دانلود رایگان مقاله از سایت ساینس دایرکت

ساینس دایرکت یکی از زیرمجموعه‌های الزویر، بزرگ‌ترین ناشر علمی دنیا است. این پایگاه شامل بیش از ۱۵ میلیون مقاله علمی است.

جهت دانلود رایگان مقاله از ساینس دایرکت به پاراگراف “چگونه تمام مقالات ساینس دایرکت را بصورت رایگان دانلود کنیم؟” در همین متن رجوع کنید.

تاریخچه Elsevier

نام شرکت Elsevier در سال ۱۵۸۰، زمانی که لوئیس الزویر شروع به فروختن کتاب به دانشجویان کرد مطرح شد. Elsevier یکی از اولین ناشرانی است که به چاپ مجلات علمی و شرح وقایع علمی پرداخته است. شعبه اصلی Elsevier Science در آمستردام هلند است. شرکت Elsevier یک ناشر چندرسانه‌ای پیشرو است. این شرکت محصولات و خدمات علمی، فنی پزشکی را در سراسر دنیا منتشر می‌کند. ازجمله این خدمات می‌توان به سایت ساینس دایرکت اشاره کرد.

در آرم الزویر که یکی از معروف‌ترین تصاویر دنیا شده است. پیرمردی مشاهده می‌شود که در حال چیدن انگور از یک تاک است. این تاک به دور یک درخت نارون پیچیده است. در بخش دیگر تصویر نوشته‌ای مشاهده می‌شود که به معنی “تنها نه” است. در تاریخچه رسمی الزویر آمده است که این تصویر نشانگر رابطه ناشر و محقق است. درخت نارون نماد ناشر است. باید یک حمایت مستحکم برای تاک که نماد محقق است ایجاد کند. تا میوه تولید شود.

ساینس دایرکت

این ناشر در سال های بعد از آغاز فعالیت رسمی خود، گسترش بسیار زیادی داشته است که از جمله آن می توان به ساینس دایرکت و Scopus اشاره کرد.

ساینس دایرکت

ساینس دایرکت سرویس اطلاعات الکترونیکی برای دسترسی به مجلات تمام متن علمی از انتشارات Elsevier است. پایگاه ساینس دایرکت در بر گیرنده موارد زیر است:

  • بیش از یک چهارم اطلاعات علمی دنیا در زمینه فنی مهندسی و پزشکی بصورت آنلاین
  • بیش از ۳۷۰۰ مجله علمی داوری شده
  • بیش از ۲۵۰۰۰ کتاب
  • بیش از ۱۳ میلیون مقاله تمام متن
  • دسترسی به اطلاعات مقالات مربوط به شماره های قدیمی مجلات از جلد اول
  • دسترسی به اطلاعات مقالات در حال چاپ
  • امکان دسترسی به میزان استنادات مقالات از طریق اتصال به بانک Scopus

در پایگاه اطلاعاتی ساینس دایرکت، موضوعات به چهار دسته اصلی شامل Physical Sciences and Engineering، Life Sciences، Health Sciences  و Social Sciences and Humanities تقسیم‌شده‌اند. پوشش موضوعی آن عبارت‌اند از:

کشاورزی و علوم زیستی، هنرها و علوم انسانی، بیوشیمی، ژنتیک و زیست‌شناسی مولکولی، تجارت، مدیریت و حسابداری، مهندسی شیمی، شیمی، علوم تصمیم‌گیری، زمین و علوم سیاره‌ای، اقتصاد، اقتصادسنجی و مالی، مهندسی، محیط‌زیست، ایمنی‌شناسی و میکروبیولوژی، علوم مواد، ریاضیات، پزشکی و دندانپزشکی، علوم اعصاب، پرستاری، فارماکولوژی، سم‌شناسی و علوم دارویی، فیزیک و ستاره‌شناسی، روانشناسی، علوم اجتماعی، دامپزشکی و علوم دامی.

چگونه تمام مقالات ساینس دایرکت را بصورت رایگان دانلود کنیم؟

سامانه دانلود مقاله و کتاب ایران پیپر امکان دسترسی رایگان به بیش از ۹۹ درصد کل محتوای ساینس دایرکت را فراهم کرده است. برای دانلود رایگان مقاله از این پایگاه، راهنمای دانلود مقاله و برای دسترسی به کتاب‌های این پایگاه؛ راهنمای دانلود کتاب از سامانه ایران پیپر را مطالعه کنید. علاوه بر این، برای دسترسی آنلاین به پایگاه ساینس دایرکت، در صفحه اصلی سایت ایران پیپر، راهنمای استفاده از دسترسی های مستقیم را مطالعه کنید.

راهنمای سریع دانلود رایگان مقاله از ساینس دایرکت

جهت دانلود رایگان مقاله از ساینس دایرکت ابتدا صفحه مقاله در سایت ناشر را باز کرده و لینک مقاله را کپی کنید:

تحوه دانلود مقاله از ساینس دایرکت
تحوه دانلود مقاله از ساینس دایرکت

سپس وارد صفحه اصلی سامانه جامع ایران پیپر (به آدرس https://iranpaper.ir ) شده و در تب “لینک مقاله، فصل کتاب یا doi”، لینک مقاله ای که کپی کردید را paste کنید. و سپس بر روی دکمه بررسی کلیک کنید.

دانلود مقاله از سایت ساینس دایرکت
دانلود مقاله از سایت ساینس دایرکت

 

مقاله مد نظر شما بصورت خودکار و رایگان توسط سامانه دانلود می شود. برای دریافت مقاله کافیست بر روی دکمه دانلود کلیک کنید!

دانلود رایگان مقاله از ساینس دایرکت
دانلود رایگان مقاله از ساینس دایرکت

شیوه های جستجو در سایت ساینس دایرکت

  • جستجوی سریع (Quick search)
  • جستجوی پیشرفته (Advanced search)
  • جستجوی تخصصی (Expert search)

جستجوی سریع (Quick search) :

در صفحه اول این پایگاه امکان جستجوی سریع فراهم شده است. در این روش سه فیلد جستجوی All fields (کلیدواژه)،  Authors (نام نویسنده)، Journal or book title (عنوان نشریه یا کتاب) وجود دارد. می توانید جستجوی خود را به Volume (جلد)، Issue (شماره)، و Page (صفحه) نیز محدود کنید. برای جستجو بر روی کلید   کلیک کنید.

جستجوی پیشرفته (Advanced search) :

با انتخاب گزینه Advanced Search وارد صفحه جستجو پیشرفته شوید. در این صفحه می‌توان یکی از گزینه‌های All, Journals, Books, Reference works را انتخاب و به ترتیب در کل محتوا، مجلات، کتاب‌ها و آثار مرجع جستجوی خود را انجام داد. با انتخاب هر گزینه امکانات جستجو و فیلدهای جستجو متفاوت است. جستجوی پیشرفته امکان جستجوی دقیق‌تری را فراهم و نتایج کاذب را به حداقل می‌رساند.

در قسمت Search می‌توان با استفاده از فیلدهای مختلف از قبیل  Authors, Journal Name ,Title, Abstract جستجوی خود را در عنوان، چکیده، نام مجله و غیره محدود کرد.

Refine your search

در قسمت Refine your search با انتخاب گزینه Journals، امکان جستجو در مجموعه مجلات الزویر خواهید داشت. با انتخاب گزینه Books امکان جستجو در کتب این ناشر فراهم می‌شود.

با انتخاب گروه موضوعات علمی (Subject) جستجوی خود را محدود نمایید. اگر تمایل به جستجو در بیش از یک موضوع دارید با استفاده از کلیدهای Ctrl+click چند موضوع را باهم انتخاب نمایید. علاوه بر این، امکان محدود نمودن جستجو ازلحاظ دوره زمانی میسر است. در حالت معمول تاریخ جستجو از سال ۲۰۰۵ تاکنون تنظیم‌شده است که می‌توان این تاریخ را به‌دلخواه تغییر داد.

با انتخاب گزینه Journals، امکان جستجو در مجلات ساینس دایرکت فراهم می‌شود. علاوه بر امکاناتی که برای محدود کردن زمینه موضوعی و محدوده سالی وجود دارد، می‌توان نوع مقاله را مشخص کرد: اعم از اینکه یک مقاله review جستجو شود یا یک مقاله discussion و … .

با انتخاب گزینه Books، امکان جستجو در کتاب‌های الزویر فراهم می‌شود. در این قسمت نیز، امکاناتی برای محدود کردن زمینه موضوعی و محدوده سالی کتاب‌ها وجود دارد.

جستجوی تخصصی ساینس دایرکت (Expert search) :

در جستجوی تخصصی، امکان فرمول بندیهای خاص و ترکیبی وجود دارد. مانند استفاده از پرانتز برای راهبردهای جستجوی متفاوت و ترکیب منطقی آن‌ها با عملگرهای بولی. همچنین امکان جستجوی تخصصی مجزا در مجلات و کتاب‌ها نیز وجود دارد.

عملگرهای جستجوی تخصصی:

And

برای ترکیب دو مفهوم است و درصورتی‌که بین دو کلیدواژه در عبارت جستجو قرار گیرد، رکوردهایی را بازیابی می‌کند که هر دو کلیدواژه را باهم داشته باشد.

Or
جهت ترکیب کلیدواژه‌های مشابه به کار می‌رود. رکوردهایی را بازیابی می‌کند که یک یا هر دو کلیدواژه را در خود داشته باشد .

And Not

برای جدا کردن و کنار گذشتن یک کلیدواژه به کار می‌رود و هرگاه بین دو کلیدواژه به کار رود، رکوردهایی را بازیابی می‌نماید که کلیدواژه اول را شامل و کلیدواژه دوم را نداشته باشد.

*
این کاراکتر در کلیدواژه مورد جستجو، جایگزین یک یا چند حرف می‌شود و کلیدواژه را با املای گوناگون آن‌ها بازیابی می‌کند. به‌عنوان‌مثال M*n کلمات Man و Men را بازیابی می‌کند.

!
با اضافه کردن این کاراکتر به پایان کلیدواژه‌ یا کلیدواژه‌ها، کلیه کلماتی که ازلحاظ املایی ریشه یکسانی با کلیدواژه مربوطه دارند بازیابی می‌شوند. مثال: با جستجوی کلیدواژه‌ی !Behav کلمات behavioural ,behaviour نیز بازیابی می‌شوند.

( )
در مواردی که از چند عملگر هم‌زمان برای جستجو استفاده می‌شود. و یا مقدم و مؤخر بودن این عملگرها برای نتیجه جستجویتان اهمیت داشته باشد استفاده می‌شود.

” “
زمانی که بخواهید یک عبارت دقیقاً جستجو شود از این عملگر استفاده می‌نماید. به‌عنوان‌مثال “VLSI Mulriplier”.

نگاهی به صفحه نتایج جستجو science direct

در صفحه نتایج، لیست رکوردهای بازیابی شده اعم از مقاله یا کتاب مشاهده می‌شود. اگر رکورد بازیابی شده یک مقاله باشد عنوان مقاله، نویسنده، منبع آن و لینک‌های Abstract و PDF قابل‌مشاهده است و چنانچه رکورد بازیابی شده کتاب یا بخشی از کتاب باشد عنوان کتاب، نویسنده و سال انتشار آن مشاهده می‌گردد.

با استفاده از گزینه‌های سمت چپ صفحه در قسمت Refine Filters، امکان محدود کردن نتایج جستجو بر اساس محدوده سالی، نوع مدرک و … وجود دارد.

در بالای صفحه نتایج، کادری وجود دارد که گزینه‌های مهم آن به‌صورت مختصر بیان می‌شود:

گزینه Export: با انتخاب این گزینه، اطلاعات رکوردهای انتخابی موردنظر خود را مدیریت و آن‌ها را در محیطی مثل Endnote ،Word و … ذخیره نمایید.

گزینه Relevance: اجازه مرتب کردن نتایج بر اساس میزان ارتباط (Relevance) و یا تاریخ (Date) را می‌دهد. با انتخاب گزینه Date، نتایج بر اساس جدیدترین مقالات مرتب خواهد شد.

source

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme