تهدید کمبود مواد غذایی در حال حاضر جهانی است – RT DE


14 دسامبر 2021، 8:45 ب.ظ.

نوشته اوگنی توگولوکوف

کمبود مواد غذایی که پس از پایان اتحاد جماهیر شوروی به وجود آمد به دهه‌ها قبل برمی‌گردد و روس‌ها عادت دارند از قفسه‌های کامل با طیف وسیعی از محصولات که قبلا غیرقابل تصور بود خرید کنند. بسیاری از آنها در خود کشور ساخته می شوند.

با این حال، افزایش قیمت ها و زنجیره تامین نامطمئن روزافزون تهدیدی برای مردم روسیه و سراسر جهان است. سواین توره هولسیتر، مدیرعامل یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کود در جهان، یارا اینترنشنال، اخیراً در مصاحبه ای هشدار داد که افزایش قیمت بنزین می تواند به یک بحران جهانی غذا منجر شود. تولید کودهایی که کشاورزان برای افزایش عملکرد محصولات خود از آن استفاده می کنند، به مقادیر زیادی هیدروکربن به عنوان ماده اولیه نیاز دارد. کمبود در این زمینه می تواند منجر به کاهش بازدهی شود و هزینه های متحمل شده به مصرف کنندگان منتقل شود.

هولستر هشدار داد: «این بر قیمت مواد غذایی در سراسر جهان تأثیر می گذارد و به جیب بسیاری از مردم ضربه می زند. اما برای برخی از مردم، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، این فقط یک کیف پول نیست، بلکه یک موضوع مرگ و زندگی است.

افغانستان: چگونه یک بحران مهاجرت ایجاد کنیم؟

این اولین پیش بینی نگران کننده از وضعیت بازار جهانی مواد غذایی نیست. سال گذشته، در بحبوحه انسداد جهانی در مورد همه‌گیری کووید-19، دیوید بیزلی، رهبر برنامه جهانی غذای سازمان ملل، هشدار داد که قحطی در مقیاس کتاب مقدس می‌تواند تهدید کند و توصیه کرد که شورای امنیت «به سرعت عمل کند».

اما چنین سناریوهای آخرالزمانی چقدر محتمل است؟

دومین نکته در بیانیه سازمان ملل در مورد 17 هدف توسعه پایدار (SDGs) – طرح جهانی برای پایان دادن به فقر شدید، کاهش نابرابری و حفاظت از سیاره تا سال 2030 – از سیاستمداران می خواهد که برای پایان دادن به گرسنگی و دستیابی به امنیت غذایی، امنیت و بهتر اقدام کنند. تغذیه و ترویج کشاورزی پایدار.”

گرسنگی در حال حاضر یک مشکل بزرگ جهانی است که با همه‌گیری تشدید شده است. اگر در سال 2014، قبل از تصویب اهداف توسعه پایدار، سازمان ملل تعداد افراد مبتلا به سوءتغذیه در جهان را 607 میلیون نفر تخمین زد، اکنون به بیش از 800 میلیون نفر رسیده است. 2.37 میلیارد نفر نمی توانند به طور منظم یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشند و 22 درصد از کودکان زیر پنج سال با مشکلات خوردن رشد نکرده اند.

گلاسکو: وقتی بیل گیتس و مک کینزی با امارات متحده عربی مهمانی می کنند

اگر این بسیار جدی است، ممکن است بپرسید، چرا این مشکل به جای اولین در لیست SDG، در رتبه دوم قرار دارد؟ پاسخ واضح است: گرسنگی ناشی از عدم تعادل بین تولید کشاورزی و جمعیت جهان نیست. ماهیت اجتماعی دارد. مردم گرسنه می مانند نه به این دلیل که قفسه های فروشگاه ها خالی است، بلکه به این دلیل که پولی برای خرید غذا ندارند.

برخلاف تصورات غلط، این مشکل تنها دامن گیر فقیرترین کشورها یا مناطقی نمی شود که هیچ غذایی تولید نمی کنند و کاملاً وابسته به واردات محصولات کشاورزی هستند. در آغاز همه‌گیری کووید-19 در مارس سال گذشته، صادق خان، شهردار لندن یک تماس رسانه‌ای ناامیدکننده نوشت و هشدار داد که «بیش از 400000 کودک و 1.5 میلیون بزرگسال قبل از بحران لندن ناامن بودند و هر کدام به شدت به تبلت‌ها وابسته بودند. یونیسف، اوکراین، یکی از بزرگترین صادرکنندگان محصولات کشاورزی در جهان، 9.8 میلیون نفر – تقریبا یک چهارم جمعیت – از سوء تغذیه رنج می برند.

سازمان ملل کاملاً درست می گوید: گرسنگی پیامد فقر است و غلبه بر آن اولین مورد در لیست SDG است. تنها از طریق توسعه اقتصادی در فقیرترین کشورها و توزیع عادلانه‌تر ثروت جهانی که با منابع مالی سنجیده می‌شود، محقق می‌شود. به همین دلیل، من از مفهوم درآمد پایه جهانی حمایت می کنم، که تصریح می کند هر کس بدون توجه به کاری که در حال حاضر انجام می دهد و چگونه کار می کند، مستحق سطح معینی از درآمد است. ما فقط باید مطمئن شویم که این مکانیسم واقعاً جهانی است و برای همه مردم اعمال می شود، نه فقط شهروندان برخی کشورها.

بریتانیا: سوءتغذیه در دولت محافظه کار تقریباً دو برابر شده است

بیزلی و هولززر با هم تصویری نگران کننده از پیشرفت ما ترسیم می کنند. رکود همه گیر، همراه با بحران انرژی و لجستیک، می تواند جهان را به یک “طوفان کامل” تبدیل کند. علاوه بر این، پیامدهای فاجعه بار تغییرات آب و هوایی، کشاورزی زراعی را غیرممکن می کند. اگر چنین باشد، با وضعیتی وخیم روبرو خواهیم شد که در آن دیگر غذای کافی برای تمام 7.5 میلیارد نفری که در این سیاره زندگی می کنند وجود ندارد – مهم نیست چقدر پول در کیف خود دارند.

بنابراین، تولیدات کشاورزی باید به هر طریق ممکن افزایش یابد، به ویژه در انبار غلات کشورهایی مانند روسیه، که می تواند تعداد قابل توجهی از مردم در سراسر جهان را تغذیه کند. اول از همه، نوعی بیمه در برابر فروپاشی مجتمع کشت و صنعت در مناطقی با اقلیم رو به رشد نامساعد است. دوم، عرضه بازار جهانی را افزایش می دهد و غذا را مقرون به صرفه تر می کند.

افزایش تولید غلات، گوشت، سبزیجات، میوه ها و غیره. نباید با جنگل زدایی یا سایر فرآیندهایی که برای محیط زیست مخرب است و تعادل کربن را مختل می کند همراه باشد، زیرا در این صورت طبیعت این بومرنگ مرگبار را حفظ خواهد کرد. اهداف توسعه پایدار باید به صورت جامع مورد توجه قرار گیرد تا موفقیت در یک جهت منجر به شکست در جهت دیگر نشود.

مطالعه آکسفام: ثروتمندان فوق‌العاده برای دستیابی به اهداف اقلیمی باید انتشار CO2 را تا 97 درصد کاهش دهند.

کلمه کلیدی در این جمله “تصمیم گرفت” است. نتیجه کنفرانس آب و هوا COP26 موجی از تردید و ناامیدی را برانگیخت. خود آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، این احساسات را، هرچند به شیوه ای ملایم تر، بیان کرده و گفته است که این توافقات تنها یک سازش ناکافی است. آلوک شارما، وزیر بریتانیا که ریاست کنفرانس را بر عهده داشت، آن را بسیار تندتر بیان کرد و از نمایندگان به خاطر سازش هایی که گوترش نام برد، عذرخواهی کرد.

“انتشار گازهای گلخانه ای” در قالب تضمین های ایالت ها بسیار کم تر از انتشار کربن واقعی صدها هواپیما بود که هزاران شرکت کننده را به گلاسکو آورد. اما آیا انتظارات اغراق آمیز محقق شد؟ من اینطور فکر نمی کنم. آنها مبتنی بر این توهم هستند که رهبران جهان می توانند برای امضای قطعنامه گرد هم آیند و کل اقتصاد جهان بلافاصله کربن خنثی می شود.

اما ما در هاگوارتز زندگی نمی کنیم، جایی که جادو مشکلات را حل می کند. من با ریاست کمیته اکولوژی و منابع طبیعی در پارلمان روسیه، از تجربه خودم می دانم که این حوزه عمل چقدر دشوار است. حتی اگر همه کشورها بدون استثنا قوانین مربوطه را تصویب کنند، باز هم اجرای آن با مشکل بزرگ مواجه خواهد شد. اقتصاد باید پاسخگوی نیازهای روزمره مردم باشد. و واقعیت بسیار عقب تر از برنامه های “انتقال سبز” است.

افغانستان: چگونه یک بحران مهاجرت ایجاد کنیم؟

بحران جهانی انرژی این را نشان می دهد.یکی از عوامل پشت سر آن، جدا از بهبود سریع چین از همه گیری، کمبود ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر بود. این قبلاً منجر به احتراق مجدد آلاینده ترین نیروگاه های زغال سنگ در اروپا و آسیا شده است.

روسیه از طریق توسعه انرژی هسته ای پاک، از جمله فناوری های منحصر به فرد حلقه بسته و توسعه پروژه هایی برای انتقال به هیدروژن به عنوان سوخت، در خط مقدم تبدیل کل زیرساخت های اقتصادی خود به یک “مسیر سبز” است. علاوه بر این، کشور ما نه تنها یک تولید کننده گازهای گلخانه ای است، بلکه بزرگترین “غربه کربن” روی کره زمین است، زیرا دارای بزرگترین ذخایر جنگلی در جهان است که می تواند انتشار گازهای گلخانه ای را جذب کند.

این نتیجه سیاست سیستماتیک دولت روسیه در تامین نیازهای اقتصادی و در عین حال اقدام علیه تغییرات آب و هوایی است. همان چیزی که در سطح منطقه ای در حال رخ دادن است، برای مثال، شهردار مسکو، سرگئی سوبیانین، حجم عظیمی از کار را انجام می دهد. ما شاهد بوده ایم که حمل و نقل عمومی به سرعت به سمت پیشرانه های الکتریکی حرکت می کند، اتوبوس های دیزلی دودی با نسخه های الکتریکی ساخته شده توسط مهندسان با استعداد روسی جایگزین می شوند – و پایتخت روسیه از نظر پارک های شهری به کلان شهر پیشرو در جهان تبدیل شده است.

روز جهانی گرسنگی و نفاق غرب

یک زباله دانی به اندازه اورست را نمی توان به سادگی با الزامات نظارتی در سطح کلان به باغ عدن تبدیل کرد. این تغییرات باید شامل همه شرکت‌کنندگان باشد – از شرکت‌های بزرگ بین‌المللی گرفته تا خدمات پذیرایی کوچک. اتمسفر سیاره تنها در صورتی تمیزتر می شود که همه در هر نقشی در یک الگوی جدید “سبز” عمل کنند. این ESG (حاکمیت محیطی، اجتماعی و شرکتی) نامیده می شود – یک مفهوم مدیریتی که مبتنی بر مشارکت شرکت ها در حل مشکلات زیست محیطی و اجتماعی است.

در سال 2012، من یک پروژه کشاورزی را در منطقه روستوف در جنوب روسیه آغاز کردم و اکنون تیم ما نوآوری هایی را معرفی کرده است که ده سال پیش شبیه داستان های علمی تخیلی بود. سیستم خلبان خودکار دستگاه برداشت زمان کار دستگاه و در نتیجه مصرف سوخت را کاهش می دهد. هوش مصنوعی کار در تولید شیر را تنظیم می کند و اجازه می دهد نه تنها هزینه های مالی بلکه هزینه های زیست محیطی را نیز کاهش دهد. کشاورزی بدون شخم، که شامل کاشت در خاک‌هایی است که قبلاً تحت عملیات مکانیکی قرار نگرفته‌اند، و جدیدترین نوآوری‌های دارویی با شبیه‌ساز زیستی، جایگزین‌های سازگار با محیط زیست را برای افزایش عملکرد ارائه می‌کنند.

اما شرکت ها چه انگیزه ای برای سبز شدن دارند؟ خوب، راه اندازی موفقیت آمیز شرکت من در بورس اوراق بهادار سنگاپور در سال گذشته، امیدوارم به این کمک کرده باشد که نشان دهم سرمایه گذاری هایی که مسئول محیط زیست هستند نیز می توانند سودآور باشند.

امیدوارم بتوان این کار سخت را در زمینه های دیگر مانند مراقبت های بهداشتی به نفع نه تنها من بلکه به نفع نسل فرزندانم نیز تکرار کرد. در نهایت، دستیابی به اهداف توسعه پایدار به معنای کیفیت خوب زندگی برای آنهاست. اگر شکست بخوریم، بحث بقای فیزیکی آنهاست.

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

از انگلیسی ترجمه شده است.

اوگنی توگولوکوف عضو دومای دولتی روسیه و رئیس کمیته پارلمانی اکولوژی، منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست بود. او اکنون یک سرمایه گذار است. هلدینگ پزشکی Medskan و هلدینگ کشاورزی Don Agro LLC را تأسیس کرد.

بیشتر در مورد موضوع – گرسنگی جهانی به دلیل جنگ، تغییرات آب و هوا و اقدامات تاج در حال افزایش است
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله