سنگاپور جاسوسی مورد reawakens ترس چین استخدام در جزیره دولت

توسط جان Geddie و Aradhana Aravindan

سنگاپور (ایسنا) – مورد سنگاپوری, گرفتار, جاسوسی برای چین در ایالات متحده reawakened ترس بیش از چین, استخدام دارایی های اطلاعاتی در جزیره ای دولت که موفق به کسب اعتماد میان دولت های غربی در حالی که در شرایط خوب با پکن است.

Jun وی Yeo یک زن 39 ساله دانشگاهی که همچنین با نام Dickson Yeo التماس کرد گناه در دادگاه ایالات متحده در روز جمعه به بازیگری به عنوان یک غیر قانونی عامل چینی هوش. او محکوم خواهد شد در ماه اکتبر و چهره به 10 سال زندان.

سنگاپور وزارت خانه گفت: در یک بیانیه کوتاه در روز یکشنبه که آن را به حال شده است آگاه Yeo مورد پس از دستگیری توسط مقامات ایالات متحده در ماه نوامبر و او دریافت کمک های کنسولی.

اسناد دادگاه نشان می دهد Yeo شد اغوا به تبدیل شدن به یک دارایی چهار سال قبل و در حالی که حضور یک فروم در پکن به ارائه در جنوب شرق آسیا سیاست است. او به ایالات متحده در ماه ژانویه 2019.

“یک احمق مثل این می توانید تمام سنگاپور مشکوک” علمی و سابق سنگاپوری دیپلمات Bilahari Kausikan گفت: در Facebook پست در پاسخ به جاسوسی است.

در ابتدا مدعی نمایندگی چین بر اساس فکر می کنم مخازن Yeo استخدام ارائه شده به او پرداخت برای سیاسی, گزارش و اطلاعات اما او بعدها متوجه شد که برخی از تماس های خود شدند هوش, عوامل, پرونده های دادگاه نشان می دهد.

با پیدا کردن افراد با غیر-اطلاعات عمومی در مورد سیاست و اقتصاد و دیپلماسی Yeo اول متمرکز در جنوب شرقی آسیا و قبل از تعویض به ایالات متحده است.

زمانی که او به ایالات متحده نقل مکان خود گرداننده به او یک کارت بانکی و به او گفت که برای برقراری ارتباط با آنها را با استفاده از تلفن های متعدد برای جلوگیری از تشخیص.

با استفاده از جعلی مشاوره و شبکه های کسب و کار سایت LinkedIn, Yeo رسیده به افراد هدف قرار دادن کسانی که با مالی و یا کار مشکلات و پرداخت آنها را به نوشتن گزارش.

در میان کسانی که او را اغوا شد و یک غیر نظامی با امنیت سطح بالا ترخیص کار در ایالات متحده جت جنگنده نظامی برنامه.

Yeo سابق دکتری استاد راهنما در سنگاپور لی کوان یو دانشکده سیاست عمومی یک قومی چینی شهروند آمریکایی که متهم شده بود توسط مقامات سنگاپوری در سال 2017 بودن یک عامل نفوذ خارجی برای نامعلومی کشور است.

هوانگ جینگ رد آن اتهامات و در حالی که هرگز محکوم به او اقامت تصویب لغو.

در حال حاضر مشغول به کار در پکن هوانگ گفت که او شوکه شده بود و خوشحالم که Yeo گرفتار شده بود و اشاره کرد که او “واضح حس ناامنی و گرسنگی برای کسی شدن”.

دو همکلاسی های سابق گفت که Yeo تا به حال از تبدیل شدن به یک دیپلمات اما احساس او شده بود دوری سنگاپور استقرار. Yeo نمی تواند نظر رسیده است.

آسیا سوئیس

این وزارت خانه گفت: تحقیقات Yeo “تا به حال نشان نمی هر گونه تهدید مستقیم” به سنگاپور.

در حالی که Yeo ممکن است کشیده شده خط در خیانت به کشور خود او گرفتار, جاسوسی در برابر ابرقدرت با آنها سنگاپور نزدیک ترین همکاری های امنیتی هر چند شهر-دولت موظف است توسط قوانین خاص خود را به دنبال خنثی سیاست خارجی است.

در مواجهه با ایالات متحده بر تجارت و سایر مسائل پکن را تکذیب کرد دانش Yeo مورد در روز دوشنبه و متهم ایالات متحده با استفاده از جاسوسی ادعا می کند به لام چین است.

رو به وخامت چین و آمریکا روابط یک کم در طول هفته گذشته به عنوان ایالات متحده بسته چین کنسولگری در هوستون و چین انتقام تصرف کنسولگری ایالات متحده در چنگدو.

Yeo مورد تقویت نگرانی های مطرح شده در غرب امنیت فکر می کنم تانک که در سنگاپور بود نرم و هدف چین برای استخدام و تحصیل قومی دارایی های چینی که گذرنامه آنها بتوانند دسترسی آسان به کشورهای تقریبا در همه جا.

“مردم ممکن است بیشتر مشکوک از سنگاپور اگر از درک وجود دارد که سنگاپور در معرض خطر است” گفت: چونگ Ja ایان بازدید از سنگاپور محقق در دانشگاه هاروارد-Yenching موسسه در کمبریج.. چونگ گفت: این حادثه نیز ممکن است آن را مشکل تر برای سنگاپور به پیاده روی دیپلماتیک tightrope بین واشنگتن و پکن است.

اغلب به عنوان سوئیس آسیا به دلیل ثروت مالی بین المللی شبکه و بی طرفی سنگاپور یکی از مهمترین و ثبات سیاسی کشور در یک منطقه که در آن ایالات متحده و چین باید منافع رقابت.

چین و سنگاپور بزرگترین شریک تجاری به عنوان آن را برای بسیاری از کشورها در آسیا است.

گزارش استرالیا سیاست راهبردی موسسه در سال 2018 در بر داشت سنگاپور دانشگاه تا به حال در میان بالاترین سطح از همکاری در سطح جهانی با محققان از چین افراد ارتش آزادی بخش (PLA) است.

و ایالات متحده بر اساس اتاق فکر بنیاد جیمز تاون در سال گذشته گفت که چین با استفاده از کسب و کار انجمن ها و سازمان های دیگر در سنگاپور برای گسترش تبلیغ در مورد یک “چین” هویت در میان سنگاپور و 75 درصد از آنها قومی چینی.

Bilveer سینگ از دانشگاه ملی سنگاپور گروه علوم سیاسی گفت: شهر-دولت باز بودن و موقعیت استراتژیک آن ساخته شده است یک مرکز برای بسیاری از کشورها به “به دست آوردن اینتل” و “عوامل نفوذی”.

Yeo بود “قطعا مورد جدا” او گفت:.

مکزیکی محقق از دیگر سنگاپور دانشگاه دوک-NUS دستگیر شد در ایالات متحده در اوایل سال جاری برای اقدام از طرف روسیه است.

رویترز پرسید: صفحه اصلی وزارت برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا Yeo بود مورد جدا شده و در میان دیگر پرسش که آیا وجود خواهد داشت هر گونه محدودیت در دانشگاهیان از آینده و یا بازدید از چین است.

وزارت گفت: آن را نمی خواهد اظهار نظر بیشتر است.

(گزارش شده توسط جان Geddie و Aradhana Aravindan; گزارش های اضافی توسط فانی Potkin; ویرایش توسط Simon کامرون-مور)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>