روند صلح افغانستان: سه روز آتش بس آغاز می شود و جلوتر از امکان مذاکرات

روند صلح افغانستان: سه روز آتش بس آغاز می شود پیش از مذاکرات ممکن است

سه روز آتش بس میان طالبان و دولت افغانستان و نیروهای شروع شد روز جمعه به عنوان افغانها نماز مارک Eid-ul-Adha.

یک اتومبیل بمب گذاری که به کشته شدن حداقل 17 نفر در این کشور شرق تنها چند ساعت قبل از آتش بس به اثر تاکید مقیاس از چالش هایی که در پیش روست اگر چه طالبان هرگونه دخالت.

توقف در مبارزه است که میله میله به آخرین برای مدت Eid-ul-Adha است و تنها در مقام سوم پس از نزدیک به 19 سال از جنگ.

“ما می خواهیم یک آتش بس دائمی از طالبان به عنوان آنها هستند که راه را برای دیگر گروه های تروریستی به کار در افغانستان” محمد طاهر یک راننده تاکسی به خبرگزاری فرانسه گفت پس از ارائه عید نماز در کابل در مسجد.

به عنوان آتش بس آغاز صدها نفر از نمازگزاران رفت و به مساجد سراسر پایتخت که در آن آنها بصورت تماسهای مکرر توسط نگهبانان مسلح قبل از نماز خواندن در داخل.

وجود دارد هیچ گزارش فوری هر گونه مبارزه در این کشور است.

رئیس جمهور اشرف غنی و طالبان هر دو حاکی است که مذاکرات صلح می تواند شروع مستقیم بعد از عید و با وجود گسترده خواستار طرفین برای تمدید آتش بس.

تحت یک قرارداد امضا شده توسط طالبان و آمریکا در ماه فوریه “داخل افغانستان” مذاکرات قرار است تا در ماه مارس شروع شد اما با تاخیر میان اختلافات سیاسی در کابل و به عنوان یک ستیز زندانی ارز کشیده.

که مبادله را ببینید کابل رایگان 5000 مبارزان طالبان در حالی که شورشیان ادعا کرد که در اواخر روز پنجشنبه که آنها تا به حال خود را انجام تعهد از آزادی 1,000 نیروهای دولتی.

افغانستان آزاد حداقل 4,400 زندانیان طالبان تا کنون.

ما فرستاده ویژه زلمای خلیل زاد که رهبری مذاکرات با طالبان در حال حاضر در حال بازدید از بازیگران منطقه ای از جمله غنی در کابل به فشار برای آتش بس با فرمت.

پس از امضای فوریه معامله با طالبان را تا حد زیادی خودداری از حمله به شهرها و آمار نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا.

اما آنها انجام شده نزدیک به روزانه حملات بر نیروهای افغان و غیر نظامیان است.

برجسته اخیر تلفات غنی در این هفته گفت: بیش از 3500 نیروهای افغان و نزدیک به 800 غیر نظامی کشته شده بود پس از معامله امضا شد.

از سازمان ملل در افغانستان مقصر طالبان برای بخش عمده ای از تلفات غیر نظامیان در نیمه اول سال 2020 است.

“ما می خواهیم تمدید آتش بس به طوری که خونریزی به پایان می رسد… ما دچار تضاد برای 40 سال گذشته ،” شریف احمد یک مغازه دار به خبرگزاری فرانسه گفت پس از ارائه عید نماز.

بسیاری از افغان ها leery مورد چه می آید بعدی.

پس از دو قبلی truces — در سال 2018 و ممکن است در این سال — طالبان بلافاصله بازگشت به میدان جنگ.

“اگر آنها می خواهند صلح سپس آنها باید تسلیم سلاح های خود را و نگه دارید فوری مذاکرات با حکومت افغانستان” در کابل مقیم فرهاد حبیبی نوشت: در Facebook post.

پنج خودروی بمب گذاری شده منفجر شد که جمعیت shopped پیش از عید در این شهرستان از Puli علم در ولایت لوگر.

سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفت: این انفجار تا به حال “هیچ ربطی به” با شورشیان در حالی که داعش که ادعا کرده است یک رشته از مشخصات بالا در حمله به غیر نظامیان در سال های اخیر را بلافاصله نظر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>