ایالات متحده و کشورهای بالتیک مخالفت روسیه ‘بازنویسی تاریخ”

فایل عکس: وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo صحبت می کند در طول سفر به لندن

ویلنیوس (ایسنا) – ایالات متحده پیوست و لیتوانی و لتونی و استونی در روز پنج شنبه در مخالفت با هر گونه تلاش های روسیه برای بازنویسی تاریخ پس از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور گفت: کشورهای حوزه بالتیک به حال راضی به خود 1940 الحاق توسط اتحاد جماهیر شوروی.

“ما بصورتی پایدار و محکم ایستاده در برابر هر گونه تلاش روسیه برای بازنویسی تاریخ به منظور توجیه 1940 اشغال و الحاق کشورهای بالتیک توسط اتحاد جماهیر شوروی” وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo نوشت: در بیانیه مشترک با وزرای خارجه سه کشورهای بالتیک.

در این بیانیه مشخص شده 80 سالگرد یک سال 1940 بیانیه سپس اقدام وزیر خارجه آمریکا, سامنر ولز محکوم کردن اتحاد جماهیر شوروی تصاحب این سه کشور.

استونیایی امور خارجه در گفت احضار سفیر روسیه در اعتراض به “اظهارات اخیر به دنبال به تصویر کشیدن اشغال استونی و الحاق به اتحاد جماهیر شوروی به عنوان مشروع است.”

“روسیه در تلاش است تا این تصور را که مشروعیت می تواند متولد شود در تهدید سلاح سرکوب با توافق متقابل – این است که بسیار بدبینانه” وزیر امور خارجه Urmas Reinsalu در بیانیه ای گفت.

پوتین نوشت: ماه گذشته که ترکیب لیتوانی و لتونی و استونی به شوروی “اجرا شد و بر اساس قرارداد با رضایت از انتخاب مقامات.”

“این بود که در خط بین المللی و دولت قانون از آن زمان” او اضافه شده در این مقاله برای ایالات متحده مجله منافع ملی است.

اتحادیه اروپا و ناتو را متهم به روسیه از راه انداختن یک کمپین از دروغ به تلاش برای بی ثبات غرب با بهره برداری از اختلافات در جامعه است. روسیه با رد هر گونه تاکتیک.

کمیسیون اروپا گفت: در ماه ژانویه آن را نمی خواهد تحمل تحریف حقایق تاریخی پس از پوتین پیشنهاد لهستان مسئولیت مشترک برای شروع جنگ جهانی دوم به دلیل آن connived در نازی آلمان قصد دارد در سال 1938 به تجزیه چکسلواکی.

رئیس آندره Duda متهم پوتین از “تاریخی نهفته است”.

در سال 1989 در طول دوره glasnost یا باز بودن تحت رهبر اتحاد جماهیر شوروی میخائیل گورباچف مسکو را محکوم کرد راز 1939 شوروی نازی پیمان به حک کردن لهستان و کشورهای بالتیک اجازه داده است که اتحاد جماهیر شوروی به ضمیمه این منطقه است.

لیتوانی و استونی و لتونی همه برنده استقلال از اتحاد جماهیر شوروی آن را به عنوان سقوط و در حال حاضر اعضای هر دو اتحادیه اروپا و ناتو است.

(گزارش شده توسط Andrius Sytas ویرایش توسط تیموتی میراث فرهنگی)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>