اتحادیه اروپا را محکوم هند بازداشت فعالان حقوق بشر

ماریا عرصه است رئیس کمیته فرعی حقوق بشر پارلمان اروپا و عضو حزب سوسیالیست و دموکرات مجلس ، عکس: خبرنگاربروکس

توسط KETABKHOOOON در 10 خرداد 1399
ماریا عرصه است رئیس کمیته فرعی حقوق بشر پارلمان اروپا و عضو حزب سوسیالیست و دموکرات مجلس ، عکس: خبرنگار

بروکسل: ماریا عرصه, رئیس کمیته فرعی حقوق بشر پارلمان اروپا را محکوم کرد دستگیری مدافعان حقوق بشر تحت فعالیت های غیر قانونی (پیشگیری) عمل می کنند.

در نامه ای به هند صفحه اصلی وزیر آرنا گفت: اروپا در بدن شده بود را از نزدیک دنبال دستگیری مدافعان حقوق بشر آناند Teltumbde و Gautam Navlakha ملی سازمان تحقیقاتی در هند.

"این است که به ویژه هشدار دهنده توجه داشته باشید که مدافعان حقوق بشر نمی تواند انجام فعالیت های ترویجی ویژه به نفع هند می رسد و از به حاشیه رانده جوامع بدون تبدیل شدن به موضوع به ارعاب و آزار و اذیت او گفت:" در نامه اش.

"به همان اندازه نگران کننده است که این واقعیت که تروریسم اتهامات از جمله تحت فعالیت های غیر قانونی پیشگیری از عمل (UAPA) استفاده شده است به آنها را به سکوت او گفت:" اشاره کرد که توسط سازمان ملل متحد رویه این به وضوح نشان دهنده تخطی از استانداردهای بینالمللی حقوق بشر.

در این نامه اظهار داشت که تا به امروز پارلمان اروپا اشاره کرده بود که اشکال مختلف مشروع و مسالمت آمیز در اعتراض به قوانین و سیاست های دولتی اقدامات از جمله تابعیت اصلاح قانون به تصویر کشیده شده بود به عنوان فعالیت های تروریستی تحت این قانون و در نتیجه تعدادی از بازداشت.

"این به ویژه در مورد فعالان حقوق بشر مانند عمروعاص Zargar, Gulfisha فاطمه خالد Saifi, Meeran حیدر Shifa-Ur-Rehman, Dr Kafeel خان آصف اقبال و Sharjeel امام بودند که به تازگی توسط پلیس دستگیر شد," نامه است.

در برابر این پس زمینه نیز وجود دارد افزایش ترس که این قانون ممکن است مشورت اختیاری قدرت بر سازمان های دولتی.

"در واقع این تعریف مبهم از فعالیت های غیر قانونی" و "عضویت در سازمان های تروریستی از جمله' می تواند اجازه می دهد برای اختیار گسترده ای توسط دولت در اعمال قانون" عرصه گفت. "چنین روند قابل ملاحظه ای تضعیف نظارت قضایی و حفاظت از آزادی های مدنی در کشور است. ما قویا بر این باورند که اقدامات باید به فوریت گرفته شده برای جلوگیری از مانع و جرم کار مدافعان حقوق بشر با استفاده از بیش از حد گسترده امنیت ملی قانون و احترام به خود را از آزادی تشکل و بیان است."

هند او گفت: باید خیلی بیشتر برای اطمینان از یک محیط امن و مساعد برای جامعه مدنی کار در کشور و در نظر گرفتن تصویب یک قانون در حفاظت و حمایت از مدافعان حقوق بشر است.

علاوه بر این وضعیت بی سابقه ای از این بیماری همه گیر کوروناویروس منجر به تماس های مکرر سازمان ملل متحد برای آزادی فوری زندانیان عقیدتی به عنوان بخشی از کلی تلاش برای جلوگیری از شیوع بیماری است.

این تلاش جمعی تکرار می شد توسط کمیته فرعی حقوق بشر طی آن مه 11 نشست. "اعتماد ما آن است که مشترک ما وظیفه و مسئولیت خود برای حفاظت از حقوق بشر بدون تبعیض و در نتیجه تشویق و ترغیب هند برای پیوستن به در و اجرای کامل این دستورالعمل به تصویب آن توسط دیوان عالی کشور با هدف کاهش زندانیان جمعیت در این زمان دشوار است. این است که در واقع ضروری برای تعامل با همه نقاط قوت و وسیله ای برای مبارزه با هم در برابر این بیماری همه گیر برای جلوگیری از این تبدیل شدن به یک خطر برای حقوق بشر است."

کمیته فرعی مقادیر اصول همکاری و گفت و گو باز با هند و به نظر می رسد به جلو برای پیشرفت بیشتر در حفاظت از حقوق بشر در این کشور در یک روح همکاری و تعامل سازنده آن اضافه شده است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن