سوئد قصد دارد تا سال 2030 نیروهای مسلح خود را دو برابر کند – RT DE

[ad_1]

1 ژانویه 2022، 4:47 ب.ظ.

تحلیل آنتون جنتزن

سوئد زمانی به عنوان سنگر صلح طلبی و ایده بی طرفی در نظر گرفته می شد. این کشور اسکاندیناوی از جنگ های اروپایی در سال 1815 دور ماند و حتی در دو جنگ جهانی قرن بیستم بی طرف ماند و در نتیجه از اشغال و ویرانی در امان ماند. سوئد به غیر از رائول والنبرگ قرن ها مجبور به پرداخت مالیات خون در جنگ ها نبوده است. سوئدی ها به بی طرفی و صلح خود می بالیدند و خود را به تمام جهان به عنوان نمونه ای ارائه می کردند که چگونه می توان آگاهانه از جاه طلبی های قدرت بزرگ دست کشید و همچنان موفق بود.

اما به نظر می رسد همه چیز از زمان قتل اولوف پالمه تغییر کرده است: صدای سوئدی در کنسرت های اروپایی نه تنها بلندتر، بلکه جیغ و تهاجمی تر شده است. در جریان میدان ناسیونالیستی اوکراین در زمستان 2013/2014، کارل بیلت، وزیر امور خارجه وقت، آشکارا در کنار ملی‌گرایان اوکراینی قرار گرفت و به‌ویژه برجسته شد. لفاظی های تشدید کننده – تمام اصول عدم مداخله در امور داخلی که هنوز دوست دارد به آن رجوع کند فراموش شده است.

سوئد از مأموریت آموزشی نظامی برنامه ریزی شده اتحادیه اروپا در اوکراین حمایت می کند

پس از موفقیت این کودتا در فوریه 2014، سوئد درگیری نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. به خصوص با مشاوران و مربیان نظامی تحت رهبری کانادا، و همچنین در نبردها، برخی از ملی گرایان سوئدی خود را در دونباس متمایز کردند، البته توسط دولت جدید در کیف.

در آوریل 2014 – تشدید تنش در شرق اوکراین به تازگی آغاز شده بود – عنوان بود. درست“ترس از روسیه – سوئد در حال مسلح شدن است” و در اوت همان سال شهادت داد سوددویچه اسکاندیناوی ها “از همسایه بزرگ خود می ترسند” (به هر حال، سوئد مرز زمینی مشترکی با روسیه ندارد). پنج سال بعد، جزیره گوتلند، البته به دلیل ادعای “تنش با روسیه” مدرن شد.

این چه “تنش” باید باشد و چرا روسیه باید سوئد را از هر طرف تهدید کند، هنوز مشخص نیست. آنچه امپراتوری غول پیکر اوراسیا در آنجا کم خواهد داشت، چرا باید همسایگان شمالی آلمان را تصرف کند، با عقل سلیم قابل درک نیست. در واقع، سوئد و روسیه سه بار در تاریخ بشریت با هم برخورد کرده اند، تا جایی که امروز می بینیم. سوئد دو بار متجاوز بود و یک بار روسیه انتقام درخشانی گرفت.

انتقام بعد از 300 سال؟

در قرون وسطی و دوران مدرن، در مورد دسترسی روسیه به دریای بالتیک اختلاف نظر وجود داشت. در اواسط قرن سیزدهم، تلاش سوئد برای قطع مسیرهای تجاری بر فراز نوا در جمهوری تجاری روسیه در نووگورود شکست خورد. به سختی می توان وقایع آن زمان را “جنگ” نامید، احتمالاً این یک مبارزه محلی بود: در حالی که ژنرال الکساندر نوسکی به عنوان یک قدیس در روسیه مورد احترام است، انسان بیهوده به دنبال آثار این وقایع در آرشیو سوئد می گردد.

توصیفات مبهم “نبرد” در منابع روسی استانداردهای واقعی را نشان می دهد: شاهزاده بدون ارتش و بدون متحدان، فقط با سواره نظام خود به اردوگاه سوئدی ها حمله کرد و آنها را بدون تلاش زیادی از خود دور کرد. اعتقاد بر این است که این یک شرکت خصوصی بنیانگذار بعدی استکهلم، بیرگر جارل است. تلاش برای ایجاد یک قلعه چوبی “Landskrona” در میانه سنت پترزبورگ امروزی که در سال 1300 شکست خورد، برای آرشیوداران استکهلم نیز شناخته شده است.

تلاش دوم برای خلاص شدن از شر رقابت شدید از شرق برای سوئد جدی تر و موفقیت آمیزتر بود: در پایان جنگ های روسیه و لهستان برای لیوونیا – همانطور که شایسته یک قدرت بزرگ در حال ظهور است – پادشاه جان سوم حمله کرد. 1579 در کنار لهستان پیروز و اینگرمنلند را فراهم کرد که تا آن زمان تابع نووگورود بود. تا سال 1617 این ناحیه چندین بار حکمران خود را تغییر داد، اما در نهایت برای تقریبا یک قرن سوئدی باقی ماند. این قرن سوئدی در سراسر اروپای مرکزی بود و روسیه تا حد زیادی از اروپا جدا شده بود.

دانمارک، سوئد و نروژ قراردادهای نظامی علیه روسیه امضا کردند

آخرین جنگ روسیه و سوئد، که شایسته این نام است، دقیقاً 300 سال پیش به پایان رسید – در سپتامبر 2021، پیمان صلح نیشتات 300 سال قدمت داشت. روسیه که در زمان پیتر کبیر به دنبال دسترسی آزاد به دریا بود، به اتحاد شخصی دوگانه ساکسونی-لهستان و دانمارک-نروژ پیوست، که همگی به دنبال دفع تسلط سوئد در منطقه دریای بالتیک بودند و جنگ بزرگ شمالی آغاز شد. سوئد بدون تلاش زیاد دو متحد روسیه را شکست داد، اما در نبرد پولتاوا – دور از ساحل سوئد – در برابر ارتش پتر کبیر شکست خورد.

اکنون روسیه سرانجام دهانه نوا را ایمن کرده بود و این را با تأسیس پایتخت جدید در همانجا مستند کرد. در سال 1703 سنگ بنای سنت پترزبورگ گذاشته شد. در معاهده صلح نیشتات، سوئد همچنین استونی و لیوونیا را به امپراتوری تعمید یافته روسیه واگذار کرد و غرامت به سکه دریافت کرد: برنده 2 میلیون ریکسدالر به بازنده پرداخت کرد.

از آن زمان صلح برقرار است. سوئد در زمان مارشال ناپلئون برنادوت جایگزین کشور شد و در نبرد لایپزیک پیروز شد. برای این کار، نروژ اجازه ضمیمه شدن را داشت. در غیر این صورت آنها با احترام از یکدیگر دوری می کردند و رابطه هرگز خیلی گرم نبود. سوئد فقط یک بار دیگر در کتاب های درسی روسی دیده می شود: زمانی که لنین در سال 1917 از سوئیس به پتروگراد انقلابی سفر کرد و در استکهلم توقف کرد.

مردم روسیه به لحن‌های تهاجمی جدید لبخند می‌زنند: سوئدی‌ها احتمالاً به دنبال انتقام برای پولتاوا و هیچ هستند. اما رهبران استکهلم به وضوح در مورد تبدیل صلح سرد به یک جنگ داغ بسیار جدی به نظر می رسند.

استکهلم در حال ارتقا است

در دسامبر 2020، پارلمان سوئد افزایش حدود 40 درصدی بودجه دفاعی این کشور را تصویب کرد – این بودجه باید به تدریج به 10.45 میلیارد دلار آمریکا (حدود 9.4 میلیارد یورو) در سال 2025 افزایش یابد. برای بودجه ملی سوئد، این افزایش پی در پی در هزینه های نظامی منجر به بار اضافی 79 میلیارد کرون سوئدی (7.7 میلیارد یورو) در سال های 2021 تا 2025 خواهد شد.

کارشناسان سوئدی: روسیه می تواند در جنگ جهانی سوم پیروز شود

ژنرال میکائیل بایدن، فرمانده کل نیروهای مسلح اسکاندیناوی، اکنون در مصاحبه با مجله آمریکایی-آمریکایی، ارتش سوئد قصد دارد با پول اضافی چه کند. اخبار دفاعی که در 15 دسامبر منتشر شد. قرار است پنج هنگ جدید ارتش و یک اسکادران پرواز اضافی ایجاد شود.

در مجموع، انتظار می رود که قدرت ارتش سوئد از 55000 نفر فعلی (که شامل سه هنگ جدید ایجاد شده در سال گذشته می شود) به 80000 نفر در سال 2025 و حدود 100000 نفر در سال 2030 افزایش یابد. در مقایسه با تعداد نیروها قبل از شروع در موج فعلی تسلیحات، نیروی کار ارتش سوئد بیش از دو برابر خواهد شد.

در سال 2018، خدمت سربازی اجباری در سوئد برقرار شد، که در سال 2010 متوقف شد. به گفته ژنرال بایدن، در حال حاضر سالانه 5500 مرد و زن جوان برای خدمت سربازی فراخوانده می شوند و این تعداد تا سال 2024 به 8000 نفر در سال خواهد رسید. به نظر می رسد تبلیغات به اندازه کافی برای جوانان سوئدی انگیزه ایجاد کرده است: تعداد گزارش های داوطلبانه در مورد خدمت سربازی سه برابر بیشتر از برنامه استخدام فعلی است.

در ایالات متحده، ژنرال های سوئدی نیز به خرید می روند: اخیراً، میهن پرست-سیستم های دفاع هوایی و اکتسابی شاهین سیاه-بالگرد. ارتش سوئد همچنین می خواهد به فضا گسترش یابد: به عنوان مستاجر فرعی ماهواره های آمریکایی. زیردریایی ها و جت های جنگنده F-35 در لیست آرزوها هستند. ساب 340 خودشون کنار گذاشته میشه.

بیایید صادق باشیم: قدرت نظامی که سوئد در حال ایجاد آن است به خودی خود خطری برای روسیه نیست. حتی پس از تکمیل توسعه در استکهلم، تعداد پرسنل نیروهای مسلح روسیه ده برابر بیشتر خواهد شد و بودجه نظامی روسیه تاکنون سیزده برابر بیشتر از سوئد بوده است، بنابراین این نسبت هشت برابر کاهش می یابد. تا سال 2025

اما سوئد به تنهایی برنامه ریزی یا عمل نمی کند. اگرچه عضو ناتو نیست، اما خود را بخشی جدایی ناپذیر از این اتحاد نظامی غربی می داند و در هر گونه برنامه ریزی استراتژیک مشارکت دارد. مصاحبه مربوط به بالا توسط ژنرال بایدن با مجله مستقر در ویرجینیا در حالی انجام شد که او در ایالات متحده بود و با افسران ستاد کل ایالات متحده صحبت می کرد. خود او آشکارا اعتراف می کند که این سفر و دیگر سفرهای برنامه ریزی شده به ایالات متحده در خدمت گسترش همکاری نظامی بین دو کشور و هماهنگی برنامه ریزی است.

نامزدهای ناتو محدود می شوند: سوئد و اوکراین همکاری دفاعی را تعمیق می دهند

مانورهای مشترک اکنون بخشی از زندگی روزمره است و اخیراً عملیات دریایی با هم تمرین می شود. در سپتامبر 2021، سوئد در مانور بزرگ ناتو “ساحل شمالی” و در پاییز 2018 در بزرگترین مانور ناتو از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی “Trident” شرکت کرد. این را فقط برای نام بردن چند نمونه باید ذکر کرد، زیرا اساساً در چند سال اخیر هیچ مانور ناتو در منطقه دریای بالتیک که سوئد در آن شرکت نکرده باشد، وجود نداشته است. به طور خلاصه: سوئد به قدری در ساختارهای نظامی اتحاد غربی ادغام شده است که بعید است عضویت رسمی ناتو جهشی در کیفیت باشد. و این رسمی کردن یکپارچگی نزدیک نیز قبلاً مورد بحث قرار گرفته است.

در این زمینه، تسلیحات نظامی این کشور با جمعیت 10 میلیونی بسیار متفاوت از واکنش بیش از حد غیرمنطقی یک کشور صلح‌آمیز به تهدیدات غیرقابل‌وجود ارائه می‌شود، بلکه بخشی از یک استراتژی کلی تهاجمی نظامی به رهبری ایالات متحده آمریکا را متحد می‌کند. غرب فشار بر روسیه را افزایش داده و احتمالاً همسایه شرقی منفور ابدی خود را تحت سلطه یا نابودی خود قرار دهد.

به همین دلیل است که روسیه دیگر نباید با سواحل «کوچک» هیستریک، اما تا آن زمان بی‌آزار دریای بالتیک شوخی کند: تهدیدی که سوئد آگاهانه و هدفمند به آن کمک می‌کند بسیار جدی است و «غرب جمعی» دیگر نمی‌خواهد وارد جنگ شود. نادیده گرفته شود

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

بیشتر در مورد موضوع – وزارت دفاع روسیه: ناتو برای درگیری مسلحانه با روسیه آماده می شود[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme