پاسخ اوتیسم – بیانیه استولتنبرگ در نشست دیجیتالی وزیران خارجه ناتو – RT DE

[ad_1]

9 ژانویه 2022 20:17

روسیه اکنون به صراحت منافع امنیتی خود را با ایالات متحده و ناتو بیان می کند. دلیلی وجود ندارد که استولتنبرگ، دبیرکل، در بیانیه مطبوعاتی خود به این موضوع بپردازد. اما ممکن است در آینده این موسیقی در جای دیگری پخش شود.

توسط لئو انسل

این واقعیت که روسیه از سیاست‌های توسعه‌طلبانه غرب که تقریباً دو دهه و نیم است، احساس خطر می‌کند، باید برای همه افرادی که هنوز می‌توانند برای لحظه‌ای خود را به جای همتایان خود قرار دهند، بدانند. کلمات کلیدی عبارتند از: پنج گسترش ناتو از سال 1999 تا مرز روسیه با مجموع 14 عضو جدید. عدم تصویب یا فسخ تقریباً تمام معاهدات خلع سلاح و کنترل تسلیحات، مانند معاهده A-KSE در مورد خلع سلاح نیروهای مسلح و سیستم های تسلیحاتی در اروپا، معاهده ABM در مورد محدودیت سیستم های دفاع موشکی (2001)، INF. معاهده ای که بر تولید و استقرار موشک های زمین به هوا و موشک های کروز بین 500 تا 5500 کیلومتر حکومت می کند (2019) و معاهده آسمان های باز که باید به هر دو طرف اجازه دهد در مورد اقدامات اعتمادسازی “علنی” باشند، ممنوع شد. (2020)؛ جنگ‌های تهاجمی بر خلاف قوانین بین‌المللی، مانند علیه جمهوری فدرال یوگسلاوی (1999) و عراق (2003)، تفسیر گسترده‌ای از دستورات سازمان ملل، مانند مورد لیبی در سال 2011، یا تفسیرهای بسیار خلاقانه از تأسیس ناتو-روسیه. قانون (2016)، که مستلزم استقرار دائمی نیروهای غربی و سیستم های تسلیحاتی ممنوع در خارج از درب ورودی روسیه است. توسعه سیستم دفاع موشکی جهانی Aegis با ماژول های حمله در رومانی و لهستان. تلاش برای تغییر رژیم در فضای پس از شوروی، به وضوح در اوکراین (2013/2014).

همه اینها معلوم است. با این حال، آنچه جدید است این است که روسیه در حال حاضر به وضوح منافع امنیتی خود از جمله خطوط قرمز را مشخص می کند و آنها را به صراحت به ناتو و ایالات متحده ابلاغ می کند.

آنچه روسیه به ناتو ارائه می دهد …

در 17 دسامبر سال گذشته، روسیه ابتکار دیپلماتیک را به دست گرفت و پیش نویس معاهده ای را با هدف ایجاد تضمین های امنیتی الزام آور قانونی برای هر دو کشور به ناتو و ایالات متحده ارسال کرد. – بیایید ببینیم روسیه چیست ناتو ارائه می دهد:

 • هر دو طرف تأیید می کنند که خود را به عنوان دشمن نمی بینند.
 • بازگشت به اصول «امنیت برابر و غیرقابل تقسیم»؛
 • پرهیز از استفاده و تهدید به خشونت؛
 • از ایجاد موقعیت هایی که هر کشوری ممکن است آن را تهدیدی برای امنیت ملی خود بداند خودداری کنید.
 • خویشتن‌داری در برنامه‌ریزی‌ها و تمرین‌های نظامی برای جلوگیری از «لبه‌های خطرناک» (حوادث خطرناک)، به‌ویژه در منطقه دریای بالتیک و بر فراز دریای سیاه؛
 • احیای شورای ناتو-روسیه و سایر فرمت های گفتگوی دوجانبه و چندجانبه؛
 • شفافیت تمرینات و مانورهای نظامی؛
 • ایجاد خطوط تلفن برای تماس های اضطراری (احیای “تلفن قرمز”)؛
 • عقب نشینی نیروهای مسلح و سیستم های تسلیحاتی غربی به سطح قبل از اولین توسعه ناتو به شرق.
 • خودداری از استقرار موشک‌های کوتاه‌برد و میان‌برد زمینی در مناطقی که از آنجا می‌توانند به خاک کشور دیگر حمله کنند.
 • بدون گسترش بیشتر ناتو (مخصوصاً شامل نکردن اوکراین، که با نام ذکر شده است).
 • ناتو از فعالیت های نظامی در منطقه اوکراین و سایر کشورهای اروپای شرقی، قفقاز جنوبی و آسیای مرکزی دست می کشد.
 • ایجاد یک کریدور عمدتاً غیرنظامی بین ناتو و روسیه.

و ایالات متحده آمریکا

این طرف از ایالات متحده آمریکا پیش نویس قرارداد همچنین شامل پیشنهادات زیر است:

 • با تایید مجدد این اعلامیه که جنگ هسته ای نمی تواند برنده داشته باشد و باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از این تهدید به کار گرفت.
 • امتناع از اقدامات مقدماتی برای جنگ علیه طرف مقابل در قلمرو کشورهای ثالث.
 • ایالات متحده از ایجاد پایگاه های نظامی و همکاری نظامی دوجانبه در و با کشورهای منطقه پس از شوروی که عضو ناتو نیستند، چشم پوشی می کند.
 • امتناع متقابل از استقرار نیروهای مسلح و سیستم های تسلیحاتی در خارج از قلمرو خود، که ممکن است کشور دیگر آن را تهدیدی برای امنیت ملی خود بداند.
 • خودداری از بمب افکن های سنگین و حضور کشتی های جنگی سطحی در مناطقی که از آنجا می توانند اهدافی را در قلمرو طرف متعاهد دیگر مورد حمله قرار دهند.
 • خودداری از استقرار سلاح‌های هسته‌ای در خارج از قلمرو مستقل خود و همچنین بازگرداندن سیستم‌های تسلیحاتی مربوطه و تخریب زیرساخت‌های مربوطه در کشورهای ثالث؛
 • بدون آموزش پرسنل در مورد استفاده از سلاح های هسته ای و بدون تمرین نظامی در مورد استفاده از آنها در کشورهایی که آنها را ندارند.
وزارت دفاع روسیه: ناتو برای درگیری مسلحانه با روسیه آماده می شود

البته، شیطان در جزئیات است، همانطور که همیشه در مورد معاهداتی مانند این اتفاق می افتد، و همه پیشنهادات نیازمند بررسی دقیق سیاستگذاران امنیتی و کارشناسان دیپلماتیک است. به ویژه، هر دو معاهده باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند و در صورت لزوم، توسط کشورهای اروپایی ناتو اصلاح شوند به این معنا که امنیت ملی آنها به خطر نیفتد.

با این حال، از ناتو و ایالات متحده خواسته می شود که دو پیش نویس معاهده را به عنوان بیانیه روشن منافع امنیتی روسیه بخوانند، آنها را به دقت مطالعه کنند و از آنها به عنوان نقطه شروع مذاکرات استفاده کنند. بهبود چشمگیر وضعیت امنیتی همه کشورهای متعاهد در پایین ترین سطح نظامی ممکن تو باید. در این زمینه، پیشنهاد تشکیل یک کنفرانس سطح عالی در مورد امنیت اروپا بر اساس قانون نهایی هلسینکی 1975، منشور پاریس 1990 و توافقنامه بوداپست 1994، که توسط گروهی از دیپلمات ها و ژنرال های بلندپایه آلمانی پیشنهاد شده است. به دلیل پیوستن به اوایل دسامبر، و در کمال تعجب، فریدبرت فلوگر، که کاملا محافظه‌کار محسوب می‌شود، شنبه گذشته به مناظره سیاسی CDU معرفی شد.

پاسخ اوتیستیک

نشست دیجیتالی فوق‌العاده هر 30 وزیر خارجه ناتو در 7 ژانویه برگزار شد و جالب بود که ببینیم آیا و اگر چنین است، ناتو چه واکنشی به پیش‌نویس معاهده روسیه خواهد داشت.

اما هیچ چیز شبیه به آن. در کنفرانس مطبوعاتی پایانی، دبیرکل به وضوح عصبی عبارات معمول را معرفی کرد. پس از اخطار مطیع در مورد تهاجم ادعایی نیروهای روسی به اوکراین، که روسیه بهای زیادی برای آن خواهد پرداخت – ما باید برای شکست دیپلماسی آماده باشیم، عبارتی که رسانه با کیفیت آب و هوا بلافاصله به عنوان عنوان استفاده شد – استولتنبرگ از چرخ های معروف دعا استفاده می کند: ناتو به حمایت از اوکراین و گرجستان برای محافظت از متحدان ادامه خواهد داد.تقویت مداوم نیروهای مسلح ما در کشورهای بالتیک و لهستان«علاوه بر این، هر کشور، صرف نظر از وسعت و همسایگانش، حق دارد مسیر خود و متحدانش را انتخاب کند. بدیهی بود که هدف آن اوکراین و گرجستان بود.

خبرنگار سابق مسکو از ARDگابریل کرون-شمالز، چند ماه پیش آنچه لازم بود گفت:

“همه کشورها حق دارند برای عضویت در ناتو درخواست دهند. اما ناتو در جهان حق دارد که نامزدها را رد کند اگر ملاحظات سیاسی عمده مخالف آن باشد!”

اما به نظر نمی رسد استولتنبرگ گردنش را پر کند، بنابراین او فنلاند و سوئد را همزمان انجام داد. “شریکایی که بیشتر و بیشتر با آنها کار می کنیم” – یک درخواست بی ادبانه: درهای ناتو باز می ماند!

لاوروف به استولتنبرگ دبیرکل ناتو توصیه کرد شغل خود را تغییر دهد

و برای گنجاندن کلمه اجتناب ناپذیر “گفتگو” در جایی در آن بیانیه، او از از سرگیری شورای ناتو-روسیه در هفته آینده که به گفته دبیرکل ناتو از سال 2019 خواستار آن شده است، استقبال کرد. (در هیجان، فراموش کرد که بگوید ناتو این شورا را برای سالها پس از بحران 2014 در اوکراین تعلیق کرده بود.) به طور خلاصه، پاسخ ناتو به منافع آشکار روسیه مانند اوتیسم بالینی بود.

«رنسانس دیپلماسی دوجانبه»؟

حداقل اشاره شد که استولتنبرگ هرگز از تاکید بر اینکه ایالات متحده از نزدیک با متحدان اروپایی خود در مذاکرات دوجانبه آتی با روسیه هماهنگ خواهد کرد خسته نمی شود.

«ایالات متحده کاملاً صریح بوده است: بدون نشستن اروپایی‌ها بر سر میز مذاکره، هیچ تصمیم و بحث امنیتی در اروپا وجود نخواهد داشت.

این احتمالاً می تواند سوت کودک در جنگل باشد و همچنین عصبی بودن غیرقابل انکار دبیرکل را توضیح دهد. شاید او فقط می ترسد که از کنسرت بزرگ کنار گذاشته شود، زیرا ممکن است در آینده موسیقی در جای دیگری پخش شود.

نه تنها شورای ناتو-روسیه هفته آینده دوباره تشکیل جلسه خواهد داد، بلکه رایزنی‌ها بین دیپلمات‌های ارشد ایالات متحده و روسیه در مورد گفتگوی راهبردی سرانجام در 10 ژانویه آغاز خواهد شد. در 6 ژانویه، وزیر دفاع روسیه، شویگو با همتای آمریکایی خود آستین تماس گرفت. “مسائل امنیتی مورد علاقه مشترک” و به گفته آستین، “اقدامات کاهش خطر در مرز اوکراین” مورد بحث قرار گرفت.

زیرا "تجاوز روسیه": سوئد قصد دارد تا سال 2030 نیروهای مسلح خود را دو برابر کند

بنابراین به نظر می‌رسد که می‌توان موضوع مهم گفت‌وگوها و اقدامات – همچنین با توجه به کاهش تنش در اوکراین – را به تماس‌های دوجانبه بین ایالات متحده و روسیه منتقل کرد. (مفسران ماوراء اقیانوس اطلس در رسانه های برجسته آلمانی، اما همچنین بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و یک کارشناس برجسته حقوق بین الملل آلمانی و نویسنده پرفروش، بلافاصله با وحشت و حتی هیستری واکنش نشان دادند.) دو نشست دیجیتال بین پوتین و بایدن سال گذشته به پایان رسید. ممکن است مثبت تر از آنچه که تاکنون به طور رسمی اعلام شده باشد.

نمی‌توان رد کرد که رئیس‌جمهور آمریکا نیز کم کم دارد متوجه می‌شود «خطوط قرمز» روسیه کجاست. و اینکه او همچنین خطر فراتر رفتن از این را بسیار بزرگ می بیند. آنگاه نتیجه «رنسانس دیپلماسی دوجانبه» خواهد بود. این واقعیت که اروپایی ها در بهترین حالت سر میز گربه خواهند نشست، لزوماً فاجعه نیست. در نهایت، آنها نتوانستند به طور دائمی درگیری در اوکراین را برای بیش از هفت سال و نیم کاهش دهند.

اولین گام های مهم برای کاهش تنش ها در جنگ سرد جدید – از هر کسی که باشد – قطعا باید مورد استقبال قرار گیرد. بسیار مهم است که همه کشورها در درازمدت بی حرکت نمانند. این نه تنها گام هایی را از بن بست خارج می کند، بلکه کل سیستم امنیتی را نیز بازنگری کامل می کند!

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. مشارکت مهمانان و نظرات نباید منعکس کننده دیدگاه تیم تحریریه باشد.

بیشتر در مورد موضوع – نشست شورای ناتو و روسیه در 12 ژانویه تایید شد



[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله