آیا Omikron می تواند ما را از COVID-19 نجات دهد؟

[ad_1]

تفسیر دیوید هگیت

اگرچه هنوز برای اظهار نظر قطعی در مورد آن خیلی زود است، اما هنوز به نظر نمی رسد که نسخه جدید آسیب زیادی را ایجاد کند. در حال حاضر، نشانه ها کمی دلگرم کننده هستند“دکتر آنتونی فائوسی هفته گذشته گفت. در حالی که فائوچی همچنین گفت که جهش در نوع جدید به نظر می‌رسد به ویروس اجازه داده است انسان‌ها را راحت‌تر آلوده کند، اما اگر ویروس زیاد باشد ممکن است چیز بدی نباشد.” در واقع، برخی مطالعات و مشاهدات نشان می دهد که این جهش ممکن است چیزی باشد که برخی آن را هدیه ای از جانب خداوند می نامند.

این به این دلیل است که کسانی که با سویه جدید آلوده می شوند می توانند به طور طبیعی ایمنی بهتری نسبت به همه سویه ها داشته باشند. در حالی که واکسن‌های mRNA فقط تشخیص ایمنی پروتئین خار را ایجاد می‌کنند که به طور قابل‌توجهی در اومیکرون‌ها جهش می‌یابد، به طور بالقوه واکسن‌ها را کمتر موثر می‌کنند، آلودگی با نوع omicron می‌تواند منجر به ایمنی شود که بسیاری از جنبه‌های دیگر کروناویروس را در نظر می‌گیرد که واکسن mRNA برای آنها برنامه‌ریزی نمی‌کند. بدن برای دفاع از خود

دکتر آنجلیک کوتزیرئیس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی از واکنش “نهایی” غرب به اعلام گشایش گزینه جدید در آفریقای جنوبی انتقاد می کند:من در حرفه پزشکی خود چیزهای زیادی دیده ام، اما هیچ چیز مرا برای واکنش جهانی فوق العاده ای که پس از اعلام من رخ داد آماده نکرده است. این نوع از ویروس برای مدتی در آفریقای جنوبی وجود داشته است. اجازه دهید واضح بگویم: هیچ چیزی که من در این نسخه جدید ندیده ام، اقدام نهایی دولت بریتانیا در پاسخ را توجیه نمی کند. هیچ کس در آفریقای جنوبی با نوع Omikron در بیمارستان بستری نشده است، و همچنین اعتقاد بر این است که هیچ کس در اینجا به طور جدی به آن مبتلا نشده است.

کوتزی خاطرنشان می کند که تمام موارد Omicron که او در آفریقای جنوبی دیده است خفیف بوده است. اگر تجربه آفریقای جنوبی با Omicron معمولی باشد، بیماری ایجاد کننده ویروس بدتر از آنفولانزا نخواهد بود، اما محافظتی که در برابر اشکال منزجر کننده COVID-19 ارائه می دهد ممکن است به اندازه یک مصونیت باشد. شکل COVID-19 منجر به.

اگر همانطور که برخی شواهد نشان می دهد، Omicron یک ویروس به سرعت در حال انتشار با علائم عمدتاً خفیف برای اکثر افراد آلوده به آن باشد، این یک گام مفید در مسیر ایمنی گله خواهد بود.“، کوتزی نوشت.

محقق دکتر. هومن همتی حتی تا آنجا پیش رفت که گفت که Omikron می تواند واقعاً به همه گیری پایان دهد:

اگر این به طور فرضی باعث یک بیماری جدی یا واقعاً جدی نمی شود و از طرف دیگر بسیار مسری است، بنابراین همه به آن مبتلا می شوند، ناگهان ممکن است سناریویی داشته باشید که در آن شما یک زیر گروه بزرگ، اگر نه همه، از جمعیت دریافت کننده داشته باشید. نسخه خفیف یا بدون نسخه از این بیماری است، اما آنتی بادی ایجاد می کند و مقاوم می شود، بنابراین اگر نوع کشنده تری بعدا رخ داد، از شما محافظت می شود.

پروفسور آناتولی آلتشتاین از موسسه اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی Gamaleja در مسکو که واکسن اسپوتنیک روسیه را تولید کرده است، گفت: “دلتا ناپدید خواهد شد و این نوع جدید می تواند جای آن را بگیرد، اما همه گیری دیگر آنقدر خطرناک نخواهد بود. در حال حاضر حدود سه درصد از مبتلایان می میرند، و با این نوع omicron، بیماری زایی – توانایی ویروس در ایجاد بیماری – در صورت گسترش احتمالا کاهش می یابد.

اگر ویروس کرونا از نظر میزان مرگ و میر قابل مقایسه با آنفولانزا باشد، همه گیری را تمام شده در نظر خواهیم گرفت. این احتمال وجود دارد که همه گیری Omikron پایان یابد. با این حال، پروفسور اظهار داشت که باید دید زمانی که Omikron افراد مسن را مبتلا کند چه اتفاقی خواهد افتاد.

در واقع، برخی از مطالعات نشان داده‌اند که ایمنی به‌دست‌آمده توسط COVID-19 از ایمنی به‌دست‌آمده از طریق واکسیناسیون محافظت‌کننده‌تر و ماندگارتر است. مطالعه‌ای که توسط اسرائیل، یکی از کشورهایی که بالاترین میزان واکسیناسیون را در جهان دارد، سوابق پزشکی ده‌ها هزار اسرائیلی را مورد بررسی قرار داد و دریافت که افرادی که مبتلا به کووید-19 بودند نسبت به افرادی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند محافظت بهتری در برابر دلتا واریانت داشتند. واکسینه شده

دفاع ایمنی ذاتی که پس از عفونت SARS-CoV-2 ایجاد می شود، محافظت قابل توجهی در برابر نوع دلتا نسبت به دو دوز Pfizer BioNTech ارائه می دهد. بر اساس یک مطالعه بزرگ اسرائیلی، افرادی که قبلاً به SARS-CoV-2 آلوده شده‌اند در مقایسه با افرادی که هرگز آلوده نشده‌اند اما واکسینه شده‌اند، در معرض خطر ابتلا به دلتا، بروز علائم آن یا بستری شدن در بیمارستان هستند.

نویسندگان این مطالعه اکیداً توصیه می‌کنند که تنها به این دلیل که مطالعه آن‌ها نشان می‌دهد که ایمنی بهبود یافته به طور طبیعی در مقایسه با ایمنی واکسینه شده هیچ ضرر مشهودی ندارد، سعی نکنید آلوده شوید: «آنچه که ما نمی‌خواهیم این است که مردم بگویند، خوب، من باید بروم بیرون.» آنجا، حتی اگر آلوده شوم، باید مهمانی عفونت بگیرم. فقط به این دلیل که ممکن است کسی با انجام آن بمیرد.”

رهبران این مطالعه بدون شک نیاز به صدور این هشدار را احساس کردند، زیرا نتایج آنها بسیار چشمگیر به نظر می رسد. از این گذشته، این “بزرگترین مطالعه رصدی در دنیای واقعی تا به امروز است که ایمنی طبیعی و ناشی از واکسن را با SARS-CoV-2 مقایسه می کند.”

به طور طبیعی، افزایش ایمنی می تواند حتی بیشتر طول بکشد. میشل نوسنزوایگ، ایمونولوژیست در دانشگاه راکفلر که پاسخ‌های ایمنی به SARS-CoV-2 را مطالعه می‌کند، خاطرنشان کرد که تیم تحقیقاتی او «داده‌هایی را جمع‌آوری می‌کند که نشان می‌دهد افرادی که از عفونت SARS-CoV-2 بهبود می‌یابند، به تولید آنتی‌بادی‌ها و انواع بیشتری از ویروس کرونا ادامه می‌دهند که مؤثر باقی می‌مانند. تا یک سال. داده ها نشان می دهد که ایمنی در دوران نقاهت بسیار طولانی است. شارلوت تالین، پزشک و ایمونولوژیست در بیمارستان داندرید در سوئد، گفت: «این نمونه ای از کتاب درسی است که نشان می دهد ایمنی طبیعی واقعاً مؤثرتر از واکسیناسیون است.

یک مطالعه اسرائیلی نشان داد افرادی که قبلاً واکسینه نشده بودند و در ماه های ژانویه و فوریه واکسینه شده بودند، 6 تا 13 برابر بیشتر از افرادی که قبلاً واکسینه نشده بودند، در ماه های ژوئن، ژوئیه و نیمه اول آگوست به ویروس کرونا مبتلا شدند. Thålin می‌گوید: «تفاوت‌ها بسیار زیاد است، اگرچه این مطالعه دارای نقاط ضعفی است، زیرا گذشته‌نگر است و از این نظر یک مطالعه «از پیش تعریف‌شده» نیست و هنوز توسط مطالعات دیگر تأیید (یا رد) نشده است. Eric Topol، پزشک و دانشمند در Scripps Research می گوید: «ما همچنان اهمیت ایمنی ذاتی در برابر عفونت ها را دست کم می گیریم، به خصوص اگر عفونت اخیراً رخ داده باشد.

البته اکنون Omikron می تواند مسیر بسیار کم خطرتری را برای این کیفیت مصونیت ارائه دهد. اگر چنین است، هنوز یک مشکل بزرگ وجود دارد: تعداد کمی از مردم می توانند بدانند که آیا در معرض Omikron هستند یا یک نوع کشنده تر از COVID-19. Omikron حتی می تواند به طور طبیعی به رفتار بی عدالتی هایی که برای کشورهای فقیرتر وجود دارد، بپردازد. دکتر در پاسخ به سوالی درباره تصمیم بریتانیا برای دادن دوزهای تقویت کننده کووید-19 به همه بزرگسالان در ماه های آینده، دکتر. مایک رایان، مدیر اورژانس سازمان جهانی بهداشت، گفت که این کار از یک “موقعیت لوکس” انجام شده است در حالی که سایر کشورها واکسن کافی برای محافظت از آسیب پذیرترین افراد را ندارند.

اکنون که نسخه جدید کووید-19 تقریباً در همه مناطق جهان پیدا شده است، میلیون‌ها نفر از مردم فقیر در آفریقا و سایر کشورها – که غرب علیرغم تمام وعده‌هایش کمک زیادی به آنها نکرده است – می‌توانند به طور غیرعمدی به بهره‌مندی از «رایگان» تبدیل شوند. واکسیناسیون”. “Omikron، که مصونیت گسترده ای را در برابر سایر اشکال مضر کووید-19 ارائه می دهد. در واقع، این احتمال وجود دارد که آنها بهتر از واکسینه شده باشند.

فائوچی گفت الان بود”نکته کلیدی این است که آمریکایی‌های بیشتری را وادار کنید واکسن تقویتی دریافت کنند، چه بتوانید این واکسن را انجام دهید یا نه. با این حال، اگر نوع omicron بدتر از آنفولانزای معمولی نباشد، ممکن است نیازی به انجام کاری نداشته باشیم. Omikron می تواند به ما در مقابله با همه گونه های COVID-19 کمک کند.

شاید یک سوم آمریکایی‌ها بدون توجه به مشوق‌ها یا مجازات‌ها، از جمله اخراج، آنطور که فائوچی می‌خواهد واکسینه نشوند. می‌توان انتظار داشت که تعداد زیادی از آمریکایی‌ها با هر رویکردی در مورد واکسیناسیون که به‌عنوان سلب آزادی‌های مدنی خود تلقی می‌شود، مخالفت کنند. مجازات های اتخاذ شده، به سختی از دست دادن معیشت، حتی می تواند عزم آنها را تقویت کند اگر دوز دیگری از سیاست به این مقاومت طبیعی اضافه شود.

به جای تلاش بیهوده برای فرونشاندن این مقاومت و امیدواری به اینکه این افراد با فشار کافی تسلیم شوند، یک طرح جایگزین این است که اجازه دهیم Omicron به مناطقی که شیوع دارد گسترش یابد، همانطور که ما به سایر آنفولانزاها و سرماخوردگی های رایج اجازه می دهیم به جای این کار انجام دهند. خاموش کردن افراد یا تحت فشار قرار دادن آنها برای دریافت واکسن هایی که به هر حال در برابر Omikron محافظت نمی کنند. اگر Omicron به نرمی Dr. فائوچی و دیگران پیش‌بینی می‌کنند که این احتمالاً راه بهتری را به پیش می‌دهد. به عبارت دیگر، زیاده روی نکنید. اگر بیش از حد واکنش نشان ندهید و شجاعت ایجاد کمی ایمنی طبیعی در گله را نشان ندهید، Omikron می تواند به ما در شکست این ویروس کمک کند.

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

از انگلیسی ترجمه شده است.

دیوید هگیت نویسنده ای است که توسط Putnam و HarperCollins منتشر شده است. او سردبیر وبلاگ رکود بزرگ است و برای بیش از 50 وب سایت خبری تجاری می نویسد. او طنز خود را در تمام جنبه های تجارت توییت می کند@EconomicRecess.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله