چرا هند روسیه را به عنوان یک شریک منحصر به فرد می بیند – RT DE

[ad_1]

8 دسامبر 2021، 7:49 ب.ظ.

از Sreeram Chaulia

نشست سران هند و روسیه در روز دوشنبه، که منجر به امضای 28 توافقنامه شد، تردیدی باقی نگذاشت که مسکو به اندازه هر یک از شرکای اصلی آن در غرب، آسیا یا اقیانوسیه برای دهلی نو اهمیت دارد.

سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به هند برای بیست و یکمین اجلاس سالانه در 6 دسامبر، تنها دومین سفر مهم او به خارج از کشور از زمان تعلیق سفرهای دیپلماتیک شخصی به دلیل همه گیری ولیعهد بود. بنابراین، نارندرا مودی، نخست وزیر هند، اهمیت انتخاب پوتین برای سفر به هند را تایید کرد و گفت: عشق شما به هند آشکار است.

غول صنعتی هند درگیر مبارزه با کمبود تراشه های جهانی است

مسکو و دهلی نو برای چندین دهه روابط نزدیک خود را حفظ کرده اند. سران دو کشور به طور منظم برای ترویج “مشارکت ویژه و ممتاز” خود ملاقات می کنند. امسال برای اولین بار سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در پایتخت هند حضور داشتند تا با همتایان هندی خود در قالب جدید 2 + 2 دیدار کنند.

این واقعیت که هند تنها مذاکرات «2 + 2» را قبل از روسیه با ایالات متحده، ژاپن و استرالیا انجام داده است، شکی باقی نمی‌گذارد که اهمیت روسیه برای دهلی نو کمتر از شرکای غربی یا متحدان آنها در آسیا و اقیانوسیه نیست. .

مشارکت نهایی حاد

اظهار نظر مودی مبنی بر اینکه “2 + 2” به منظور “همکاری عملی” با روسیه تازگی دارد و اظهارات اس.جیشنکار وزیر امور خارجه هند که “2 + 2” با روسیه باعث کاهش هماهنگی “مسائل سیاسی و نظامی” می شود. که به هم پیوسته اند و از بیرون «نشان می دهد که این دوستی باستانی مزیت شدیدتری دارد.

WHO واکسن هندی کوواکسین کرونا را برای استفاده اضطراری تایید کرد

در حالی که وزرای خارجه و دفاع روسیه و هند رایزنی های مشترک را در مورد مسائل ژئواستراتژیک و تهدیدات مشترک آغاز می کنند، مسکو و دهلی نو موضع مشترک پیشگیرانه ای را اعلام کرده اند و امیدوارند که دیپلماسی هر طرف به حمایت از امنیت ملی کمک کند.

به عنوان مثال، زمانی که روسیه یک سیستم تسلیحاتی پیشرفته به هند می فروشد، انتظار می رود روسیه به حساسیت هند احترام بگذارد و آن سیستم را به کشورهایی که هند با آنها دشمنی می کند، پیشنهاد ندهد. و اگر هند به همراه روسیه تسلیحات با فناوری پیشرفته تولید و تولید می کند، این سلاح ها باید تنها با در نظر گرفتن حساسیت روسیه استفاده و صادر شوند.

از آنجایی که روسیه در آسیای مرکزی نفوذ دارد، هند نیز مایل است به طور مساوی در این تصویر گنجانده شود تا دو کشور بتوانند برای جلوگیری از گسترش افراط گرایی و تروریسم جهادی از افغانستان و پاکستان به کشورهای ثالث دست یابند. به محض اینکه آمریکایی ها و متحدان ناتوی آنها چمدان های خود را بستند و افغانستان را در ماه اوت ترک کردند، مشخص شد که هند تنها یک اسب بزرگ، قابل اعتماد و توانا برای شرط بندی دارد: روسیه.

S-400 و بیشتر: هند و روسیه در حال نزدیک تر شدن هستند

مسکو و دهلی نو در پرتو واقعیت تغییر یافته و پس از آمریکا در افغانستان، شکاف‌ها را در برداشت خود از آینده کشور پر کرده‌اند. در بیانیه مشترک پایان سفر پوتین ده بار به افغانستان اشاره شده است و نشان می دهد که چگونه شوراهای امنیت، مشاوران امنیت ملی و مبارزان ضد تروریسم از مسکو و دهلی نو با یکدیگر همکاری می کنند. برنامه اقدام منطقه ای برای محدود کردن اثرات منفی تغییر قدرت در کابل، با تمرکز ویژه بر پیش بینی و هدف قرار دادن گروه های تروریستی مانند دولت اسلامی (داعش)، القاعده و لشکر طیبه، تنها زمانی امکان پذیر است که روسیه و هند برای دست ها مداخله می کند.

علاوه بر این، هند می‌تواند میزبان حضور و تجارت بیشتر نیروی دریایی روسیه باشد و به روسیه اجازه می‌دهد در منطقه اقیانوس هند مشارکت بیشتری داشته باشد، در حالی که خود هند می‌تواند از بنادر دریایی روسیه و منابع انرژی در قطب شمال بهره‌مند شود. توافقنامه پیشنهادی مبادله دوجانبه لجستیک بین روسیه و هند که در حال بحث است، چنین مکاتبات ژئوپلیتیکی گسترده ای را فعال خواهد کرد.

آمپلی فایر قدرتمند

سطح درک متقابل با بالاترین سطح روابط راهبردی ممکن بین دو کشور در یک اتحادیه رسمی مطابقت دارد. به گفته مودی، روسیه و هند “الگویی منحصر به فرد و قابل اعتماد از دوستی بین دو کشور” ایجاد کرده اند. در قلب این منحصربه‌فرد بودن، یک هسته عمل‌گرایانه است که پایه‌ای قوی برای تعامل بین روسیه و هند فراهم می‌کند. ادعای لاوروف مبنی بر اینکه سامانه دفاع موشکی اس-400، که هند علیرغم تهدیدهای آمریکا مبنی بر تحریم‌ها به آن دست می‌یابد، «پیامدهای عملی بسیار مهمی برای قابلیت‌های دفاعی هند دارد» نشان می‌دهد که روسیه به عنوان یک شتاب‌دهنده چقدر برای هند حیاتی است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: “توافقنامه اس-400 نه تنها نمادین است، بلکه اهمیت بسیار عملی برای قابلیت های دفاعی هند دارد و موضوع اساساً در راه است. این توافق محقق شده است.” سال ها در دهلی

قرارداد 61 میلیون دلاری برای تولید مشترک نیم میلیون تفنگ تهاجمی AK-203 در محافل دفاعی هند مورد استقبال قرار گرفت و این اقدامی است که قواعد بازی را تغییر می دهد زیرا نیروهای امنیتی هند را به مسلسل های پیشرفته مجهز می کند در حالی که از مرزها با دشمن دفاع می کنند. همسایه ها. روسیه همچنین در حال ساخت ناوچه های رادارگریز برای نیروی دریایی هند است، در حالی که هند انتظار دارد زیردریایی های هسته ای بیشتری از روسیه داشته باشد. از دیدگاه ارتش هند، به لطف روسیه، ارتش، نیروی هوایی و نیروی دریایی این کشور در موقعیت بهتری برای مقابله با مخالفان خود قرار دارند.

S-400 و بیشتر: هند و روسیه در حال نزدیک تر شدن هستند

آنچه هندی‌ها در روسیه ارزش زیادی قائل هستند این است که با وجود روابط راهبردی نزدیک با چین، که هند آن را دشمن می‌بیند، مسکو اجازه نداده است که مانع همکاری بیشتر با دهلی نو شود. روسیه با “گروه چهار” (استرالیا، هند، ژاپن و ایالات متحده آمریکا) مخالف است، اما در واقع، در حالی که روسیه به هند کمک می کند تا توانایی های خود را بهبود بخشد، دهلی نو مطمئن است که روسیه می تواند از طریق آن در برابر دشمنان خود بهتر عمل کند. روسیه. . برای هند، آنچه روسیه انجام می دهد مهمتر از آنچه که می گوید مهم است.

رئالیسم با آرمان گرایی

در اینجا باید روشن شود که مشارکت روسیه و هند فقط یک تجارت نیست. آمیزه ای از منافع قوی و دیدگاه های آرمان گرایانه از یک سیستم بین المللی عادلانه تر چیزی است که شراکت روسیه و هند را طولانی و پویا می کند. اظهارات پوتین مبنی بر اینکه «روسیه هند را به عنوان یک قدرت بزرگ می‌بیند» و «یکی از مراکز معتبر جهان چندقطبی» است، شعارهای توخالی یا پچ پچ‌های خوشایند در مورد نوازش نفس هندی نیست. او می‌خواهد که هم هند و هم روسیه مورد احترام قرار گیرند و در صفوف صور فلکی قدرت بین‌المللی بالا بروند و مودی نیز این را می‌خواهد.

از دهلی نو، همانطور که از مسکو دیده می شود، جهانی با یک ابرقدرت یا دو قدرت بزرگ ترسناک است. توافق‌های عمل‌گرایانه‌ای که هند و روسیه سال به سال منعقد می‌کنند، در نهایت با هدف کمک به دستیابی به یک نظم چند قطبی واقعی با توازن قوا در مناطق کلیدی جهان است. “2 + 2” نباید مستقیماً به 4 اضافه شود، که فقط شامل مزایای متقابل است. “2 + 2” می تواند منجر به نمایی 22 شود که نشان می دهد روسیه و هند به دنبال همکاری هستند تا در نهایت نظم جهانی را عادلانه تر کنند.

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

سریرام چاولیا استاد و رئیس دانشکده روابط بین الملل جیندال در سونیپات هند است. کتاب بعدی او با عنوان Crunching Time: Narendra Modi’s National Security Crisis است. زیرش توییت می کنه @sreeramchaulia.

از انگلیسی ترجمه شده است

بیشتر در مورد موضوع – روسیه در بحبوحه کمبود انرژی جهانی، ذخایر زغال سنگ به هند را افزایش می دهد[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme