آیا مریخ یک بار هاربر زندگی ؟ آمریکا و امارات متحده عربی و چین برای پرتاب کاوشگر این تابستان

دانشمندان بر این باورند که چهار میلیارد سال پیش زمین و مریخ هر دو تا به حال بالقوه برای پرورش زندگی-اما خیلی

توسط KETABKHOOOON در 21 تیر 1399
دانشمندان بر این باورند که چهار میلیارد سال پیش زمین و مریخ هر دو تا به حال بالقوه برای پرورش زندگی-اما خیلی از مریخ دخالت تاریخچه یک معما است. — AFP/فایل

پاریس: مریخ ممکن است در حال حاضر در نظر گرفته شود بی ثمر یخی کویر اما آیا زمین نزدیکترین همسایه هنگامی که بندر زندگی ؟

این یک سوال است که دغدغه دانشمندان قرن و اخراج کردن sci-fi تصورات.

در حال حاضر سه اکتشافات فضایی پروژه های در حال آماده سازی برای راه اندازی برخی از جاه طلبانه ترین مناقصه و در عین حال برای پیدا کردن پاسخ.

دانشمندان بر این باورند که چهار میلیارد سال پیش این دو سیاره هر دو تا به حال بالقوه برای پرورش زندگی — اما خیلی از مریخ دخالت تاریخچه یک معما است.

جدید مریخ پروب از ایالات متحده, امارات متحده عربی و چین راه اندازی خواهد شد در این تابستان.

هدف آنها این است که برای پیدا کردن مریخ زندگی — دانشمندان بر این باورند که هیچ چیز نمی خواهد زنده ماندن در حال حاضر وجود دارد — اما برای جستجو ممکن است اثری از گذشته lifeforms.

این وسیع و پر هزینه برنامه می تواند به اثبات بیهوده است. اما astrobiologists می گویند این سیاره سرخ است که هنوز هم بهترین امید ما برای پیدا کردن یک رکورد از زندگی در سیارات دیگر است.

مریخ است "تنها سیاره با بتن شانس پیدا کردن اثری از حیات فرازمینی چون ما می دانیم که میلیاردها سال پیش از آن بود سکنی" گفت: Jean-Yves Le Gall, رئیس آژانس فضایی فرانسه در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران در این هفته.

لو صفرا یکی از معماران ناسا مریخ در 2020 کاوشگر اکتشافی است که برنامه ریزی برای راه اندازی در پایان ماه ژوئیه هنگامی که زمین و مریخ خواهد بود که نزدیک به بیش از دو سال است.

بیش از $2.5 میلیارد دلار پروژه از آخرین و پیشرفته ترین — تلاش برای کشف مریخ عمیق به خاک سپرده شد ،

اما آن است که نه تنها به عنوان شور و شوق برای اکتشاف فضا پرسیده است.

'اخبار از مریخ'

تحقیق علمی از سیاره سرخ به صورت جدی آغاز شد و در قرن 17.

در 1609, ایتالیایی, Galileo Galilei مشاهده مریخ با یک بدوی تلسکوپ و در انجام این کار شد و اولین کسی که به استفاده از فن آوری های جدید برای فصل اهداف است.

پنجاه سال بعد ستاره شناس هلندی کریستین هویگنس با استفاده از پیشرفته تلسکوپ طراحی خود را به اولین توپوگرافی نقشه کشی از این سیاره است.

مریخ — نسبت به "متروک خالی" ماه — به مدت طولانی به نظر می رسید امیدوار کننده به صورت بالقوه inhabitability توسط میکروارگانیسم ها نوشت اخترفیزیکدان فرانسیس Rocard در مقاله اخیر "آخرین اخبار از مریخ".

اما در قرن 20 ارائه می شوند ،

در دهه 1960 به عنوان مسابقه به قرار دادن یک مرد در ماه بود با شتاب به سوی آن خیره کننده "جهش بزرگ", Dian هیچکاک و James Lovelock شد قرار دادن یک تشخیصی در امید پیدا کردن حیات بر روی مریخ است.

تحقیقات خود را مورد تجزیه و تحلیل سیاره جو به دنبال یک تعادل شیمیایی و گازهای واکنش با یکدیگر که اشاره در زندگی است.

"اگر هیچ واکنش پس از آن است که احتمالا هیچ زندگی وجود دارد" Lovelock گفت: AFP.

"و این مورد مریخ دارای جو است که به طور کامل غیر فعال تا آنجا که به شیمی مربوط است." نتیجه گیری های خود تایید شد و یک دهه بعد زمانی که وایکینگ لندرز در زمان جوی و نمونه های خاک نشان داد که این سیاره دیگر سکنی.

این کشف شد "واقعی تانکر" برای مریخ تحقیقات Rocard گفت: AFP.

مریخ برنامه اساسا متوقف شد برای 20 سال است.

سپس در سال 2000 دانشمندان ساخته شده است یک بازی در حال تغییر discovery: آنها دریافتند که آب تا به حال یک بار جریان بیش از سطح آن است.

دنبال آب

این وسوسه انگیزی پیدا کردن کمک برگرداند نهفته علاقه اکتشاف مریخ.

دانشمندان pored بیش تصاویری از دره, دره, تمیز کاری سطح مریخ به شواهد از آب مایع است.

بیش از 10 سال بعد در سال 2011 آنها قطعی آن را در بر داشت.

"دنبال آب دنبال کربن به دنبال نور" استراتژی پرداخت Rocard گفت.

هر ماموریت پس از کشف آب آورده "بیشتر و بیشتر شواهد به نور است که مریخ است نه کاملا به عنوان مرده که ما فکر" میشل Viso, زیستشناس نجومی در CNES گفت: AFP.

آخرین ما rover برای سفر — به درستی به نام پشتکار — برنامه ریزی شده است به لمس کردن در ماه فوریه سال آینده پس از شش ماه سفر از زمان راه اندازی.

این کاوشگر است که شاید اغلب بسیار ساده و در عین حال. آن فرود نقطه Jezero دهانه ممکن است یک بار گسترده و 45 کیلومتر دلتای رود.

غنی از سنگ های رسوبی مانند خاک رس و کربنات — همان نوع از سنگ که نگه آثار فسیلی در زمین — Jezero می تواند یک گنج واقعی است. یا شاید نه.

"ما می دانیم که آب پس از سرازیر شد اما این سوال باقی می ماند: برای چه مدت ؟" خواسته Rocard. "ما حتی نمی دانند که چگونه آن را در زمان طولانی برای زندگی به نظر می رسد بر روی زمین است."

اگر این ماموریت می تواند این سنگ را به زمین آنها ممکن است عملکرد پاسخ به این سوال که به مدت طولانی سر در گم دانشمندان است.

اما آنها را مجبور به صبر کنید حداقل 10 سال برای تجزیه و تحلیل در دسترس خواهد بود.

Viso گفت: نتایج به احتمال زیاد خواهد شد "یک بسته نرم افزاری از سرنخ" به جای پاسخ روشن است.

در آغاز

دانشمندان نیز با توجه به شاید حتی بیشتر عمیق سوال.

اگر زندگی هرگز وجود در مریخ پس چرا که نه ؟

پاسخ به این می تواند غنی سازی درک ما از چگونگی زندگی توسعه یافته در سیاره خود ما Jorge Vago, سخنگوی آژانس فضایی اروپا گفت.

با توجه به تغییر تکتونیک صفحه ای در زیر زمین در هسته آن است که بسیار دشوار است برای پیدا کردن هر گونه اثری از زندگی در اینجا قبل از 3.5 میلیارد سال پیش.

مریخ هیچ تکتونیکی و بنابراین احتمال وجود دارد که چهار میلیارد سال نشانه هایی از زندگی است که "هرگز می تواند بر روی زمین پیدا کنید" ممکن است حفظ شود وجود دارد, Vago گفت. و اگر آخرین مریخ برنامه ها موفق به پیدا کردن نشانه های باستانی در مریخ زندگی وجود دارد, همیشه بیشتر مرزها به اکتشاف.

Encelade و اروپا دو از زحل و اقمار مشتری به ترتيب در نظر گرفته امیدوار کننده مدعی است.

اگر چه رسیدن به آنها باقی می ماند و بیشتر داستان های علمی تخیلی از واقعیت است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب