چرا ناوگان دریای سیاه روسیه باید مدرن شود – RT EN


8 ژانویه 2022، 9:15 ب.ظ.

تحلیل میخائیل خدارنوک

مجله خبری فوربس در دسامبر نوشت که ناوگان دریای سیاه روسیه مهارت های تهاجمی خود را سریعتر از ناوگان اوکراینی از سال 2014 بهبود می بخشد. با این حال، مقایسه ناوگان دریای سیاه روسیه با ناوگان اوکراین ممکن است کاملاً نامناسب باشد. زیرا نیروی دریایی یک واحد عملیاتی و استراتژیک است که برای عملیات نظامی در دریا مورد استفاده قرار می گیرد. نیروهای مسلحی که کی یف در دریای سیاه دارد – یک ناوچه، یک مین روب و یک کشتی مهاجم – یک واحد عملیاتی و استراتژیک تشکیل نمی دهند.

"یک سیگنال واضح" - برای اولین بار گشت دریایی مشترک روسیه و چین در غرب اقیانوس آرام

فوربس وی در مقاله خود نوشت: کرملین سال ها و میلیاردها دلار برای تجهیز ناوگان خود به کشتی های جدید، زیردریایی ها، جت های جنگنده و شاید مهمتر از همه موشک های کال که صدها کیلومتر برد دارند، هزینه کرده است. اگر نیروهای روسی در حال حاضر در امتداد مرز با اوکراین که به سمت غرب غلت می‌زنند جمع شده‌اند، کشتی‌ها و زیردریایی‌های روسی می‌توانند با ده‌ها کالیبر به مدافعان و ساختارهای فرماندهی اوکراین حمله کنند.

در ماه های اخیر، رسانه های غربی بارها روسیه را به برنامه ریزی برای حمله به اوکراین متهم کرده اند. مسکو هرگونه اقدام علیه همسایه خود را رد می کند، اما ادامه گسترش ناتو به شرق را تهدیدی برای امنیت ملی خود می داند. اما جدای از مسائل سیاسی، می توان ناوگان دریای سیاه روسیه را از برخی جهات نسخه مدرن ناوگان شکست ناپذیر دانست؟

ناوگان دریای سیاه روسیه

اندازه ناوگان دریای سیاه روسیه که پایگاه اصلی آن در سواستوپل است، امروزه نسبتاً کوچک است. این واحد عملیاتی و استراتژیک نه ناوگان زیردریایی مربوطه دارد و نه ناوگان یا اسکادران عملیاتی مختلط. این ناوگان در حال حاضر دارای واحدها، تشکیلات و کشتی های زیر است:

ناوهای سطحی لشکر 30 با رزمناو موشکی مسکو – گل سرسبد ناوگان دریای سیاه – ناوچه های ضد زیردریایی خوب و زیر سوال و همچنین ناوچه ها دریاسالار گریگوروویچ، دریاسالار ماکاروف و در دریاسالار پاییز.

پوتین: سلاح مافوق صوت آزمایش شده با سرعت 9 ماخ - زمان 5 دقیقه برای نزدیک شدن به تصمیم گیرندگان دشمن

تیپ با کشتی های مهاجم و کشتی های بزرگ فرود نیکولای فیلتچنکوف، اورسک، ساراتوف، آسو، نووتشرکاسک، سزار کونیکوف و جمال. همچنین زیردریایی های پروژه 636 نووروسیسک، اوسکول قدیمی، کراسنودار، ولیکی نووگورود، کلپینو و پروژه زیردریایی 877، آلروسا.

همچنین یک تیپ پدافند بندری با ناوهای کوچکتر گردان ضد زیردریایی وجود دارد. الکساندروز، موروم ها و بلند شدی و کشتی ها ایوان آنتونوف، ولادیمیر جملیانوف و گئورگی کورباتوف برای دفاع از مین در نزدیکی پایگاه؛ و همچنین مین زداهای اقیانوسی ایوان گلوبز، توربین و فرش.

این ناوگان با هواناو پروژه 1239 تکمیل می شود. بورا و ساموم; ناوگان موشکی کلاس بوجان Wolotschok خشک می شود، Orekhovo-Suevo، اینگوشتیا، کلاغ خاکستری و همچنین کلاس رتیل سیکلون، R-60، شجاع، R-109 بریس، Nabereschnyje Tschelny و ایوانوویچ; تیپ 184 دفاع بندری با سه قایق ضد زیردریایی پوورینو، جیسک و کاسیموف و همچنین قایق های گشت پروژه 22160 واسیلی بیکوف، دیمیتری روگاچف، پاول درشاوین و سرگئی کوتوف; و لشکر 170 مین روب با مین روب شلسنیاکوف، والنتین پیکول و نایب دریاسالار ساخارین.

ولادیمیر پوتین درباره مانورهای ناتو در دریای سیاه: "چالشی جدی برای ما"

در نگاه اول، این ناوگان بسیار چشمگیر به نظر می رسد. با این حال، باید توجه داشت که ناوگان دریای سیاه کشتی های جدید نسبتا کمی در خدمت دارد. اینها شامل ناوچه های کلاس Admiral (پروژه 11356)، زیردریایی های دیزلی Project 636.3، قایق های موشکی کوچک کلاس Vishni Volochok (پروژه 21631)، مین روب های کلاس ایوان آنتونوف (Project 12,700) و Class22kovsprojected (پروژه 12700) و Class2kovsprojected. .

سایر کشتی های ناوگان دریای سیاه بسیار قدیمی هستند و برخی از آنها چندین دهه در خدمت هستند. برای مثال ناوچه موشکی لدنی از سال 1981 بخشی از نیروی دریایی بوده است و قبلاً زیر نظر دبیر کل شوروی لئونید برژنف خدمت کرده است. در حال حاضر ناوگان دریای سیاه دارای رزمناوهای موشکی و ناوشکن های مدرن با موشک های هدایت شونده نیست. و متأسفانه حتی مشخص نیست که چنین کشتی هایی چه زمانی به این ناوگان می پیوندند. برای مقایسه احتمالی با ناوگان سایر کشورهای منطقه، بهتر است ناوگان دریای سیاه را با قدرت ناوگان ترکیه مقایسه کنیم. از این گذشته، روسیه و ترکیه دو کشوری هستند که مهمترین بازیگران دریایی در منطقه محسوب می شوند.

مقایسه با ناوگان ترکیه

بر اساس منابع در دسترس عموم، ناوگان ترکیه متشکل از 16 ناوچه، 10 ناوگروه، 16 کشتی گشتی، 13 زیردریایی، 11 مین روب، 33 کشتی تهاجمی، 18 کشتی موشکی، 16 هواپیمای گشت زنی و 38 هلیکوپتر، بیش از 00 نفر است.

این در تضاد با ناوگان دریای سیاه روسیه است که اکنون بیش از 48 کشتی سطحی، هفت زیردریایی دیزلی-الکتریکی، 20 هواپیما و 10 هلیکوپتر و خدمه حدود 14000 نفر دارد.

روسیه و چین در برابر ایالات متحده با متحدان ناتو: آمادگی های اضطراری در حال انجام است

در نگاه اول، ممکن است به نظر برسد که ترکیه با در نظر گرفتن تعداد کشتی ها و خدمه مزیت مطلق دارد – اما اینطور نیست. زیردریایی های روسی در ناوگان دریای سیاه بسیار مدرن تر از زیردریایی های نیروی دریایی ترکیه هستند. شش زیردریایی پس از سال 2013 وارد خدمت شدند، در حالی که چهار زیردریایی ترکیه بین سال‌های 2006 و 2008 وارد خدمت شدند.

زیردریایی های روسی پروژه 636.3 مجهز به موشک های کروز کالیبر-PL با برد 2600 کیلومتر هستند و در نتیجه نسبت به نمونه های ترکیه برتری دارند. این موضوع به راحتی زیردریایی های روسی را در رده سلاح های استراتژیک قرار می دهد. ترکیه ممکن است کشتی‌های سطحی بزرگ‌تری نسبت به روسیه داشته باشد، اما بیشتر آنها قدیمی هستند و در قرن گذشته وارد خدمت شده‌اند.

برخی از ناوهای نیروی دریایی ترکیه در ایالات متحده و فرانسه ساخته شده است. هشت فروند از 16 ناوچه ترکیه از کلاس Oliver Hazard Perry هستند که بین سال های 1997 تا 2003 از ذخایر نیروی دریایی ایالات متحده به ترکیه تحویل داده شدند. نیروی دریایی ترکیه همچنین دارای کهنه سربازان فرانسوی A69 d’Estienne d’Orves است.

یکی دیگر از مزایای بزرگ ناوگان دریای سیاه روسیه، ناوچه های مدرن کلاس Admiral و کشتی های پروژه 21631 است که حامل سیستم های موشکی Kal-NK هستند. دامنه این سیستم بسیار فراتر از منطقه دریای سیاه است. علیرغم آنچه تاکنون در مورد آن صحبت کردم، تعداد و آموزش دریانوردان در ناوگان دریای سیاه هنوز کافی نیست.

آینده ناوگان دریای سیاه

در حال حاضر، ناوگان دریای سیاه در مدیترانه، دریای سرخ، بخش هایی از اقیانوس اطلس و اقیانوس هند، دریاهای سیاه و آزوف فعالیت می کند. ناوگان بسیار کوچک و بسیار ضعیف برای انجام وظایف است. بنابراین اجازه دهید تا حدس بزنم که ناوگان ایده آل چگونه می تواند باشد.

شویگو: موشک های مافوق صوت به زودی آماده استفاده می شوند

جهت گیری استراتژیک روسیه به سمت جنوب غربی و در کل منطقه مهم است، بنابراین ایده خوبی برای نیروی دریایی خواهد بود که موقعیت متفاوتی برای کشتی های سطحی خود داشته باشد. به عنوان مثال، پنج یا شش رزمناو موشک هدایت شونده با حداقل صد پرتابگر عمودی، یک تیپ شش یا هفت ناوشکن موشک هدایت شونده با حداقل یکصد موشک انداز عمودی، یک لشکر فرود با پنج یا شش سیستم فرود همه منظوره، قایق هایی مانند یکی در کرچ اخیراً پروژه 23900 و یک لشکر با 12 تا 14 زیردریایی دیزلی-الکتریکی را متعهد شد.

در این حالت ، بندر سواستوپل می تواند همه این نیروها را در خود جای دهد ، واحدهای فرود به راحتی در دریاچه دونسلاو قرار می گیرند ، اما فقط پس از تعمیرات اساسی پایگاه. با در نظر گرفتن این موضوع، توصیه می شود حداقل یک تیپ تفنگداران دریایی دیگر راه اندازی شود.

ناوگان دریای سیاه همچنین می تواند از ایجاد یک فرماندهی حمل و نقل دریایی برای کنترل حمل و نقل دریایی و اقیانوسی هم برای نیروی دریایی و هم برای کل وزارت دفاع بهره مند شود. مداخله نظامی در جمهوری عربی سوریه به طور قانع کننده ای نیاز به چنین فرماندهی را نشان داده است. فرماندهی باید کشتی های تجاری را استخدام کند – یعنی. کشتی های رورو و کانتینری، حمل و نقل های بزرگ، و همچنین کشتی ها و تانکرهای کوچکتر. استفاده از لندینگ کرافت های بزرگ برای جابجایی تجهیزات، همانطور که در زمان جنگ سوریه انجام شد، به دلایل بسیاری غیرعملی است. و حل یک بحران فرضی می تواند به بار زیادی نیاز داشته باشد.

به عبارت دیگر، ناوگان دریای سیاه حداقل دو برابر بیشتر از آنچه در حال حاضر دارد به کشتی های سطحی و زیردریایی نیاز دارد. برخی می گویند این یک اغراق است، اما در واقع مهم ترین چیز است، چه از نظر تجهیزات و چه از نظر کارکنان. تنها زمانی که این پیشنهادها اجرا شوند، می‌توان ناوگان دریای سیاه را به اندازه کافی مجهز کرد تا با چالش‌هایی که در آینده با آن مواجه خواهد شد، مقابله کند.

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

ترجمه شده توسط انگلیسی.

میخائیل چودارنوک مفسر نظامی برای RT.com. او یک سرهنگ بازنشسته است. او به عنوان افسر در اداره کل ستاد کل نیروهای مسلح روسیه خدمت کرد.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله