“طرح روسیه برای حمله به اوکراین” فقط در ذهن ایالات متحده و ناتو وجود دارد – RT DE

[ad_1]

6 دسامبر 2021، 6:54 ب.ظ.

توسط اسکات ریتر

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، در جریان نشست سران سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) در استکهلم با همتای آمریکایی خود، آنتونی بلینکن، برای گفتگو درباره بحران فزاینده اوکراین دیدار کرد. این دو دیپلمات می‌خواهند نتایج مذاکرات خود را به روسای مربوطه خود منتقل کنند و بلینکن پنجشنبه گذشته در یک کنفرانس خبری گفت که بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و پوتین، رئیس‌جمهور روسیه “ممکن است در آینده نزدیک بتوانند مستقیماً با یکدیگر صحبت کنند.” “

لاوروف: اگر ناتو از ورود به گفتگو امتناع ورزد، روسیه اقدام خواهد کرد

تا آن زمان، بنابراین بلینکن، روسیه به آرام کردن اوضاع در اطراف اوکراین وابسته خواهد بود. بلینکن گفت: «اکنون به روسیه بستگی دارد که تنش‌های کنونی را کاهش دهد.

در حالی که اظهارات بلینکن به دنبال تأکید بر وخامت اوضاع بود، سردرگمی کنونی در مورد اتهامات مربوط به حرکت نیروهای روسی در امتداد مرز با اوکراین چیزی بیش از یک طوفان در شیشه ای است که توسط واشنگتن و رسانه های آمریکایی تبلیغ می شود. در همین حال، به نظر می رسد کی یف وضعیت را کم اهمیت جلوه می دهد، زیرا رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی در سخنرانی سالانه خود در پارلمان به استقرار نظامی نظامی اشاره نکرد و اذعان کرد که مذاکرات مستقیم با روسیه “برای توقف جنگ” مورد نیاز است.

بحران کنونی با گزارش هایی در رسانه های آمریکایی آغاز شد که مدعی شدند مقامات آمریکایی به همتایان اروپایی خود هشدار داده اند که روسیه می تواند برای حمله به اوکراین برنامه ریزی کند. این در 20 نوامبر به سطح بالاتری رسید، زمانی که سرتیپ کریل بودانوف، رئیس اطلاعات نظامی اوکراین به مطبوعات گفت که روسیه بیش از 92000 سرباز را در مرز خود مستقر کرده است و در حال آماده شدن برای تهاجم بین اواخر ژانویه تا اوایل فوریه است.

وزیر خارجه اوکراین: اتحادیه اروپا 31 میلیون یورو برای ارتش اوکراین تصویب کرد

هنگامی که اوکراین برای جزئیات بیشتر در مورد این استقرار نظامی ادعایی تحت فشار قرار گرفت، شروع به خواندن آهنگ دیگری کرد، و خاطرنشان کرد که پس از مانورهای پاییزی، مسکو حدود 90000 سرباز را «نه چندان دور» از مرز روسیه و اوکراین مستقر کرده است. به ویژه، بر اساس اعلام وزارت دفاع اوکراین، واحدهای ارتش 41 در یک پادگان در نزدیکی شهر یلنیا، در حدود 257 کیلومتری شمال مرز روسیه و اوکراین مشاهده شدند. مقامات اوکراین همچنین روسیه را به اعزام بیش از 2000 سرباز به دونباس برای حمایت از شبه نظامیان طرفدار روسیه متهم کرده اند.

دولت جو بایدن که از این “حقایق” شگفت زده شده بود، نسبت به استقرار نظامی به اصطلاح “بزرگ و غیرعادی” روسیه در مرز با اوکراین ابراز نگرانی کرد و خاطرنشان کرد که این موضوع در نشست ناتو در ماه سپتامبر در ریگا در ماه سپتامبر مطرح شد. 1 و 1 دسامبر در راس برنامه ها خواهد بود.

به گفته کارن دونفرید، یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه آمریکا و دستیار وزیر امور خارجه در امور اروپا و اوراسیا، “همه گزینه ها روی میز هستند و ابزارهایی وجود دارند که طیف وسیعی از گزینه ها را در اختیار دارند.” دانفرید به خبرنگاران گفت که بلینکن در مورد این گزینه ها با همتایان خود در ناتو در ریگا بحث خواهد کرد.

پس از این جلسات، بلینکن با مطبوعات جمع آوری شده صحبت کرد. «به همین دلیل است [NATO] او گفت که نمی دانم رئیس جمهور پوتین تصمیم به حمله به اوکراین گرفته است یا خیر. ما می دانیم که در صورت انتخاب او در اسرع وقت بودجه برای این کار ایجاد خواهد کرد. بنابراین، با وجود عدم اطمینان در مورد قصد و زمان، ما باید برای همه موارد ممکن آماده شویم و در عین حال اطمینان حاصل کنیم که روسیه از مسیر خود منحرف می شود.

بایدن هیچ چیزی را نمی خواهد "خطوط قرمز" مسکو را از نظر گسترش ناتو به شرق بپذیرید

زمانی که یک وزیر خارجه از «همه موارد احتمالی» صحبت می‌کند، معمولاً به عنوان زبانی دیپلماتیک در مورد امکان، حتی احتمال اقدام نظامی در نظر گرفته می‌شود. با این حال، بلینکن به سرعت گفت که او چنین چیزی را پیشنهاد نمی کند. وی گفت: «ما به کرملین روشن کرده‌ایم که قاطعانه واکنش نشان خواهیم داد، از جمله با تعدادی از اقدامات اقتصادی در مقیاس بزرگ که در گذشته انجام نداده‌ایم». این گمانه زنی را برانگیخت که ایالات متحده در نظر دارد روسیه را از سیستم سوئیفت برای پرداخت های بین المللی کنار بگذارد. با این حال، این به عنوان یک تحریم بالقوه از سال 2014 به دلیل نقش ادعایی مسکو در درگیری دونباس پیشنهاد شده است. از آن زمان، روسیه جایگزینی برای SWIFT به نام SPFS و همچنین سیستم پرداخت کارتی خود به نام Mir را توسعه داده است.

بلینکن گفت: امروز وارد جزئیات نمی شوم. احتمالاً به موقع به مسکو خواهیم گفت که به طور کامل متوجه شود که چه چیزی در خطر است و عواقب تجاوز بیشتر به اوکراین. ما تمام جزئیات را با شرکا و متحدان خود بررسی خواهیم کرد.” بلینکن در مورد ناتو گفت: این تصور که اوکراین تهدیدی برای روسیه است یا ناتو تهدیدی برای روسیه است عمیقاً اشتباه و اشتباه است.

بر اساس این ارزیابی، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در پاسخ به این سوال که آیا در صورت حمله روسیه به اوکراین، گزینه های نظامی روی میز خواهد بود یا خیر، گفت: «اوکراین عضو ناتو نیست و بنابراین تضمین های امنیتی مشابه اعضای ناتو را ندارد. با این حال، او همچنین گفت که اوکراین می‌تواند به عضویت ناتو در بیاید در صورتی که 30 کشور متفق به توافق برسند که اوکراین استانداردهای ناتو را رعایت می‌کند، و افزود که این موضوعی است که «این موضوع توسط 30 عضو مطرح شده است که اتحاد باید تصمیم بگیرد، نه روسیه».

ماریا ساخاروف بیلد-سایتونگ را به دلیل طرح ادعایی حمله به روسیه مورد تمسخر قرار می دهد

به نوبه خود، لاوروف قبل از این نشست به بلینکن گفت: روسیه با ادعاهایی مبنی بر مانورهای نیروهای روسی مواجه است که روسیه در خاک خود برگزار می کند و از کشورهایی که از گروه های بزرگ نیرو و تجهیزات نظامی از خارج از کشور تا مرزهای متحرک ما استفاده می کنند، روسیه وزیر امور خارجه افزود: این مذاکرات به دور از ایجاد یک بحران است.

رئیس جمهور پوتین به نوبه خود بر عزم خود برای دریافت تضمین هایی مبنی بر عدم تلاش ناتو برای گسترش از طریق اوکراین یا استقرار سیستم های تسلیحاتی در نزدیکی مرزهای روسیه تاکید کرد. روسیه چنین اقداماتی را به عنوان “خط قرمز” تلقی خواهد کرد و به آن واکنش نشان خواهد داد. بلینکن در پاسخ به سوالی درباره اظهارات پوتین گفت که اگر وضعیت تا این حد جدی نباشد، یک “شوخی بد” تلقی می شود. اما خودروهای واقعی در اینجا، بلینکن، استولتنبرگ و کسانی هستند که مسئول تدوین سیاست ناتو هستند.

به طور خلاصه وضعیت تا کنون: رسانه های آمریکایی روسیه را به برنامه ریزی برای حمله به اوکراین متهم می کنند و به عنوان مدرک به وجود پادگانی در 260 کیلومتری شمال مرز روسیه و اوکراین اشاره می کنند. کیف این خط استدلال را دنبال کرد. ایالات متحده و ناتو در مورد این “راهپیمایی” ابراز نگرانی کرده و گفته اند که روسیه می تواند “به زودی” به اوکراین حمله کند.

اوکراین، غرب و روسیه - یا: تنش زدایی، اکنون!

ایالات متحده سپس تهدید کرد که “همه گزینه ها روی میز است” قبل از اینکه روشن کند که تنها تحریم های اقتصادی در نظر گرفته خواهد شد. رئیس ناتو پس از ابراز نگرانی آمریکا از مواضع نظامی تهاجمی روسیه، بر این واقعیت تاکید کرد که ائتلاف نظامی قادر به دفاع از اوکراین در صورت حمله روسیه به دلیل عدم عضویت در ائتلاف نخواهد بود. به طور خلاصه، ناتو از اوکراین در برابر تهاجم روسیه که فقط در ذهن اوکراین، ایالات متحده و ناتو وجود دارد، دفاع نخواهد کرد.

در نهایت، وزرای خارجه روسیه و آمریکا می خواهند برای گفتگو درباره این “بحران” با یکدیگر دیدار کنند و توافق کنند که موضوع را به زنجیره های فرماندهی مربوطه خود منتقل کنند. نتیجه یک کنفرانس تلفنی بین رئیس جمهور بایدن و پوتین برای بحث در مورد توقف گسترش ناتو در اوکراین به عنوان راه حلی ممکن برای بحرانی است که در ابتدا توسط غرب ساخته شده بود. بایدن جمعه گذشته، پیش از مذاکرات برنامه ریزی شده، گفت که هشدارهای مسکو درباره «خطوط قرمز» را نمی پذیرد.

یک روز، دانشجویان روابط بین‌الملل سرشان را می‌خراشند و به این فکر می‌کنند که چه چیزی در ذهن مسئولین بحران کنونی گذشته است. در همه شرایط دیگر، این نوع داستان خوراکی برای کمدی های سیاه خواهد بود. با این حال، ترس‌های غیرمنطقی و واکنش‌های زانو مرتبط با آن‌ها بسیار واقعی هستند و به این ترتیب وضعیتی را نشان می‌دهند که روسیه به سادگی نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد.

zروی موضوع – کارگران حقوق بشر: دونتسک و لوهانسک در سوگ 9000 قربانی غیرنظامی از سال 2014 تا کنون

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

اسکات ریتر افسر سابق اطلاعات تفنگداران دریایی ایالات متحده است. او در اتحاد جماهیر شوروی به عنوان بازرس برای اجرای معاهده INF، در مقر ژنرال شوارتسکف در طول جنگ خلیج فارس و از 1991-1998 به عنوان بازرس تسلیحات سازمان ملل متحد خدمت کرد. می توانید آن را در توییتر پیدا کنید @RealScottRitter دنبال می کنم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort hovarda