بهترین ضد افتاب

15 بهترین ضد آفتاب سال 2021 ، طبق نظر متخصصان مراقبت از پوست و متخصصان پوست

ضدآفتاب های آزمایش شده برای انواع پوست و انواع آن.

 

توسط سابینا ویزمن ، مSTسسه خوب خانه داری و شانون مگلنت

25 فوریه 2021

بهترین ضد آفتاب AMAZON

بهترین ضد افتاب یک نکته مهم در مورد ایمنی ضد آفتاب: FDA تغییراتی را در مقررات ضد آفتاب پیشنهاد می کند ، زیرا برخی از مواد فعال می توانند وارد جریان خون شوند. FDA – و آزمایشگاه زیبایی خانه داری خوب – تا زمانی که نتواند نتیجه گیری محکم تری در مورد ایمنی به دست آورد ، آمریکایی ها را به استفاده از کرم های ضد آفتاب معدنی و شیمیایی برای محافظت در برابر آسیب UV کمک می کند.

 

وقتی صحبت از SPF می شود یک چیز مطمئناً است: پوشیدن منظم آن بسیار مهم است. در آزمایشگاه زیبایی م Instituteسسه خانه داری خوب ، شیمی دانان ما بهترین ضد آفتاب ها و SPF ها را آزمایش می کنند و با متخصصین پوست برتر برای یافتن بهترین ضد آفتاب برای محافظت ، سلامت و جوانی پوست در تمام طول سال مشورت می کنند. در آخرین آزمایشات ما ، شیمی دانان بیش از 75 ضد آفتاب بدن و صورت را ارزیابی کردند. و از آنجا که می دانیم ضد آفتاب برای همه یک نوع نیست ، اولاً ، ما بیش از 8000 نفر را در صفحه مصرف کننده خود مورد بررسی قرار دادیم تا از ویژگی هایی که در مورد محافظت در برابر آفتاب به آنها اهمیت می دهند ، مطلع شویم. موارد زیر را در نظر گرفتیم:

 

مواد فعال: شامل فرمول های شیمیایی ، معدنی ، شیمیایی و معدنی و ترکیبات اکسید روی خالص.

نوع فرمول: از لوسیون های کرمی و سبک که می توانید روی صورت و بدن خود استفاده کنید ، تا اسپری های ضد آفتاب با کاربرد آسان.

استفاده در نظر گرفته شده: از فرمول های مناسب برای پوست های حساس و ضد آفتاب برای کودکان و نوزادان ، تا ضد آفتاب هایی که در سطح مختلف SPF ، بافت ، مقاومت در برابر آب و مناسب بودن در انواع مختلف پوست وجود دارد.

پس از محدود کردن زمینه برای 39 ضد آفتاب برتر ، ما از 602 آزمایشگر مصرف کننده در سراسر جمعیت و نژادها (از جمله سفید ، سیاه ، لاتین و آسیایی) کمک گرفتیم. در طول یک هفته هر آزمایش کننده حداقل دو بار از محصولی با ماسک برچسب استفاده کرد. پس از بررسی ده ها هزار پاسخ از بیش از 600 آزمایش کننده ، کارشناسان ما در مورد بهترین عملکردها کوتاهی کردند.

 

بهترین ضد آفتاب چیست؟

به زبان ساده ، بهترین ضدآفتاب همان آفتابی است که شما و بچه هایتان در واقع از آن استفاده خواهید کرد! توصیه می کنیم یکی را که دوست دارید پیدا کنید و به آن پایبند باشید. جدا از سطح مارک یا SPF ، دو نوع ضد آفتاب برای انتخاب وجود دارد: آنهایی که دارای مواد شیمیایی یا مواد معدنی فعال هستند.

 

ضد آفتاب های شیمیایی به احتمال زیاد نوعی هستند که از قبل با آن بیشتر آشنا شده اید. آنها پرتوهای مضر UV را قبل از رسیدن به پوست شما جذب می کنند. در حالی که استفاده از این لوسیون ها و اسپری ها بدون باقی مانده سفید راحت تر است ، شما باید کرم های ضد آفتاب را بیشتر از استفاده از گزینه فیزیکی یا معدنی ، دوباره بزنید.

ضد آفتاب های معدنی (که به آن ضد آفتاب های فیزیکی نیز گفته می شود) سدی بر روی پوست شما ایجاد می کنند که اشعه UVA و UVB را منعکس یا فیلتر می کند. پخش فرمول های اکسید روی و / یا دی اکسید تیتانیوم ممکن است دشوارتر باشد که روی پوست شما پخش شود و گچ سفید باقی بماند ، اما معمولاً دوام بیشتری نسبت به فرمول های شیمیایی دارد.

اما مهم نیست که از چه چیزی استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که حداقل 15 دقیقه قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب خود استفاده کنید تا به خوبی اجازه شکل گیری فیلم محافظ را بدهید.

 

متخصصین پوست چه SPF را توصیه می کنند؟

دکتر David Lortscher ، متخصص پوست و مدیرعامل Curology ، با مجوز SPF 30 یا بالاتر ، می گوید. مدیر آزمایشگاه زیبایی GH ، بیرنور آرال ، Ph.D. ، که توصیه می کند حداقل از SPF 50 با طیف گسترده استفاده کنید ، می گوید: “آزمایشات ما نشان داده است که افراد حدود یک سوم مقدار ضد آفتاب لازم برای دستیابی به SPF ذکر شده در برچسب را استفاده می کنند.” برای جبران.

فرمول های طیف گسترده برای محافظت در برابر اشعه های مضر UVA / UVB. قرار گرفتن در معرض این طول موج ها می تواند منجر به آفتاب سوختگی (به عنوان مثال آسیب پوستی و احتمالاً سرطان های پوست) شود و تولید کلاژ را مختل کند – قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا UV بنفش مسئول 80٪ پیری قابل مشاهده پوست است.

مقاومت آب. طبق FDA ، هیچ چیزی به عنوان ضد آفتاب ضد آب و ضد عرق وجود ندارد. طبق دستورالعمل های فعلی ، FDA به طور قانونی دو ادعا را مجاز می داند: “40 دقیقه ضد آب” یا “80 دقیقه ضد آب”. فراموش نکنید که هر دو ساعت دوباره اقدام کنید. در عوض ، به زمان مقاومت در برابر آب روی بطری توجه کنید و هنگام شنا ، تعریق یا حوله ، محصول را مرتباً روی آن لایه لایه کنید.

فرمول: متخصصان آزمایشگاه زیبایی ما تمایل دارند لوسیون ها و کرم ها را نسبت به اسپری ها ترجیح دهند زیرا “ماندگاری آنها روی پوست بیشتر از اسپری ها است [و] به احتمال زیاد باعث ایجاد یک پوشش محافظ یکنواخت روی پوست از اسپری ها می شوند”. وی می گوید: “اگر پوست شما مستعد خشکی باشد ، ممکن است یک کرم برای شما بهتر باشد” ، در مورد بچه ها ، لوسی چن می افزاید: “اسپری ها آسان هستند ، اما ممکن است به پوشش دوم نیاز داشته باشند ، بنابراین سخاوتمندانه اسپری کنید.”

شیمیایی در مقابل ماده معدنی. اینکه فرمولاسیون های شیمیایی یا مواد معدنی را ترجیح می دهید ، یک موضوع ارجح است ، اما مطمئن شوید که یکی از آنها را که روزانه 365 روز در سال به آن می رسید ، انتخاب کنید. زیرا اشعه ماورا بنفش مضر می تواند به راحتی در طول سال به پنجره ها و ابرها نفوذ کند ، این بدان معناست که پوست شما می تواند در وسط زمستان از طریق شیشه اتومبیل شما ، از طریق پنجره های بدنسازی ، محل کار ،مقاومت در برابر آب: 80 دقیقه

2

بهترین ضد آفتاب چهره

ضد آفتاب LiftActiv Peptide-C SPF 30

 

ویچی

ویچی

dermstore.com

39.00 دلار

اکنون خرید کنید

برنده جدیدترین آزمایش ضدآفتاب آزمایشگاه زیبایی ما ، این انتخاب از نظر آبرسانی و ایجاد جوش و تحریک ، آزمایشگران را تحت تأثیر قرار داد. همچنین این ساده ترین استفاده بود ، در آرایش اختلال ایجاد نکرد و به دلیل عدم ترک بازیگران سفید رتبه دوم را کسب کرد.

 

آزمایش کنندگان در مورد رایحه آن اختلاف نظر داشتند: برخی آن را دوست داشتند و برخی دیگر توسط آن منصرف شدند. از نظر بافت ، بسیاری دوست داشتند که نازکی فرو رفتن در پوست را آسان می کند. آزمایش کنندگان قول دادند که از آنها در برابر آفتاب سوختگی محافظت می کند و بالاترین امتیاز را در این گروه به آن اعطا می کنند.

 

SPF 30

لوسیون ضد آفتاب شیمیایی

ضد آب نیست

تبلیغات – ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

 

 

3

بهترین آفتاب محافظ صورت

لوسیون ضد آفتاب مات افکت

 

HEWAIIAN TROPIC

HEWAIIAN TROPIC

amazon.com

9.00 دلار

اکنون خرید کنید

برای یک گزینه سبک و مقرون به صرفه ، این ضد آفتاب لطیف به پوست است و آبرسانی کافی را ایجاد می کند (اگر پوست شما در سمت خشک باشد ممکن است به یک لایه مرطوب کننده اضافی نیاز داشته باشید). این ضد آفتاب همچنین در بین آزمایش کنندگان با رنگ پوست تیره رتبه خوبی را کسب کرده است ، که گزارش می دهند کم رنگ و بدون رنگ سفید دیده می شود. همچنین رایحه ای دلپذیر و ملایم دارد. فقط بخاطر داشته باشید که بافت می تواند کمی نرم و روان باشد.

 

SPF 30

لوسیون ضد آفتاب شیمیایی و معدنی

مقاومت در برابر آب: 80 دقیقه

4

بهترین ضد آفتاب مینرال فیس

لوسیون ضد آفتاب مینرال SPF 30

 

SUNBUM

SUN BUM

sunbum.com

17.99 دلار

اکنون خرید کنید

“بافت ابریشمی” این ضد آفتاب مورد توجه آزمایش کنندگان قرار گرفت. این یک “احساس مخملی” بود و به پوست براق یا چربی اضافه نمی کرد. کرم ضد آفتاب به دلیل عدم تحریک یا قرمزی ، نمره کاملی کسب کرد و بسیاری از آزمایش کنندگان دریافتند که این ماده زیر آرایش کار می کند. با این حال ، برخی پس از استفاده از رنگ سفید یا رنگ مایل به خاکستری ملایم را نشان دادند.

 

SPF 30

لوسیون ضد آفتاب مینرال اکسید روی

مقاومت در برابر آب: 40 دقیقه

تبلیغات – ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

 

 

5

بهترین ضد آفتاب مینرال با ارزش

لوسیون معدنی ضد آفتاب گیاهان SPF 50

 

طلای استرالیا

طلای استرالیا

amazon.com

15.99 دلار

9.89 دلار (تخفیف 38٪)

اکنون خرید کنید

کرم های ضد آفتاب معدنی لازم نیست بانک را بشکنند: این یکی با کمتر از نیمی از قیمت سایر گزینه های معدنی با عملکرد بالا ، در آزمون های خود نمرات برتر را کسب کرد. یک تست کننده که به گزینه های شیمیایی حساسیت دارد ، گفت: “این نرم به راحتی اعمال می شود ، پس مانده کمی باقی می ماند و باعث نمی شود احساس سخت گیری کنم.”

 

Caveat: این ممکن است احساس چربی نکند ، اما کمی از بازیگران سفید رنگ را پشت سر می گذارد ، که فقط در صورت مرطوب شدن پوست (در نتیجه غوطه ور شدن در استخر یا یک ورزش عرق کرده در فضای باز) درخشان تر می شود. یک آزمایش کننده همچنین گفت که این لباس مایو را لک کرده است.

 

SPF 50

لوسیون ضد آفتاب معدنی

مقاومت در برابر آب: 80 دقیقه

6

بهترین اسپری ضد آفتاب

اسپری ضد آفتاب اصل SPF 50

 

SUN BUM

SUN BUM

amazon.com

15.98 دلار

اکنون خرید کنید

برای کسانی که ترجیح می دهند از اسپریتز برای محافظت در برابر آفتاب خود استفاده کنند ، این غبار معطر Sun Bum با رایحه گرمسیری برنده اصلی آزمایش GH Beauty Lab بود ، که به راحتی اعمال می شود و هیچ گونه گچ روی پوست باقی نمی گذارد. این فرمول برای ایجاد نشدن پس مانده سفید به وجود آمد و از آفتاب سوختگی محافظت می کند.

 

دو آزمایش کننده گفت: “اسپری مداوم و یکنواخت” پوست من را به سرعت پوشاند. یکی اضافه کرد: “من قطعا این را خریداری می کنم.” خوب است بدانید: برخی از کاربران دریافتند که روی پوست روغنی به جا مانده و از بین رفتن آن زمان بر بوده است.

 

SPF 50

اسپری ضد آفتاب شیمیایی

مقاومت در برابر آب: 80 دقیقه

7

بهترین ضد آفتاب روی اکسید روی

Sunforgettable Total Protection Body Shield SPF 50

 

COLORSCIENCE

رنگ آمیزی

dermstore.com

45.00 دلار

اکنون خرید کنید

آزمایش کنندگان مصرف کننده ما می گویند این فرمول اکسید روی نرم و صاف ادامه دارد و یک پایان پودری و ابریشمی ایجاد می کند. یک آزمایش کننده آن را ذوب شدن پوست خود توصیف کرد. بله ، این یک سر و صدا است (بیش از سه برابر قیمت متوسط ​​دیگر که ما آزمایش کردیم) ، اما اگر گزینه معدنی لوکس می خواهید ، بهتر از این نیست. ما همچنین متوجه شدیم که این ماده روی پوست ملایم است ، حتی در صورت استفاده از اطراف چشم آزمایش کنندگان هیچ تحریک و سوزشی ایجاد نمی کند.

 

SPF 50

لوسیون ضد آفتاب معدنی

مقاومت در برابر آب: 80 دقیقه

8

بهترین آفتابگیر نور سبک

ژل ضد آفتاب صورت نامرئی SPF 40 بدون بهانه

 

JULEP

JULEP

amazon.com

28.00 دلار

20.00 دلار (29٪ تخفیف)

اکنون خرید کنید

ضد آفتاب Julep بسیار سبک وزن است و بدون هیچ گونه احساس چربی و احساس چربی در بدن ، استفاده از آن بسیار آسان است ، و این باعث می شود برای استفاده روزمره روی صورت شما مناسب باشد. این در تست های آزمایشگاه زیبایی ما امتیاز خوبی را کسب کرده است زیرا شما به چشم نمی خورید یا احساس سوزش نمی کنید و باعث شکستگی نمی شوید. ما یک محصول جهانی واقعی بودیم و متوجه شدیم که این ماده در انواع پوست از خشک تا چرب و همه رنگ پوست از روشن تا تاریک عملکرد خوبی دارد.

 

مرتبط: با توجه به جوانب مراقبت از پوست ، 17 بهترین ضد آفتاب صورت برای هر نوع پوست

 

SPF 40

لوسیون ضد آفتاب شیمیایی

مقاوم در برابر آب نیست

تبلیغات – ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

 

 

9

بهترین ضد آفتاب نامرئی

لوسیون ضد آفتاب برای بدن و صورت Anthelios Melt-Milk

 

LA ROCHE-POSAY

LA ROCHE-POSAY

dermstore.com

24.99 دلار

اکنون خرید کنید

چندین آزمایشگر با رنگ پوست تیره این کرم ضد آفتاب را به دلیل عدم باقی ماندن گچ سفید روی پوست در یک آزمایش اخیر ، نمره بالایی کسب کرده اند. همچنین به دلیل عدم احساس چربی یا چسبندگی نمرات بالایی کسب کرد ، هرچند برخی از آزمایشگران گزارش کردند که پس از استفاده ، براقیت کمی دارند. فقط توجه داشته باشید که یک تست کننده گزارش پارگی رایحه را داده است ، گرچه این برند ادعا می کند که عطر و بویی ندارد.

 

SPF 30

لوسیون شیر ضد آفتاب شیمیایی

مقاومت در برابر آب: 80 دقیقه

10

بهترین آفتابگردان آرایشی

لوسیون ضد آفتاب دوستانه ریف هوایی

 

قایق BANANA

قایق BANANA

amazon.com

15.98 دلار

اکنون خرید کنید

این کرم ضد آفتاب داروخانه با رایحه “piña colada” خود بهترین نمره را در بین آزمایش کنندگان به دست آورد ، به گفته یکی از تسترها هر زمان که آن را استفاده می کند حالش خوب می شود. آزمایش کنندگان موافقت کردند که برای چشم نیز تحریک کننده نیست.

 

همچنین لازم نیست نگران دیدن گچ سفید روی پوست یا انتقال آن به لباس باشید. بعلاوه ، ضد آفتاب بسیار مقرون به صرفه است ، تقریباً سه برابر ارزان تر از متوسط ​​قیمت کل محصولات آزمایش شده!

 

SPF 50

لوسیون ضد آفتاب شیمیایی

مقاومت در برابر آب: 80 دقیقه

تبلیغات – ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

 

 

11

بهترین ضد آفتاب برای پوست چرب

ژل-لوسیون ضد آفتاب معدنی

 

جمهوری برهنه

جمهوری برهنه

درختان سبز

16.99 دلار

WALGREENS.COM

چندین آزمایشگر دریافتند که این ضد آفتاب مات است و یا به کنترل پوست چرب آنها در طول روز کمک می کند و بالاترین امتیاز را در این گروه کسب می کند. آزمایش کنندگان همچنین نمرات برتر را برای عدم درخشش پس از استفاده و ماندن حتی در حین تمرینات به آن دادند. با توجه به این ، توجه به این نکته مهم است که برخی از آزمایش کنندگان آن را گچی و به اندازه دلخواه مرطوب کننده نمی دانند ، بنابراین ممکن است لازم باشد آن را با مرطوب کننده مورد علاقه خود لایه لایه کنید.

 

SPF 30

ژل-لوسیون اکسید روی

مقاومت در برابر آب: 40 دقیقه

12

بهترین ضد آفتاب برای پوست خشک

کرم ضد اکسیدان SPF 30

 

YOURGOODSKIN شما

YOURGOODSKIN شما

ulta.com

12.99 دلار

اکنون خرید کنید

در آزمایش اخیر آزمایشگاه زیبایی ما ، وقتی که می خواستید پوست تسترها را مرطوب نگه دارید ، YourGoodSkin بالاترین امتیاز را کسب کرد. حتی یکی گفت که فرمول شیمیایی بیشتر شبیه کرم مرطوب کننده است تا ضد آفتاب! همچنین به لطف عطر و بوی تازه و سبکش که زیاد غافلگیرکننده نبود ، بالاترین امتیاز را برای رایحه به دست آورد.

 

این یک گزینه عالی روزمره است زیرا شما می توانید ضد آفتاب را بدون آرزو در مورد تداخل با محصولات معمول خود ، زیر آرایش قرار دهید. ما متوجه شدیم که این باعث تحریک پوست نمی شود ، باعث شکستگی نمی شود یا گچ سفید را پشت سر نمی گذارد. چند آزمایش کننده با پوست چرب گفتند که این ماده مانده کمی باقی می گذارد که باعث ایجاد درخشش ناخواسته می شود ، اما وقتی بقیه آرایش خود را اعمال می کنند به راحتی پوشانده می شود.

 

SPF 30

لوسیون ضد آفتاب شیمیایی

مقاوم در برابر آب نیست

مطالب مرتبط :  

کرم ضد آفتاب

 

 

کرم ضد افتاب

 

 

 

بهترین کرم ضد افتاب

 

 

 

بهترین ضد افتاب

 

 

 

بهترین ضدافتاب

 

 

کرم ضد آفتاب لانسون

 

کرم ضد آفتاب سان سیف

 

کرم ضد آفتاب خارجی

 

کرم ضد آفتاب به انگلیسی

 

کرم ضد آفتاب LABIOTTE

 

کرم ضد آفتاب با پوشانندگی بالا

 

کرم ضد آفتاب jorjie

 

کرم ضد آفتاب لافارر

 

کرم ضد آفتاب لانسون فاقد چربی

 

کرم ضد آفتاب لانسون شماره ۲

 

کرم ضد آفتاب لانسون شماره 1

 

کرم ضد آفتاب لانسون خوبه

 

کرم ضد آفتاب لانسون برای پوست خشک

 

کرم ضد آفتاب لانسون شماره ۳

 

کرم ضد آفتاب لانسون بژ روشن قیمت

 

کرم ضد آفتاب لانسون فاقد چربی نی نی سایت

 

کرم ضد آفتاب سان سیف خوبه

 

کرم ضد آفتاب سان سیف بژ روشن

 

کرم ضد آفتاب سان سیف برای پوست خشک

 

کرم ضد آفتاب سان سیف مردانه

 

مواد تشکیل دهنده کرم ضد آفتاب سان سیف

 

کرم ضد آفتاب سان سیف ضد چروک

 

قیمت ضد آفتاب سان سیف فاقد چربی

 

کرم ضد آفتاب سان سیف نی نی سایت

 

بهترین مارک کرم ضد آفتاب برای پوست خشک

 

کرم ضد آفتاب با پوشانندگی بالا

 

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب

 

بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک

 

کرم ضد آفتاب LABIOTTE

 

کرم ضد آفتاب خارجی—–ok

 

کرم ضد آفتاب با پوشانندگی بالا—–ok

 

بهترین ضد افتاب —–ok

 

بهترین ضدافتاب

 

بهترین کرم ضدآفتاب—ok 

 

کرم ضد آفتاب بیزانس

 

کرم ضد آفتاب سان سیف

 

کرم ضد آفتاب jorjie

 

بهترین مارک کرم ضد آفتاب برای پوست خشک

 

کرم ضد آفتاب بیودرما

 

کرم ضد آفتاب با پوشانندگی بالا نی نی سایت

 

بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک

 

بهترین مارک ضد آفتاب برای پوست حساس

 

کرم ضد آفتاب سان سنس

 

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست مختلط

 

ضد افتاب ایرانی چه مارکی خوبه

 

بهترین کرم ضد آفتاب خارجی

 

بهترین ضد آفتاب برای پوست خشک و لک دار

 

کرم ضد آفتاب با پوشانندگی بالا

 

کرم ضد آفتاب ژرژیه

 

کرم ضد آفتاب ژرژیه دیجی کالا

 

کرم ضد آفتاب ژرژیه نی نی سایت

 

انواع کرم ضد آفتاب الارو

 

کرم ضد آفتاب ببک

 

Jorjie کرم

 

بهترین کرم ضد آفتاب

 

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک

 

کرم ضد آفتاب با پوشانندگی بالا

 

بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک خارجی

 

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب

 

بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی

 

بهترین کرم ضد آفتاب نی نی سایت

 

بهترین ضد آفتاب برای پوست چرب با منافذ باز

 

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست مختلط

 

بی بی کرم ساین اسکین خوبه

 

بی بی کرم ساین اسکین نی نی سایت

 

بی بی کرم ساین اسکین دیجی کالا

 

قیمت بی بی کرم دیجی کالا

 

کرم ضد لک ساین بیوتی

 

محصولات ساین اسکین

 

بی بی کرم ps قیمت

 

بی بی کرم ps دیجی کالا

 

بی بی کرم ساین اسکین

 

کرم ضد آفتاب الارو

 

کرم ضد آفتاب سینره

 

ضد افتاب ایرانی چه مارکی خوبه

 

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست مختلط

 

کرم ضد آفتاب زدن به انگلیسی

 

کرم آبرسان به انگلیسی

 

انگلیسی کرم ضد آفتاب

 

کرم ضد آفتاب sunscreen

 

کرم ضد آفتاب لدورا

 

معنی sunscreen به فارسی

 

خمیر دندان به انگلیسی

 

جمله با sunscreen

 

ترکیبات کرم کیو وی

 

کرم کیو وی اصل و تقلبی

 

عوارض کرم کیو وی

 

خرید کرم کیو وی پمپی

 

کرم کیو وی بنفش

 

کرم کیو وی نوزادان

 

کرم ابرسان کیو وی برای پوست چرب

 

محصولات کیو وی داروکده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود رایگان مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvoleMobil Ödeme bozdurma