آنها دستان خود را با بی گناهی می شویند – RT DE


11 دسامبر 2021، 7:25 ب.ظ.

توسط مرغ داگمار

دادگاه بریتانیا روز مناسب را برای تصمیم خود یافت. امروز روز جهانی حقوق بشر است. در 10 دسامبر 1948، سازمان ملل متحد اعلامیه حقوق بشر را تصویب کرد. در ماده 5 این اعلامیه آمده است:

“هیچ کس نباید مورد شکنجه یا مجازات یا رفتار ظالمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز قرار گیرد.”

حتی زندان بیلمارش که در اصل برای بازداشت رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی ایران به بازدارنده ترین شکل ممکن ساخته شده بود، به نقض این ماده تبدیل شده است. ناگفته نماند تصمیم دادگاه استیناف بریتانیا مبنی بر اجازه استرداد جولیان آسانژ که نزدیک به دو سال در آنجا در بازداشت به سر می برد به آمریکا و سپردن این تصمیم به دست وزیر کشور انگلیس.

انتقاد از تصمیم آسانژ برای استرداد: "او گالیله زمان ماست... لعنت به تو!"

اگر آسانژ نبود که با انتشار جنایات جنگی آمریکا، اصل صحبت نکردن از میله را از دید خود غرب زیر پا گذاشت و اگر محاکمه در دادگاه بریتانیا نبود، ما خواستار این بودیم. آن را در تمام کانال ها اما این برای بریتانیا و در نهایت برای ایالات متحده است. بزرگترین رسوایی هنوز در حرارت کم در حال دمیدن است.

آسانژ یکی از بنیانگذاران پلتفرمی برای انتشار اسناد طبقه بندی شده ویکی لیکس است. اسنادی که توسط چلسی منینگ، متخصص فناوری اطلاعات در ارتش ایالات متحده، در اختیار ویکی لیکس قرار گرفت، رسوایی ایجاد کرد. به ویژه، ویدئویی که تصاویری از تیراندازی یک هلیکوپتر آمریکایی به گروهی از مردان مشکوک به مسلح بودن را نشان می دهد، اما یکی از آنها رویترز-کشتن عکاسان و سپس گرفتن افراد دیگری که تلاش می کنند کسانی را که ضربه خورده اند نجات دهند.

این ویدئو بسیار حساس بود، زیرا پس از جنگ ویتنام، که هنوز بدون فیلتر روی صفحه‌های تلویزیونی سوسو می‌زد و منجر به اعتراضات گسترده می‌شد، ارتش ایالات متحده سخت تلاش کرده است تا از علنی شدن چهره واقعی جنگ خود جلوگیری کند. شواهد جنایت جنگی اکنون آزادانه در اینترنت دست به دست می شد و برای همه قابل مشاهده بود. این ویدئو توسط صدها روزنامه نگار “جاسازی شده” که ارائه های زیبایی به جامعه جهانی ارائه داده اند از نزدیک تماشا شده است.

اسنودن به آسانژ: "آنچه ما در اینجا می بینیم قتل است"

منینگ در سال 2013 در ایالات متحده محاکمه شد و از جمله به اتهام جاسوسی به 35 سال زندان محکوم شد، اما در سال 2017 توسط باراک اوباما مورد عفو قرار گرفت. از نظر قانونی، این اتهام عجیب بود، بالاخره جاسوسی یک فعالیت برای نیروی متخاصم است. ; افشای جنایات به جهان هیچ ربطی به جاسوسی ندارد و به ویژه اقداماتی که در این ویدئو نشان داده شده است، طبق قوانین ایالات متحده، جنایات جنگی هستند.

این امر ایالات متحده را از توسل به همان ساخت و ساز در درخواست استرداد آسانژ که افکار عمومی جهان را یک نیروی متخاصم اعلام کرده است، متوقف نکرده است. او همچنین متهم به جاسوسی است.

کل آزار و شکنجه آسانژ داستان انحراف و دروغ است. اول، دادگاهی در سوئد بر اساس اتهامات نادرست تجاوز جنسی برگزار شد. از همان ابتدا مشخص بود که اگر سوئد او را دستگیر کند، به ایالات متحده مسترد خواهد شد. اما اتهام تجاوز جنسی در بازداشتن بسیاری از اولین حامیان او بسیار مفید بود. سوئد بر اساس این حکم ساختگی درخواست و دریافت حکم بازداشت بین المللی کرد و آسانژ در لندن دستگیر شد. پس از آزادی به قید وثیقه، به سفارت اکوادور در لندن گریخت و به مدت هفت سال در آنجا ماند و نتوانست ساختمان را ترک کند.

روسیه تصمیم بریتانیا برای استرداد آسانژ به ایالات متحده را چنین توصیف می کند "شرم آور"

هنگامی که در اکوادور تغییر دولت رخ داد و لنین مورنو منتخب، که توسط حزب رافائل کوریا، رئیس جمهور سابق انتخاب شده بود، بلافاصله پس از انتخابات معلوم شد که به رای دهندگان خود خائن است، آسانژ مجبور به ترک سفارت شد و متهم شد. از نقض وثیقه، بلافاصله توسط پلیس بریتانیا دستگیر شد.

این چیزی جز بهانه‌ای برای دستگیری او نبود، که تنها از این واقعیت می‌توان فهمید که او را به زندان بلمارش بردند، یک کپی جنجالی‌تر بریتانیایی از اشتوتگارت-اشتامهایم. و همانطور که می توان انتظار داشت، ایالات متحده خواستار استرداد او شد، به همین دلیل است که او پس از 50 هفته زندان آزاد نشد، که به دلیل آن بر اساس یک دادگاه طولانی مدت در سوئد به تعلیق درآمده، به طور غیر منطقی به جرم وثیقه محکوم شد.

ایالت های غربی – که همه دست اندرکاران به آنها تعلق دارند، ایالات متحده، بریتانیا و میهن آسانژ استرالیا – همیشه دوست دارند به آزادی مطبوعات خود ببالند. مطبوعات در کنار قوه مقننه، قضائیه و مجریه چهارمین قوه هستند. و حقوق ویژه ای برای خبرنگاران وجود دارد. آنها اجازه دارند از منابع خود دفاع کنند و معمولاً به خاطر کارشان در برابر عدالت قرار نمی گیرند. سیمور هرش، که قتل عام مولای را کشف کرد، متهم نشده است، اگرچه ارتش ایالات متحده نیز نمی‌خواهد این حادثه را در ملاء عام ببیند. اگر ایالات متحده و بریتانیا حقوق مطبوعاتی خود را در پرونده آسانژ جدی بگیرند، نباید اینطور باشد. دادگاه بریتانیا باید به درخواست استرداد پاسخ می داد که بر اساس قوانین بریتانیا جرمی مرتکب نشده است. اتهام جاسوسی ابزار اجتناب از این نکته است.

پرونده آسانژ: بنیانگذار ویکی لیکس باید منتظر استرداد به ایالات متحده باشد

البته وجود اینترنت در این زمینه خاری در چشم است. آستانه مالی برای انتشار اطلاعات هرگز اینقدر پایین نبوده است و پرونده آسانژ تنها یکی از ابزارهایی است که برای محدود کردن این فرصت ها استفاده می شود. ایجاد دقیق ترین تمایز ممکن بین «مطبوعات باکیفیت» و «رسانه های جایگزین» یکی دیگر از موارد است.

هدف این است که برای آسانژ الگویی باشد. این نیت نیز سوء استفاده است. و همچنین شامل این ادعا می شود که دولت ها چه کسانی را به عنوان روزنامه نگار می پذیرند و چه کسانی را نمی پذیرند. با این حال، این لغو کامل آزادی مطبوعاتی یا حتی “قدرت چهارم” است که بسیار مورد تمجید قرار گرفته است. زیرا انتشارات ویکی لیکس نمونه بسیار خوبی از این ویژگی است، به خصوص ویدیویی که یک جنایت را فاش می کند.

باید کمی استانداردها را تنظیم کنید. افشاگری های ویکی لیکس دردناک بود و هست، اما تاکنون حتی به استعفای هیچ وزیری منجر نشده است. افشاگری های واترگیت رئیس جمهور آمریکا را سرنگون کرد. بنابراین موارد تاریخی وجود دارد که در آن آسیب های بسیار بیشتری به دولت و دولت فعلی وارد شده است. جدای از حادثه خاص در ویدئو، می توان دانست که تاریخ جنگ آمریکا پر از جنایات جنگی است. این اطلاعات فقط برای کسانی که قبلاً هرگز با این موضوع سروکار نداشته اند شوکه کننده است.

شرایط بازداشت جولیان آسانژ: کابوس وار، شرایط خودکشی

بنابراین، تغییر در میل به آزار و اذیت حتی بیشتر از آن چیزی است که در نگاه اول به نظر می رسد. امروز، سیمور هرش نیز احتمالاً باید از زندگی خود به عنوان آسانژ بترسد. تنها “افشاگری” مانند ویدئوی رسوایی اشتراکه، که در خدمت منافع قدرت است، هنوز قابل تحمل است.

دادگاهی که استرداد آسانژ را متوقف کرد، دیگر جرأت پرداختن به موضوع روزنامه نگاری را نداشت. این تعلیق به دلایل بهداشتی و به عنوان یک عمل لطف انجام شد، زیرا آسانژ مجبور شد در بلمارش تحت شرایطی که توسط فرستاده ویژه سازمان ملل، نیلز ملتزر به عنوان شکنجه روانی توصیف شده بود، زندگی کند. اکنون حتی این در پشتی که اگر آزادی مطبوعات به آن داده می شد، حداقل انسانیت را حفظ می کرد، بسته شده و همه چیز به دست پریتی پاتل وزیر کشور بریتانیا سپرده شده است.

پاتل چیزی شبیه تولد دوباره مارگارت تاچر هندی تبار است. او از مجازات اعدام حمایت می کند. هشدارهای مختلف مبنی بر اینکه جان آسانژ به دلیل شرایط حبس مورد انتظار در ایالات متحده در خطر جدی قرار دارد، بعید است او را تحت تأثیر قرار دهد. در مورد اینکه تصمیم شما چگونه خواهد شد شکی نیست. و متأسفانه، تردیدی وجود ندارد که همه کشورهای دیگر در غرب خواستار تحریم و مجازات رویکرد بریتانیایی-آمریکایی به آزادی مطبوعات نخواهند بود.

اعلامیه حقوق بشر که دادگاه بریتانیا سالگرد آن را با ذوق و سلیقه انتخاب کرده است نیز حاوی مقاله ای درباره آزادی مطبوعات است. این ماده 19 است.

«هر کس حق آزادی بیان و بیان دارد. این حق شامل آزادی داشتن عقاید بدون مداخله و جستجو، دریافت و انتشار اطلاعات و عقاید از طریق رسانه‌ها از هر نوع و بدون توجه به مرزها می‌شود.»

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

بیشتر در مورد موضوع – پرونده آسانژ مهمترین مبارزه برای آزادی مطبوعات عصر ماست
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله