استثنایی وب سایت - بین بگ به شما امکان می‌دهد به آنجا برسیم

دوخت آن کاملا مناسب است و به خاطر داشتن طرح ساده با اغلب دکوراسیون ها ست می شود. میثم بزرگترین پسر ارکوازی بو

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

دوخت آن کاملا مناسب است و به خاطر داشتن طرح ساده با اغلب دکوراسیون ها ست می شود. میثم بزرگترین پسر ارکوازی بوده قدیمی ترین طایفه ارکوازی به شمار می رود و شامل نژاد های( رستم ،بسام بگ ،یاری بگ و حسن بگ )است و پس از مهاجرت میثو (میسم) ابتدا در تَرساق عراق سکونت گزیده و بعد ها به پشتکوه آمده است و این طایفه زادگاه غلامرضاخان ارکوازی است. ۷-طایفه چواری(چوار):این طایفه ساکنان قدیمی شهر چوار و از ایل ارکوازی میباشند .قسمتی از این طایفه پس از پیوستن به قیام ایلام در سال ۱۳۰۸ به نورآباد لرستان تبعید شدند و به چواری های نورآباد معروف هستند. ۹-طایفه آسنگر:این طایفه یکی دیگر از طوایف بخش مرکزی چوار و مجاور با تیره های قیطولی بوده و قسمت دیگری از این طایفه در شهر گُواور اسلام آباد است و اهالی این طایفه در روستا های :گله جار و اسنگرحداد میباشند. ۸-طایفه عبد رحمانی:متشکل از ۲تیره و ۳ بنه کو هستند و از اهالی شهر چوار و یکی طوایف ایل ارکوازی میباشند و قسمتی از این طایفه با نام تیره بان داری در روستای فاطمیه(خانواده های:راه سفیدی،پور رضایی و رضایی ،خدا کرمیان و موسوی) و خاندان یوسفی نژاد در ایل پنجستون است که اصالت ارکوازی دارند.

تیره های بگ بگ:۱-بگ بگ چگا خانواده های هواسی و شهبازی (شهبازبیگ و امیر خان)۲-بگ بگ بانخشک خانواده های رحمانی و الیاسی و درویشی و رضایی و شیرمحمدی و دوستی ۳- بگ بگ مورت خانواده فاضلی ۴-بگ بگ نفت شهر و کرمانشاه (خانواده برادران)۵-بگ بگ های ساکن ایلام و ساکن در محله خیام(خانواده کرم خان،دارشی و گل محمدی) ۶- بگ بگ عراق(خانواده های فرمان ،زیدان،رمضان و سلمان )از تیره های با اصالت ارکوازی میباشند. تنوع قومیتی وجود دارد، نژادهای طوایف مختلف این ایل را به کرمانجهای دیاربکر کردستان ترکیه، کلهرها، لکها، و یا بومیان کرد ساکن منطقه ایلام (مهکی) نسبت میدهند. ↑ ۱۴٫۰ ۱۴٫۱ "گروه رسانه ای سپهر آنلاین - غلامرضا خان ارکوازی ستارهای در آسمان اساطیر ایلام". و اصالت دیرینه ای در ارکوازی دارند که برخی آنها را سید و یا سبزواری و خویشاوند با میر های دره شهر که عرب ربیعه هستند میدانند ،اما میر ها جز قدیمی ترین طوایف ارکوازی بوده و اصالت ارکوازی دارند.در اصل میر ها از نسل سید منصور بگ و سید منصور بگ پسر اُلی بگ است و سیدمنصور فرزندی به نام سیدنقی داشته است. توجه به پارچه ای که بیرونی بین بگ ها از انواع پارچه ها دوخته شده اند غالباً فراموش نمی شود ، خریداران بدون بررسی جنس نوع پارچه با ظاهر زیبا تصمیم خرید خود را انجام می دهند.

بین بگ باید از دو لایه پارچه محکم ساخته شود: پارچه الاستیک داخل کیسه ، پر از مهره و پارچه کیسه بیرونی که می تواند شسته شود. مقاوم در برابر رطوبت یا مقاوم در برابر پارچه های آب پوشیده شده با لایه های خاص برای مقاومت در برابر جذب مایعات. ساختار بین بگ در مقایسه با یک مبل معمولی، هیچ کلاف چوبی یا فلزی ندارد و وزن کاربر بر روی دانههایی از جنس استایروفوم است. در حالی که این مبل های شنی به سبک اتاق نشیمن هنوز هم یک انتخاب عالی برای نوجوانان و جوانان است، بین بگ از نظر زیبایی، به ویژه راحت و مناسب برای افراد در هر سنی است. ۳-طایفه قیطولی:از بزرگترین طایفه های ارکوازی، قیطولی است که از چند تیره متفاوت تشکیل شدهاست.اصل و نسب این طایفه دارای بحث و شبهه فراوان است این طایفه از ۶ تیره(فیض اله گله زار، اسی عسکر گله جار، کمره و اکبر انارگ، مهدی بگ بوالحسن، دوریش طاق طاوی) تشکیل شده است و همه قیطولی هستند اما هم ریشه نیستند تیره فیض اله اصالتا از ایل ملکشاهی و طایفه گلان هستند و تیره دوریش در طاق طاوی اصالتا لر هستند ولی چهار تیره کمره و اکبر و مهدی بگ و اسی عسکر ،قیطولی وارکوازی اصل میباشند همچنین یکی از نوادگان کمره و اکبر به نام محمد سیه گه است که امروزه با نام طایفه سیه گه در چمزی ایل ملکشاهی است و اصالتا قیطولی ارکوازی هستند.  Po st w᠎as g​en erat ed  with G SA  C on tent G᠎ener at​or Demov​ersi on!

مبل شنی دارای تفاوت های زیادی نسبت به مبل بادی و بست وی می باشد. برای کیف های بیرونی باید از زیپ های محکم و دارای دندانه های پهن استفاده شود. بسیاری از افراد مبل های بیگ بنگ را برای کارکردن با کامپیوتر و استراحت های کوتاه مدت استفاده می کنند . بین بگها را میتوان در دکوراسیونهای مدرن استفاده کرد، این مدل از مبلهای تکنفره یا دونفره مناسب سبکهای سنتی و یا کلاسیک نیستند، اما میتوان در قسمت نشیمن منزل و جلوی تلویزیون آنها را قرار داد، یا حتی در اتاق مطالعه و کنار کتابخانه از آنها استفاده کرد. بین بگ Triangle یا مثلثی نیز از شناختهشدهترین انواع بین بگ است که فرمی شبیه یک هرم چهار وجهی دارد. اگر دوخت ها محکم دوخته نشوند ، این مسئله می تواند به یک مسئله جدی تبدیل شود زیرا مبل شنی پاره می شود و برای دوخت دوباره آن لازم است. نکته : مبل های بین بگ با نام های مستعار زیادی در بازار شناخته می شوند که از جمله این اسم ها می توان به هپی چیر ، مبل شنی ، مبل ریلکسی و… وقتی به بین بگ یا همان مبل های شنی فکر می کنید، ممکن است یک اتاق خواب یا خوابگاه دانشگاه نوجوان را در ذهن خود مشاهده کنید.

آخرین مطالب