غول تظاهرات در روسیه پس از محبوب فرماندار دستگیری

روسیه منطقه خاباروفسک فرماندار سرگئی Furgal متهم شده است با سازماندهی قتل و اقدام به قتل تعدادی از کارآفرینان

توسط KETABKHOOOON در 23 تیر 1399
روسیه منطقه خاباروفسک فرماندار سرگئی Furgal متهم شده است با سازماندهی قتل و اقدام به قتل تعدادی از کارآفرینان در سال 2004 و 2005 (AFP Photo/Dimitar DILKOFF)

مسکو (AFP) - حداقل 10,000 تظاهرات و راهپیمایی در شرق روسیه در شهر خاباروفسک شنبه در حمایت از محبوب فرماندار محلی بازداشت این هفته به اتهام دستور قتل است.

یک دادگاه در مسکو روز جمعه حکم به برگزاری 50 ساله سرگئی Furgal به مدت دو ماه در انتظار محاکمه برای قتل چندین بازرگانان 15 سال پیش.

او به شدت هرگونه دخالت.

Furgal را ناسیونالیست لیبرال-دموکرات انداخته است وزن خود را پشت فرماندار و در روز شنبه گفت: "35,000 مردم بیرون آمد و به خیابان" در خاباروفسک در اعتراض به دستگیری او.

اما این تجمع تخمین زده شده توسط منابع مختلف را درگیر بین 10,000 - 40,000 شد به وضوح سوخت توسط گسترده تر ضد کرملین احساسات بیش از حد با مردم شعار ضد ولادیمیر پوتین شعار.

محلی اخبار سایت DVHab.ru به نام رالی "بزرگترین در تاریخ خاباروفسک" گفت: این جمعیت به طور موقت مسدود شده و ترافیک به عنوان آنها راه می رفت از طریق شهرستان از بیش از 600 ، 000 نفر است.

فیلم نشان داد مردم فریاد "آزادی!" "مسکو برود!" و "سرگئی Furgal انتخاب ما است" را به عنوان آنها راه می رفت.

برخی از برگزار پوستر گفت: "ما در حال سرگئی Furgal!" دیگران خواستار آن شدند که Furgal پرواز از مسکو و اتهامات مورد بررسی به صورت محلی.

این سایت با قرار دادن تعدادی از معترضان بین 20000 و 30000, در حالی که پلیس تخمین زده می شود حدود نیمی از این و محلی حامیان رهبر مخالفان روسیه پوتین ادعا کرد یک شکل از بالا به 40,000.

Navalny و دیگر منتقدان کرملین در مسکو تشویق مشارکت مردم. "من افتخار می کنم از هموطنان که در زمان به خیابان ها خواستار انتخابات عادلانه و عدالت و حق خود را برای انتخاب مقامات دولتی," او نوشت.

این تظاهرات بی سابقه برای تقریبا در هر شهر روسیه در خارج از مسکو و سن پترزبورگ و هر چند غیر مجاز به نظر می رسید و آرام گرفت و بدون دخالت پلیس.

کوچکتر تظاهرات برگزار شد در شهرهای دیگر در منطقه خاباروفسک گزارش گفت:.

منتخب مردم در 2018, Furgal خجالت حاکم روسیه متحد حزب تامین 70 درصد از آرا.

او دستگیری ناگهانی آمد و تنها چند روز پس از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور -- که شده است در قدرت به مدت دو دهه -- برنده لغزش انتخابات در قانون اساسی اصلاحات است که می تواند اجازه می دهد تا او را برای گسترش حکومت خود را تا 2036.

خدمت و یا فرمانداران سابق اغلب پیگرد قانونی در روسیه است. در دهه گذشته حداقل 10 فرمانداران به زندان محکوم شده است و یا در حال حاضر تحت بازداشت و در انتظار محاکمه است.

بیش از 40 ، 000 نفر در حال حاضر با امضای یک طومار خواستار Furgal انتشار.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب