یک بحران است دم بین هند و چین است. اما این بار یک تفاوت بزرگ وجود دارد.

اینجا را کلیک کنید برای خواندن کامل مقاله.آن را کاملا روشن آنچه در حال وقوع است در امتداد خط کنترل واقعی (لاک)

توسط KETABKHOOOON در 27 خرداد 1399

اینجا را کلیک کنید برای خواندن کامل مقاله.

آن را کاملا روشن آنچه در حال وقوع است در امتداد خط کنترل واقعی (لاک) که جدا از چینی و هندی-کنترل قلمرو همراه هیمالیا. اما معتبر تر صدای در هند commentariat ادعا می کنند که در چین ساخته شده یک سری از ingresses در طول undemarcated, مورد مناقشه "خط" و کنترل در نظر گرفته شده حدود 60-کیلومتر مربع در منطقه لاداخ ادعا دهلی نو از جمله استراتژیک-مهم منطقه ای در نزدیکی یک تقریبا تکمیل بزرگراه است که در خدمت به عنوان حیاتی خط ارتباطی به مرزهای آن با چین و پاکستان است. و با وجود گزارش های تایید نشده امروز صبح از سرگیری درگیری در نزدیکی LAC که ترک کرده اند, هندی, سربازان مرده و شاید حتی ده ها تن دستگیر شده است.

فرض کنید که این نظرات درست است و آن این است که هیچ خودجوش مرز مناقشه بین چین و هند باید بپرسید چه پکن انگیزه هستند. واکنش اولیه به خصوص از چین-مراقب در ایالات متحده شده است به کراوات پکن حرکت در امتداد لاک زدن به یک مجموعه گسترده تر از اقدامات قاطعانه از جمله اقدامات اخیر بیشتر به تضعیف دلار هنگ کنگ استقلال. پکن آنها استدلال می کنند که بهره برداری از خلاء رهبری در آسیا به عنوان ایالات متحده قرقره از coronavirus همه گیر سیگنالینگ به همسایگان خود که آن را در حال ظهور است به عنوان منطقه غالب قدرت.

اما ممکن است یک اشتباه به reflexively لینک پکن حرکت در امتداد لاک به گسترده تر سیاست چینی تجاوز. در واقع نشانه های وجود دارد که چین در پاسخ به آمریکا-حمایت هند اقدامات یک جانبه ساخته شده در سال گذشته است.

در ماه اوت گذشته دولت هند لغو اسمی استقلال گسترده تر جامو و کشمیر منطقه الحاق منطقه مورد مناقشه بود که وضعیت یک دولت با توجه به قانون اساسی هند. دهلی نو پس از آن تقسیم سابق "دولت" به دو سرزمین جداگانه: "جامو و کشمیر" و "لاداخ" دومی که هر دو محل اخیر چینی ingresses و خانه به خاک ادعا توسط پکن. در اوایل این ماه, چینی, محقق وانگ شیدا, نوشتن در دولتی چین اقتصادی Net وب سایت به نظر می رسید به کراوات هند الحاق کشمیر به اخیر لاک فعالیت این استدلال که دهلی نو "مجبور چین به مناقشه کشمیر" و "به طور چشمگیری افزایش دشواری در حل و فصل مسئله مرز بین چین و هند است." به عنوان وانگ یادداشت پکن پاسخ رسمی به دهلی نو و کشمیر حرکت بود و در واقع بسیار قوی—هر چند بسیاری از ناظران به نظر می رسید به تفسیر آنها را به عنوان صرفا نمادین اقدامات برای جلب رضایت متحد آباد.

در واقع به نظر می رسد که هر دو دهلی نو و واشنگتن را به شدت اشتباه محاسبه چگونه پکن خواهد پاسخ به الحاق کشمیر در سال گذشته است. در حالی که ایالات متحده بسیاری از تحلیلگران بازدید دهلی نو حرکت خود را به عنوان تلاش برای به رسميت شناختن وضع موجود آنها نادیده گرفته و اظهارات مقامات هندی از جمله وزیر کشور Amit Shah نشان می دهد که هند گسترش آن حکم به بخشهایی از کشمیر تحت کنترل چین و پاکستان است. علاوه بر این ایالات متحده و وزارت امور خارجه در خصوص ارائه آن ضمنی تایید شده از هند و الحاق کشمیر نشان می دهد که این حرکت می تواند در ترویج و رونق اقتصادی در منطقه و منحرف کنگره موشکافی بیش از سخت گیرانه مستند های اعمال شده توسط هند بر منطقه. و در حالی که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ارائه شده در موارد متعدد به واسطه بین هند و پاکستان در کشمیر, بوروکراسی از جمله و سپس از بالا به دیپلمات های ایالات متحده برای جنوب آسیا آلیس چاه به طور مداوم به دنبال آب کردن آن ارائه دهد.

ایالات متحده به ارائه پوشش برای هند آن را به عنوان به دنبال ایجاد حقایق را بر روی زمین در کشمیر. و پس از آن تعجب آور که چین در حال حاضر در تلاش خود را برای ایجاد حقایق را بر روی زمین. در واقع با حمایت دهلی نو unilateralism و تلاش برای سرپا نگه داشتن آن را به عنوان یک هژمون منطقه ای واشنگتن ممکن است سهوا تسهیل پکن ظهور به عنوان یک قدرت در جنوب آسیا است.

پاکستان نه تنها دولت منطقه ای که ترس هندی تجاوز. در سال 2015 هند تحمیل محاصره در نپال تنها چند ماه پس از این کشور در برخورد با یک زلزله ویرانگر. از آن پس نپال طولانی تحت سلطه هند شده است veering به چین در مدار.

در سال 2017, نپال پیوست کمربند و جاده ابتکار و کاهش وابستگی اقتصادی در هند است. رو به رشد همکاری با چین داده نپال قاطعیت بیشتری در ایستاده تا به هند است. این ماه مجلس نپال را مجلس تایید رسمی جدید نقشه که شامل مناطق ادعا توسط هند پس از دهلی نو افتتاح یک جاده که عبور از قلمرو ادعا کاتماندو.

واشنگتن با این حال همچنان به تقویت دهلی نو نفوذ در منطقه با وجود آشکار اضطراب باعث کوچکتر متحده در منطقه است. آن را می بیند هند به عنوان منبع همگرایی اقتصادی منطقوی. ایالات متحده کمک مالی-تامین برق خط پروژه در نپال بحث برانگیز شد چرا که نیروهای سیاسی وجود دارد و درک می توان به یک استراتژی آمریکا برای سرپا نگه داشتن هند و شامل چین است.

به طور مشابه, سریلانکا دارای یک تاریخ پیچیده با هند است. در حالی که چینی وام باعث شده اتهام "دام بدهی دیپلماسی" جناح های سیاسی در سریلانکا هنوز دادگاه پکن به عنوان یک جایگزین برای دهلی نو است که دخالت در سریلانکا سیاست است. هند برای مثال آموزش داده و مسلح سریلانکا ببرهای تامیل گروه های تروریستی است.

جنوبی و کشورهای آسیایی از جمله پاکستان ممکن است به پشیمانی اقتصادی خود را در آغوش چین به عنوان تجارت خود را کسری بودجه و وام توازن رشد. اما ایالات متحده نیز ساخت یک خطای راهبردی را قادر می سازد هند را بدترین غرایز. سیاستگذاران ایالات متحده دیدن هند به عنوان یک خوش خیم قدرت در جنوب آسیا و مشاهده آن برون مرزی اقدامات و unilateralism در دهه های اخیر به عنوان استثنا به سیاست خویشتنداری ، اما این نمایش به اشتراک گذاشته شده است توسط بسیاری از هند همسایگان که حافظه تاریخی هند تجاوز. به عنوان یک نتیجه, آنها در حال تبدیل شدن به چین به تعادل هند است.

با مناسب و معقول در روابط با هر دو کشور هند و پاکستان و ایالات متحده قرار است به ارائه معنی دار کمک به هر دو کشور نسبت به حل مسالمت آمیز این مناقشه کشمیر. اما نه تنها این غیرمنتخب بوروکراسی کار به مانع مغلوب ساختن پیشی جستن میانجیگری ارائه, اما آن را نیز تحت فشار قرار دادند سیاست ایالات متحده را به یک مسیر جدید به طور موثر حمایت هند رویزیونیسم. به عنوان یک نتیجه, آمریکا نه تنها از دست یک برنامه به طور بالقوه فرصت تاریخی برای آوردن صلح به منطقه و رشد قدرت نرم خود, اما آن را نیز درج شده خود را عمیق تر به چین-هند-پاکستان مثلث تغییر شکل منطقه ای به منظور سوق دادن آن به سمت دو قطبی یکی از با پکن و اسلام آباد در یک طرف و دهلی نو و تا حدی خود را در دیگر.

هندی مقامات اغلب صحبت از دو جبهه جنگ با چین و پاکستان است. و اگر چنین سناریویی در حال حاضر بعید است, هند, هندو, ملی, دولت, جسارت توسط ایالات متحده خطرات veering به یک در سال های آینده باید از آن موفق به دوباره آن زمان سیاست های منطقه ای. دهلی نو نمی خواهد بود قادر به راه رفتن و پیاده روی با توجه به قدرت متعارف اختلاف بین آن و پکن و رو به رشد هم افزایی بین چین و پاکستان است. هند و ایالات متحده و نه نظر یک دیگر به عنوان متحدان. و پس از آن اشتباه خواهد بود برای دهلی نو به تعداد واشنگتن را پشتیبانی می کند. چین ingresses در طول لاک ارائه یک فرصت برای هر دو کشور هند و ایالات متحده برای ارزیابی دوم-سفارش اثرات سیاست های خود را در جنوب آسیا است. که ارزیابی مجدد باید با کشمیر.

عارف رفیق (@arifcrafiq) است که رئیس جمهور از وزیر Consulting, LLC یک خطر سیاسی مشورتی شرکت متمرکز بر خاورمیانه و جنوب آسیا است.

تصویر: ایسنا

اینجا را کلیک کنید برای خواندن کامل مقاله.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de