آیا ترمیم دندان موجب ماندگاری دندان می شود؟

ولی عمدتا ترمیم های غیر مستقیم به دلیل نیاز به لابراتوار و تعداد جلسات بیشتر و نیز گرانتر بودن مواد اولیه (سرامیک و یا کامپوزیت لابراتواری) هزینه بیشتری دارند. اگر پوسیدگی دندان های شیری را با این فکر که به هر حال می افتد درمان نکنید ، روی عملکردهایی که ذکر کردیم تأثیر منفی می گذارد. نوع کامپوزیتی این روکش هم به همین صورت بر روی دندان ها قرار می گیرد ولی به این دلیل که رنگی مشابه به دندان دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیب آمالگام متشکل از 50 درصد جیوه و 50 درصد نقره، قلع، روی و مس است، که البته درصدهای متفاوتی ترمیم دندان قبل از ارتودنسی دارند.

از جمله می توان کامپوزیت های هیبریدی، کامپوزیت های میکروفیل و کامپوزیت های نانو فیلد اشاره نمود، که کاربرد هر کدام از کامپوزیت ها متفاوت است. بنابریان روش درمانی مناسب برای هر فرد بسته به نوع مشکل آن متفاوت می باشد و بایستی به توصیه دندانپزشک خود توجه نمایید. متخصص دندانپزشک زیبایی با توجه به شرایط دندان شما یکی از این دو روش را برای ترمیم دندان انتخاب می کند. ترمیم دندان بسته به روش و نحوه کار، متخصص دندان پزشکی که ترمیم را انجام می دهد و تعداد دندان هایی که باید ترمیم شود، هزینه متفاوتی دارد. هزینه پر کردن دندان بسته به نوع تکنیک استفاده شده برای هر بیمار می تواند متفاوت باشد.

اینله و اونله از جنس سرامیک دندانی و نیز کامپوزیت های لابراتواری خاص (با کامپوزیت ترمیم مستقیم متفاوت است و استحکام بالاتری دارد) ساخته میشود، در زمانهای نه چندان دور از جنس طلا نیز ساخته میشدند که به دلیل هزینه بالا و زیبایی کم امروز ساخته نمیشوند. ترمیم های غیر مستقیم دو نوع عمده دارند که به نامهای اینله (inlay) و اونله (onlay) نامیده میشوند. مزیت استفاده از ترمیم کامپوزیت نسبت به آمالگام چیست؟ مراحل انجام ترمیم با کامپوزیت شامل ایجاد بیحسی موضعی در محل، برداشت پوسیدگی (ترمیم کامپوزیت نیاز به حفره با ابعاد و فرم خاص ندارد و تقریبا در هر حفره ای قابل کار است و این یک مزیت برای مواردی ست که پوسیدگی بسیار کوچکی وجود دارد و ما را از تراش غیر ضروری دندان برای حصول فرم خاص حفره بی نیاز میکند)، آماده سازی شیمیایی و قرار دادن کامپوزیت در حفره طبق دستور و شکل دهی (کامپوزیتها بعد از فرم دادن باید در معرض تابش نور آبی با شدت و طول موج خاص دارند که اصطلاحا لایت کیور نامیده میشود)، تنظیم ارتفاع پرکردگی با دندان مقابل و پالیش و پرداخت میباشد.

در مواردی که بخشی از ساختار دندان باید برداشته شود (مثلاً زمانی که پوسیدگی وجود دارد) استفاده از ترمیمهای همرنگ دندان باعث میشود تا مقدار کمتری از دندان حذف شود. آیا شما هم باید برای ترمیم دندان خود به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید؟ کلینیک دندانپزشکی دکتر عبادیان یکی از بهترین مراکزی است که قبل از انجام عمل ترمیم بیمار را به صورت کامل در جریان روند درمان قرار میدهد و تمام مراحل را برای او بیان میکند. کامپوزیت نوعی ماده ترمیمی همرنگ دندان است که در دهه های اخیر وارد مارکت دندانپزشکی شده و به سبب رنگ مناسب آن روز به روز بیشتر مورد توجه مراجعین دندانپزشکی ترمیم دندان شماره 7 قرار میگیرد.

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme