افغانستان به آزادی نیست 600 'بسیار خطرناک' طالبان اسیر

افغانستان شروع به انتشار هزاران نفر از زندانیان طالب از زندان در ممکن است اما می گوید برخی از آنها "بسیار خط

توسط KETABKHOOOON در 18 تیر 1399
افغانستان شروع به انتشار هزاران نفر از زندانیان طالب از زندان در ممکن است اما می گوید برخی از آنها "بسیار خطرناک" به رهایی بدون محاکمه. — AFP

کابل: مقامات افغانستان گفت: آنها نمی خواهند آزادی صدها نفر از اسیران طالبان تلقی می شود "بسیار خطرناک" با وجود برنامه ریزی شده مذاکرات صلح که لولا در زندانی ارز.

تحت شرایط طالبان معامله کابل متعهد به برخی از 5000 طالبان زندانی در یک مبادله است که ببینید شورشیان انتشار حدود 1000 نیروی امنیتی افغان اسیران.

اما شورای امنیت ملی (NSC) سخنگوی جاوید فیصل گفته است که 600 زندانیان طالبان خواسته تا آزاد شود هنوز هم "جدی پرونده های جنایی" در برابر آنها.

آنها عبارتند از افرادی که به اتهام قتل بزرگراه سرقت و حتی لواط و همچنین صدها نفر از جنگجویان خارجی دیگر مقام دولتی گفت که خواست نامش فاش نشود.

"آنها بیش از حد خطرناک منتشر خواهد شد" این مقام گفت. طالبان روز چهارشنبه دولت را متهم به جعل پرونده های جنایی در برابر زندانیان.

"اگر آنها همچنان به ایجاد مشکلات بیشتر در این زمینه و سپس آن را نشان می دهد که آنها نمی خواهند مسائل حل شود از طریق معقول و منطقی راه" سخنگوی Zabihullah مجاهد گفت.

اما سخنگوی شورای امنیت ملی فیصل اصرار دولت متعهد به مذاکرات.

"ما آماده برای صلح و آزادی زندانیان باقیمانده... هر توافق — نه فقط این صدها نفر از زندانیان که باید جدی پرونده های جنایی در دادگاه," او گفت:.

هر دو طرف متعهد شده اند برای برگزاری مذاکرات مستقیم با هدف پایان دادن به چندین دهه درگیری در افغانستان پس از اتمام بورس.

دولت در حال حاضر آزاد بیش از 4000 مبارزان طالبان در حالی که شورشیان را تکمیل کرده اند حدود دو سوم از آنها منتشر شده است.

در اوایل این هفته یک افغانستان گفت: در آن بود تا به مقامات به تصمیم می گیرید که باید منتشر شود.

"ما انتظار نداریم که طالبان به ما بگویید که زندانیان منتشر شود گفت:" صدیق صدیقی سخنگوی رییس جمهور اشرف غنی.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب