استرالیا ساعت 'نگران' بیش از چین حکم اعدام برای اونس بازیگر

نخست وزیر اسکات موریسون گفت: استرالیا مقامات آگاه بودند Karm Gilespie بازداشت (AFP Photo/Gary Ramage)استرالیا

توسط KETABKHOOOON در 27 خرداد 1399
نخست وزیر اسکات موریسون گفت: استرالیا مقامات آگاه بودند Karm Gilespie بازداشت (AFP Photo/Gary Ramage)

استرالیا نخست وزیر ابراز نگرانی دوشنبه برای یک مرد استرالیایی محکوم به اعدام در چین در یک مورد است که می تواند بیشتر شعله ور تنش بین پکن و کانبرا.

یک دادگاه نشان داد در روز شنبه که Karm Gilespie که استفاده می شود به کار در سیدنی به عنوان یک بازیگر و سپس سرمایه گذاری مربی شده بود محکوم به اعدام پیش از آن در هفته مواد مخدر-قاچاق اتهامات عنوان شده علیه.

Gilespie بازداشت شد و هفت سال پیش از آن اما پرونده او به حال ساخته شده توسط پکن استرالیا مقامات و یا خانواده خود را.

وزیر امور خارجه Marise Payne گفت: مقامات استرالیا تا به حال ارائه شده است "مناسب کمک های کنسولی" پس از بازداشت خود را ارائه بتن دلایل پنهان کاری های اطراف خود را مورد.

از جمله در معرض خطر اضافه کردن به طور فزاینده ای مشکل دیپلماتیک و روابط تجاری بین استرالیا و چین بزرگترین شریک تجاری.

نخست وزیر اسکات موریسون گفت: مقامات استرالیا شده بود در تماس با همتایان چینی خود در موارد متعدد بیش از این پرونده است.

"من و دولت بسیار غم انگیز و نگران آن است که یک شهروند استرالیایی آقای Karm Gilespie شده است محکوم به اعدام در چین," او گفت:.

چینی رسانه های دولتی گفت: Gilespie در اواسط دهه پنجاه دستگیر شد در آستانه سال جدید در سال 2013 در گوانگژو بایون گوآنگجو فرودگاه شمال غربی هنگ کنگ با بیش از 7.5 کیلوگرم (16 پوند) از متامفتامین در چمدان چک شده.

دستگیری او شد ساخته شده و دوستان گفته رسانه های استرالیا آنها شده بود سر در گم با ناپدید شدن ناگهانی.

Gilespie خانواده با صدور بیانیه ای روز شنبه درخواست آشنایان خود را به "خودداری از سرمایه گذاری قماری در شرایط فعلی که ما باور نمی کنیم کمک در مورد او".

"خانواده ما بسیار متاثر شده وضعیت. ما نمی خواهد هر گونه اظهار نظر عمومی و بپرسید که رسانه ها احترام به حریم خصوصی ما در این زمان دشوار" آنها گفت: در بیانیه صادر شده از طریق وزارت امور خارجه.

- افزایش تنش -

این حکم می تواند آسیب بیشتر به طور فزاینده ای مشکل ارتباط بین پکن و کانبرا با تنش رو به تازگی پس از چین واکنش نشان داد و با عصبانیت به استرالیا برای تماس پروب به ریشه های کروناویروس.

پکن پس از اعمال تعرفه های استرالیا کالا و هشدار داد گردشگران چینی و دانش آموزان در مورد مراجعه به خاطر نژاد پرستی در پایین دست.

چین وزارت امور خارجه روز دوشنبه گفت: Gillespie را حکم کرده بود "هیچ ربطی به روابط بین دو کشور" گفت: "استرالیا خود را "قانونی حقوق محافظت شده".

چین را "تسهیل کنسولی بازديد از استرالیا طرف" سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت: در یک به طور منظم نشست خبری -- او اضافه شده او مطمئن نیستید اگر در چین کنونی ویروس مهار اقدامات ممکن است مانع از این است.

تجارت وزیر سیمون بیرمنگام گفت: استرالیا "نباید لزوما" دیدن Gilespie را به عنوان حکم در بیشتر اقدامات تلافی جویانه توسط چین است.

اما حداقل یکی از رسانه ها کشف شد سریع به این لینک.

گرگ شریدان خارجی سردبیر روزنامه استرالیایی گفت: صدور حکم "دیده می شود که پکن در ادامه آن شدید و فزاینده باطل مجازات استرالیا".

چین در سال گذشته دو محکوم کانادا اتباع به مرگ در مبارزه با مواد مخدر-قاچاق اتهامات در طول یک افزایش دیپلماتیک کانادا با بیش از بازداشت بالا Huawei اجرایی Meng Wanzhou.

کانادا تلاش برای, درخواست برای بخشش رابرت سچللنبرگ و طرفداران وی که تا کنون ناموفق بوده است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de