دکوراسیون داخلی منزل لوکس با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت در کوتاهترین زمان

در این مقاله نمونه تصاویری از انواع طراحی پلان خانه مسکونی در متراژهای متفاوت را مشاهده کردید. یعنی اگر معمار به شما طراحی پلان مسکونی دو خوابه را در مقیاس 1/25 به شما ارائه بدهد در اینجا جزییات در و پنجره مصالحی که در ساخت استفاده میشود و موارد این چنینی نیز در نقشه قابل مشاهده است. زمانی که خانه از 120 متر بزرگتر میشود یک اتاق خواب به اتاق مستر تبدیل میشود که دارای حمام است. طراحی پلان برای هر ساختمانی با هر کاربردی طبق فضاهایی که دارد، دارای ضوابط مشخص متناسب با شرایط منطقه و نیازهای کاربر است که بهتر است برای یک طراحی پلان مناسب و اصولی از یک معمار حرفهای و باتجربه کمک بخواهید تا بهترین و مناسب ترین طراحی پلان را متناسب با شرایط زمین و شما دیزاین کند. یعنی چه شما تصمیم به طراحی نمای ساختمان بگیرید و یا بخواهید چیدمان و دیزاین داخلی واحد خود را تغییر دهید، میتوانید از مشاوره و خدمات اجرایی این شرکتها بهرهمند شوید.

برای طراحی پلان مسکونی مدرن باید به شرایط زمین و نیازهای کاربر توجه داشت و با توجه به بررسیهای لازم و دیدن نمونه موردیهای مشابه بهترین و مناسب ترین طراحی پلان خانه مسکونی انجام شود و سپس با ارائه انواع نقشههای دیگر شامل (پلان طبقات، پلان بام، پلان سایت، مقاطع و دیگر نقشههای دو بعدی) همچنین نقشهها سه بعدی کارفرما را از طرحی که قرار است برای ساختمان مسکونی او اجرایی شود آگاه کرد. میتوان با استفاده از رنگهای مناسب و مختلف به خانه روح داد و با همین رنگها بین اجزای مختلف دکوراسیون منزل تناسب ایجاد کرد. در طراحی داخلی خانه می توان برای سقف ها از رنگ، کناف و انواع پوشش های تزیینی استفاده کرد و برای دیوارها از رنگ های روغنی، کاغذ دیواری ها، سنگ های آنتیک و سایر سنگ ها استفاده کرد. به همین خاطر در زمان طراحی پلان مسکونی باید توجه داشته باشید که فضاهایی مثل اتاق نشیمن را در سمت جنوب طراحی کنید تا نور مطلوب را دربافت کنند.

ورودی اصلی ساختمان ابتدا به سمت حیاط است و سپس وارد ساختمان میشوید. زمانی که پلان مسکونی جنوبی باشد یعنی از سمت حیاط نور جنوبی تامین میشود. ایجاد زاویه های مناسب با هر وسیله ای در طراحی داخلی منازل کوچک موجب حفظ نور کلی و تنوع در فضا خواهد شد. نکته بسیار حائز اهمیت در دکوراسیون داخلی منزل کوچک ایرانی، استفاده از رنگ های روشن می باشد که موجب خلوت نشان دادن فضا می شود و به طور کلی میتوان گفت طراحی داخل منزل در این فضاها باید به سبک دکوراسیون منزل ساده باشد. وجود سایبان های خارجی می تواند به این موضوع کمک بسیار زیادی بکند. بهتر از بهترین و استانداردترین فضاها با کاربریهاش مشخص را در یک پلان با این متراژ قرار بدهید تا در نهایت کاربران بتوانند به خوبی از فضاها استفاده کنند. با به کار گرفتن کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی و منزل و قرار دادن کتاب های مختلف داخل طبقهها و شلف ها می توانید فضای فرهنگی و لاکچری در خانه خود ایجاد کنید و علاوه بر کتاب، میتوانید داخل این قفسه ها را با جام های افتخار و تابلوها و وسایل یادگاری پر کنید.

از آنجایی که امروزه به منظور کاربری های مختلفی که از این گونه از ساختمان پیش ساخته میشود از قبیل کارگاه، ساختمان های اداری، مسکونی، … معماری داخلی در واقع هنر و علم طراحی و ساختن قسمت های مختلف داخل ساختمان می باشد و با طراحی کل ساختمان در ارتباط است. طراحی پلان با توجه به متراژ زمین، بودجه شما، نیازمندیهای کاربر، شرایط اقلیمی، ضوابط شهرداری منطقه و موارد دیگر انجام میشود به همین دلیل پلانهای متفاوتی برای زمین ممکن است ارائه شود و یا هر زمین با توجه به شرایطی که دارد با پلان زمین دیگر متفاوت باشد. پلان در واقع تصویر افقی از ساختمان است که به ما با توجه به مقیاسی که دارد جزییات بخشهای مختلف را نمایش میدهد. و ممکن است شاهد آجر یا چوب در ظاهر دیوارها باشیم. همیشه پلانی که طراحی میشود دارای شکل و شمایل صاف با ابعاد و اندازه متناسب نیست در خیلی از موارد به خاطر شرایط زمین ممکن است مجبور به طراحی پلانی با عرض کم شوید که در این شرایط نیز با طراحی الترناتیوهای مختلف میتوانید به بهترین ایده در پلان مسکونی با عرض کم برسید.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد معماری داخلی ساختمان مسکونی لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دانلود رایگان مقاله