“طوفان ایده آل” در انتظار اروپا است – RT DE

[ad_1]

1 ژانویه 2022 16:04

تفسیر دیمیتری لکوچ

بی‌ثباتی بازارهای گاز اروپا در چند روز اخیر به‌خصوص برای یک ناظر خارجی آنقدر شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد که ممکن است این سوال ساده مطرح شود که چیست و در صورت امکان چه کسی از این عادت بد سوء استفاده می‌کند؟

به طور کلی، پاسخ به این سوالات به آرامی در حال ظهور است. اما می ترسم که محتوای این پاسخ ها کسی را خوشحال نکند.

اما اولین چیزها

بر اساس گزارش ICE بورس لندن، جمعه گذشته، 24 دسامبر، قیمت معاملات آتی گاز دوباره به زیر 1200 دلار در هر 1000 مترمکعب رسید، اگرچه به تازگی از رکورد 2200 دلار در 21 دسامبر گذشته است. و سپس شخصی شروع به صحبت در مورد گرم شدن کرد: به عنوان مثال، در برلین، دمای بین +12 تا +15 درجه سانتیگراد برای سال نو پیش بینی می شود – برای زمستان، به بیان ملایم، بسیار دلپذیر.

بنا به گزارش خبرگزاری، سپس شخصی متوجه «یک ناوگان کامل تانکرهای گاز طبیعی مایع» شد که برای کمک به اروپا که در چنگال گاز طبیعی «تمام‌خواه» روسیه یخ زده بود، هجوم می‌آوردند. بلومبرگ 15 تانکر گاز طبیعی مایع آمریکایی که توسط قیمت های گزاف بورس لندن و هاب TTF هلند که تقریباً به 2200 دلار در هر 1000 متر مکعب رسیده بود جذب شده اند، در واقع در راه دنیای قدیم هستند. بعد از همین بلومبرگ– داده ها برای بریتانیای کبیر، فرانسه و اسپانیا چهار و برای هلند، جبل الطارق و مالت یک داده است. و پیگیری سرنوشت آنها و تغییرات احتمالی بعدی آنها در مسیر بسیار روشن خواهد بود. و بسیار سرگرم کننده است.

گران است یا تاریک و یخی؟  قیمت هنگفت برق و گرمایش در زمستان

زیرا موضوع حتی این نیست که تانکرهای گاز مایع گاهی اوقات چندین بار در طول سفر تغییر جهت می دهند، زیرا چنین مواردی ناشناخته و همچنین کاملاً غیرعادی نیست. قیمت ها در بازارهای درجه یک در جنوب شرقی آسیا در حال حاضر تا حدودی کاهش یافته است، زیرا به نظر می رسد چین فاز داغ فعلی بحران انرژی را پشت سر گذاشته است (عمدتاً به دلیل افزایش عرضه داخلی زغال سنگ “کثیف” برای گرمایش، اما این امر می تواند باشد. بهتر است گرتا تونبرگ باشید و سبزهای آلمان را تحت رهبری آنا بوربوک نگران کنید). این امر و افزایش شدید قیمت سوخت های گازی در اروپا، بازارهای اروپایی «دزدان دریایی گاز شیل» خارج از کشور را برای مدتی دوباره جذاب کرده است.

مشکل اینجا متفاوت است.

قیمت‌های آتی گاز در بورس لندن ICE، که این «دزدان دریایی گاز شیل» هدف قرار می‌دهند، صرفاً سوداگرانه هستند و تقریباً به طور کامل روی کاغذ وجود دارند. خریداران واقعی قاره ای (به خصوص بزرگ) توجه زیادی به این موضوع ندارند. و تنها بخش نسبتاً کوچکی از گازی که وارد بازارهای اروپایی می‌شود با چنین قیمت‌هایی (یا حداقل نزدیک به) سوداگرانه فروخته می‌شود.

بیایید سعی کنیم این را توضیح دهیم.

اگرچه انکار شرایط واقعی برای بحران گاز طبیعی در بازارهای دنیای قدیم دشوار است، اما در اینجا شاهد کاهش تولید خود و خروج LNG به بازارهای آسیای جنوب شرقی و همچنین مانورهای عجیب در اطراف هستیم. شمال. خط لوله استریم 2 که در مدتی نه چندان دور با تلاش های مشترک قهرمانانه تکمیل شد – خوب، با وجود بحران فعلی در سناریوی فاجعه بار آن، هنوز به چندین عامل دیگر مرتبط است.

و این بیش از حد، تقریباً دردناک است، یادآور تاریخ بحران نفت نه چندان اخیر و بسیار بیشتر جهانی است، زمانی که دقیقاً همان افزایش قیمت، قیمت نفت را برای اولین بار به قرمزی عمیق رساند – و سپس دوباره به ارتفاعات تقریباً غیرقابل تصوری رسید.

پوتین برای مخالفان نورد استریم 2: شاخه ای را که روی آن نشسته اند قطع کردند

و در این مرحله یادآور می شویم که غلبه بر این بحران تنها با تلاش مشترک دولت قبلی آمریکا و شخص دونالد ترامپ و همچنین سیاستمداران برجسته در روسیه و پادشاهی عربستان سعودی امکان پذیر بود. و این مستلزم سیاست های سختگیرانه از سوی کشورهای اوپک + بود – و حتی آن هم بلافاصله و بدون مشکل اجرایی نشد. در عین حال، متأسفانه معادل اوپک + در بازار گاز وجود ندارد.

علاوه بر این، ذینفعان این افزایش قیمت در بازارهای نفت به خوبی شناخته شده بودند و به هیچ وجه تولیدکننده یا مصرف کننده نفت و فرآورده های نفتی نبودند. علاوه بر این، حتی COVID-19 نیز به طور خاص درگیر نبود. بله، عدم تقاضای واقعی ناشی از همه گیری، به عنوان مثال. ب- بازار سوخت جت قطعاً نتیجه بحران را با مشکل مواجه کرده است. اما آنچه جهان را به بحران انداخت به هیچ وجه ویروس نفرین شده نبود.

خیر همین بود بر بحران کلاسیک تولید بیش از حد، همانطور که در ده‌ها کتاب درسی شرح داده شده است، ناشی از کنترل‌های ناکارآمد «بازار» – هم در مورد تولید و هم در قیمت‌گذاری: در بورس‌های نیویورک، «دست نامرئی بازار که همه چیز را تنظیم می‌کند» تحسین‌شده این کار را انجام داد. این کارکردها را، خوشبختانه به جیب ذینفعان این “قوانین” – از طریق حدس و گمان محض – انجام دهید.

علت بحران: “قراردادهای بلندمدت نه! تب بورس!”

و اکنون می‌توانیم دقیقاً همان چیزی را در بازارهای گاز طبیعی اروپا ببینیم – فقط اکنون که به زبان روسی به آن گفته می‌شود، دودکش آنقدر بالا نیست و دود آن چندان غلیظ نیست. با این حال، سناریو به خودی خود بسیار شبیه است و همچنین با ارزیابی اشتباه بازار شروع می شود. اما به جای تولید بیش از حد، کمبود انرژی داریم و به جای بورس نیویورک در لندن. اما در غیر این صورت همه چیز یکسان است، از جمله طمع بی سابقه معامله گران سهام، که نمی توانند حداقل یک قدم به جلو (در ستون “کل”) محاسبه کنند و افزایش قیمت را به حداکثر برسانند.

خلاصه در سبز هم همینطور.

و البته تقریباً با همین نتیجه. فقط باز هم تاکید می کنیم بدون نهاد تئوریک اوپک در بازارهای گاز طبیعی که اتفاقا مدت ها پیش از سوی روسیه مطرح شده بود و اتفاقاً باید از بروز چنین شرایطی در بازارها جلوگیری می کرد.

و حالا خیلی دیر است، بنابراین ما می ترسیم.

همانطور که اولین و آخرین رئیس جمهور بدنام اتحاد جماهیر شوروی بیان کرد، “روند شروع شده است.”

کارما گاز است

به هر حال، بی طنز نیست که کشورهایی که فعال ترین کمپین را برای “مکانیسم های بازار مترقی” رهبری کردند، اولین کسانی بودند که تحت تأثیر بحران اقتصادی سیستمیک قرار گرفتند – و بنابراین اکنون قراردادهای بلندمدت با گروه گازپروم روسیه نداشتند. به یک “بالشتک ایمنی” واقعی برای صربستان، مجارستان و آلمان تبدیل شده است. و ما حتی در مورد آنها صحبت نمی کنیم درست مشکلاتی وجود دارد – مثلاً از اوکراین که به همه چیز عادت کرده است و احتمالاً دیگر تعجب آور نیست. از آنجا که طنز ماجرا این است که بحران ابتدا بخش انرژی را از سرتاسر بریتانیا تحت تاثیر قرار داده است – بله، بریتانیا، که بازیگران آن همچنان برای ممنوعیت کامل قراردادهای بلندمدت گاز و فرمول های قیمت نفت به نفع مبادلات مبتنی بر مبادله مبارزه می کنند. قیمت گذاری . . و به ابتکار او، همه این مزخرفات در بخش انرژی اروپا عملا آغاز شد.

خودت قضاوت کن تایمز گزارش داد که دولت بریتانیا قرار است در 27 دسامبر با سران شرکت های انرژی محلی گفتگوهای فوری انجام دهد.

زمستان سرد - تاسیسات ورشکسته و بازی های ژئوپلیتیک

خود شرکت‌های مذکور به این گفت‌وگوها – که با توجه به شرایط فعلی بسیار تند است – انگیزه دادند. این دیگر حتی یک موضوع سیاسی نیست. مشکل بسیار ساده است و کسی نیست که در اینجا پنهان شود: حداقل دو شرکت انگلیسی، EDF و Good Energy، که سیستم سیستم انرژی جزیره را تشکیل می دهند، و انجمن انرژی انگلستان (و این همه چیز را در مورد جدیت مطلق می گوید. وضعیت – اعتقاد بر این است که این انجمن 80 درصد از تولید برق بریتانیا را کنترل می کند)، مقامات دولتی خواستار اقدامات لازم برای “افزایش قیمت گاز” شده اند. البته آنها روس ها را مقصر می دانستند، اما این دیگر مهم نیست و هیچ کس، از جمله خود انگلیسی ها، علاقه ای ندارد.

و بر این اساس برای ما مفید نیست.

ما به موضوع “توافقنامه های آینده” علاقه مندیم – به طور کلی، قبلاً ثابت شده است، به طور کلی، هیچ کس آن را پنهان نمی کند.

تورم با وجود تعلیق مالیات و کاهش مالیات های زیست محیطی

و وقتی می گوییم “علاقه مند”، منظورمان کاملاً کنایه آمیز است، زیرا مانند روزنامه زمان رعایا اعلیحضرت می‌دانند که اساساً همه چیز قبلاً توافق شده است: وزیر اقتصاد، انرژی و صنعت شبه کوارتنگ قبلاً با مدیران شرکت مذاکره کرده است. و معلوم است که نمایندگان شعبه برای جلوگیری از “وضعیت بحرانی واقعی” کاهش شدید مالیات (درآمدهای نامطلوب در بودجه دولت) و کاهش عوارض زیست محیطی را از دولت مطالبه خواهند کرد. و ناظران شکی ندارند که به آنچه می خواهند می رسند: خود «وضعیت». است یعنی بسیار جدی دیگر وقت آزاد برای «بازار آزاد و کاملاً نظارتی» و دیگر آرزوهای لیبرال وجود ندارد.

اکنون واضح است که حتی این اقدامات فوری نیز بعید است به بخش واقعی اقتصاد بریتانیا در مرحله کنونی بحران کمک کند: شکاف ها بسیار زیاد است. حتی افزایش بسیار معتدل‌تر قیمت انرژی به ناچار منجر به افزایش قیمت‌ها در سایر بخش‌های واقعی اقتصاد – صنعت، حمل‌ونقل و در نهایت قفسه‌ها می‌شود.

"که برای دیگری گودال می کند..."

نه، این بدون شک منجر به یک فاجعه خواهد شد – هنوز – نه

اما وقایع در حال حاضر به گونه‌ای پیش می‌روند که سناریوی کنونی شروع به توسعه منطق و پویایی درونی خود می‌کند. در نتیجه هر روز بیش از پیش غیرقابل کنترل و غیرقابل کنترل می شود. غیرممکن است که بگوییم چه زمانی به نقطه ای بی بازگشت خواهد رسید – انکار وجود آن دشوار است. و فراتر از آن نقطه، «طوفان کامل اقتصاد» وحشتناک می تواند منتظر بماند.

ترجمه از روسی

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

دیمیتری لکوچ یک کارآفرین روسی (صنعت تبلیغات)، نثرنویس، روزنامه‌نگار، روزنامه‌نگار و ناظر سیاسی در RIA Novosti است. او همچنین پدیده هواداران و حرکات هولیگانی فوتبال اروپای شرقی را بررسی می کند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themestulipbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma