کیم جونگ اون چه دستاوردی داشت؟ – RT DE

[ad_1]

3 ژانویه 2022 21:49

تفسیر تام فاودی

کیم جونگ ایل، رهبر کره شمالی، ده سال پیش در دسامبر گذشته پس از وخامت وضعیت جسمانی اش درگذشت. حاکم کره شمالی از زندگی محدود خود آگاه است و یک سال قبل پسرش کیم جونگ اون را برای تصدی مقام رهبری آماده می کند، موقعیتی که بعداً به دست آورد.

انتقاد کره شمالی از مجمع عمومی سازمان ملل "خصومت آمیز" سیاست آمریکا

کیم جونگ اون جوانترین رهبر جهان در آن زمان بود، فقط 29 سال داشت و فرماندهی یک کشور مجهز به سلاح هسته ای را در یک وضعیت جنگی غیرمجاز با رقیب جنوبی خود و ایالات متحده بر عهده گرفت. بسیاری از کارشناسان پیش بینی کردند که او برای انجام این کار بسیار نابالغ و ضعیف است. با این حال، در طول دهه گذشته، کیم قدرت خود را تثبیت کرده، رقبای خود را شکست داده و رهبری جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) را سبک خاص خود قرار داده است.

اما آیا حکومت کیم تاکنون موفقیت آمیز بوده است یا شکست؟ در حالی که تحریم های شدیدتر اعمال شده علیه کشورش توسط ایالات متحده و سازمان ملل، به ویژه به دلیل وزن اضافی کووید-19 نتیجه داده است، کیم با این وجود “قوانین طبیعت” آشکار سیاست را نقض کرده و توانایی های نظامی کره شمالی را بیشتر توسعه داده است. برخلاف همه شانس ها – البته با قیمتی که اکثر مردم آن را غیرقابل قبول می دانند.

کره شمالی کشوری است که اکثر دانشمندان و تحلیلگران آمریکایی آن را محکوم به سقوط می دانستند و به زودی به عنوان یک یادگار جنگ سرد به عنوان یک آلبانی آسیایی در تاریخ ثبت خواهد شد. با خفه شدن اقتصاد فقیرانه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و بوریس یلتسین، که سپس عمدا تجارت را قطع کرد و روابط خود را کاهش داد تا ایالات متحده را خشنود کند، نظر مردم آمریکا، هرچند ایدئولوژیک، همه گیر شد. کارشناسان که دیر یا زود کره شمالی به سرنوشت همتایان بلوک شرق خود در اروپا دچار خواهد شد. اعتقاد بر این بود که روز مرگ کیم جونگ ایل، خبر از سقوط کشور خواهد داد.

ویکتور چا، آکادمیک آمریکایی و مشاور سابق سیاست خارجی جورج دبلیو بوش، در سال 2012 یک فصل کامل در کتاب «وضعیت غیرممکن» با عنوان «پایان نزدیک است» نوشته است. برخلاف همه انتظارات، کره شمالی نه تنها از مرگ کیم جونگ ایل جان سالم به در برد، بلکه توانست به همراه پسرش کیم جونگ اون به نسل سوم حکومت در خانواده منتقل شود. اگرچه در غرب گمانه زنی های زیادی در مورد کیم وجود دارد، اما همه نگران سلامتی او هستند و حتی به دروغ مرگ او را گزارش می دهند، اما حکومت کیم امن است.

کره شمالی از آزمایش موفقیت آمیز یک موشک مافوق صوت جدید خبر داد

چطور انجامش دادی؟ و چرا همه پیش بینی های قبلی در مورد تجزیه کشور اشتباه بود؟ ابتدا کیم در میان مردم خود مشروعیت یافت. ادعای غرب مبنی بر «شستشوی مغزی» کره شمالی، تنبلی و گمراه کننده است. خانواده کیم همیشه حق خود را برای حکومت با ادغام مفاهیم سنتی خانواده کنفوسیوس با ناسیونالیسم کره ای ضداستعماری به دست آورده است.

کیش شخصیتی که حول سران کشورهای مربوطه ساخته شده است، آنها را به عنوان “والدین” ملت، به عنوان افرادی دوست داشتنی، دوستانه و با فضیلت معرفی می کند که از کره شمالی به عنوان “خانواده ای گسترده” مراقبت می کنند و آنها را از استعمار ژاپنی و آمریکایی رها می کنند. عکس‌های او را می‌توان در هر نقطه از کشور، در هر خانه، در هر ساختمان مشاهده کرد – و هر بزرگسال کره‌شمالی سنجاق‌هایی با چهره‌های رهبران قبلی می‌پوشد.

مشروعیت آنها ناشی از مفهوم سنتی شایسته سالاری آسیای شرقی و همچنین از این فرض است که درخشش آنها از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود. نام خانوادگی و ریشه نمادهای وضعیت در سنت آسیای شرقی است. کیم‌ها کشور خود را بر اساس این فرض بنا کردند و اسطوره‌شناسی و تاریخ ملی گسترده‌ای از میراث خود ایجاد کردند، برای مثال با ادعای اینکه کیم جونگ ایل در کوه پکتوسان، کوه مقدس کره شمالی متولد شده است. بنابراین، هویت خانواده با آداب و رسوم، سنت ها و واقعیت های سیاسی کره ای در مبارزه دولت علیه استعمار در هم تنیده شده است.

همانطور که میراث پدربزرگش، “رئیس جمهور ابدی” کیم ایل سونگ، و پدرش کیم جونگ ایل “تداوم یافت”، کیم جونگ اون نیز با تعهد به دنبال کردن اهداف خود، در حال ساختن بر قدرت خود است. او بناهای مقدس کشور را در پیونگ یانگ – مانند بنای یادبود Mangyŏngdae، کاخ خورشید Kumsusan و موزه نظامی آزادی شکوهمند میهن – بازسازی و تعمیر کرد. همه این بناها داستان کره شمالی را روایت می کنند: تاریخ استعمار، انقلاب و آزادی کیم.

سئول و پیونگ یانگ در حال بازسازی کانال های ارتباطی مستقیم هستند

در طول سفرهایم به کره شمالی، من این مکان ها را برای خودم دیده ام و دیده ام که چگونه در طول زمان تغییر کرده اند. اما کارهای دیگری هم بود که کیم برای زنده ماندن سیاسی انجام داد. او به زودی عمویش ژانگ سونگ-تک را که بزرگترین رقیب داخلی او به حساب می آمد سرزنش کرد. او روابط خود را با چین به مدت حداقل پنج سال به حالت تعلیق درآورده است تا میزان باز شدن کشورش در برابر سایر نقاط جهان را بهتر کنترل کند. او همچنین برنامه هسته ای کره شمالی را به عنوان مهمترین استراتژی خود برای موفقیت معرفی کرد و رویارویی عمیق تری را با ایالات متحده آغاز کرد.

کیم در اوایل سال 2013، در دومین سال کامل قدرت خود، قول داد که یک ICBM بسازد که بتواند به آمریکا برسد، یک بیانیه انقلابی که موضع کره شمالی را به طور اساسی در مذاکرات تغییر خواهد داد. کارشناسان می گویند که حدود هشت سال بعد، او به هدف خود رسیده است، اگرچه سوالات بی پاسخ مانده است. اما در عین حال، کیم انزوای کشورش را عمیق تر کرده است. لغو تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و ایالات متحده، صادرات این کشور را ممنوع کرده، واردات نفت را مسدود کرده، کشور را از سیستم مالی جهانی خارج کرده، آن را در لیست سیاه قرار داده و سرمایه‌گذاری خارجی را ممنوع کرده است. همه اینها نتیجه استراتژی بی امان ترامپ علیه پیونگ یانگ است که به «فشار حداکثری» معروف است.

این سلسله تحریم ها، بهبود اندک پنج ساله کشور در اقتصاد و استانداردهای زندگی را خراب کرد. هدف اصلی کیم مذاکره با آمریکا با شرایط مساعد به منظور لغو تحریم ها و در عین حال حفظ حداکثر توان هسته ای خود بود. امید آمریکا به «خلع سلاح اتمی کامل» کره شمالی شکست خورده است و به همین دلیل است که – با وجود همه این اجلاس های باشکوهی که کیم قطعاً آن طور که می خواست به صحنه بین المللی آورده است – هرگز توافقی حاصل نشده است. با این حال، کیم جونگ اون همچنین اولین رئیس دولت کره شمالی است که با رئیس جمهور ایالات متحده ملاقات کرده است.

کره شمالی از روسیه کمک می خواهد: "ایالات متحده در حال آموزش برای جنگ است"

کره شمالی با وجود موقعیت خود به عنوان یک قدرت هسته ای، کشوری فقیر باقی مانده است. وقتی از مناطق روستایی بازدید می کنید، مردمی را می بینید که در روستاهای کوچک زندگی می کنند و با گاوآهن هایی که توسط گاوها کشیده می شود در مزارع کار می کنند. از سوی دیگر، پایتخت، پیونگ یانگ، مدرن‌تر از آن چیزی است که اکثر مردم انتظار دارند، عمدتاً به این دلیل که دولت منابع خود را در آنجا در طبقات محکمی سرمایه‌گذاری می‌کند. بسیاری از مردم گوشی های هوشمند دارند، البته با دسترسی محدود به اینترنت (کره شمالی به نوعی گوشی های هوشمند اندرویدی خود را به عنوان سیستم عامل می سازد)، به رستوران ها می روند، فروشگاه هایی با طیف گسترده ای از کالاهای مصرفی وارداتی دارند و بیشتر آنها رویدادهای گسترده ای در جهان هستند. با این حال، این کشور هنوز هاله‌ای یکپارچه‌سازی با مردم، مدل‌های موی قدیمی و لباس‌های رسمی قدیمی دارد – چیزی به نام لباس غیررسمی در بین مخاطبان کره شمالی وجود ندارد.

اما با تأثیرات مخرب همه‌گیری کووید-19، که کیم را از تجارت با جهان خارج در سال 2020 باز داشت، آینده برای کره شمالی بسیار تاریک‌تر به نظر می‌رسد. از آنجایی که کره شمالی به توسعه توانایی های نظامی خود ادامه می دهد، به نظر نمی رسد دولت بایدن عجله ای برای وارد شدن به گفتگو با کره شمالی و اعمال تحریم های جدید و جدید نداشته باشد.

کیم در حال حاضر در بن بست نشسته است و منتظر روزی است که ترامپ در نشست هانوی در سال 2019 با مردی که او با تحقیر او آن را “مرد موشکی” می نامید ملاقات کرد. شاید روزی بهترین زمان برای کیم جونگ اون فرا برسد – اما چه کسی می تواند این را پیش بینی کند. ? در هر صورت، احتمالاً کیم همچنان بر شایعات و گمانه زنی‌ها در مورد مرگ و سقوط رژیمش غلبه خواهد کرد. از این گذشته، همه اینها بخشی جدایی ناپذیر از این واقعیت است که کره شمالی یک راز برای بقیه جهان است – کشوری آنقدر مرموز، آنقدر ضعیف و مرموز که کمتر کسی می داند چگونه به آن نزدیک شود. کارشناسان بی‌شماری در گذشته کیم و کره شمالی او را اشتباه درک کرده‌اند و احتمالاً در آینده نیز به این کار ادامه خواهند داد.

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

از انگلیسی ترجمه شده است.

تام فودی نویسنده و تحلیلگر بریتانیایی در زمینه روابط سیاسی و بین المللی با تمرکز بر آسیای شرقی است. زیر توییت کرد @Tom_Fowdy

بیشتر در مورد موضوع – جنگی که ایالات متحده امیدوار است هرگز پایان نیابد[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themestulipbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma