رسانه های غربی ترجیح می دهند زمانی که جنایات توسط دست نشانده های غربی مرتکب می شوند از طرف دیگر تماشا کنند – RT DE


5 دسامبر 2021، 7:19 ب.ظ.

نظر ایوا بارتلت

نیروهای کرد در سوریه توسط بسیاری در غرب به عنوان مبارزان آزادی و یک جامعه خودمختار مورد ستایش قرار گرفته اند. اما اگر با روزنامه‌نگاران مستقل و رسانه‌های سوری بررسی نکنید، ممکن است سال‌ها از جنایات یک گروه مورد حمایت آمریکا مطلع نباشید.

در 25 نوامبر برای هر روز صباح – روزنامه ای که هیچ دلسوزی با دولت سوریه ندارد – یکی از فجیع ترین اقدامات نیروهای کرد در سوریه. این روزنامه فاش می‌کند: «تروریست‌های ی.پ.گ/پ‌ک‌ک سه دختر 15 ساله – هدیه عبدالرحیم آنتر، اوین جلال خلیل و آیان ادریس ابراهیم – را در 21 نوامبر در آموده، استان حسکه، به زور به عنوان سرباز کودک ربودند. یک گروه تروریستی دو کودک 13 و 16 ساله را در اوایل مرداد ماه و دو کودک 13 و 16 ساله را نیز در 23 اوت به همین منظور ربود.

کشتن غیرنظامیان بی گناه؟  مشکلی نیست، اگر آمریکا باشد

در ادامه این مقاله آمده است که این رویه ربودن کودکان برای وادار کردن آنها به جنگ در گزارش سازمان ملل ثبت شده است که می گوید YPG/PKK بیش از 400 نفر را بین ژوئیه 2018 تا ژوئن 2020 کشته است. از کودکان در عملیات های جنگی استفاده کرده است.

با این حال، جهان به این باور رسیده است که منطقه خودمختار خودخوانده – معروف به روضه و متشکل از استان‌های حسکه، رقه، دیرالزور و حلب – در کنار کردهای آزادی‌خواه بهشتی برای لیبرال‌ها و فمینیست‌ها است. مبارزانی که از مبارزه با ID حمایت می کنند و می خواهند سوریه را آزاد کنند.

در واقع، وب‌سایت YPG روژاوا می‌گوید: «YPG برای حفاظت از میراث و ارزش‌های مردم روژاوا تأسیس شد و بر اساس اصول پارادایم جامعه دموکراتیک، بوم‌شناسی و آزادی زنان است. بدون مذهب با ترجیح یا تبعیض علیه زبان، ملت، جنسیت یا احزاب سیاسی، YPG از کشور در برابر هرگونه حمله خارجی محافظت می کند. YPG نیروی دفاعی یک ملت دموکراتیک است و به هیچ حزب سیاسی وابسته نیست.

به عنوان یک داستان از حال خوب خوانده می شود، اما به هیچ وجه با واقعیت مطابقت ندارد.

تصویر اتوپیایی نیروهای به اصطلاح سوریه دموکراتیک (SDF) که هم YPG و هم پ.ک.ک به آن تعلق دارند، در نتیجه آدم ربایی ها که متأسفانه پدیده جدیدی نیست، شکاف های گسترده ای پیدا می کند. کافی است به دنبال QSD – مخفف عربی – در رسانه های سوریه بگردید تا به طور مرتب از ربوده شدن غیرنظامیان و خبرنگاران توسط نیروهای کرد مطلع شوید. این تصویر بیشتر با پاکسازی قومی مردم سوریه در شمال شرق سوریه که توسط نیروهای کرد اشغال شده و همکاری آنها با نیروهای آمریکایی به صورت غیرقانونی در سوریه شکسته شده است.

نبرد رقه - الگویی برای ماشین ترور بی رحم ایالات متحده در سوریه

با این حال، هیچ یک از اینها هرگز در رسانه های اصلی غربی ذکر نشده است. در عوض، شخص همچنان به نوشتن قصیده هایی ادامه می دهد که در آن مبارزان کرد رمانتیک شده اند. یک مقاله اخیر حتی ادعا می کند که مناطق تحت کنترل کردها خانه “جمعیت غالب کرد” است – یک ادعای واقعی. همانطور که نویسنده استفان گوانز در مقاله‌ای در سال 2017 اشاره کرد، کردها در سوریه “تنها درصد کمی از جمعیت سوریه را تشکیل می‌دهند. تخمین‌ها از نسبت کردهای ساکن سوریه به عنوان درصدی از کل جمعیت، بین دو تا هفت درصد متفاوت است. در مورد داده های جمعیت ذکر شده در کتاب حقایق جهانی سیا.

پس چرا آشوری‌ها، آرامی‌ها و دیگر سوری‌هایی که نسل‌ها در آنجا زندگی کرده‌اند باید موافقت کنند که توسط کردها اداره یا حتی اخراج شوند؟ گوانس افزود: مبارزان کرد از کمپین علیه داعش به عنوان فرصتی برای گسترش کردستان به مناطق سنتی عربی استفاده کرده اند، جایی که کردها هرگز اکثریت را تشکیل نداده اند.

در سال 2018، سارا عابد، روزنامه‌نگار سوری درباره آدم‌ربایی‌ها و پاک‌سازی قومی توسط نیروهای SDF نوشت و تنها به ربودن مردان و همچنین کودکان اشاره کرد. او گفت ادی گابورو هانا، بنیانگذار Patriarchal Relief Care Australia، سازمانی که از خانواده‌های مسیحی آسیب دیده از جنگ‌های سوریه و عراق حمایت می‌کند، گفت: «آن‌ها به زور پسران مسیحی جوان را برای کمک به آنها برای پیوستن به ارتش کردها و فرستادن آنها به ارتش استخدام می‌کنند. جلو وی افزود: «اینجا در کشور خودشان با مسیحیان مانند شهروندان درجه دوم رفتار می شود. همانطور که داعش مالیات اعطایی اسلامی را وضع کرد، کردها نیز مالیات خود را معرفی کردند. آنها تازه جایگزین داعش شده اند.»

اگرچه پوشش از بی بی سی از آنجایی که فعالیت کردها در سوریه به نفع نیروهای دموکراتیک سوریه قابل پیش بینی است، در سال 2015 حتی از پاکسازی قومی و آوارگی سوری های محلی خبر داد. با استناد به گزارش عفو بین‌الملل، YPG متهم به «ویران کردن کل روستاها پس از تصرف توسط داعش» در استان‌های حسکه و رقه شد.

بیش از ده سال جنگ در سوریه: رسانه های غربی و "کارشناسان" هنوز روی آتش نفت می ریزند

تاریخ کردها در سوریه

در ژانویه 2019، من با تحلیلگر و کارمند ژئوپلیتیک صحبت کردم ماهواره نور معروف برای کردهای سوریه معروف به عنوان یک سوری متولد استان دیرالزور در شرق سوریه که اکنون بخشی از آن توسط کردها اشغال شده است، چیزی برای گفتن در مورد تاریخ کردها در سوریه و پروژه تسخیر زمین در قرن بیست و یکم آنها داشت.

وی گفت: موجی از آوارگان کرد در دهه 1940 از ترکیه به سوریه آمدند و موج دوم در دهه 1960 زمانی که پ ک ک از سرزمین های عربی علیه دولت ترکیه قیام مسلحانه کرد. دولت سوریه به آنها تابعیت داده است. آنها مسلح بودند. از دولت سوریه و برای مبارزه برای آزادی خود در کوه های کردستان ترکیه حمایت دریافت کردند. دولت سوریه تا اوایل دهه 1990 رهبری عالی کل مقاومت کردها را در خود جای داده بود.

معروف خاطرنشان کرد که حمایت سوریه از کردها باعث شده است که ترکیه در دهه 1990 تهدید به حمله کند و سدهای متعددی بر روی رودخانه فرات بسازد تا جریان آب به سوریه را قطع کند. با این حال، سوریه از استرداد عبدالله یوجالان رهبر پ ک ک خودداری کرده است. معروف تاکید کرد: سوریه برای حفظ حقوق کردها تقریباً وارد جنگ با ترکیه شده است. مردم سوریه در شمال شرق از کمبود آب رنج می بردند و کشاورزی – انبار غله سوریه – در آن سال ها تقریباً از بین رفت. آنچه اکنون اتفاق می افتد این است که برخی دیوانه ها ادعا می کنند که چیزی به نام روژاوا وجود دارد و می توان بخش هایی از سرزمین سوریه را قطع کرد و دزدید، استعمار کرد و جمعیت کرد.»

او همچنین از سال ها آدم ربایی و ناپدید شدن منتقدان حکومت کردها صحبت کرد. «حتی کردهای سوریه که منتقد YPG بودند، حتی اساتید منتقد دور در دانشگاه‌های حسکه، رقه و دیرالزور ناپدید شده‌اند. و اینها فقط کردهای منتقد بودند. بنابراین می توانید تصور کنید که چه بر سر آشوری ها و عرب ها خواهد آمد، مردم منطقه بر سر متفکران، رهبران قبایل و سربازان سابق – تعداد زیادی از مردم ربوده شده و آواره شده اند.

بر اساس مقاله روزنامه نگار سارا عابد، روستاهای سابق آشوری حسکه و رقه به طور کامل توسط نیروهای کرد اشغال شده است. «آنها با شبه نظامیان کرد و خانواده هایشان به این روستاها نقل مکان می کنند و شهرها و روستاهای جدید و از نظر قومی خالص ایجاد می کنند که در آن زمان کردنشین هستند. و آنها این را به حوزه نفوذ کلیساهای سوری و ارمنی گسترش می دهند. آنها کل کشورشان را مصادره کردند.»

«میراث و ارزش‌های رزوا» که باید «بدون رفتار ترجیحی یا تبعیض علیه هر دین، زبان، ملت، جنسیت یا حزب سیاسی» را نیز در بر گیرد.

چرا اسرائیل گروه های حقوق بشر را به رسمیت شناخت؟ "تروریست ها" بازار آتش نشانی

معروف همچنین گفت: “آنها برنامه های درسی را بر همه مدارس تحمیل کرده اند – از جمله مدارسی که توسط گروه های قومی و/یا مذهبی اداره می شوند – بنابراین به همه مدارسی که توسط کلیساها اداره می شود دستور داده شده است که طبق برنامه های درسی مورد نظر تدریس کنند. وقتی آشوری‌ها با آن مخالفت کردند، زیرا مدارس آنها مدارس خصوصی بود و تحت نظارت کلیسای آنها بود، YPG همه آن مدارس را تعطیل کرد و مردان مسلح مطمئن شدند که بچه‌ها نمی‌توانند به مدرسه بروند.»

همانطور که معروف اشاره کرد، پاکسازی قومی و جابجایی اجباری مردم بومی به طرز وحشتناکی آشناست. “بنابراین واقعیت این است که ما یک کشور استعماری شهرک نشین قومی-ناسیونالیست به نام روزاوا داریم که توسط امپراتوری غرب تحمیل می شود – و درست مانند فروخته شدن دولت اسرائیل در دهه 1940 فروخته می شود. این همان طرح تبلیغاتی است که ما را به این باور می رساند که باید در «دریای اعراب وحشی» یک مدینه فاضله برای یک حکومت سکولار و سوسیالیستی ایجاد کنیم.

در طول سال‌ها، از سوی حامیان ایده روضه که من حاکمیت سوریه را زیر سوال نمی‌برم و از تلاش غرب برای سرنگونی دولت سوریه انتقاد کرده‌ام، انتقاد کرده‌ام. در عوض، آنها گفتند، او باید از این اتوپیای دروغینی که بسیاری را کشته و آواره کرده بود، حمایت کند. من به این افراد می گویم که شما اشتباه می کنید و همچنین بسیاری از غربی های چپ در مورد سوریه.

و شما می توانید شرط بندی کنید که تمام رسانه های شرکتی غربی مرتباً با صدای بلند گزارش می دهند که دولت سوریه در حال ارتکاب جنایاتی است که توسط نیروهای SDF مرتکب شده است. اما از آنجایی که این جنایات توسط دست نشانده‌های غربی انجام می‌شود، مردم ترجیح می‌دهند به سمت دیگری نگاه کنند.

بیشتر در مورد موضوع – غرب نتوانست سوریه را با جنگ نابود کند – اکنون مردم با تحریم گرسنه هستند

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

از انگلیسی ترجمه شده است.

اوا بارتلت روزنامه نگار کانادایی و فعال مستقل است. او سال‌ها را در مناطق درگیری در خاورمیانه، به‌ویژه در سوریه و فلسطین (جایی که تقریباً چهار سال در آنجا زندگی کرده است) گذرانده است. او زیر توئیت می کند @EvaKBartlett.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله