ایاصوفیه دارای اولین نماز بعد از مسجد گمراهی

آنکارا را رد انتقادات بین المللی به نام “حاکمیت” و اصرار گردشگران هنوز هم قادر خواهد بود به بازدید از مسجد و موزاییک. عکس: AFP/فایل

استانبول: چندین هزار مسلمان جمع شده بودند روز جمعه برای شرکت در نماز در ایاصوفیه پس از استانبول نقطه عطفی بود reconverted به یک مسجد با رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان نیز ،

با وجود این بیماری همه گیر کوروناویروس, تنگ, جمعیت تشکیل شده در صبح روز جمعه در سراسر سابق کلیسای جامع برای نماز برنامه ریزی برای حدود 1000 GMT AFP خبرنگاران گفت. چند نفر تا به حال صرف شب در این منطقه است.

میراث جهانی یونسکو در تاریخی استانبول برای اولین بار ساخته شده است به عنوان یک کلیسای مسیحی امپراتوری بیزانس بود اما تبدیل به یک مسجد پس از دولت عثمانی و فتح قسطنطنیه در 1453.

شورای امور خارجه, بالاترین دادگاه اداری در تاریخ 10 ژوئیه به اتفاق آرا لغو یک سال 1934 تصمیم ترکیه مدرن بنیانگذار مصطفی کمال آتاتورک آن را تبدیل به یک موزه و گفت: این ثبت نام به عنوان یک مسجد در اموال خود را اعمال.

اردوغان سپس دستور داد ساختمان برای بازگشایی, برای مسلمان عبادت عمیقا angering جامعه مسیحی و بیشتر زور زدن روابط با ناتو متحد یونان.

وجود دارد قرآني تلاوت در صبح در ایاصوفیه قبل از نماز جمعه که اردوغان مقامات ترکیه و مقامات خارجی شرکت خواهد کرد.

تا 1000 نفر را دعا داخل ساختمان با بسیاری از قادر به دعا در خارج اما در مواجهه با چنین جریان زیادی از مردم از جمله برخی نه با پوشیدن ماسک استانبول فرماندار علی Yerlikaya گفت: فضاهای اطراف ایاصوفیه بودند به سرعت پر شده است.

‘تحریک’

کارشناسان می گویند اردوغان حرکت به تبدیل مجدد ایاصوفیه تلاش برای galvanise خود را محافظه کار و ملی پایه در میان عدم اطمینان اقتصادی تشدید شیوع ویروس و برخی از نظرسنجی ها نشان می دهد خود را از حزب حاکم است و از دست دادن رای.

اردوغان تصمیم نیز لغو بخشی از سکولار میراث آتاتورک که می خواستم ایاصوفیه به عنوان یک موزه به طوری که به “ارائه آن به بشریت”.

زمان اولین نماز مهم است. جمعه است و 97 سالگرد معاهده لوزان که مجموعه ای مدرن ترکیه مرزهای خود پس از سالها درگیری با یونان و قدرت های غربی.

اردوغان که ادعا نوستالژی برای امپراتوری عثمانی به نام ” پیمان را تجدید نظر در سال های اخیر است.

در ایاصوفیه باقی مانده است ارتباط تنگاتنگی با دولت عثمانی و فتح قسطنطنیه توسط سلطان محمد دوم معروف به فاتح.

عثمانی نظامی گروه بود در ساختمان جلوخان در روز جمعه.

اردوغان به اشتراک گذاشته شده در توییتر در روز چهارشنبه که ویژه مسلمانان از سراسر جهان اسلام به آواز خواندن در ادای احترام به ایاصوفیه.

“شما همواره به ما و ما با شما” رهبر ترکیه نوشت.

اما نماز جمعه است مجموعه ای در برابر پس زمینه از روابط پر تنش بین ناتو و متحدان آنکارا و آتن به خصوص مربوط به اکتشاف هیدروکربن در شرق مدیترانه.

یونان به شدت محکوم کرد گمراهی از ایاصوفیه به مسجد و دیدن آن را به عنوان یک “باز تحریک به کل متمدن جهان است.”

حفظ نگرانی

زنگ کلیسا در سراسر یونان را با هیاهو و غوغا کردن در ظهر روز جمعه با پرچم های خود را نیمه افراشته در اعتراض به آنچه که رئیس کلیسای یونان اسقف اعظم Ieronymos است به نام “نامقدس عمل defiling” سابق کلیسای جامع.

“(امروز) یک روز عزای عمومی برای همه… مسیحیت” Ieronymos گفت.

آنکارا را رد انتقادات بین المللی به نام “حاکمیت” و اصرار گردشگران هنوز هم قادر خواهد بود به بازدید از مسجد و موزاییک.

حدود 3.8 میلیون بازدید گردشگران ایاصوفیه در سال گذشته است.

برخی از کارشناسان نگران سرعت تبدیل به فیروزه ای فرش گذاشته شد برای وفادار به دعا.

“(دو هفته) اجازه نمی دهد که به اندازه کافی زمان به اندازه کافی مشورت با کارشناسان عمدی بحث و… آمده تا با یک استراتژی پایدار برای حفظ ایاصوفیه برای نسل های آینده” Tugba Tanyeri Erdemir از دانشگاه پیتسبورگ گفت: AFP.

بیزانس موزاییک دیوار بیش از قرن ها زمانی که این ساختمان به عنوان یک مسجد را با پرده ها در طول زمان نماز پس از اسلام ممنوعیت مجازی تضمینی.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>