تحریم المپیک پکن توسط واشنگتن بی پاسخ نخواهد ماند

[ad_1]

12 دسامبر 2021، 10:03 ب.ظ.

تفسیر تام فاودی

در کمال تعجب بسیاری، ایالات متحده دوشنبه شب «بایکوت دیپلماتیک» بازی‌های المپیک زمستانی 2022 پکن را اعلام کرد. این بدان معناست که در حالی که ورزشکاران و حامیان مالی آمریکایی همچنان می توانند در مسابقات شرکت کنند، ایالات متحده مقاماتی را برای اقدام علیه آنچه کاخ سفید “تداوم نسل کشی و جنایات علیه بشریت چین” می خواند به این رویداد اعزام نخواهد کرد. تعجب آور نخواهد بود اگر متحدان ایالات متحده، به ویژه آنهایی که در “کره انگلیسی” هستند، تصمیم بگیرند که همین گام را بردارند – احتمالاً چیزی که در مورد استرالیا مشخص شده است. همانطور که هفته گذشته نوشتم، ایالات متحده کمپینی برای انتشار اسناد مربوط به استان سین کیانگ چین ترتیب داد، آن را به گونه ای هماهنگ کرد که منجر به تایید تحریم شود و سایه منفی بر جعبه رویداد المپیک بیاندازد.

آمریکا تحریم دیپلماتیک المپیک 2022 را تایید کرد - پکن: شما حتی دعوت نشدید

حال ممکن است یکی بپرسد: آیا این واقعاً مهم است؟ کل ماجرا نیمی از تلاش ایالات متحده و در واقع فقط پچ پچ است. چین وعده “اقدامات متقابل” نامشخصی داده است – اما حتی ممکن است به بیش از حد آن متهم شود. چرا پکن باید اهمیت دهد که جو بایدن همسرش را می فرستد یا نه؟ اگر هیچ چیز دیگری نباشد، این حرکت نشان می‌دهد که ایالات متحده و هرکسی که به آنها می‌پیوندد در واقع «موضع نمی‌گیرد». زیرا آنها نمی خواهند سخنان خود را به اعمال ملموس تبدیل کنند و برای چیزی که به دنیا می گویند بسیار هولناک و از نظر اخلاقی غیرقابل قبول است، قربانی جدی کنند. آنها به ما می گویند که نسل کشی وجود دارد، اما بدیهی است که آنقدر بد نیست که ورزشکاران را از مسابقات کنار بگذارد یا اسپانسرها را مجبور به دور زدن کند، درست است؟

این فقط عدم صداقت ابتکار را نشان می دهد و این واقعیت را آشکار می کند که اصلاً مبتنی بر دغدغه های اخلاقی نیست، بلکه فقط مبتنی بر فرصت طلبی در اشتیاق به کسب امتیاز در برابر پکن است. گفته می شود که بیش از 6500 نفر در اثر بیگاری در قطر در آماده سازی برای جام جهانی سال آینده جان خود را از دست داده اند. اعتراض بین المللی کجاست؟ کجای همین سیاستمداران خواهان تحریم هستند؟ سکوت در جنگل همه آنچه را که باید در مورد آن بدانید می گوید.

اما در نهایت، ریاکاری چندانی پکن را نگران نمی کند. بلکه این واقعیت که تلاش برای تحریم چین – حتی اگر نمادین باشد – بیانگر این واقعیت است که ایالات متحده چین را در جایگاه بین المللی “برابر” نمی داند و بر این اساس این دیدگاه را می پذیرد که نظام چین، توسعه آن و خود آن دستاوردها به “تایید” ایالات متحده بستگی دارد.

اما چرا این «بایکوت دیپلماتیک» هنوز یک معامله بزرگ و مملو از چنین پیامدهای سیاسی جدی است؟ بازی های المپیک بدون شک معتبرترین رویداد ورزش جهان و یکی از بزرگترین رویدادهای سالی است که در آن برگزار می شود. این رویدادی است که روح و میراث بشر را تجسم می بخشد و بنابراین یونانیان باستان بازی هایی را به افتخار خدایان برگزار می کردند.

در نتیجه میزبانی بازی های المپیک به نمادی از جایگاه ملت ها تبدیل شده است. هنگامی که پکن برای اولین بار میزبان بازی های المپیک تابستانی 2008 بود، به عنوان یک رویداد مهم برای جمهوری خلق تلقی می شد که به نوبه خود نشانه ای از ظهور، موفقیت و جایگاه رو به رشد بین المللی چین تلقی می شد. لحظه چین بود. با این حال، این کار را در زمانی انجام داد که ایالات متحده و کل غرب برای تعامل بیشتر با پکن باز بودند. با اعتقاد به اینکه چین به مدل غربی «تغییر» خواهد داد، این مناسبت به طور ضمنی تأیید شد.

چرا اویغورها دوباره در سرفصل اخبار چین هستند؟

اکنون اجماع جدید در مورد چین با این واقعیت هدایت می شود که این کشور واقعاً به چیزی که قبلاً امیدوار بودند تغییر نکرده است. این واقعیت که جمهوری خلق بر اساس شرایط ایدئولوژیک خود و به شیوه خود در حال توسعه بود دیگر قابل قبول نبود. در مقابل، ایالات متحده تلاش می کند تا جنگ بین المللی افکار عمومی علیه پکن را که عمدتاً با نقشه نقض حقوق بشر بازی می کند، ترویج دهد. مردم نمی‌خواهند چین از رویدادهایی مانند المپیک، اعتبار، جایگاه یا مقبولیتی برای آنچه که می‌خواهد باشد به دست آورد. ایالات متحده با آغاز تحریم دیپلماتیک از سوی ایالات متحده و احتمالاً مجبور کردن دیگران به انجام همین کار، بر این باور است که خودداری از “رضایت” خود تلاشی نمادین برای بیگانه کردن، منزوی کردن و تحقیر چین است. به جمهوری خلق وضعیت یک ایالت فرودستی بدهند که واقعاً وجود داشته باشد، پیشرفت کند و رشد کند، تنها در صورتی که به دنبال موفقیت در مسیری باشد که ایالات متحده برای کشور در نظر گرفته است.

البته این طرز فکری است که هواداران بارها از تحریم بازی‌های المپیک 1980 مسکو گرفته‌اند – به همین دلیل است که چین بارها آن را به عنوان “ذهنیت جنگ سرد” محکوم کرده است. اما این طرز تفکر همچنین حاکی از آن است که المپیک به طور کلی تنها در صورت توافق ایالات متحده و متحدانش سودمند خواهد بود. بنابراین گفتمان حول محور این است که چگونه چین ظاهراً از اقبال خود خارج شده است. و نه اینکه چگونه ایالات متحده به طور فزاینده ای منزوی یا دچار توهم می شود. به همین دلیل است که پکن عصبانی است. با چین به طور مساوی رفتار نمی شود و در معرض مجازات اخلاقی است – مانند روزهای قدیم. در اصل، این یک نبرد برای اعتبار و موقعیت ژئوپلیتیکی است. چین در تلاش است تا به خود اطمینان دهد که برای حرکت به جلو نیازی به “رضایت غرب” ندارد، اما به خوبی از تلاش های ایالات متحده برای تحقیر خود آگاه است.

این بدان معناست که پکن فقط خودش را تکان نمی دهد و می گوید: «خب، ما تو را با خودمان نمی خواهیم!» بلکه شما سعی می کنید از دست دادن یک نفر را به هر طریقی جبران کنید تا این رویداد بسیار موفق باشد. و چین چندین امتیاز برای بردن دارد. پس چگونه این کار را انجام می دهید؟

پکن: تلاش برای ایجاد شکاف بین چین و روسیه بیهوده است

در ابتدا لازم به ذکر است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در این مراسم حضور خواهد داشت. چین همچنین به دنبال رهبران دولتی دیگری خواهد بود که مایل به مشارکت باشند و فعالانه از نمایندگان از طریق کانال های دیپلماتیک حمایت خواهد کرد. به احتمال زیاد در خارج از غرب نشان می دهد که چین بر اساس «رضایت» غرب عمل نمی کند. انتظار می‌رود که عمران خان نخست‌وزیر پاکستان و همچنین چهره‌های برجسته از آسیای جنوب شرقی، آفریقا و آمریکای لاتین دعوت شوند. رسانه‌های آن‌ها نیز احتمالاً قدرت کاملی برای ارتقای شخصیت خود تا حد امکان و ایجاد یک روایت خواهند داشت، به‌ویژه که رسانه‌های غربی قطعاً می‌خواهند حزب را خراب کنند.

جوهر واقعی المپیک رقابت است. اما اکنون به جز برف و یخ، نژاد دیگری نیز نقش مهمی ایفا می کند: مسابقه بین ایالات متحده و چین برای کسب اعتبار جهانی. چین مایل است با موفقیت این رویداد را به عنوان گواهی بر توسعه سریع، رشد جهانی و دستاوردهای ملی خود سازماندهی کند. پکن تنها شهری خواهد بود که میزبان المپیک تابستانی و زمستانی خواهد بود. از سوی دیگر، ایالات متحده اکنون خرابکاری این تلاش ها را بخشی از کارزار گسترده تر برای خنثی کردن ظهور چین و تعیین هنجارها، قوانین و استانداردهای بین المللی مطابق با آنچه واشنگتن از پکن انتظار دارد، می بیند.

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

از انگلیسی ترجمه شده است.

تام فودی نویسنده و تحلیلگر بریتانیایی در زمینه روابط سیاسی و بین المللی با تمرکز بر آسیای شرقی است. زیر توییت کرد @Tom_Fowdy

بیشتر در مورد موضوع – معاون پارلمان اروپا خواستار تحریم کامل المپیک پکن شد[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme