“فقیر، خطرناک، ترسو” – هربرت پرانتل در مورد حکم دادگاه قانون اساسی فدرال در مورد کرونا – RT DE


5 دسامبر 2021، 2:30 بعد از ظهر.

او بارها و بارها خود را در گذشته از طریق ارزیابی انتقادی سیاسی متمایز کرده است: هریبرت پرانتل، رئیس سابق بخش امور داخلی Süddeutsche Zeitung. او اکنون به تصمیمات اصلی دادگاه قانون اساسی فدرال در مورد مفاد “ترمز اضطراری فدرال” در بهار 2021 می پردازد.

رئیس سابق اداره امور داخلی سوددویچه سایتونگ، دکتر ژور هربرت پرانتل سال هاست که ناظر زیرک و گاه ناهنجار وقایع سیاسی و اجتماعی بوده است. در بحران تاج، قضات و دادستان های آموزش دیده اخیراً خود را با انتقادات گاه تند از اقدامات سیاست دولت فدرال متمایز کرده اند.

او اخیراً تحلیل خود از روح سیاسی و حقوقی مربوطه را در کتاب خود “Not und Gebot: Grundrechte in Quarantäne” خلاصه کرده است، که در آن به خواننده علاقه مند “غذای فکری از Coronia” می دهد. به ویژه، پرانتل در مجادله خود به بررسی این پرسش می پردازد که «چگونه ترس به سیاست تبدیل می شود». نویسنده، روزنامه نگار و حقوقدان از جمله می گوید:

«پیش از این هرگز در تاریخ زندگی افراد در خارج از زندان به اندازه دوره تاج و تخت به شدت تنظیم نشده بود.

اقدامات تاج - حذف کرامت انسانی

چند روز پیش، تصمیمات کلیدی مورد انتظار دادگاه قانون اساسی فدرال (BVerfG) در مورد شکایات بیشمار قانون اساسی در مورد سیاست اقدامات دولت فدرال، شور و هیجانی را ایجاد کرد. دادگاه اعلام کرد که محدودیت‌های خروج و تماس و همچنین بسته شدن مدارس پس از موسوم به “ترمز اضطراری فدرال” در بهار 2021 با قانون اساسی سازگار است. اگرچه اقدامات اتخاذ شده مداخلات روشن و عمیقی در حقوق اساسی شهروندان بود، اما با توجه به وضعیت همه گیر ایجاد شده در مقیاس ملی “متناسب” بود.

رابطه ادعایی بین آنگلا مرکل صدراعظم اجرایی و رئیس BVerFG و استفان هاربارت، نماینده سابق اتحادیه، گمانه زنی هایی را در مورد احتمال “نزدیک سیاسی بسیار نزدیک” ایجاد کرده است که می تواند بر تصمیم BVerfG نیز تأثیر بگذارد.

در این حکم از جمله آمده است: «محدودیت‌های جامع خروج تنها در شرایط بسیار خطرناک لحاظ می‌شود. تصمیم قانونگذار در مورد اقدامات مورد مناقشه در شرایط خاص بیماری همه گیر و با توجه به یافته های تایید شده در این رویه توسط شخص ثالث آگاه در اینجا اتخاذ شده است، اثرات اقدامات و تهدیدات عمده برای زندگی و سلامت موجه است و سازگار با قانون اساسی

عضو سابق سردبیر – مسئول Süddeutsche Zeitung هربرت پرانتل نظر کاملا متفاوتی دارد و این را در مصاحبه ای با او بیان کرده است روزنامه برلین. پرانتل تصمیماتی را که اکنون توسط دادگاه قانون اساسی فدرال گرفته شده است، “در توجیه آنها بد” توصیف کرد.

آنها در استدلال حقوقی سطحی هستند. آنها برای کاهش حمایت قانونی خطرناک هستند. و آنها در رفتار خود ترسو هستند.»

در ابتدا، به گفته وکیل، او از تصمیم قاضی “فقط ناامید شد”. پس از بازخوانی تصمیم کارلسروهه، این ناامیدی تغییر کرد: “سپس خواندم و دوباره خواندم. و به این ترتیب بودم: بی اعتماد، خشمگین و عصبانی.” وی در ادامه از این جمله شرم آور گفت.

“این یک حکم شرم آور است. اگر شما برای دادگاه قانون اساسی فدرال مانند من ارزش قائل هستید زیرا به شایستگی های بزرگ و بزرگی دست یافته است، پس شما احساس شرمندگی فرازمینی دارید. من تعجب کردم که قدرت فکری این دادگاه کجا رفته است.”

مونتگومری، رهبر پزشکی جهانی، خواستار واکسیناسیون برای کودکان نیز شده است

به غیر از پرانتل، این تصمیم اساسی با پیامدهای سیاسی گسترده، مورد انتقاد شدید کارشناسان دیگر قرار گرفته است. در 30 نوامبر، وکیل پروفسور دکتر. دکتر Volker Böhme-Nessler در یک پست مهمان برای زمان. کارلسروهه محدودیت‌های برقراری ارتباط بر افراد را تأیید کرد، مانند «کاهش تماس‌های بین‌فردی»، و قضات همچنین گفتند که این اقدامات پتانسیل «کمک قابل توجهی به انزوا» دارد. طبق حکم دادگاه، تعطیلی مدارس نقض عمیق این حق اساسی برای آموزش و در عین حال یک حق اساسی خانوادگی بود (و باز هم هست).

با این حال، در نهایت، دادگاه قانون اساسی فدرال “کارکرد نظارتی خود” را محدود می کند و به قانونگذار اجازه می دهد “زمینه تصمیم گیری گسترده ای را که فقط به میزان محدودی آن را بررسی می کند.” “نتیجه این بررسی محدود: دادگاه – از نظر سیاسی بسیار بحث برانگیز – ارزیابی قانونگذار را می پذیرد که تعطیلی مدارس ضروری، مناسب و متناسب بوده است.”

“حقوق اساسی از آزادی محافظت می کند که بدون آن دموکراسی قابل تصور نیست. هنگامی که آزادی از دست رفت، بازیابی آن دشوار خواهد بود.”

پرانتل آن را به روشی مشابه می بیند. به گفته وی، قطعنامه های کارلسروهه “جمله اشتباهی است که نیازی به آن نمی داند”. کاملاً ناکافی است اگر “دادگاه (…) از یک مفهوم کلی ظاهراً منسجم از مبارزه با تاج صحبت کند – و بنابراین از بررسی حقوقی اساسی و کامل اقدامات کنترل فردی صرفه جویی می کند.”

“قطعیت قانونی که من به آن اعتقاد دارم و می‌خواهم به آن اعتقاد داشته باشم در حال کاهش است. شما نمی‌توانید و نباید دادگاه را به خاطر تمرکز بر خطر تاج مورد انتقاد قرار دهید. اما من دادگاه را متهم می‌کنم که فقط روی آن تمرکز کرده است، تمرکز بر آن خطر است. “

به گفته پرانتل، دادگاه قانون اساسی فدرال وظایف متفاوتی با موسسه رابرت کخ دارد. مثل تیراندازی به کبوترهای سفالی است. حقوق اساسی و مدنی ابتدا تقویت می شود، سپس حذف می شود».

قانون اساسی “توسط کارلسروهه تحت رزرو بیماری همه گیر قرار گرفته است.” عضو سابق شمال غربی– سردبیر، همراه با ترس مرتبط با فرسایش حقوق اساسی، در ابتدای سال بیان شد. پرانتله ابراز امیدواری کرد که جامعه بیدار شود.

"کمپین کاملا جدید" - اولاف شولز در مورد محدودیت های جدید در تاج

در مصاحبه ای که اکنون با روزنامه برلین پرانتل تاکید کرد که تاج یک “خطر وحشتناک” است. با این حال، این به هیچ وجه نباید با این واقعیت همراه باشد که «اثربخشی، ضرورت و تناسب اقدامات» در درجه دوم قرار دارد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در کارلسروهه، پرانتل کاری را انجام داد که بسیاری از ناظران آن را یک سفر دیستوپیایی به آینده ای بالقوه تهدید کننده می دانند:

خواهیم دید که آنها با افرادی که نمی خواهند واکسینه شوند چگونه برخورد می کنند. اکنون همه از واکسیناسیون اجباری صحبت می کنند. شولز آن را می خواهد، لیندنر موافق است. اوخواهد آمد. اونوقت واکسن اجباری هست؟ و: آیا می توان عدم واکسیناسیون را جرم انگاری کرد؟ آیا واکسیناسیون جرم نمی شود؟ آیا کسی که واکسینه نشده در آینده مجرم خواهد بود؟”

قطعنامه های کارلسروهه سرانجام به سیاست این حس را داد که «همه چیز در حال انجام است».

در آغاز بحران تاج، ستون نویس نسبت به ترک تبلیغات و ادعای حمایت از حقوق اساسی، آزادی بیان و تجمع، مانند AfD هشدار داد. زمانی که «ADG و دیگر رادیکال‌ها و افراطی‌ها» حافظ حقوق اساسی می‌شوند، موضوع ریاکاری است. در این زمینه، این یک سیگنال مهلک برای محکوم کردن معترضان به سیاست‌های کرونا در همه جا به‌عنوان «شهروندان خشمگین» و «تئوری‌پردازان توطئه» است.

“هرکسی که برای احترام و احترام به حقوق اساسی در دوران سلطنت مبارزه می کند، یک شهروند عصبانی نیست، بلکه یک شهروند است. هرکسی که تظاهراتی را ثبت می کند یا در تظاهراتی شرکت می کند تا بر احترام به حقوق اساسی پافشاری کند، نظریه پرداز توطئه نیست، بلکه یک دموکرات است.»

شعار “نقاب خود را باز کن، ساکت شو!” این در نهایت تهدیدی برای دموکراسی است. با این حال، اغلب، طبق گفته پرانتل در اوایل سال 2020، او مجبور بود بشنود: “من حتی نمی دانم شما همیشه با دموکراسی چه دارید، پرانتل. زیاده روی نکنید. دموکراسی در خطر نیست. انتخابات بعدی فدرال تا پاییز 2021 برگزار نخواهد شد. تا آن زمان، بحران تاج، حتی اگر مدت زیادی طول بکشد، متعلق به گذشته خواهد بود.

بیشتر در مورد موضوع – تظاهرات مجدد علیه اقدامات برای تاجگذاری در چندین شهر آلمان
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله