یکی خوب شما را بمباران می کند، پسر بد در حال ساخت قطار – RT DE


5 دسامبر 2021، 1:21 ب.ظ.

ارسال شده توسط Tom Fowdy

این پیام عجیب رسانه های غربی به مردم لائوس است، کشوری که توسط ایالات متحده بمباران شده است و اکنون به دلیل پذیرش یک قطار جدید 9 میلیارد دلاری از چین در شرم است.

پنج شنبه، روز ملی لائوس بود، جشنی به مناسبت چهل و ششمین سالگرد روزی که این کشور در آسیای مرکزی جنوب شرقی سلطنت خود را از دست داد و به یک کشور سوسیالیستی انقلابی تبدیل شد که از ویتنام حمایت می کرد.

سالگرد امسال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا یک پروژه جدید بزرگ در آن روز رونمایی شد – یک اتصال برقی حمل و نقل و خدمات مسافری با سرعت بالا که پایتخت، وینتیان، را به همسایه شمالی آن، چین متصل می‌کند.

چین و روسیه خواهان گسترش بیشتر همکاری های انرژی هستند

این پروژه 9 میلیارد دلاری بخشی از ابتکار راه ابریشم جدید است و به عنوان یکی از رهبران آن مورد استقبال قرار گرفته است. این اولین قطار تجاری و صنعتی در لائوس است که قبلاً به دلیل موقعیت جغرافیایی و احاطه شدن توسط زمین های کوهستانی فرصت کمی برای افزایش صادرات و ایجاد رشد اقتصادی داشت.

با این حال، اکنون ارتباط مستقیم و سریعی با دومین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین بازار مصرف کننده از نظر جمعیت، و همچنین به بنادر پررونق گوانگدونگ دارد. با توجه به لائوس، این به طور کامل قوانین بازی را تغییر می دهد. پس این عدم تایید چیست؟

جای تعجب نیست که رسانه های جریان اصلی به مسیر قطار با منفی های معمول علیه چین واکنش نشان دادند. مقالات متعددی سعی می کنند این پروژه را به عنوان یک “تله بدهی” به تصویر بکشند و ادعا کنند که پکن به کشورهایی برای پروژه هایی که توانایی پرداخت آنها را ندارند وام می دهد و سپس کنترل سیاسی را اعمال می کند.

بر فایننشال تایمز به عنوان مثال، او عنوان مقاله بدبینانه خود را اینگونه گذاشت: “لائوس در میان ترس از نفوذ پکن، اتصال راه آهن را در چین باز می کند.” این نشان می‌دهد که لائوس از ایجاد این قطار پیشگامانه (که رئیس دولت مطمئن شد اولین کسی است که بر آن حکومت می‌کند) احساس خطر یا ترس می‌کند. این پیشنهاد از “ترس از نفوذ چین” به بخش رایج داستان هایی تبدیل شده است که به دنبال زیر سوال بردن همه چیزهای مثبتی است که چین می تواند به دست آورد یا انجام دهد.

چین از آمریکا می خواهد از حقوق اقلیت ها حمایت کند

میم رایج در توییتر در میان کاربران Pro China که داستان‌های مشابه را دنبال می‌کنند، «اما به چه قیمتی؟» است، که فراوانی چنین پوشش‌های منفی را نشان می‌دهد.

و اگر از گوگل بپرسید “چین، اما به چه قیمتی؟” نمونه های زیادی از مقالات منتشر شده در پورتال های بزرگ وجود دارد. در تولید چنین قطعاتی، هدف اصلی نشان دادن اقدامات چین به عنوان ناخواسته، تهدیدآمیز و مدام مخالف است. در مورد اتصال قطار در لائوس، مشکل این است که از طریق بدهی تأمین مالی می شود و بنابراین گام مثبتی نیست.

با این حال، این استدلال به همان اندازه که در تاریخ اخیر لائوس کاملاً بی تدبیر است توهین آمیز است. هر کسی که اطلاعاتی از تاریخ نسبتاً جدید کشور داشته باشد می‌فهمد که کشوری که باید از آن ترسید، چین نیست، بلکه ایالات متحده است، کشوری که بیش از 260 میلیون بمب خوشه‌ای را روی لائوس و این کشور در حال گسترش انداخت. جنگ در ویتنام کاملاً ویران شد. که آن را به بمباران شده ترین کشور تاریخ تبدیل کرد و 50000 قربانی گرفت.

بسیاری از این بمب ها هنوز در لائوس غیر فعال هستند و به کشتار غیرنظامیان ادامه می دهند. هنگام ساخت راه آهن جدید، کارگران ابتدا باید گرد و غبار را پاک می کردند. چگونه ممکن است دنیا و رسانه های اصلی نسبت به این جنایت بی تفاوت باشند؟ و چگونه می توانند حتی با بیشترین استفاده از تخیل، استدلال کنند که چین تهدید واقعی لائوس است و ایالات متحده و متحدانش در راستای منافع واقعی کشور عمل می کنند؟

ارزش در مناقشه 4.5 میلیارد دلار: سرمایه گذاران چینی از اوکراین در لاهه شکایت کردند

مشکل اینجاست. چنین نگرشی نماد تفکر نخبه‌گرایانه، شوونیسم و ​​خودپسندی کشورهای غربی است که از نظر ایدئولوژیک تمایل دارند این باور را داشته باشند که از «منافع واقعی» مردم عادی در کشورهایی که معتقدند آزادی‌بخش هستند دفاع می‌کنند.

سیاست غرب با این ادعا معامله می‌کند که کشورهایی که دموکراسی لیبرال را دنبال می‌کنند منحصراً یک حقیقت جهانی، عینی و اخلاقی دارند که برگرفته از میراث هستی‌شناختی مسیحیت است و آنها موظفند دیگران را با آن آشنا کنند. غرب همیشه صادقانه و با حسن نیت عمل می کند تا زمانی که دشمنانش این کار را انجام دهند. بنابراین، بر اساس این منطق، هر سیاستی که ایالات متحده یا متحدانش در قبال لائوس دنبال می کند، دارای نیت جدی و حسن نیت نسبت به منافع آن است، در حالی که در مقابل، هر کاری که چین انجام می دهد، بدخواهانه، توسعه طلبانه و قدرت طلبانه است. برای نفوذ یا کنترل بر کشور.

این منجر به سناریوی عجیبی می‌شود که در آن پکن برای ایجاد یک خط قطار که آن را به یک همسایه متصل می‌کند، به‌عنوان شرور و شوم به تصویر می‌کشد – اما فراموش نکنیم که ایالات متحده میلیون‌ها بمب بر روی کشور ریخت، زیرا از طرف آنها بود، «آزادی». “اتفاق افتاد.” می توانید تصور کنید که اگر چین این کار را می کرد، رسانه ها چه واکنشی نشان می دادند.

دو کشور آفریقایی در حال پیوستن به جاده ابریشم جدید چین هستند

کسانی که این داستان را به طور قابل پیش بینی رایج می کنند، نمی توانند ببینند که خود لائوس در مورد این وضعیت چه فکر می کند. متن دیگری که موقعیتی مشابه دارد و در آن استفاده می شود دیپلمات با عنوان “کشف ارتباط راه آهن لائوس و چین در میان نگرانی های رو به افزایش بدهی” منتشر شد.

اما مانند “ترس از نفوذ پکن” شامل FT این سوال پیش می آید: چه کسی نگران است؟ در این گزارش از مرکز توسعه جهانی مستقر در واشنگتن و فردی که به سادگی به عنوان تحلیلگر مستقر در ایالات متحده یاد می شود به عنوان منابع لایحه تله بدهی اشاره می کند. اما در هیچ یک از این مقاله‌ها صدای واقعی مستقیماً از لائوس وجود ندارد که ترس از چین را بیان کند یا علیه راه‌آهن صحبت کند.

در عوض، آنها صرفاً به جای کشور صحبت می کنند و این واقعیت را پنهان می کنند که یک کشور سوسیالیستی که از تجاوز شدید ایالات متحده متحمل شده است بعید است همسایه شمالی خود – و شریک اقتصادی اصلی خود – را تهدیدی برای دولت خود ببیند. در حالی که بسیاری از مقالات تغییراتی را در مورد یک موضوع ارائه می دهند، تلاش کمی در این زمینه انجام شده است که اتصال قطار به کشور کمک می کند تا به سرعت صادرات خود را افزایش دهد، به رشد بیشتری دست یابد و به لائوس کمک کند تا هزینه پروژه را پرداخت کند.

روسیه و چین با هم علیه تحریم های غیرقانونی آمریکا حرکت می کنند

پیوند راه‌آهن لائوس-چین نمونه‌ای از یک کتاب درسی ارائه می‌دهد که چگونه رسانه‌ها می‌توانند تاریخ را تحریف کنند تا ضمن دفع واقعیت بی‌رحمانه، روایت‌های مجرمانه را تقویت کنند. دنیایی وارونه به ما نشان داده می شود که این تقلید را نادیده می گیرد که کشوری “در عصر حجر” با عواقبی برای چندین دهه بمباران شده است، و ترجیحاً تلاش می شود ما را متقاعد کند که اولین راه آهن تجاری این کشور همان چیزی است که واقعاً باید باشید. ترس از

این نمونه ای از این است که چگونه قدرت رسانه های انگلیسی زبان طرفدار آمریکا واقعیت را تحریف می کنند و چگونه می توانند با اعلام اینکه به طور جدی نگران رفاه و منافع کشوری هستند که غرب در مورد آن مشکلی را ایجاد می کند و همچنان حقیقت را پنهان می کند. مرگ، ویرانی و کشتار را به نام آزادی ریخته است.

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

از انگلیسی ترجمه شده است. تام فاودی نویسنده و تحلیلگر بریتانیایی در زمینه روابط سیاسی و بین المللی با تمرکز بر آسیای شرقی است. زیر توییت کرد @Tom_Fowdy.

بیشتر در مورد موضوع سیاست خارجی بایدن بر اساس یک دروغ بزرگ استوار است.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله