رئیس جمهور که نمی تواند در برابر ایالات متحده مقاومت کند – RT EN

[ad_1]

17 ژانویه 2022 07:10

نظر توسط Daniel Kovalik

من اخیراً در مراسم تحلیف دانیل اورتگا، رهبر ساندینیستا به عنوان رئیس جمهور نیکاراگوئه شرکت کردم و او را با روحیه بالا دیدم که آشکارا از ریاکاری ایالات متحده انتقاد می کند، اکنون که کشورش روابط خود را با چین عادی کرده است.

من از سال 1987 مرتباً به نیکاراگوئه آمده‌ام تا با گروه رو به رشد مردان و زنان الهام‌بخش معروف به ساندینیستا همبستگی خود را نشان دهم. آنها بودند که توانستند در انقلاب موفق علیه دیکتاتوری خانواده سوموزا – علیه رژیمی که در سال 1934 با کمک ایالات متحده تأسیس شد و تا انتها توسط آنها حمایت می شد – به پیروزی باورنکردنی دست یابند. سرانجام در سال 1979 فروپاشید. ده‌ها هزار نفر از نیکاراگوئه‌ای توسط هواداران آناستازیو سوموسا، که به مردم خود شلیک کردند و در تلاش برای حفظ قدرت، شهرها را از هوا بمباران کردند، کشته شدند. با این حال ساندینیستاها به رهبری دانیل اورتگا پیروز شدند.

نیکاراگوئه: دانیل اورتگا روی کار آمد و تحریم های آمریکا را محکوم کرد

بیش از 100 سال مداخله ایالات متحده

ایالات متحده که بیش از یک قرن به طور منظم در نیکاراگوئه مداخله کرده است، هرگز انقلاب ساندینیستا و رهبر آن را نپذیرفته است، زیرا هرگز ایده دکترین مونرو را که در سال 1823 تعریف شده است – دکترینی که ایالات متحده دارد، رها نکرده است. یک حکومت بر نیمکره غربی و به گفته رئیس جمهور تئودور روزولت، این حق را برای خود محفوظ می دارد که در هر کشوری در آمریکای جنوبی و لاتین مداخله کند تا این سلطه را حفظ کند و از اعمال نفوذ کشورهای دیگر جهان در این منطقه جلوگیری کند.

اورتگا و ساندینیستاها که جرات سرنگونی دیکتاتوری مورد حمایت ایالات متحده را داشتند و متحدان خود را برای دفاع از انقلاب خود انتخاب کردند – از جمله کوبا، اتحاد جماهیر شوروی و سایر کشورهای پیمان ورشو – تهدیدی مستقیم برای دکترین مونرو محسوب می شدند. و اکنون اورتگا که از سال 2007 بر سر کار بوده و در نوامبر گذشته با پیروزی قاطعانه مجدداً به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد، دستکش دیگری برای به چالش کشیدن برتری ایالات متحده با به رسمیت شناختن رسمی جمهوری خلق چین و از سرگیری روابط دیپلماتیک که در سال 1990 متوقف شده بود، کنار گذاشت. ، زمانی که اورتگا در انتخاب مجدد رقیب خود ویولتا چامورو شکست خورد.

دومین موج مترقی آمریکای لاتین

ساخت کانال با همکاری پکن

یکی از بزرگترین ترس ها در ایالات متحده – و بنابراین یکی از بزرگترین تهدیدها برای بقای دکترین منسوخ مونرو – این است که اورتگا با همکاری چین، کانال جدیدی را ایجاد کند که سواحل اقیانوس آرام نیکاراگوئه را به سواحل اقیانوس اطلس متصل کند. کشور حمل و نقل . ایالات متحده نیز به دنبال ایجاد چنین کانالی بین دو اقیانوس قرن 19 است که در کنار آن توانایی کنترل و بهره برداری از آن را داشته باشد.

چنین کانالی که از میان دریاچه‌ای عظیم بین دو ساحل نیکاراگوئه می‌گذرد، می‌تواند کشتی‌هایی بزرگ‌تر از کشتی‌هایی را که می‌توانند کانال پاناما منسوخ شده را حرکت دهند، در خود جای دهد. چنین کانالی حتی به کشتی ها اجازه می دهد در هر دو جهت به طور همزمان حرکت کنند. در واقع، به گفته وزارت امور خارجه ایالات متحده، تجربه رهبر حزب لیبرال نیکاراگوئه خوزه زلایا، که با آلمان و ژاپن برای ساخت این کانال در اوایل دهه 1900 مذاکره کرد، منجر به اولین تهاجم آمریکا در سال 1911 شد، به رهبری تفنگداران دریایی. به نیکاراگوئه

با این حال، تفنگداران دریایی ایالات متحده که در نهایت توسط رهبر برجسته چریکی آگوستو سزار ساندینو عقب رانده شدند، نیکاراگوئه را تا سال 1934 پس از استقرار دیکتاتوری سوموس برای همیشه ترک کردند. پس جای تعجب نیست که به رسمیت شناختن چین توسط نیکاراگوئه، حضور مقامات چینی در مراسم تحلیف اورتگا و اعلام آمادگی نیکاراگوئه برای پیوستن به طرح “یک کمربند، یک جاده” چین زنگ خطر را در واشنگتن به صدا درآورده است.

سوئد: نخست وزیر یک مهاجر غیرقانونی را به عنوان نظافتچی منصوب کرد

برداشت از افتتاحیه

من این افتخار را داشتم که به نیکاراگوئه دعوت شوم تا در افتتاحیه اورتگا در میدان انقلاب در ماناگوا شرکت کنم، جایی که بنر بزرگی بر روی یک کلیسای تاریخی نصب شده بود که روی آن نوشته شده بود: “همه با عشق، همه برای عشق”. همانطور که در طول سال ها مشاهده کرده ام، اورتگا اغلب در سخنرانی های خود از عشق صحبت می کند. شما نمی توانید این را از زبان سیاستمداران در ایالات متحده بشنوید، جایی که عشق و دلسوزی به رای دهندگان به ندرت در فهرست غذاها وجود دارد. شعار افتتاحیه “Somos Pueblo Presidente” (مردم رئیس جمهور هستند) بود و برای تأکید بر این روحیه دموکراتیک، همه نیکاراگوئه ای های حاضر دست خود را برای پیوستن به اورتگا در ادای سوگند بالا بردند.

در همین حال، اتحادیه اروپا و ایالات متحده در صبح روز آغاز به کار، دور جدید تحریم ها را علیه نیکاراگوئه اعلام کردند. طبق معمول، این کار بر اساس ترس واهی از دموکراسی در کشور انجام شد. این واقعیت را نادیده می گیرد که نیکاراگوئه تا زمانی که ساندینیست ها دیکتاتوری سوموس را برای برگزاری اولین انتخابات آزاد و عادلانه در نیکاراگوئه در سال 1984 سرنگون کردند، دموکراسی نداشت. او همچنین این واقعیت را نادیده گرفت که اورتگا و ساندینیست ها به طور مسالمت آمیز در سال 1990 پس از شکست در انتخابات استعفا دادند. به هنگام.

هاوانا در یک دعوای حقوقی در مونیخ پیروز شد: اگر می گوید کوبا، کوبا باید داخل باشد

برخلاف استانداردهای دوگانه آمریکا

اورتگا با اشاره به وقایع واشنگتن در 6 ژانویه سال گذشته، زمانی که صدها آمریکایی برای اعتراض به آنچه که آنها – و میلیون ها نفر دیگر – به عنوان انتخابات ادعایی تقلبی نامیدند، به ساختمان کنگره آمریکا هجوم بردند، سخنی درباره دموکراسی برای گفتن داشت. وی خاطرنشان کرد: بسیاری از دستگیرشدگان به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند. و چون اعمال آنها می تواند سیاسی باشد، می توان این افراد را زندانی سیاسی نیز دانست. با این حال هیچ کشوری به طور جدی در مورد اعمال تحریم ها علیه ایالات متحده صحبت نمی کند.

هر چه در مورد وقایع 6 ژانویه فکر می کنید، مهم است که توجه داشته باشید که دولت نیکاراگوئه به دلیل محاکمه کسانی که در قیام خشونت آمیزتر و مرگبارتر در نیکاراگوئه در سال 2018 شرکت کردند و/یا تشویق به انجام آن شده است مورد انتقاد و تحریم قرار گرفته است. . این قیام، که جان بیش از 160 نیکاراگوئه را گرفت، احتمالاً توسط ایالات متحده تأمین مالی شده است.

برخورد متفاوت با این دو موقعیت در نیکاراگوئه و سایر قربانیان منافع ادعایی ایالات متحده در دفاع از دموکراسی و حقوق بشر مورد توجه قرار نگرفته است.

مکزیک مجوز استفاده اضطراری از واکسن تاج کوبایی ابدالا را صادر کرد

یادبود قربانیان مداخله آمریکا

اورتگا با صحبت از حمایت ایالات متحده از اقدامات خشونت آمیز علیه نیکاراگوئه، زمان کافی برای روی کار آمدن خود را صرف کرد تا به جنگ تضادها مورد حمایت ایالات متحده در دهه 1980 که منجر به کشته شدن حدود 30000 نیکاراگوئه شد، پاسخ دهد. – رقمی نجومی برای کشوری با جمعیت کمتر از سه میلیون در آن زمان

اورتگا سخنان خود را با تشریح وضعیت اسفبار زنی که در مراسم تحلیف شرکت کرده بود – برندا روشا، رئیس شورای انتخابات نیکاراگوئه – که در سن 15 سالگی بازوی خود را به دست کنتراها از دست داد و اکنون توسط ایالات متحده تحریم شده است، آغاز کرد. . وی تاکید کرد که تحریم‌ها بخش جدایی‌ناپذیر تجاوزات آمریکا علیه نیکاراگوئه و همچنین ونزوئلا و کوبا، دو کشوری است که در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور آنها حضور داشتند.

ویلسون کهنه سرباز ویتنامی

او همچنین در مورد اشک تمساح آمریکا به دلیل نقض حقوق بشر حرفی برای گفتن داشت. او به مورد برایان ویلیامسون، دیگر مهمان افتخاری اشاره کرد. ویلسون، یک کهنه سرباز ویتنام که به یک فعال صلح تبدیل شد، در سال 1987 پس از نشستن در راه آهن کالیفرنیا در اعتراض به عرضه سلاح به جوخه های مرگ السالوادور، هر دو پای خود را از دست داد. او می خواست قطاری را که این وسایل را حمل می کرد متوقف کند.

با این حال، ویلیامسون توسط قطار زیر گرفته شد و بعداً مشخص شد که این فقط یک تصادف نبوده است. به راننده دستور داده می شود که همانطور که معمولاً انجام می دهد توقف نکند. اورتگا به درستی اعتبار حقوق بشر را در کشوری که اجازه چنین جنایاتی را می دهد زیر سوال برد.

پس از موفقیت حزب مادورو در ونزوئلا: ایالات متحده دوباره به تقلب در انتخابات مشکوک شد

برتری ایالات متحده در حال افول است

خلاصه اینکه اورتگا و نیکاراگوئه ای ها که مدام در حین سخنرانی او را تشویق می کردند، در برابر آزار و اذیت و تجاوزات آمریکا ثابت قدم و سرکش ماندند. با برقراری مجدد روابط با چین، آنها در حال حاضر از حمایت لازم برای برقراری موثر خود برخوردار هستند. در عین حال، آن دسته از سیاستمداران آمریکایی را محکوم می کند که معتقدند حاکمیت ایالات متحده در جهان غیرقابل انکار است.

کارل روو، استراتژیست جمهوری خواه اظهار داشت: «ما اکنون یک امپراتوری هستیم و واقعیت خود را خلق می کنیم. همانطور که شما این واقعیتی را که ما ایجاد کرده ایم مطالعه می کنید، ما در حال ایجاد واقعیت های جدید برای مطالعه هستیم. ما بازیگران تاریخ هستیم و همه شما برای مطالعه واقعیتی که ما خلق کرده ایم، باقی مانده اید!»

با این حال، رهبر اورتگا با پیروزی های انتخاباتی ثابت خود و ایجاد اتحادهای جدید با کشورهایی مانند چین نشان داد که زمان تغییر کرده است، که اکنون ایالات متحده با امپراتوری در حال فروپاشی خود باید از حاشیه به عنوان نیکاراگوئه کوچکی که آینده خود را برنامه ریزی می کند، تماشا کند. و واقعیت های خودش را می سازد.

برای ما که به طور غریزی طرفدار داوود هستیم و نه جالوت، این رضایت محض است.

RT DE به دنبال طیف وسیعی از نظرات است. پست ها و نظرات مهمان نباید منعکس کننده دیدگاه سردبیر باشد.

از انگلیسی ترجمه شده است.

دانیل کوالیک حقوق بشر بین‌المللی را در دانشگاه پیتسبورگ تدریس می‌کند و نویسنده کتاب اخیر بدون جنگ: چگونه غرب قوانین بین‌المللی را با استفاده از مداخله بشردوستانه برای ارتقای منافع اقتصادی و استراتژیک نقض می‌کند، است.

بیشتر در مورد موضوع – یک ماه پس از جدایی با تایوان: نیکاراگوئه با چین قرارداد امضا می کند[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin hovarda