میلیون‌ها پناهنده واکسن کووید را دریافت نمی‌کنند زیرا شرکت‌های داروسازی از شکایت‌های قضایی می‌ترسند

[ad_1]

17 دسامبر 2021، 7:54 ب.ظ.

خبرگزاری رویترز یک سند داخلی اتحاد بین المللی واکسیناسیون GAVI را تحلیل کرده است. این اطلاعات رسمی و اسناد داخلی نشان می دهد که “ممکن است ده ها میلیون مهاجر توسط یک برنامه جهانی علیه کووید-19 واکسینه نشوند زیرا برخی از تولیدکنندگان بزرگ از خطرات قانونی ناشی از عوارض جانبی مضر می ترسند.”

به گزارش دنیای ما، داده های رسمی در مورد سطح جهانی واکسیناسیون را می توان در این آدرس یافت داده ها اکنون اینگونه به نظر می رسد: 56.6 درصد از جمعیت جهان حداقل یک دوز واکسن کووید-19 را دریافت کرده اند. 8.63 میلیارد دوز در سراسر جهان تزریق شده است و 37.22 میلیون در حال حاضر هر روز واکسینه می شوند.

تنها 7.6 درصد از مردم در کشورهای کم درآمد حداقل یک دوز دریافت کرده اند.

به گفته سازمان ملل، برخی از تولیدکنندگان واکسن‌های ضد کووید-19 از کشورهایی که از واکسن‌های شرکت‌های دارویی مربوطه استفاده می‌کنند، خواسته‌اند «هر گونه رویداد آینده» را که ممکن است «در نتیجه تحویل واکسن در افراد رخ دهد» به آن شرکت‌ها جبران کنند. با توجه به تجزیه و تحلیل توسط رویترز . این رویدادها عوارض جانبی “نامطلوب” و ناشناخته ای هستند که ممکن است فرد در نتیجه واکسن تجربه کند.

تاریخ بی پایان سیاست پناهندگی اتحادیه اروپا

بنابراین، اگر شما به عنوان یک شهروند کامل یک کشور از واکسیناسیون آسیب دیده اید، می توانید از شرکت سازنده دارو مطالبه غرامت کنید. طبق قرارداد فوق، دولت واکسینه کننده خسارت وارده را پرداخت می کند.

اما در مورد افراد بدون تابعیت یا پناهندگانی که از منطقه جنگی که در حال حاضر ایالت نیست گریخته اند، چه می توان گفت؟

در این زمینه، اسناد GAVI به این واقعیت اشاره دارد که “پناهندگان، مهاجران و پناهجویان و همچنین افراد آسیب دیده از بلایای طبیعی یا رویدادهای دیگر از کمک های دولتی مستثنی هستند”. بنابراین، یک “بافر واکسیناسیون” بشردوستانه برای این گروه از افراد به عنوان بخشی از برنامه جهانی COVAX ایجاد شده است – ذخیره ای از واکسیناسیون که می تواند توسط گروه های بشردوستانه اجرا شود. COVAX توسطGAVI سازماندهی و با سازمان بهداشت جهانی (WHO) همکاری می کند.

اتحادیه واکسن سوئیس این بافر را در مارس 2021 ایجاد کرد و بر این اساس قصد دارد تا 5 درصد از دوزهای واکسن را در دسترس COVAX نگه دارد. که در حال حاضر به حدود 70 میلیون دوز مربوط می شود. تنها تحویل‌های قبلی واکسن‌های تحویل‌شده از «بافر واکسن» – کمی بیش از 1.6 میلیون دوز سینوفارم – در ماه نوامبر در ایران فرود آمد، جایی که تعداد زیادی از افغان های آواره در آنجا اقامت دارند. این نتیجه اطلاعات یونیسف ایران است.

نام این کمپین، COVAX، به معنای «دسترسی جهانی واکسن کووید-۱۹» است. وظیفه اصلی اپراتور COVAX GAVI «سفارش دوزهای واکسن از تولیدکنندگان و توزیع آنها در تمام کشورهایی است که برای شرکت در COVAX درخواست داده‌اند. اینها در آفریقا، آسیا، اقیانوسیه، آمریکای جنوبی و اروپا هستند.” GAVI، اتحاد واکسن، یک مشارکت عمومی و خصوصی مستقر در سوئیس است که در سال 2000 برای ترویج واکسیناسیون در سراسر جهان تأسیس شد.

بلاروس می خواهد مهاجران در منطقه مرزی را در برابر COVID-19 واکسینه کند

بر رویترزتجزیه و تحلیل اسناد GAVI تهیه شده برای جلسه هیئت مدیره برنامه ریزی شده برای پایان نوامبر نشان می دهد که “شرکت هایی که در این شرایط مایل هستند تنها بخش کوچکی از واکسن ها را برای برنامه ارائه می دهند.” مقاله می گوید رویترز:

با توجه به GAVI، بیش از دو سوم جعبه های COVAX از شرکت Pfizer تهیه می شود. و شرکای آن BioNTech SE، AstraZeneca PLC و Moderna Inc. به گزارش رویترز، مدرنا از اظهار نظر خودداری کرد. AstraZeneca و Pfizer گفته اند که در حال مذاکره با GAVI هستند تا کمک های مالی را به پناهندگان اهدا کنند.

وضعیت عدم تمایل تحویل به این دلیل است که “عمدتا به دلایل قانونی، طبق GAVI، تاکنون کمتر از 2 میلیون جعبه از بافر ارسال شده است”. به گفته سازمان ملل متحد که در اسناد ذکر شده است، این امر حدود 167 میلیون نفر را در معرض خطر حذف از برنامه های ملی واکسیناسیون قرار می دهد.

اسناد GAVI با بیان اینکه بحران‌های جدید تقاضای بیشتری برای واکسن برای جمعیت‌های آواره ایجاد می‌کند، می‌گوید: «تا زمانی که همه شرکت‌ها مسئولیت قانونی را بر عهده نگیرند، دسترسی به واکسن‌ها برای برخی از جمعیت‌ها چالشی باقی خواهد ماند».

سخنگوی GAVI گفت که خودداری سازنده واکسن از قبول خطرات قانونی “موانع بزرگ” در تلاش برای تهیه واکسن برای بافر واکسن است. رویترز. بر اساس این مقاله، اتحاد واکسیناسیون هنوز در مورد جزئیات این اسناد که اکنون مشخص شده است، اظهار نظر نکرده است. تنها بیانیه این سازمان تا کنون گفته است: «کاربردهای واکسن تا تحویل جعبه ها محرمانه است.

در سپتامبر، مدیرعامل GAVI، ست برکلی، در توییتر نوشت و از شرکت‌های دارویی شرکت‌کننده خواست تا خواسته‌های خود را در مورد اطمینان قانونی کنار بگذارند: «از تولیدکنندگان خواستم در مورد دفترچه‌های سفارش و زمان تحویل و همچنین پرداخت غرامت برای دست کشیدن از بافر بشردوستانه شفاف‌تر باشند. ، که راه نجاتی برای پناهندگان، ISPها و افرادی است که در شرایط اضطراری بشردوستانه در سراسر جهان هستند.”

بر اساس این گزارش، سه تولیدکننده داروی چینی موافقت کرده اند رویترز-مقالاتی برای پذیرش و پذیرفتن خطرات قانونی در صورتی که واکسن های شما می توانند از طریق بافر واکسیناسیون تحویل داده شوند: SinoVac Biotech Ltd, Sinopharm Group Co. Ltd و Clover Biopharmaceuticals Co. Ltd. این واقعیت نیز صدق می کنداز اسناد GAVI طبق گزارش ها، سازندگان چینی واکسن پاسخی نداده اند رویترز برای نظر

از سوی دیگر، شرکت آمریکایی جانسون و جانسون، با توجه به این مقاله تایید کرد که از ادعای غرامت برای تامین منابع از بافر صرفنظر می کند: “ما مفتخریم که بخشی از این تلاش برای محافظت از آسیب پذیرترین افراد جهان هستیم.” پل گفت: استوفلز، مدیر ارشد تحقیقات جانسون و جانسون.

خستگی ناشی از واکسیناسیون در بین جوانان اسرائیلی: بدون نیاز به تقویت کننده

استدلال دیگری از صنعت داروسازی از طریق فدراسیون بین‌المللی تولیدکنندگان و انجمن‌های دارویی (IFPMA) منتشر شد. گفته می شود که “نظارت مداوم بر ایمنی واکسن ها در کمپ های پناهندگان دشوار است”. طبق گفته انجمن صنايع دارويي و انجمن اروپا (EFPIA)، انجمني كه نماينده شركت هاي دارويي بزرگ در اروپا است، عرضه از نقطه نظر لجستيكي بسيار سخت است و براي همه انواع واكسن ها مناسب نيست. به گزارش صنعت داروسازی، این انجمن گفت: «مردم می‌توانند واکسن‌ها را برای مشکلاتی که بعد از آن ایجاد می‌شود، سرزنش کنند، حتی اگر ربطی به ماده فعال نداشته باشند».

EFPIA در بیانیه ای گفت: “این می تواند منجر به افزایش تعداد اختلافات حقوقی شود که در آن ایمنی و اثربخشی واکسن زیر سوال رفته است.” رویترز

جان تی موناهان، استاد دانشگاه جورج تاون، می گوید: «تولیدکنندگان واکسن سعی می کنند خطر قانونی را در تقریباً همه موارد به حداقل برسانند. در بیانیه آمده است: “استاندارد طلا مصونیت کامل از دعوی قضایی است. اگر آنها استثنائات را بپذیرند، می تواند دستیابی به این هدف را دشوار کند.” رویترز-مقاله.

به گفته سازمان بین المللی مهاجرت (IOM)، بیش از 100 دولت ملی متعهد به ارائه واکسن برای هرچه بیشتر افراد آواره در کشور خود هستند. با این حال، گروه سازمان ملل تاکید کرد که مهاجران و پناهندگان اغلب به دلیل موانع اداری یا فرهنگی از چنین برنامه‌هایی حذف می‌شوند. Mireille Lembvadio، هماهنگ کننده واکسیناسیون جهانی IOM، با صدای بلند خلاصه کرد رویترز:

وی ادامه داد: رها کردن آنها بدون واکسن می تواند به گسترش ویروس و انواع آن در سراسر جهان کمک کند.

بیشتر در مورد موضوع – اپیدمیولوژیست ییل: بحران تاج به عنوان “همه گیری ترس” حل شد[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themestulipbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma