ناتو همچنان روسیه را ضعیف می داند – این برای اروپا خطرناک است – RT DE

[ad_1]

28 نوامبر 2021، 6:35 ب.ظ.

تفسیر فئودور لوکیانوف

تحولات اخیری که روابط روسیه و اوکراین را تحت تأثیر قرار داده و دخالت فزاینده ایالات متحده در آنها ممکن است مهمترین مراحل تاریخ اروپا از زمان پایان جنگ سرد بیش از سه دهه پیش باشد.

"پایان Ostpolitik" - هدیه سحرآمیز صبح سی امین سالگرد اتحاد

سنگ بنای چنین درگیری بین دو سر، اما خیلی قبل از امروز گذاشته شد: آتش بس مشکوک بین شرق و غرب پس از جنگ جهانی دوم، معماری امنیتی این قاره را برای سال ها شکل داد. اما اگرچه حتی در پرتنش ترین لحظات قرن بیستم ادامه داشت، اما پس از اتحاد مجدد آلمان به طور سیستماتیک برچیده شد.

آیا می شد از این روند جلوگیری کرد؟ امروز کار روی این موضوع دردناک در نهایت بی معنی است. نکته قابل توجه این است که از دهه 1990، این اصل این بوده است که هر کشوری می تواند خودش تصمیم بگیرد که به کدام ائتلاف نظامی و سیاسی بپیوندد. البته مدت ها قبل از آن، این انتخاب اصلاً آزاد نبود. از سوی دیگر، پس از سال 1991، ناتو تنها “دکان رقص در شهر” بود – بالاخره همه در و پنجره های خود را بسته و میخکوب کرده بودند.

مشکل جدید ناتو

با این حال، این منجر به این شده است که این بلوک به طور کلی در یک تله بیفتد.

به عنوان بخشی از یک جنگ صلیبی سیاسی و ایدئولوژیک، تعدادی از الحاقات به ظاهر یکپارچه ساخته شد که تقریباً با هیچ مقاومتی روبرو نشد. جنبه نظامی ثانویه است – هم برای این سوال که کشورهای عضو جدید واقعاً چقدر باید کمک کنند و هم برای این سؤال که آیا بلوک حتی برای محافظت از این “تازه واردان” در مواقع اضطراری مداخله خواهد کرد یا خیر. خواهد شد. حمایت متقابل در تئوری ارائه شد. اما هیچ کس به طور جدی انتظار آغاز جنگ با روسیه یا دفاع از اسلواکی یا لتونی را نداشت – چنین سناریوهایی غیرممکن تلقی می شدند.

بیشتر در مورد موضوع – گزارش: لیتوانی ادعاهای ارضی در کالینینگراد را آماده می کند

این به این دلیل بود که از یک سو، این ایده مبهم وجود داشت که روسیه بخشی از یک سیستم امنیتی مشترک با ناتو است – اما هیچ کس سعی نکرد معنی آن را در عمل تعریف کند. در عوض، بلوک تصمیم گرفت به روایت های سیاسی انتزاعی پایبند باشد و اعضای جدید را با کمال میل پذیرفت. در همین حال، روسیه – در دهه اول پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی – آنقدر ضعیف و به شرکای خارجی خود وابسته بود که تصور می شد اکنون می تواند با ابزارهای غیرنظامی جبران شود، حتی اگر به هر نحوی با طرح های ناتو مخالفت کند. . به هر حال، طبق محاسبات ضمنی یا صریح، بازسازی کشور تا جایی که بتواند از خود حمایت کند، سال ها طول می کشد.

سرگئی شویگو به AKK پاسخ می دهد: "امنیت در اروپا فقط می تواند رایج باشد"

با این حال، این سال ها در گذشته است. اما غرب در طرز تفکر خود با زمان حرکت نمی‌کند و با توجه به انعطاف‌پذیری چشم‌اندازی که در آنجا توضیح داده شد، هرگونه تلاش روسیه برای مذاکره در مورد تضمین‌های آهنین برای امنیت خود می‌تواند موفقیت بسیار محدودی، هم در گذشته و هم امروز داشته باشد. در واقع، هر حرکتی از سوی مسکو، چه صادقانه و چه غیر صادقانه، مستلزم آن است که طرف مقابل از توجیه خود صرف نظر کند. و این توجیه این است که ناتو – و ناتو به تنهایی – می تواند تصمیم بگیرد. او می تواند منافع احزاب دیگر را به میل خود در نظر بگیرد یا نادیده بگیرد، اما آنها همیشه در فهرست اولویت های بلوک از اهداف خود بسیار پایین تر خواهند بود. هر چیز دیگری برای سران کشورها و دولت ها در این بلوک غیرقابل قبول است.

و بیایید شعار اصلی را که تفکر اتحاد را در دهه‌های 1990 و 2010 تعریف کرد، فراموش نکنیم: هیچ بازیگر خارجی حق ندارد تصمیمات اتحاد را در مورد اینکه چقدر مایل به همکاری با اعضای آینده است وتو کند.

رکود با روسیه

در واقع، البته محدودیت های خاصی وجود داشت. در سال 2008، متن بیانیه در نشست سران ناتو در بخارست موضوع بحث های داغ بود. و فرانسه و آلمان در برابر فشار ایالات متحده برای اتخاذ برنامه های عملی برای پیوستن گرجستان و اوکراین به ائتلاف مقاومت کرده اند. بدون شک بخش اروپایی بلوک از واکنش مسکو می ترسید. اما سازش مورد توافق پس از آن به بن بست بدتری منجر شد. این دو کشور همسایه که قبلاً ذکر شد، در مقطعی وعده پذیرش در ناتو داده شده است – اما درهای پیوستن به آنها بسته است، بدون هیچ توضیحی.

بیشتر در مورد موضوع – کارشناسان: پدافند هوایی آمریکا در اوکراین “روسیه را مجبور به اقدام خواهد کرد”

اوکراین به ناتو می پیوندد: قرص سمی برای اتحاد؟

در سطح دیپلماتیک، کرملین متقاعد شده بود که این فقط یک اعلامیه است – هیچ کس قصد پذیرش این کشورها را در ناتو نداشت، زیرا همه چیز فقط یک ادب بود و همه آن را می دانستند. اما این ابهام تضمین می کند که روابط نظامی، سیاسی و دیپلماتیک به شن و ماسه فرو می رود – و در این میان پایه های اعتماد اولیه فرو ریخته است. این موضوع بیشتر با همپوشانی بین ناتو و اتحادیه اروپا سردرگم شد: اگرچه آنها دو سازمان متفاوت هستند، اما عضویت آنها تقریباً یکسان است و با هم، یک چارچوب محکم یورو-آتلانتیک ایجاد کرده اند. سرانجام، درگیری‌های پس از میدان در اوکراین در سال 2014، آخرین مرزهای سیاسی باقیمانده بین ساختارهای مختلف اروپایی – از جمله این دو – را کاملاً محو کرد.

بیشتر در مورد موضوع – چگونه ایدئولوژی فراآتلانتیک آینده و امنیت اروپا را تهدید می کند

علاوه بر این، این وضعیت در حال حاضر مبهم توسط فرآیندهای داخلی در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین در ایالات متحده، اوکراین و روسیه تشدید شده است. زیرا واقعیت سیاست می تواند مانع محاسبات استراتژیک مربوطه بازیگران اصلی شود که معتقدند می توانند شرایط را ببینند و بنابراین ماهرانه خود را در بازی مطرح می کنند. در عین حال، اکنون که تنش ها در حال افزایش است، به نظر می رسد همه جناح های اصلی متقاعد شده اند که حریف آنها تلاش می کند ابتکار عمل را به دست گرفته و آنها را مجبور به واکنش کند. بنابراین وضعیت پیچیده‌تر و خطرناک‌تر می‌شود، زیرا هیچ اتفاق نظری در مورد آنچه واقعاً در جریان است وجود ندارد.

ناتو: بحران های تخیلی با روسیه دلیلی برای وجود حق خودشان است

دنیای جدید خطرناک

30 سال از ورود روسیه به دوره جدیدی در تاریخ می گذرد. حتی امروز، به نظر می رسد مسکو دیگر نمی خواهد به رویه های قدیمی ارسال سیگنال به غرب پایبند باشد. آنها اکنون غیرمولد دیده می شوند – در واقع چیزی که فقط بحران را بدتر می کند. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در آخرین سخنرانی خود در وزارت امور خارجه به سرگئی لاوروف، دیپلمات ارشد کشور دستور داد تا با همتایان خود در سایر کشورها در مورد تضمین های امنیتی که می توانند ارائه کنند – مشابه دهه 2000 – صحبت کند.

نکته حذف این اصل است که دولت‌ها می‌توانند اتحادهای خود را طوری انتخاب کنند که انگار کار هیچ‌کس نیست – در واقع، این هرگز بخشی از ژئوپلیتیک سنتی نبوده و فقط در چند دهه اخیر به چیزی طبیعی تبدیل شده است. خوب، پس – این رویکرد دیگر کار نمی کند. اما ایجاد یک رویکرد جدید ممکن به نظر نمی رسد – حداقل نه فقط از طریق گفتگوهای سیاسی و دیپلماتیک.

زیرا تضمین‌های دفاعی ناتو که سپس به عنوان بخشی از تعهد فرضی‌تر به اعضای جوان‌تر ائتلاف داده می‌شد، می‌توانست کاملا واقعی شود. بله، تصور اینکه سناریوهای ترسناکی که توسط شرکای جوانتر بلوک برای هشدار دادن به شهروندان سالخورده خود روی دیوار کشیده شده است، واقعاً سخت است. در حالی که آنها به طور معمول ادعا می کنند که پوتین می خواهد مرزهای ناتو را با حمله به کشورهای بالتیک و لهستان آزمایش کند، در واقعیت به نظر می رسد مسکو حتی بیشتر از ریگا یا تالین معتقد است که این بلوک به تعهدات خود عمل خواهد کرد. اما اگر اعضای غیر ناتو مانند اوکراین نیز این بازی را شروع کنند، خطر درگیری نظامی بالقوه بسیار بیشتر می شود.

مثل آمریکا و ناتو علیه روسیه "خطوط قرمز" کور رنگ شد

بازی ای که به جنگ روسیه و گرجستان در سال 2008 انجامید، می تواند تکرار شود. ناتو همیشه سخنان گرم، تضمین های ایدئولوژیک و حتی حمایت نظامی – در غیاب هرگونه تضمین رسمی – ارائه می دهد. این یک “منطقه خاکستری” تقریبا نامحدود ایجاد می کند. وقتی پوتین اکنون از حفظ “تنش ها” بر سر اوکراین صحبت می کند، منظورش این است که مسکو باید روشن کند که نفوذ به این منطقه خاکستری عواقب جدی خواهد داشت.

آخرین دور تشدید تنش در اروپای شرقی نشان داد که اصول قدیمی امنیت قاره دیگر کارایی ندارد زیرا گسترش ناتو یک چشم انداز نظامی و سیاسی جدید ایجاد کرده است. حفظ وضعیت فعلی ممکن است منجر به درگیری‌های جدید شود – اما انحراف (بیش از حد) از این باور که بلوک فقط کلمه را دارد و باید داشته باشد، مستلزم تجدید نظر شدید در همه رویکردهای امنیتی است. در اینجا، روسیه باید سیستم خود را تغییر دهد و “خطوط قرمز” جدیدی ترسیم کند. برای مثال، می‌توان «فینال‌سازی» را – ایده‌ای که در طول جنگ سرد ظهور کرد مبنی بر اینکه کشورها حاکمیت خود را حفظ می‌کنند اما از مبارزه ژئوپلیتیکی دور می‌مانند – به‌عنوان چیزی مثبت تعریف کرد. از آن زمان، این اصطلاح به طور فزاینده ای بی ارزش شده است تا زمانی که به یک عبارت جذاب تبدیل شود (یادداشت سردبیر: اشتباه است، همانطور که برخی، نه تنها متفکران فنلاندی تاکید و تاکید می کنند.)، اما همه چیز تغییر می کند.

بیشتر در مورد موضوع – آیا ما در مرز مکزیک موشک داریم؟ پوتین خط قرمزهایی را برای ناتو در اوکراین ترسیم کرد

ترجمه از روسی.

فئودور لوکیانوف سردبیر روسیه در امور جهانی، رئیس هیئت رئیسه شورای سیاست و امنیت بین‌المللی، مدیر پژوهشی در باشگاه گفتگوی بین‌المللی والدای، و محقق به عنوان استاد اقتصاد جهانی در دانشگاه تحقیقات ملی است. دانشگاه اقتصاد.» (HSE).

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvoleMobil Ödeme bozdurma