– با احترام بحث کن! – پیشنهادات سازنده برای یک وضعیت پاره پاره – RT DE

[ad_1]

21 دسامبر 2021، 9:11 ب.ظ.

توسط لئو انسل

آلمان، پایان سال 2021

شکاف روزنامه نگاران رسانه های پیشرو با “مطبوعات دروغین!” غرش تظاهرکنندگان در حال حاضر غیر قابل غلبه است. تکبر از یک سو، بی اعتمادی عمیق از سوی دیگر. در واقع، مناظره مبتنی بر استدلال، به عنوان مثال، بین منتقدان برخی اقدامات سیاست دولتی در مورد تاج و تخت و حامیان آنها، به سختی امکان پذیر به نظر می رسد. حملات لفظی شدید به افراد واکسینه نشده در نظرات موضوعات روزانه و برافراشتن مشعل‌ها در مقابل خانه شخصی یک وزیر، حتی تهدید به مرگ نخست‌وزیر، نشان‌دهنده افول چشمگیر فرهنگ بحث متمدنانه است که بدون آن هیچ جامعه‌ای در درازمدت نمی‌تواند دوام بیاورد. و دو قطبی شدن بین به اصطلاح «فهم‌کنندگان روسیه یا پوتین» و بیش از 90 درصد تشکیلات، که سیاست‌های رسمی یا دکترا در روزنامه‌نگاری و موضوعات را از طریق رسانه‌ها و اتاق‌های فکر تعیین می‌کنند، سال‌هاست که کاملاً متوقف شده است. هر کس جرأت کند لحظه ای از دیدگاه طرف روسی استفاده کند و آن را توضیح دهد، فوراً یک جاسوس یا خائن در نظر گرفته می شود، در بهترین حالت فقط ساده لوح! درگیری ها – اگر اصلاً اتفاق بیفتد – شبیه جنگ خندق در طول جنگ جهانی اول است.

و اینها فقط سه نمونه از نمونه های برجسته هستند.

بحران فرهنگ بحث

آخرین اما نه کم‌اهمیت، مشخصه اردوگاه‌ها این است که در این میان داستان‌های ثابتی از جمله «جمله‌بندی» مناسبی را ایجاد کرده‌اند که به عنوان «نشان باشگاه» عمل می‌کند. و این فقط مربوط به اپیدمی ستاره جنسیتی نیست، از جمله تلفظ “صحیح” آن – واقعاً چه کسی آن را تعریف می کند؟ – یا یک فرمول در حال رشد شبیه کرم نواری از (از دسامبر 2021) افراد LGBTQI *. هرکسی که از “پناهنده” صحبت می کند، خود را مرتجع نشان می دهد، از سوی دیگر، به عنوان “پناهنده”، (در حال حاضر) در سمت امن است. از تابستان گذشته، کشوری در شرق لهستان در خدمات عمومی و سایر رسانه های پیشرو منحصراً “بلاروس” نامیده می شود، در حالی که “بلاروس” فقط توسط پوتین یا حتی خدمتکاران لوکاشنکو استفاده می شود.

سلاح آغازین مسابقه تسلیحات 2.0 - 20 سال پیش ایالات متحده معاهده ABM را فسخ کرد.

و “فرمول بندی” معمولاً تمایل به خود رادیکالیزه شدن دارد، همانطور که نه تنها با فرمول کرم نواری ذکر شده در بالا، یا “حرفه” شیب دار Binnen-I با جنسیت، که به یک ستاره جنسی جهش می یابد * یا اخیراً نشان می دهد، دوتایی: با خط کشی نشان دهید. هرکس جرات ورود به عرصه به اصطلاح «صحت سیاسی» را داشته باشد، به سرعت خود را روی یخ سیاه می بیند. آنچه امروز “بیداری” تلقی می شود، فردا می تواند نژادپرستانه یا جنسیتی باشد!

به هر حال: جامعه‌ای که فقط از حباب‌های فیلتر جدا شده تشکیل شده است، مانند مونادهای بدون پنجره لایب‌نیتس، به طور فزاینده‌ای قادر به گفتگو نیست و در درازمدت تا حد درد قطبی می‌شود – در بدترین حالت تا حد درد. که در آن نفرت به جسمی تبدیل می‌شود. خشونت تبدیل می شود!

مکانیسم های پلاریزاسیون

گابریل کرون-شمالز، خبرنگار سابق روسیه ARD، پاییز گذشته کتابی را با هدف مقابله با این روند فاجعه بار منتشر کرد. نوار شما “احترام کار متفاوتی دارد – بازتابی در مورد کشور تقسیم شده ما” فراخوانی پرشور برای فرهنگ متمدن مناظره، فراتر از فضای اجتماعی پرخاشگرانه کنونی، که دامنه آن اکنون از اعتماد به نفس و عدم تحمل تا تحقیر شخصی افرادی که متفاوت فکر می کنند تا شیوه ناب مبارزه را در بر می گیرد. بازخورد در رسانه های با کیفیت – به اصطلاح – قابل مدیریت باقی ماند! تعداد بررسی‌ها در محدوده‌های باریکی قرار داشت، که برای یک نویسنده پرفروش غیرمعمول است، اما می‌توان آن را به عنوان تأیید غیرارادی تشخیص اجتماعی او نیز خواند.

اوکراین، غرب و روسیه - یا: تنش زدایی، اکنون!

قابل توجه تر و دلگرم کننده تر این است که این جلد باریک اما قابل توجه در حال حاضر در چاپ سوم خود است. واضح است که بخش‌هایی از جامعه ما حتی بدون تبلیغات رسانه‌ای، هنوز برای این بیداری آماده هستند. این مانند 80 درصد آلمانی‌هاست که سال‌هاست از روابط بهتر با روسیه صحبت می‌کنند، علیرغم همه حال و هوای رسانه‌های پیشرو: در اینجا نیز، افکار عمومی بسیار فراتر از آنچه منتشر شده است!

نویسنده با لحنی هشیارانه و با کلماتی ساده و با استفاده از مثال‌های فراوان، مکانیسم‌های قطبی‌سازی را که به طور فزاینده‌ای فرهنگ مناظره را در کشور ما تعیین می‌کند، شرح می‌دهد. اینها اساساً عبارتند از: تفکر در بدیل های دوتایی، جهان بینی بیش از حد نمایشی، اتهام اخلاقی گفتمانی که حتی مسائل واقعی را به طرح های خوب و بد تبدیل می کند، و تهمت زدن و حذف کسانی که متفاوت فکر می کنند. این تشخیص مبتنی بر تجزیه و تحلیل بحران در رسانه ها است که سریعتر از همیشه در اینترنت به “قاچاقچیان توجه” تبدیل می شوند.

بیایید به عنوان مثال نگاهی دقیق تر به تفکر در گزینه های باینری بیندازیم.

یا یا

گابریل کرون-شمالز از فرضی شروع می کند که ممکن است در نگاه اول تعجب کند: «جامعه تقسیم شده ما به طور کلی با اهداف بزرگ موافق است. مردم خواهان صلح هستند، نه جنگ، آنها نمی خواهند از امواج شدید گرما، طوفان یا سایر شرایط آب و هوایی شدید رنج ببرند و می خواهند در کنار عزیزان خود زندگی راحت داشته باشند. عالی. ، اهداف مورد نظر که ارزش هر تلاشی را دارند، فکر کردن به بهترین روش برای رسیدن به آنها.”

الکساندر راهر مورخ: روس ها از استکبار آلمان خشمگین هستند

هنگامی که این اجماع اساسی ناگفته را در مورد خود روشن کردید، بسیار آسان تر است که با آرامش بیشتری از بحث های بسیار قطبی فاصله بگیرید و از گزینه های نادرست با صدای بلند گزارش شده شگفت زده نشوید. زیرا، همانطور که نویسنده به طور قانع کننده توضیح می دهد، می توان به عنوان مثال، جمعه های آینده را بدون تشریف فوری آنها تبریک گفت. برای برابری بدون استفاده از هر کلمه با ستاره مبارزه کنید. درخواست برای یک سیاست مهاجرتی باز بدون کنار گذاشتن کنترل های مرزی؛ با گذشته آلمانی روبرو شوید بدون اینکه دائماً در منطقه قدم بزنید و چشمانتان پایین باشد. و شما می توانید (یا می توانید) – اگر می خواهید (یا می خواهید) – روابط خوبی با هر دو لهستانی و هم برای سرگرمی روسیه

در عوض، به گفته کرون-اشمالز، در گفتمان عمومی، ایده‌ها، پیشنهادها و ملاحظات – بسته به این که از کدام اردوگاه می‌آیند – بطور انعکاسی تجلیل، شیطان‌سازی یا حتی نادیده گرفته می‌شوند. در نتیجه “بحث‌ها حرکت می‌کنند و کسانی که «همچنین» فکر می‌کنند و برای تفاهم تلاش می‌کنند، دقیقاً به این دلیل که نمی‌خواهند یک کشور را به بردگی بگیرند، دفع می‌شوند.»

تفکر بر حسب / یا / یا به ناچار قطبی شدن را ترویج می کند. این مستلزم عدم تحمل است که با بررسی دقیق تر، هیچ مبنایی ندارد. «برخلاف او، همتای «همچنین» او قبلاً شامل یک سازش است و فرصتی را برای متحد کردن اردوگاه‌های مختلف با ادغام تضادها ارائه می‌دهد. اما سازش آنها روان کننده دموکراسی هستند. نظام سیاسی ما نمی تواند بدون مصالحه عمل کند.

حس مشترک

می بینید که نویسنده علاقه ای به چسباندن تفاوت ها ندارد. با این حال، این آنها را نگران می کند زمانی که اضطراب و هیستری به جای اختلافات متمدنانه بر سر دیدگاه‌های پایدار، بحث درباره موضوعات مهم را تعیین می‌کند و زمانی که توافق خیلی سریع در گفتمان عمومی صورت می‌گیرد و مواضع مختلف به ندرت در رسانه‌ها ظاهر می‌شود.» زمانی که بتوان نظراتی را بیان کرد نیز همینطور است، اما نویسندگان آنها توسط اردوگاه دیگر در حاشیه قرار می گیرند و مورد تهمت قرار می گیرند. اما باید از ترس اسیر شدن به گاری اشتباه خلاص شوید زیرا: «شستن چیزی زیر فرش به کجا می انجامد، فقط به این دلیل که باید از دریافت تشویق از طرف «خطا» بترسید؟ حاشیه ها و افراط های یک جامعه تقویت می شود و مرکز ضعیف می شود.»

وزیر دفاع پوتین را می خواهد "هدف" سخنگوی صدراعظم فکر می کند این خوب است.

شما باید با خونسردی پشت میز بنشینید، به خصوص با کسانی که فکر می کنید باید از رفتارشان انتقاد کنید. اما خونسردی، به نقل از نویسنده ماری فون ابنر-اشنباخ، “شکل نفیس اعتماد به نفس است.”

کرون اشمالز با این کتابی که مدت ها به پایان رسیده است – یک بار دیگر – ثابت می کند که او “عقل سلیم تبدیل شده به گوشت” است و همانطور که بارها و بارها می خوانید تعجب می کنید که چرا تاکنون هیچ کس این افکار آشکار را فرموله نکرده و آنها را آشکار نکرده است. . (به هر حال: در واقع در مورد فرهنگ مناظره در یک کشور چه می گوید که این زن در بهار 2014 در جریان درگیری در اوکراین توسط رسانه های برجسته مورد حمله قرار گرفت، که او دهه ها برای آن با موفقیت کار کرده است – فقط زیرا او انتساب یکجانبه گناه به روسیه را نپذیرفت؟)

یک مدینه فاضله ملموس

نتیجه گیری لاکونیک نویسنده این است: «به همین دلیل استاین است! “ بیایید فقط یک لحظه حرف آنها را قبول کنیم و قبل از کریسمس در همه جا از حالت سنتی بخشنده تر استفاده کنیم. – بدین ترتیب:

اگر منتقدان و موافقان اقدامات کرونا – البته با فاصله فضایی مناسب و نقاب FFP2 – در یک میز گرد دور هم بنشینند و گفتمان عقلانی مبتنی بر استدلال را آغاز کنند، چه می‌گویید؟ گوش دادن و پرسیدن از یکدیگر ضرری ندارد!

چرا اقدام رگولاتورهای اتحادیه اروپا علیه RT DE مبنای قانونی ندارد

و اگر نمایندگان رسانه های پیشرو برای لحظه ای بر ترس خود از تماس غلبه کنند و همراه با خبرنگارانی از “رسانه های روسی” بیش از حد شیطان زده شده باشند، کاملا غیر قابل تصور است. RT DE و اخبار اسنا آیا یک گفتگوی بحث برانگیز اما راه حل محور در مورد اینکه چگونه غرب و روسیه می توانند راهی برای خروج از مارپیچ فعلی تشدید پیدا کنند آغاز خواهد شد؟ در نهایت، همه باید قبول کنند که در بدترین حالت جنگ با سلاح های کشتار جمعی، هیچ بازمانده ای در هیچ یک از طرفین وجود نخواهد داشت!

آیا این ممکن است؟ و نه فقط در کریسمس؟ یا کاملاً “فراتر از” خواهد بود؟ لازم نیست فوراً به گردن خود بیفتید! صحبت کردن با کرون-شمالز برای آخرین بار فقط برای یک مورد است “فرهنگ بحث و گفتگو که می داند چگونه بین استدلال واقعی و توهین شخصی تمایز قائل شود.” (این در واقع یک چیز طبیعی در میان مردم متمدن است.)

داور با توصیه‌ای از فیزیکدان و فیلسوف گئورگ کریستوف لیختنبرگ (1742-1799) از کتاب‌های معروفش در مورد سودل نتیجه می‌گیرد: «اگر دو شلوار دارید، یکی را برای پول تهیه کنید و این کتاب را تهیه کنید!» آخرین لحظه برای عزیزانتان. ، اکنون باید آن را بگیرید.

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

بیشتر در مورد موضوع – گابریل کرون-شمالز برای روزنامه نگاران: “همه می توانند تبلیغ کنند”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themestulipbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma