کوچک شده حج طول می کشد یک ضربه در سومالی را دام اقتصاد

کوچک شده حج طول می کشد یک ضربه در سومالی را دام اقتصاد

MOGADISHU: یک downsized حج ممکن است ثابت کرده اند که حق تصمیم گیری در میان coronavirus همه گیر اما بزرگترین ضربه شاید احساس سومالی را دام دامداران و معامله گران که صادرات میلیون دام برای تغذیه زائران.

اما در این سال coronavirus محدودیت معنی حج کوچک است تا حد زیادی به امر عربستان و سومالی اقتصاد رنج می برد.

“کسب و کار بد است” گفت: Yahye حسن که با این نسخهها کار در موگادیشو پایتخت بزرگترین بازار دام که در آن همه گیر است سرکوب تجارت است.

“اثر coronavirus آشکار است” گفت: حسن. “کشورهای عربی هستند نه نیاز به حیوانات از سومالی و عشایری که مردم را از دام به شهر برای تجارت تمایلی به دلیل ترس از عفونت است.”

“عمده وجود دارد کاهش در تقاضا” را تایید کرد Nur حسن یکی دیگر از موگادیشو مستقر در دام تاجر که گفت: کمبود خریداران داخلی و خارجی فاجعه بار بود در حالی که عرضه شده بود نیز دیده می شود یک شیب به دامداران دور ماندن.

کمتر حج کمتر دام

حج آغاز شد که هفته گذشته اجباری است برای همه مسلمانان که از لحاظ جسمی و از لحاظ مالی قادر به انجام حداقل یک بار در طول عمر خود و شامل زیارت به شهر مقدس مکه و مسجد.

اما در این سال مقامات عربستان باید محدود حج به کسانی که در حال حاضر در داخل کشور کمتر از 10000 زائران داخلی انتظار می رود در مقایسه با دو میلیون بیشتر بازدید کنندگان خارجی که با حضور سال گذشته — به طور موثر لغو مراسم سالانه برای بسیاری از.

عربستان تقاضا حساب برای نزدیک به دو سوم از سومالی سالانه صادرات دام با توجه به بانک جهانی که گزارش می دهد که بیش از پنج میلیون گوسفند بز شتر و گاو حمل شد شمال از سومالی پورت از طریق خلیج عدن و دریای سرخ به عربستان سعودی در سال 2015.

صادرات پیش بینی می شود قطعه قطعه در نیمه سال جاری در درجه اول با توجه به COVID-19 محدودیت های مسافرتی.

“حج لغو عظیم مفاهیم در زندگی و معیشت از جمعیت سومالی گفت:” احمد Khalif, سومالی کشور مدیر در سازمان اقدام علیه گرسنگی خیریه اضافه کرد که دام حساب برای حدود 60 درصد از درآمد خانوار در حد روستایی کشور است.

“این یک ضربه به سومالی pastoralist خانواده به خصوص که به شدت زنده ماندن در دام-صادرات به عربستان سعودی.”

تا سه چهارم از سومالی درآمد صادرات آمده از دام گفت: Khalif, ساخت خارجی فروش حیوانات حیاتی تاسیسات برای سومالی اقتصاد.

سالانه حج است که به طور معمول قابل اعتماد رونق زمان برای دامداران اما در این سال نیست.

“دام صادرات اتفاق می افتد در تمام طول سال اما اکثریت 70 درصد از حیوانات زنده — اتفاق می افتد در طول این فصل حج” گفت: Khalif.

قیمت های پایین تر و هزینه های بالاتر

تبخیر صادرات به معنای یک اشباع عرضه در بازارهای محلی که در آن قیمت ها به طور چشمگیری کاهش یافته با شتر برای رفتن 500 دلار نصف قیمت معمول خود را با توجه به Khalif.

خبر خوب برای تعداد نسبتا کمی از خوبی کردن مصرف کنندگان اما یک فاجعه برای اکثریت دام-پاسداران که تکیه بر فروش به خرید مواد غذایی و پرداخت بدهی ها و پوشش اصول اولیه مانند هزینه های مدرسه.

ساخت مسائل حتی بدتر, نگهداری حیوانات برای طولانی تر از حد انتظار است تخلیه منابع محدود گفت: ایث الهه شعر و موسیقی, محمد, یک, دام گر در بندر ائل که هشدار داده “اثرات گسترده” برای اقتصاد است.

“نگه داشتن صدها گوسفند و بز برای یک سال اضافی خواهد شد بدیهی است که متحمل هزینه ها از جمله حقوق و دستمزد پاسداران,” او گفت:. “این یک بحران واقعی.”

کاهش درآمد و افزایش هزینه ها و از دست دادن حج در بازار در حال ضربه زدن به صاحبان مانند Adow Ganey در جنوب شهر Hudur.

“زمانی که خانواده می خواهد پول نقد برای اقلام ضروری مانند قند و لباس ما را به یک یا دو بز به بازار,” او گفت: “اما در این سال همه چیز تغییر کرده است: ما به فروش بیشتر بز برای دریافت پول نقد نیاز داریم.”

برای برخی از سومالی را در دام دامداران و معامله گران در حال حاضر هزینههای دهه جنگ و بی ثباتی سیاسی همیشه تنگ تر چرخه خشکسالی و مداوم ملخ طاعون لغو حج ممکن است نی که می شکند پشت شتر.

“ما هرگز شاهد چنین گفت:” Abdqadar Hashi یک صادر کننده دام در شهرستان هرگیسا “آن را مؤثر در همه.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *