (عکس: رون هریس/AP)

Rep., John Lewis, D-Ga., تماشای یک ویدیو از خود را قبل از پرتاب کردن مراسم اولین گام برای جکی رابینسون روز قبل از یک بازی بیس بال بین اتباع واشنگتن و رشته کوه های راکی کلرادو در اتباع پارک در 15 آوریل سال 2018 در واشنگتن است. (عکس: اندرو بیلبائو/AP)

Rep., John Lewis, پیاده روی در یک سبقت در دانشگاه هاروارد شروع تمرینات در 24 مه 2018 در کمبریج ، (عکس: مایکل Dwyer/AP)

مجلس نانسی پلوسی از کالیفرنیا چپ به شمار طی یک مراسم تحلیف با تشکر. John Lewis, D-Ga., درست در کاپیتول هیل در Jan. 3, 2019 در واشنگتن در جلسه افتتاحیه 116 کنگره.. (عکس: Alex براندون/AP)

Amandla Stenberg چپ و Rep., John Lewis, D-Ga معرفی “کتاب سبز” در مراسم اسکار در فوریه. 24, 2019 در تئاتر دالبی در لس آنجلس. (عکس: کریس Pizzello/تالار گفتگو/AP)

Rep., John Lewis, D-Ga., دیده می شود در نزدیکی مجسمه از دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور در کنگره برجک قبل از یک مراسم یادبود برای دیر تشکر. الیاس Cummings, D-Md., در مجسمه سازی سالن در روز پنج شنبه 24 اکتبر 2019. (عکس: تام ویلیامز/CQ-Roll Call, Inc طریق گتی ایماژ),

Rep., John Lewis, D-Ga., و دیگر اعضای کنگره سیاه حزبی خط تا به آنها صبر کنید را وارد کنید به عنوان یک گروه برای حضور در این مراسم برای تشکر. الیاس Cummings, D-Md., در آمریکا کنگره آمریکا در واشنگتن در اکتبر. 24, 2019. (عکس: پابلو مارتینز Monsivais, استخر/AP)

رهبر جنبش حقوق مدنی Rep., John Lewis, D-Ga., flanked توسط مجلس نانسی پلوسی D-کالیفرنیا چپ و سن. Patrick Leahy, D-Vt., صحبت می کند در یک رویداد با آمریکا قبل از عبور از حق رای و پیشرفت عمل برای از بین بردن پتانسیل های ایالتی و محلی رای دهندگان سرکوب قوانین در کنگره آمریکا در واشنگتن در دسامبر. 6, 2019. (عکس: J. Scott Applewhite/AP)

Rep., John Lewis, D-Ga., صحبت می کند به عنوان مجلس نمایندگان بحث مقالات از اعلام جرم علیه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در کنگره آمریکا در واشنگتن در دسامبر. 18 سال 2019. (عکس: خانه های تلویزیونی از طریق AP)

John Lewis به نظر می رسد بیش از یک بخش از 16 خیابان شده است که تغییر نام Black Lives Matter پلازا در واشنگتن در روز 7 ژوئن سال 2020 است. (خالد Naji-خدا/دفتر اجرایی شهردار از طریق AP)

مشاهده بیشتر اخبار مربوط به گالری عکس و دنبال کنید با ما در یاهو, اخبار, عکس توییتر.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>