ملکه الیزابت دوم بود نه هشدار داد از استرالیا PM 1975 اخراج حروف نشان

ملکه الیزابت دوم است. — AFP/فایلسیدنی: ملکه الیزابت دوم داده نشده بود در مورد 1975 اخراج از استرالیا نخست وز

توسط KETABKHOOOON در 25 تیر 1399
ملکه الیزابت دوم است. — AFP/فایل

سیدنی: ملکه الیزابت دوم داده نشده بود در مورد 1975 اخراج از استرالیا نخست وزیر توسط نماینده در کشور, حروف مخفی نگه داشته و برای چندین دهه شنبه منتشر شد نشان داد.

انگلیسی پادشاه نماینده در استرالیا, governor-general John Kerr, موجب یک بحران قانون اساسی زمانی که او از کار اخراج گاف Whitlam های منتخب رهبر چپ میانه حزب کارگر.

در ماه مه دادگاه عالی حکومت بیش از 200 نامه بین ملکه دبیر خصوصی و کر — از جمله بسیاری از پرداختن به بحث امر باید ساخته شده است.

اگر چه این مکاتبات نشان می دهد ملکه نشده بود گفت: بلافاصله قبل از Whitlam را اخراج آن را تایید کر رد و بدل شده بود گسترده نامه با افغانستان و پاکستان در ماه مورد قدرت خود را به سرنگونی نخست وزیر.

ملکه است که استرالیا با رئیس دولت قرار است به ماندن در بالای سیاست و هیچ تصمیم گیری در مورد دولت قرار ملاقات.

سوء ظن کاخ ایفا نقش مستقیم در Whitlam ایران شده است ذکر شده توسط استرالیا خواهان استدلال در این کشور باید با سلطنت.

مورخان در حال حاضر ترکیب از طریق 1,200 صفحات به اصطلاح کاخ حروف برای دیدن اگر دولت بریتانیا سعی در نفوذ حوادث در آن مستعمره سابق و چه در نقش ملکه او را پسر و وارث شاهزاده چارلز و بالا سلطنتی مشاوران ممکن است بازی کرده اند.

'مهارت و حکمت'

یکی عصاره نشان می دهد کر مطلع ملکه او اخراج Whitlam مدت کوتاهی پس از مصرف عمل در تاریخ 11 نوامبر 1975.

"من باید بگویم که من تصمیم به گرفتن گام من در زمان بدون اطلاع کاخ در پیشبرد چرا که تحت قانون اساسی به عهده من است و من از این نظر بهتر بود برای اعلیحضرت او به در پیشبرد دانم هر چند از آن است که البته وظیفه من به او بگویید که فورا" او نوشت.

تصمیم پوش طولانی بن بست سیاسی پس از مخالفت با کنترل سنا حاضر به تصویب دولت در بودجه به شدت تضعیف Whitlam موقعیت.

نامه تایید کاخ می دانستم که کر شده بود با توجه به گزینه های در دسترس به او خود را تحت قانون اساسی "رزرو قدرت" که شامل رد استرالیا رهبر — عمل دیگر هیچ استانداری گرفته شده قبل و یا پس از.

"من همچنین نگه داشتن ذهن باز به مسائل مربوط به قانون اساسی," کر نوشت: مارتین Charteris ملکه خصوصی, منشی, در سپتامبر 12, 1975.

"اگر نخست وزیر و رهبر مخالفان را به یک نبرد که در آن مجلس سنا شکست داد, بودجه نخست وزیر حاضر به پیشنهاد انحلال نقش من نیاز به برخی از اندیشه های دقیق," او نوشت.

Charteris بعد ستایش کر برای خود روش نوشتن یک هفته قبل از اخراج او در بازی با معاون شاهوار دست با مهارت و حکمت".

"این واقعیت است که شما باید قدرت به رسمیت شناخته شده است. اما آن را نیز روشن شما خواهد شد تنها با استفاده از آنها در رفت و آمد مکرر گذشته و پس از آن تنها برای قانون اساسی — و نه سیاسی — دلایل" او گفت:.

'به شدت اعتراض'

کاخ گفت: انتشار این نامه "تایید می کند که نه اعلیحضرت او و نه خانواده سلطنتی بود و هر بخش را به بازی در Kerr تصمیم به اخراج Whitlam".

"در طول سلطنت خود را اعلیحضرت او همواره نشان داده... پشتیبانی از استرالیا, برتری استرالیا قانون اساسی و استقلال مردم استرالیا که انتشار این نامه نشان دهنده."

اما پروفسور جنی هوکینگ یک شرح حال از Whitlam که در زمان مورد به دادگاه گفت: ماهیت سیاسی از مکاتبات شد, "شگفت انگیز" با توجه به نیاز برای سر از سلطنت مشروطه به خنثی باقی می ماند.

هوکینگ گفت: بحث ذخیره قدرت خاص بود "رسوا" به دلیل وجود آن در استرالیا است "به شدت اعتراض" توسط حقوقی و سیاسی از دانشمندان است.

پس از اخراج Whitlam Kerr منصوب مخالفت رهبر حزب لیبرال Malcolm Fraser به عنوان نخست وزیر موقت موجب هرج و مرج در کانبرا و تظاهرات در مراحل پارلمان. فریزر رفت و با پیروزی یک لغزش پیروزی در انتخابات آن سال.

استرالیا مستقل شد و در سال 1901 اما حفظ سلطنت بریتانیا به عنوان رئیس دولت است.

یک همه پرسی در تبدیل شدن به یک جمهوری شکست خورده در سال 1999 اما جمهوری خواهان امید اخیر سلطنتی رسوایی می تواند کمک به احیای تلاش برای کاهش روابط با رژیم سلطنتی.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن